Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

Még egy jelölt az "ilyet se fogunk látni, csak képen" kategóriába :D

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) Baryka007 válasza X@b3e (#1) üzenetére


Baryka007
őstag

Pedig nagyon megtetszett ez a kis Powercolor Red Dragon... Még nem is hallottam róla :DDD

Szerintetek vrm és vram is hűtve van rajtuk ? Mert akkor már el is gondolkodnék egy ilyenen... Persze ha lenne valahol a polcokon, és nem feltétlenül Vega 56 :DDD :DDD

(#3) Lacccca87


Lacccca87
őstag

"A GPU boost órajele egyébként 1478 MHz, tehát egy nagyon enyhe tuningot azért kapott az eredeti 1471 MHz-hez képest"

Ennek mi értelme? 7 Mhz????? Tunning??? Annyit a régi VHS videókészüléken is húzok probléma nélkül. Értem én hogy csendesíteni akarják meg hogy kevesebet egyen de akkor már mind1 ha normál órajelen marad.

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Alapvetően lehet már Vegákat kapni egy ideje, nem a készletekkel van baj, hanem az árakkal...

Turenkarn

(#5) Raggie


Raggie
őstag

Hmm ez a kis PCB és a hátsó felén átfújó rendszerű borda nagyon jónak hangzik! Kéne egy jó kis teszt erről is meg a Sapphire Pulse kártyáról is! :)

Clint Eastwood FTW

(#6) #45185024


#45185024
törölt tag

A piac sajnos összemossa az árakat, sokszor van egy márka legjobb és leggyengébb kártyája egy áron mert a legdrágábbhoz áraznak mindent...
Ennek a memóriaemelésnek semmi értelme tényleg. Mert ha már vesz valaki Vegát akkor 1080 teljesítményt akar tőle így megrángatja, ilyen árak mellett máshogy nem éri meg.
Raggie: A Vega szobán van pár pulse teszt ;)

[ Szerkesztve ]

(#7) Baryka007 válasza Lacccca87 (#3) üzenetére


Baryka007
őstag

Az a baj, hogy egy VGA órajelén húzhatsz 20% ot jó esetben 30 at... Jelentős javulásod akkor sem lesz FPS ben játékonként változóan 5 és max 15% os FPS különbséged lesz... De ha már 15% os javulást elérsz, akkor alapból is megvolt már a 60 fps .-ed... Szóval személyszerint fölösleges VGA-t tuningolni gyártói, és felhasználói oldalon is. Egyszer - egyszer hogy haveroknak megmutasd mennyit nyomott a kártyád Benchmarkban, meg hogy beelőztem a Vega 56 al a ref gtx 1070 et, arra jó. De amúgy nem éri meg. Hamar kifújnak azok a vga-k hidd el. Nem az első vga ment már el a gépemben 3-4 év alatt amit folyamatos tuningon tartottam, csak hogy kicsivel több FPS em lehessen.

(#8) #45185024 válasza Baryka007 (#7) üzenetére


#45185024
törölt tag

Egy 56-on 15%ot tudsz tuningolni. 20.000GSről 23 ezerre kb a GPU a HBM frekijének emelésével és alulfeszelés együttes kombójával. Az nem kevés.
A csak húzom az órajelet valóban semmit nem ér...
Optimalizálni kell a kártya egyedi tudására.

[ Szerkesztve ]

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Legalább a bányászok pénze az AMD-nél, és az Nvidiánál csapódna le, ne a kereskedőknél. Ha már a játékosoknak úgy sem jut egy darab sem, inkább drasztikusan növeljék meg az áraikat, a bányász hagy fizessen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Puma K válasza Baryka007 (#7) üzenetére


Puma K
veterán

Manapság már 60Hz-ces monitorokon felül 100Hz, 120Hz, 144Hz, 165Hz, 180Hz és 240Hz-cesek is vannak amiknél meg minden plusz FPS számít.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#11) Blazs120gl válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Jogos. Bár a gyártóknak is megvan a felelőssége, különösen az AMD-nek, aki régóta elengedte a versenyt az NV-vel. Pókerarccal kiadják a játékra optimalizált driver-eket, minden ezzel kapcsolatos tevékenységük hiteltelen, cinikus. A kártya gyártók a memória hiányra panaszkodnak, de az igazság az, hogy nyilvánvalóan a bányászoknak gyártják a kártyákat. A rig-ekben 4GB-os kártyák is lehetnének, mert semmi nem használja ki a 4GB feletti részt. Mégis minden új kártyára rárakják a 8GB-ot, így adott RAM mennyiséggel kevesebb kártyát tudnak gyártani. Mindegy nekik, a felárat a bányászok kifizetik, a pénznek meg nincs szaga, a legnagyobb zsét meg úgyis a kereskedők teszik zsebre. Az olcsójános játékosok senkit nem érdekelnek. A használt árakban is látszik, hogy a 4 és 8 GB közötti különbség nem számottevő, mert a bányászoknak mindegy (és még sokáig elég lesz a 4GB), a kártya értékét úgyis az adja, hogy az eladónak van, a vevőnek meg nincs. :(

(#12) Raysen623 válasza Puma K (#10) üzenetére


Raysen623
addikt

Gondolom te is 240 fps-el tolod a PUBG-t 640x480-ba... Az ilyen vad dolgokba nem kellene belemenni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#13) haxiboy válasza Baryka007 (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Akkor szerintem nem a folyamatos tuning vitte el a kártyát hanem vagy a rosszul beállított feszültségek, vagy egy "jó" táp :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) Puma K válasza Raysen623 (#12) üzenetére


Puma K
veterán

Hogy jön ide a híresen rosszul optimalizált PUBG (ami amúgy nincs meg)...?

