Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Nagyon szépre és ügyesre sikeredett! De ennyiért már DSLR-t is kapni, igaz nem ilyen kompakt!

(#2) nord_


nord_
veterán

A gyútáv nagyon kellemes, az értékelésben írt magas árral egyetértek.

(#3) sanzi89 válasza Cynicelectro (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

Sőt, ennyiért már autót is kapni. :Y ;]

A két fotómasinának nem sok köze egymáshoz, nem alternatívái egymásnak. Akinek DSLR kell nem fogja megvenni ezt, mindegy mennyibe kerül, akinek meg csúcskompakt kell nem fog DSLR-t venni, mindegy mennyibe kerül.

Egyébként szerintem kategóriájában is erős árral indít, kérdés mennyire fog lemenni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) arn


arn
félisten

mar regota piszkalja a fantaziamat az "ennyire kellene" mezo - melyik kellene? :D mindegyik harom pontos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) Cynicelectro válasza sanzi89 (#3) üzenetére


Cynicelectro
aktív tag

Igazad van! Bár nem vagyok fotós, ugyanannyiért inkább DSLR, bár egy retikülbe nem férne bele :-)

(#6) MLaca válasza arn (#4) üzenetére


MLaca
őstag

pl. d800, x20, x-e1, gh3, e-m7 (opsz, az még nincs is kint..) stb. :)

http://mlzphoto.hu/

(#7) BennyRay


BennyRay
tag

Engem az érdekelne, hogy a csúcskompaktok között hogy szerepel ez a gép. Vágyom valami mini, valóban zsebre vágható gépre, ha épp nincs kedvem DSLR-t, vagy MILC-et magammal vinni.

Ebben a mezőnyben az alábbiakat láttam még: RX100, LX7, XZ-2, S110 X10. Mit érdemes még nézegetni? Ki mit és miért választana?

(#8) nord_ válasza BennyRay (#7) üzenetére


nord_
veterán

Az X10-et nem fogod zsebrevágni. Esetleg holnap a nagykabátban, ha méretes zsebe van. :) Az első három még elég kicsi, nekem a nagylátó és a fényerő miatt a Pana lenne szimpatikus.

(#9) gianni85 válasza BennyRay (#7) üzenetére


gianni85
veterán

X20 ;)

(#10) BennyRay válasza nord_ (#8) üzenetére


BennyRay
tag

Na igen, hamar kijött, hogy egy Fujit sem láttam még élőben :) Köszönöm!

(#11) kovee01


kovee01
tag

Egydül az aksis megoldás ami miatt nem vennék ilyet.

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#12) pilóta válasza kovee01 (#11) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mert milyen megoldást akarnál? Elemeset?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#13) arn válasza MLaca (#6) üzenetére


arn
félisten

melyik az ot pontos? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) MLaca válasza arn (#13) üzenetére


MLaca
őstag

keresd meg a cikkeket ;)

http://mlzphoto.hu/

(#15) arn válasza MLaca (#14) üzenetére


arn
félisten

egyet megneztem, az negypontos volt :) azt hittem fejbol nyomod.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) sphe


sphe
senior tag

Olyan mint egy oly ruhába bújtatott canon kompakt, vagy az is? :) Nem lepődök meg, haegy másik kompaktéval egyezik meg az optika fényereje.

[ Szerkesztve ]

(#17) kromatika


kromatika
veterán

tetszetős masina.

(#18) h_and


h_and
tag

Sajnos nekem még mindig a citromlé jut eszembe a gyártó nevéről.

(#19) nord_ válasza h_and (#18) üzenetére


nord_
veterán

Véletlenül se a görög mondavilág? (ha már a cég is innen merített ötletet a névválasztáshoz) :D

(#20) h_and válasza nord_ (#19) üzenetére


h_and
tag

igen, az a másik, de inkább arra utaltam ezzel, hogy semmilyen kategóriában sem vennék Olympus gépet :)

(#21) Tulku válasza nord_ (#8) üzenetére


Tulku
veterán

"a nagylátó és a fényerő miatt a Pana lenne szimpatikus."

Bezony... :)

Nem mindegy az 1,8 vs 1,4 vagy a másik végen a 2,8 vs 2,3 ilyen p....nyi szenzoroknál...ezt tanusíthatom.

