Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daldaris


Daldaris
csendes tag

1. PVE
2. 1 személyes
3. common és uncommon

(de szivesen részt részt vennék pvp, és/vagy 2 személyes versenyen is :) )

(#2) SasAlexander


SasAlexander
csendes tag

1. PvE
2. 2 személyes
3. common és uncommon

Magyarázat: Eddig teret adtunk az egyszemélyes PvE-nek, és én úgy gondolom, hogy mielőtt áttérnénk a PvP-re, érdemes lenne megnézni mit tudnánk kihozni egy 2 főt igénylő PvE versenyből, hasonlóan az eddigi kettőhöz. Hogy azért ne legyen káosz, hogy most ki kivel játszott, meg lehessen-e behozni nem magyarokat, úgy kéne megoldani, hogy előre, párokban kell jelentkezni, amin nem lehet változtatni (esetleg ha valaki sehogy se tud, mert páratlanan vagyunk, akkor engedélyt adni valakinek, hogy besegítsen az illetőnek). Ez esetben ismét lehetne díjazni akár a gyorsaságot és a kreativitást, de akár teljesen más dolgokat is, ezt inkább bízom a szervező, és az ilyen téren okosabbak fantáziájára. Az uncommon lapokat pedig azért bátorkodtam belevenni a használható lapok listájába, mert azért mégiscsak vannak ott is viszonylag olcsó, mégis remek lapok, amiket egy Play4Free játékos is könnyen megszerezhet, és ha mondjuk egy pár kreativitását kívánjuk vizsgálni, akkor adjunk nekik lehetőséget igazán fantáziadús dolgok bemutatására.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

1. PvP
2. 1 személyes
3. C+UC

(#4) World


World
csendes tag

1. PvP
2. 2 személyes
3. C + UC

(#5) pachito


pachito
őstag

1. PvE
2. 1 személyes
3. Common+uncommon

(#6) Chamillitary


Chamillitary
újonc

1. PVE
2. 2 személyes
3. common és uncommon

(#7) OnSeT


OnSeT
őstag

1. PvE
2. 1 személyes
3. common és uncommon

A feladat meg lehetne, egy 1 személyes random map teljesítése diff x-en , common és uncommon lapokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8) ollie válasza OnSeT (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Diff 10, jó ötlet. ;]

***

(#9) Gyuri27


Gyuri27
félisten

PvP
1 személyes
common

A pvp az ember az ember ellen, tehát rossz nem lehet. Plussz hosszabb távú.
Egyszemélyes, mert úgy face to face, meg a társ nem tudja elrontani a csatát mivel nincs.
Only common. Azért, hogy minnél többen tudjanak indulni. Sajna egyes uc lapok 100 + bfp környékén mozognak árban. Azt nem mindenki engedheti meg magának. Így meg a pakli nyerne nem az ember. Arról nem is beszélve, hogy a common lapokat könnyebb upolni charge upolni. Meg ugye sokaknál ott van a common pakli amit az előző versenyen használtak.

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) OnSeT válasza ollie (#8) üzenetére


OnSeT
őstag

:D

(#11) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

1. PvE
2. 2 személyes
3. C+UC

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#12) D1Rect válasza Gyuri27 (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem tudom, én a common versenyen olyan ~10 lapnál már azon gondolkoztam, hogy nem is teszek be mást.

(#13) Gyuri27 válasza D1Rect (#12) üzenetére


Gyuri27
félisten

Najó, de te is tudod, nem mindenkinek futja shamanra, burrowerre, grimvinére, vulcanra, ensnaringra stb. Ha meg én ezeket berakom és megverek egy alap paklis arcot akkor nem vagyok büszke magamra. Meg mondjuk nem is indulok el a versenyen.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#14) ollie válasza Gyuri27 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ebben igazad van, de inkább a többség igényét próbálom kielégíteni. Most C+UC-re felé áll a dolog, de a jövőben valószínűleg lesz még kizárólag common verseny is. És eddig PvE-re szavaztak a legtöbben.

[ Szerkesztve ]

***

(#15) World


World
csendes tag

Már szavaztam fentebb de elolvasva a véleményeket a common lapos pvp nem rossz ötlet =). Ilyet mindenképp kellene csinálni mert szerintem jó szórakozás lenne =). Még ha nem is csinálunk belőle versenyt akkor is el lehetne tölteni vele az időt. Kb összeállítottam egy ilyen decket. Még lehet rajta csiszolni de hírtelen csak ezek a C kártyáim voltak. Ha valakinek van kedve játszani és persze ha épp fent vagyok (vizsgaidőszak -.-) akkor írjon rám nyugodtan és játszunk pár fun meccset =). (bocs az off-ért)

Játékban: Dhraken

[ Szerkesztve ]

(#16) Powerdose


Powerdose
csendes tag

PVE
1 szemelyes
Common

---

(#17) Gyuri27 válasza ollie (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

A többség dönt és én ezt elfogadom. Nincs ezzel baj.
De én nem kivánok részt venni abban, hogy az nyer akinek több bfp-je van. Nyilván butaság mert nem egyenes út a nyeréshez a drága pakli, de dobbantó kérem.
Nem azért mondom mindezt (a félreértés elkerülése végett) mert nincs bfp-m vagy nincsenek meg a szükséges lapjaim. Hanem mert emlékszem mikor nem volt. Ha akkor nem kapok lapokat tőled talán a játékot is abba hagyom, vagy csak ritkán veszem elő. Mert bizonyos szint fölőtt kellenek bizonyos lapok legyen az c, uc, r esetleg ur lap. Ezen alap lapok árát pedig megkérik a marketon. Így az esélyek nem egyenlőek.
Természetesen a leendő versenyt figyelemmel fogom kisérni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) SasAlexander válasza Gyuri27 (#17) üzenetére


SasAlexander
csendes tag

Írásod jogos, én is átgondoltam a dolgot. Esetleg lehetne annyit segíteni a helyzeten, hogy mondjuk 20bfp-nél értékesebb uncommon lap nem kerülhetne a pakliba (vagy 10, 15, amelyik szimpatikusabb), és/vagy egy pakliba maximum hány uncommon lapot lehessen tenni. Plusz variálási lehetőség, de talán a kezdőknek sem olyan megerőltető a beszerzése.

(#19) World


World
csendes tag

Látom kicsit érdekes lett a szavazás =). Akkor én egy ötlettel szeretnék elő állni.

Az UC lapokkal kapcsolatban: meg lehetne határozni hogy color szerint mely UC lapokat lehetne használni. Ez máris megoldja azt a problémát ami mindenképp felvetődött volna hogy az árak folyamatosan változnak szóval mikor a replay készült akkor még az adott kártya 15be került most meg nem lehet 20 alatt találni. Persze a listának a lehetőségekhez képest változatosnak kellene lennie hogy megint jobbnál jobb deck ötleteket láthassunk. Persze ez munka átnézni de nem lehetetlen egy ilyen listát összehozni.

(#20) ollie válasza World (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem rossz ötlet. Esetleg kezdheted a listát javaslatokkal. :D

Sőt, olcsó Rare lapokat is bele lehet venni.

[ Szerkesztve ]

***

(#21) SasAlexander


SasAlexander
csendes tag

Én is így gondoltam amúgy, hogy listát lehetne készíteni róla. De ha ebbe a listába már belevesszük azon ritka lapokat is, amelyek ezen ár alatt vannak, az már újabb lehetőségeket vet fel. Csak aztán győzzük elkészíteni a listát, illetve a többiek is bólintsanak rá. :D

(#22) metyu1994


metyu1994
újonc

1.PvE
2. 2 játékos
3.U+UC

(#23) phanzetomox


phanzetomox
őstag

1. PvE
2. 2 játékos
3. Common

[ Szerkesztve ]

(#24) ollie


ollie
MODERÁTOR

Eddig így áll a szavazás:

PvE: 9
PvP: 3

1 személyes: 6
2 személyes: 6

C: 3
C+UC: 9

Common + Uncommon esetén valószínűleg majd csak előre megadott listából lehet UC lapokat használni (common bármi lehet)

***

(#25) World


World
csendes tag

Itt a lista amit összeállítottam. A további változtatások tőletek függenek. 30 BFP-t határoztam meg a képzeletbeli határnak. Remélem nem gépeltem el semmit és persze ellenőrizzétek majd hogy nem felejtettem-e ki valamit vagy nem került-e bele olyan kártya a listába aminek nem kellett volna.