(#22) osszaki válasza BennyRay (#7) üzenetére


osszaki
tag

Én most Panasonic TZ-40re várok. TZ-7esemet újítanám be erre. Én elég sokat videózok partykon, és szerencsére a TZ-7es nagyon jól rögzíti a mély hangokat is. Szóval videózásra nagyon jók a panak. Nekem a miniature/tilt-shift videófelvétel is nagyon szimpatikus. Igen Pana iránt elfogult vagyok kompakt terén. :)

Köszi a tesztet. :R

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#23) h_and válasza osszaki (#22) üzenetére


h_and
tag

Szerintem videózásra inkább kamerát vegyél. Most nem tudom fejből, hogy a TZ7 és TZ40 érzékelője között milyen különbség van, de gyanítom, hogy annyi megapixeles már, hogy csak zajt fényképez. Egyébként bőven kapsz annyi pénzért elfogadható kamerát is, ami minden tekintetben jobb képet csinál, hangot rögzít.

(#24) osszaki válasza h_and (#23) üzenetére


osszaki
tag

Egy 5-9 órás techno/trance partyn csak kompakt jöhet szóba. Azt még zsebre tudom rakni. Mást már nem. Így ez a kérdéskör részemről sose okozott dilemmát. Még ha lehet is jobbat kapni. Egy kompakttal még lehet bulizni, mással már nem hinném.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#25) sphe válasza osszaki (#22) üzenetére


sphe
senior tag

Hát nem tudom, én néztem a pana tesztet a photographyblogon és botrányos képminősége van, alulmarad iso teljesítményben is. Persze, ha neked ez a minőség megfelel, de nincsen más alternatívája?

(#26) osszaki válasza sphe (#25) üzenetére


osszaki
tag

Nem azt mondtam, hogy nincs jobb kompakt. Azt se mondom, hogy videóban nincs jobb. De úgy összességében nekem a Pana a legszimpatikusabb. Pláne ilyen több ezer fős bulikban, szerintem nincs jobb kompakt ami jobban rögzíti a hangot. A többség mikor jön egy basszus, végig recseg. Pana meg normális távolságból (ahol más még recseg), rendesen basszust vesz fel. Így számomra Pana a legjobb. Plusz a miniature felvétel is tetszik. De ez csak az én véleményem. :)

//amúgy szerintem nincs "botrányos" képe, max a többségtől egy kicsit jobban zajosodik, ha nem optimális a fényviszony

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#27) MaciG


MaciG
addikt

(#28) Tin_Shield válasza MaciG (#27) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Működni fog vele a gép, de én gyorsabb kártyát vennék, minimum CL6 de ha belefér CL10/UHS-1.
A 4GB egy mozgalmas napra már kevés lehet, főleg ha készül néhány videó is, jobban megéri egy 8GB.
(nem szeretem a Kingston kártyákat, de ez régi beidegződés még a Nikonos időszakból, nem tudok arról hogy Olympus nyűglődne velük)

(#29) MaciG válasza Tin_Shield (#28) üzenetére


MaciG
addikt

És ez? Mert ez a másik lehetőség, az a pár forint már nem oszt nem szoroz.

BANZAII

(#30) Tin_Shield válasza MaciG (#29) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez teljesen rendben van, nekem is van kettő ilyen, az XZ10-be szvsz felesleges is ettől komolyabb.

(#31) MaciG


MaciG
addikt

Ti hogy töltitek a gépet? Mert ma érkezett meg a csomag, van benne két darab kábel, az egyik a konektorból megy egy ilyen kis négyzet alakú adapterbe, a másik kábel egyik vége az usb-s, ez jó az adapterbe, de ennek a másik vége még véletlenül se jó a fényképezőbe az "univerzális csatlakozóba" amibe be kéne dugni. :F

BANZAII

(#32) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Válasz erre

Szia!

Szerintem a zajszűrőt a menüben kapcsold ki vagy vedd gyengébbre. A tornatermes képeken a fal tipikusan az erős zajszűrés miatt olyan amilyen. Utólag is lehet szűrni és sokkal jobban skálázható a szűrő a programokban. Pl. NeatImage

A G5-tel akkor korrekt az összevetés, ha azonos lesz a felbontás is, tehát mindkettő monitorméretben, vagy 6 Mpixelesen. Pixelkukk üzemmódban az azonos felületen több képpont szinte biztosan gyengébb eredményt ad.
Minden objektív kicsit rekeszelve, a zoomok kb középen a legjobbak, ezért nem kell 1/2000 ott ahol jóval kevesebb is elég a bemozdulásmentes képhez. Így alacsonyabb lesz az ISO. 86-os kép a tipikus hogyan nem szabad.