Nature:
-Thornbark
-Living Tower
-Healing Well
-Energy Parasite
-Creeping Paralysis
-Spore Launcher
Rare:
-Spikeroot

Frost:
-Armored Tower
-Maelstrom
-White Rangers
-Kobold Laboratory
-Winter Witch
-Kobold Engineer
-Frost Sorceress
Rare:
-War Eagle
-Shrine of Martyrs

Fire:
-Makeshift Tower
-Vulcan
-Skyfire Drake
-Rallying Banner
-Boom Brothers
-Fire Dragon
-Scavenger
-Enforcer
Rare:
-Virtuoso
-Inferno
-Shrine of War

Shadow:

Fontos! Itt azt határoztam meg mely lapokat NEM lehet használni az olcsóságuk miatt.

-Shadow phoenix
-Nox Trooper
Rare:

Itt már azt határoztam meg melyeket lehet használni!

-Ashbone Pyro
-Plague
-Altar of Chaos
-Shrine of Greed

Fire/Shadow:
-Gunner
-Banditos
-Bandit Launcher
-Artillerg
-Windhunter
Rare:
-Sandstorm
-Amok

Nature/Frost:
-Deepgorge
-Stone Hurler
-Stone Warrior (csak Nature változat)
Rare:
-Earthen gift
-Matter Mastery (csak Shadow változat)

[ Szerkesztve ]

(#26) ollie válasza World (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így elsőre jónak tűnik, kíváncsi vagyok, hogy a többiek mit szólnak majd hozzá.

***

(#27) SasAlexander


SasAlexander
csendes tag

A tűz lapok közül a Wallbreaker is beletartozik ebbe az árkategóriába. Amúgy szimpatikus lista, ez alapján ami kiesik a tűzpaklimból az csak a Firedancer, a Juggernaut meg a Moloch. És megmarad a Shrine of War, ami egy általam nagyon kedvelt épület a képességei és a paklim összeállítása miatt.

(#28) OnSeT válasza World (#25) üzenetére


OnSeT
őstag

A Nature lapokat kiegészítem még az alábbiakkal:

Noxious Cloud
Thunderstorm

rare:
Mind Control
Revenge

A lista jó lesz, támogatom a korlátozásokat.

Ezzel kapcsolatban lenne is egy javaslatom, a pakliban a common : uncommon/rare arányt is fixálhatnánk.

Pl. 10 C és 10 UC/R, vagy 15C és 5 UC/R

Illetve charge upgrade csak C lapokra legyen engedve vagy arra se?

(#29) Juliano


Juliano
tag

PVP
1 személyes
C és UC lapok

(#30) Daldaris válasza World (#25) üzenetére


Daldaris
csendes tag

Kiegészítés pár még szóbajöhető lappal:
Nature:
-Fountain of Rebirth (UC)
-Healing Gardens (UC)
-Envenom (UC) (mind2)
-Howling Shrine (UC) (mind2)
-Lifestream (R)

Frost
-Construction Hut (UC)
-Glyph of Frost (UC)
-Coldsnap (UC) (határeset árban, végülis a glyph helyettesítheti)
-Retreating Circle (UC)
-Frontier Keep (UC) (mind2)
-Amii Ritual (UC) (mind2)
-Frost Crystal (R)
-Timeless One (R)
-Ice Tornado (R)
-Northstar (R) (mind2)

Fire
-Supression (UC)
-Termite Hill (UC)
-Tower of Flames (UC)
-Aura of Pain (UC)
-Bloodthirst (UC)
-Infernal Machine (UC) (mind2)
-Scorched Earth (UC) (mind2)

Shadow
-Altar of Nihil (R)
-Soulshatter (R)
-Soul Splicer (R)

Ezek találtam, még amik szóba jöhetnek, lehet kijavítani, ha vmi nem illik a képbe.

(#31) ozeus


ozeus
csendes tag

1. PVE
2. 1 személyes
3. Common

(#32) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Root nexus, Thonbark, Light Blade, Hammerfall.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#33) JoeYi


JoeYi
őstag

1. PVE
2. 1 személyes
3. Common

(#34) ollie


ollie
MODERÁTOR

Még a Battleship is belefér.

***

(#35) ChromeX


ChromeX
addikt

UR Only verseny kéne :Y nem lenne egyszerű ;]

amugy szeritem a pvp-vel gondolom egy bajnokságra gondoltok az nem rosz 5let.

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#36) ollie válasza ChromeX (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És te nem szavazol?