A kis ufók valamik amik visszaverték a vaku fényét. Ahhoz nem elég erősen, hogy becsillanásként jelentkezzenek, de ahhoz már igen, hogy ilyen legyen a képen. Egy ekkora teremben a beépített vakut nyugodtan elfelejtheted, mert csak arra jó, hogy az ellenfél játékosának káprázzon a szeme. A képhez gyakorlatilag semmit nem ad hozzá.

A kültéri képeken is legfeljebb a zajszűrő "áldásos" hatása látható, szerintem azok vállalhatóak. Ha van konkrét kifogásod velük kapcsolatban írd meg.

Még valami, ha van ebben a modellben digitális telekonverter azt mindenképp kapcsold ki!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33) psg5 válasza Lassú Víz (#32) üzenetére


psg5
veterán

Előre is nagyon köszönöm!!! :R

Már kezdem elfogadni, hogy G5-vel nem vetem össze. Igen a kinti felvételek egészen jók, pont azért tettem fel.
Igazából nemhogy a telekonvertert, de a zajszűrőt sem találom.(ND filter esetleg?) Használatiban sem találtam egyenlőre.
Mi lehet a neve?
Arra próbálok benti fotózásnál figyelni, hogy az ISO-t 100-200 körül tartsam és ehhez rendelem a többit, ez helyes?

Aksinak meddig kellene bírnia? Kb 6-7 órán át használtam és lemerűlt (3óra alatt feltöltött), igaz majdnem végig bekapcsolva volt. :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#34) psg5 válasza psg5 (#33) üzenetére


psg5
veterán

Ha az ND szűrő az, az ki van kapcsolva.

Megtaláltam a beállításokban!:

Van zajcsökkentő és zajszűrő is! Mindegyik normálon volt, azokat kikapcsoltam.
A telekonverter még nincs meg.

Akkor a vakunál megjelenő foltok természetesek, ez megnyugtató.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#35) Lassú Víz válasza psg5 (#33) üzenetére


Lassú Víz
őstag

53. oldal, E menü: Noise Filter. A Noise Reduct maradjon Auto állásban. Noise reduct: csinál egy ugyanolyan hosszú expót zárt zárszerkezet mellett a gép, és a szenzor saját zaját kivonja az eredeti képből. Az Oly Noise filtere elég vacakul dolgozik, azt a MILC-emben is kikapcsolom a francba.

Az ND filter akkor kell, ha sok a környezeti fény. Az semleges szürke szűrő, és fizikailag kerül a szenzor és az optika közé ebben az esetben. (Cserélhető obis gépen az objektív elé csavarjuk fel amikor kell.) Kapcsold ki beltérben, különben a gép emelni fogja az ISO-t.

ISO: legjobb a szenzor alapérzékenysége, utána minél kisebb annál jobb. Először a kívánt bemozdulásmentesség, tehát záridő, utána a szükséges mélységélesség (evvel nem lesz gondod szerintem) és végül kijön az ISO. Nem kell 1/2000 ha 1/250 is bemozdulásmentes lesz. Teszteld le meddig növelheted a záridőt.

Az akku üzemidő rendben van. Ha kevés vegyél egy tartalék akkut vagy időnként kapcsold ki. Az a szenzornak is jó, mert van lehetősége hűlni és kevesebb lesz a képzaj.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#36) psg5 válasza Lassú Víz (#35) üzenetére


psg5
veterán

Nagyon köszi mindent! Tesztelek továbbra is:

Ezeket a makrókat lőttem még tegnap, itt szerintem megközelítette a G5 szintjét.

" Kapcsold ki beltérben, különben a gép emelni fogja az ISO-t." De kintinél legyen normálon?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#37) Lassú Víz válasza psg5 (#36) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Makró még ilyen kis szenzor esetén is állvány igényes téma. Rekeszt a lehető legszűkebbre, amit még elbír (túl lehet általában rekeszelni a diffrakciós lágyulás határán) ISO alap, a gép számolja a záridőt. A virág nem szalad el. Önkioldó, mert az expó gomb megnyomása is elmozdítja a gépet.

Szerk: Kint is elég akkor használni, ha a záridővel a gép már nem tud lejjebb menni. Általában villogó záridő szokta jelezni. "A" módban nyitott rekesszel vízparton, vagy havas napos táj esetén stb.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#38) psg5 válasza Lassú Víz (#37) üzenetére


psg5
veterán

Nagyon köszi még egyszer!

Mentem is a tanácsodat!

F.K.T.

(#39) Tin_Shield válasza psg5 (#36) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagyon alap dolgok de hátha átsiklottál felette:
tömörítés: superfine
auto iso: ha nem muszáj ne használd. Ha mégis akkor max 400 legyen a limit, ennyit tudott a G5 is. Ha magasabb érzékenység kell a rövid záridőhöz akkor te állítsd át és ne bízd a gépre. És ha nincs szükség a magas érzékenységre ne felejtsd el visszaállítani alacsonyra
zajszűrés: próbáld ki kikapcsolva és alacsony értéken, és azt használd amelyik jobban bejön.
élesítés: alapból kicsit túlélesít a jpg motor veheted alacsonyra is, ha a természetesebb képeket szereted
tónus: normál
Inkább a P módot használd az iAuto helyett. És használd minél többször az A és S üzemmódokat hogy minél jobban te kontrolláld a képet.

(#40) psg5 válasza Tin_Shield (#39) üzenetére


psg5
veterán

Köszi! Hasznos tanácsok ezek is! :R
Nyomtatom és tesztelek.

F.K.T.

(#41) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Ha kikapcsolt állapotban mozgatom az XZ-10-et akkor is hallok nagyon halk kattogó hangot. Ez is normális?
Rekeszállító mechanikának kipacsoltan is van némi hangja mozgatás közben?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#42) Lassú Víz válasza psg5 (#41) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Inkább a stabilizátor csinálja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#43) psg5 válasza Lassú Víz (#42) üzenetére


psg5
veterán

Vagyis normális dolog?

F.K.T.

(#44) Tin_Shield válasza psg5 (#43) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igen. Ha nincs áram alatt a gép a "lebegő" lencsetag (ami az optikai stabilizációt végzi) szabadon tud mozogni.

[ Szerkesztve ]

(#45) psg5 válasza Tin_Shield (#44) üzenetére


psg5
veterán

Köszi a megnyugtatást, mert egyre jobban tetszik a masina ahogy lakjuk be, lehet nem lesz cserélve. :R

F.K.T.

(#46) psg5 válasza psg5 (#45) üzenetére


psg5
veterán

...de biztosan jövök tanácsért :)

F.K.T.

(#47) #14121216


#14121216
törölt tag

Sziasztok :) 2 napja én is tulaja vagyok eme kis csodának :)
Tudnátok segíteni, hogy melyik beállítással érem el a legszebb JPG minőséget? Gondolok itt arra, hogy lehet játszogatni a tömörítés és a zajszűrés fokaival... :)

(#48) Tin_Shield válasza #14121216 (#47) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A tömörítés L SF (Large SuperFine), elvenni/leméretezni mindig lehet...
A többi paraméter ízlés dolga, az öcsémnek (XZ2-n) ezek jöttek be:
zajszűrés: gyenge/normál
zajcsökkentés: be
képmód: normál, portré + néhány art filter
- kontraszt: 0, -1 (portré), +1 (fekete-fehér)
- szaturáció: 0
- élesítés 0, -1 (portré)
- gradáció: normál (az auto zajosít a sötét területeken)
WB meleg szín: ki
WB: természetes fényben általában jó az Auto, mesterséges fényben hajlamos bénázni, inkább az izzó/fénycső/vaku/egyéni
Auto ISO: max 400 (esetleg max.800), ha magasabb érzékenység kell akkor kézi átállítás
fénymérés: ESP, portrénál középre súlyozott
iAUTO felejtős, helyette P és/vagy témamódok, ha már megy záridő/rekesz/érzékenység összefüggés akkor A/S/M mód

[ Szerkesztve ]

(#49) #14121216 válasza Tin_Shield (#48) üzenetére


#14121216
törölt tag

Köszi, beállítgatom :)
Tegnap lőttem vele tesztképeket, nagyon durvák lettek :)

(#50) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

A minap vásároltam egy ilyen gépet. Még nem igazán használtam, de az üzlet által mellé ajánlott Lowepro Munich 20 tok nagyon szűk neki. Milyen tokot javasoltok? Azt a minimális méretet keresem, amibe még kényelmesen belefér, és nem kell küzdeni a zipzárral.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.