***

(#37) orionstar


orionstar
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég kezdtem a Battleforgeozást Play4Free módban, ezzel jár, hogy nincs túl sok lapom, külfölditől meg nem szívesen vennék, ezen ok miatt common lapokat vásárolnék Goldért (Max 250 Gold/lap), ha valakinek van eladója kérem írjon! :) Köszönöm!
Elnézést az Offért!

Szavazás:
1. PvE
2. 1 személyes
3. c

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#38) Juliano


Juliano
tag

Én már felvetettem a pvp liga ötletét Gyokzolinak.
Igy nézne ki nagyjából (persze lehetne rajta csiszolni)..
(tegyük fel 18-an jelentkeznének rá)
- 3 db 6 fős csoport lenne....I. II. és III. osztály. Erősségtől függően..persze eleinte random szerüen lennének elosztva a játékosok. (késöbb ez rendeződne...)
- Mindenki játszana a csoportjából 1-et mindenkivel...Magyarán 1 "évad" 5 meccsből állna.
- az I. liga első helyezettje a bajnok. A II. és a III. liga 2.helyezettje automatikusan feljebb jut egy csoporttal. Értelemszerűen az I. és a II. liga 6. helyezettje pedig automatikusan kiesne egy csoporttal lejjebb.
- a II. és az V. helyezettek pedig 2 győzelemig tartó osztályozón eldöntenék a feljutás illetve a kiesés sorsát.
- Nem lenne lapkorlátozás.
- a meccsek elbonyolitására 1 hét van(szerintem ez bőven elég 5 pvp meccsre).
- hét elején kezdődne a sorsolás, kiírás...és vasárnap 24:00-ig tartana egy versenysorozat.
mindig az adott meccs győztesének a feladata lenne az eredmény bemondása illetve a replay elküldése.

Nahhhszóval....ezeken lehetne még változtatni de sztem alapötletnek nemrossz.

(#39) Gyuri27 válasza Juliano (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kellene rendezni olyat mint a foci vb-t. Pl 4 csoport. Mindegyik csoportban 2 kiemelt. A csoport mérkőzéseken lenne egy hazai és egy idegenbeli találkozó. Ami azt jelenti, hogy mindenkinek lenne egy mapja. tehát 2 összecsapás. 2 nyert csatáig tartana a harc. Döntetlen esetén random map. A csoportok első két helyezetje keresztben játszana. Egyenes kieséses rendszerben. Ezt lehetne negyed-fél évente rendezni. Csak azért, hogy mindenki komolyan vegye, lenne nevezési díj. 2-3 goldra gondoltam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) pachito válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


pachito
őstag

Nagyon tetszik az ötlet, de ezt a nevezési díjas dolgot nem értem. Ez mire kellene? És egyáltalán miért ilyen kevés? Egy P4F játékos is könnyedén össze tud szedni ezer goldokat, a többiekről nem is beszélve, magyarázd már el légyszives a gold helyét (no offense) :DD :DD

(#41) ollie válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nevezési díj jó ötlet, de akkor már párezer gold kellene. :)
Még ez is elenyészik a nyeremények értékéhez képest, tekintve, hogy 1 BF-et 6-700 goldárt adnak.

***

(#42) ChromeX válasza Juliano (#38) üzenetére


ChromeX
addikt

lehet hogy nem figyeltem eléggé de nekem ez nagyon bonyolult felesleges ennyire tul kombinálni szerintem. gyuri 5lete átláthatobb.
nekem mind1 mi lesz, valszeg igyis ugyis indulok :K

a lényeg hogy ne 2playeres legyen azután már mind1.

[ Szerkesztve ]

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#43) pachito válasza ChromeX (#42) üzenetére


pachito
őstag

Nocsak, nem szeretünk közösködni? :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#44) Gyuri27 válasza pachito (#40) üzenetére


Gyuri27
félisten

A gold a linkség elkerülése miatt kell. Mint látuk most is elkérte a lapokat és nem adott le replayt az ember. Tehát ha időben nem jelenik meg (és nem tudja magát kimenteni valami értelmessel bukja a nevezést, kizárás melett).

ollie: Én is 2-3000-re gondoltam. :DDD
Az a kérdés, hogy mennyire legyen gyakori ez a verseny. Mert ha jővőre inditjuk 2-3 havonta lehet, év végére pedig rendezhető egy bajnokok próbáját. Meg ugye több kategória is lehetne. Első széria minden lap 1v1, csak common 2v2. 2-3 hónap múlva forditva. Így a vér profik és a kezdők sem lennének kizárva.
Amúgy kellene valami vándor díj, vagy bajnoki őv (jelképesen). Vagy hogy az aláirásomba kitehessem, hogy győztem. :DDD Gonolom sok öreg rutinos csóka nem a nyereményre hajt.

Meg az lenne a jó ha több csoport lenne (min 4) abban 6-6 ember. Ill itt merül fel, hogy külföldi játékosokat mennyire lehetne ebbe bele vonni.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#45) D1Rect válasza pachito (#43) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg nem egyszerű 4 embert összehozni egy meccsre. ;)

(#46) Pucika95


Pucika95
újonc

1. PVE
2. 1 személyes
3. common és uncommon

A PvPben szerintem nemkéne ijen nagy korlát hanem pl csak 50 bfp érték alatti lapok vehetnek részt mert énse fizettem 1 Ftot se a játékért, de mégis vannak olyan lapjaim amik mondjuk 20 bfpért vettem mert szerintem lehet " kereskedni" az alapokról is

[ Szerkesztve ]

(#47) Gyuri27 válasza Pucika95 (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen előtte a grinder 150bfp volt, a gemeye 10bpf, colosssus 20bfp stb-stb. Néud meg most mi mennyi. Kb 1,5x a drágulás. Kereskedni meg úgy lehet, hogy az embernek van legalább 600-700 bfp-je. Mert akkor ha ügyes vagy 20-30 esetenként 70 bft lehet keresni. Persze ez a bfp már a pakliépités után maradjon.

Én ezért mondom, hogy 2 liga legyen. Common (csak) és minden kártya. Egy szegény játékosnak a commonhoz a kötelező charge upgradéhoz szükséges lapokat is nehéz összeszedni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) BlackTiger


BlackTiger
tag

1. PVE
2. 2 személyes
3. common és uncommon

//OFF Na végre én is regisztráltam ide, néhányotokat már ismerlek a játékon belülről vagy a PGO-ról. PGO-s nevem: Levi2000, Battleforge-ban: LeviTiger
//OFF

Szerintem jó lenne a csapatmunkát is díjazni. Például, hogy ki hogy támogatja a másikat spellek-ell vagy hogy mennyire van összhangban az egész, van hogy egy 2 fős map-en nagyon ronda és idegesítő tud lenni, hogy ez egyik csapattag már a pálya végénél írtja a szörnyiket míg a másik a közepénél ragadt, mert mondjuk le rombolták az orbját. Ilyen pálya tud lenni pl. a Sunbridge az ugye mennyivel szebb lenne, ha a tagok egyszerre haladnának fölfelé és közben egy mást támogatnák heal-ekkel vagy láva field-ekkel...

Tigris

(#49) Murder3


Murder3
addikt

Legegyzserűbb az lenne ha pl csak twilight lapok és azokon belül is csak az alap játék lapjai.
Tehát nem az ingyenes verziójúak.Gondolom az már elég sok "warez"(LOL most mit mondjak:))gamernek is megvan:D
ha nincs akkor szűkíteni 1 oylanra ami mindenkinek megvan.
pl igazolni kell 1 listával amit pl elküldenek e-mailbe.

Na a lényege az lenne h először is pvp kéne mert az az igazi verseny.
Másodszor meg 2v2 és 1v1 bajnokság kellene.
Azért mert szerintme ebbe a játékba a csapatmunka az ami díjazandó.
Tehát pl 2v2 random generált pvp és pl meglenne tiltva a rush középre taktika.(a középső részt nem szabadna elfoglalni.
1V1-nél uygan ez.

1.PVP
2.2v2/1v1
3.Twilight alap deck

(#50) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jelenlegi állása a szavazásnak:

PvE: 14
PvP: 5

1 személyes: 11
2 személyes: 7

C: 6
C+UC: 12

Tehát a következő verseny valószínűleg 1 személyes PvE pálya lesz, C+UC lapokkal, és az UC lapokat várhatóan csak előre válogatott listából lehet majd választani.

Mindenképpen lesz egy PvP verseny is, az időpontja még kérdéses.

Mikor legyen ez a verseny? Még idén, vagy csak januárban?

[ Szerkesztve ]

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.