Hogy jön ide a 640x480...?

Milyen "vad dolgokba" ne menjünk bele mikor sok más (PUBG-on kívül) online játék létezik amit lehet hajtani az általam felsorolt képfrissítések valamelyikén, amelyeknél bármilyen VGA-nál történő tuning előnyére válik az embernek...?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15) trufa12 válasza Baryka007 (#7) üzenetére


trufa12
addikt

Hát akkor ott más baj lehetett, mert én évek óta tuningolgattam a vga-kat, és semmi probléma nem volt . Meg mikor eladtam sem panaszkodott senki hogy gond lenne...folyamatosan ment a cserebere egy időben...
Kivannak ez már találva, egy egészséges kis oc még nem oszt nem szoroz..

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#16) pengwin válasza Baryka007 (#7) üzenetére


pengwin
addikt

Nem az első vga ment már el a gépemben 3-4 év alatt amit folyamatos tuningon tartottam, csak hogy kicsivel több FPS em lehessen.

Ha te tényleg folyamatosan a maximális tuning órajelen járattad a kártyáidat, akkor nem is csoda, ez simán a user error kategória.

(#13) haxiboy
Ha tényleg maximumon mentek a kártyái folyamatosan, akkor simán meghalhattak maguktól.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#17) gzoli2 válasza pengwin (#16) üzenetére


gzoli2
tag

Ma már egyértelműen a vga kártya a legdrágább része egy gépnek, egyszerűen nem éri meg kockáztatni pár százalék tuning miatt. Anno még 6800Le-ben megérte aktiválni a letiltott futószalagokat 35% -ot nyerve de az régen volt.......................

Vhk clán , még aktiv uo hq klán. www.vhkclan.atw.hu

(#18) X@b3e válasza pengwin (#16) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez a tévhit még köztudatban van 2018-ban?!?? :Y :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19) Baryka007 válasza haxiboy (#13) üzenetére


Baryka007
őstag

Anno egy Corsair TX 650 110 wattos HD 4850 est 2008 ban vásárolt kártyát 2011 ben ? Bár ott 35% os tuningot nyalt a kártya kb 2009 től folyamatosan :U

(#20) Raysen623 válasza Puma K (#14) üzenetére


Raysen623
addikt

Mivel nem írtál konkrét példát, így én érthetek bármit alatta és rajtam kívül más is. Van értelme annak amit írsz, csak picit pontosítani lehetett volna. Egyébként meg rengeteg nagy multis leveszi a grafikát a minimum felbontásra és grafikai beállításra (leginkább FPS-eknél).
A PUBG meg úgy jön ide, hogy napjaink egyik legjobban hype-olt és tömegek által játszott online játéka.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#21) mepet válasza Baryka007 (#2) üzenetére


mepet
addikt

Emlékeim szerint az összes nem ref RX-et Red Dragon néven dobta ki a Powercolor.

(#22) Puma K válasza Raysen623 (#20) üzenetére


Puma K
veterán

"Egyébként meg rengeteg nagy multis leveszi a grafikát a minimum felbontásra és grafikai beállításra (leginkább FPS-eknél)."

10+ évvel ezelőtt én is hallottam ezt a mesét.

Akik nem trógerkednek és aki komolyabban tolja és emellé jól is annak nincs szüksége ilyen trükközésre.

Hiába van sok FPS-ed 60Hz-cen (amivel amúgy nem mész sokra egy ideje mióta kint vannak a magasabb képfrissítéssel rendelkező monitorok):

[Slow motion] 240Hz vs 144Hz vs 120Hz vs 60Hz - Monitor refresh rates - videó

ha összekerülsz egy már-minimum 120Hz-ces monitort használó emberrel akinél folyamatosabb-részletgazdagabb a megjelenítés és pontosabban tud célozni-megsebezni. De lemerem fogadni míg 75-85Hz-ces CRT monitorok voltak akkor is kiütközött a magasabb frissítés adta előny (már aki tud élni vele, mert jól tud játszani)

Ha egy ilyen nagyobb képfrissítéssel rendelkező emberrel akadsz össze akkor egyszerűen a jobbaknál látni, hogy játszik veled és azt nézi, hogy hova lőjön és hány lövésből öljön meg.

A kicsi felbontás pont hogy hátrány a már említett magas képkockaszám ellenére is (főleg ha még mindig 60Hz-ces kijelzőn tolod.)

Főleg manapság mikor nagy felbontású kijelzők vannak wide vagy ultra wide kialakítással 27-35"-on akár 165Hz-cen amin nem csak többet látsz a pályából, de még sokkal folyamatosabb az ellenség mozgása így nagyobb eséllyel találja el az ellenséget az aki ilyet használ.

Anno a HL2: DM klánunkban nekünk is fejleszteni kellett a gépet, monitort és a perifériát is egyaránt, hogy értékelhető-pozitív eredményeket tudjunk felmutatni a képességeinkkel együtt.

Jelenleg meg egyenesen zavar, hogy hátrányban vagyok a 60Hz-cet tudó megjelenítőmmel. Így azon vagyok... inkább arra várok, hogy ha majd egyszer az általam igényelt felbontás és képfrissítésre megfelelő VGA-t tudok majd vásárolni egy adott monitorhoz akkor meglépem a fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#23) Tidus válasza Baryka007 (#7) üzenetére


Tidus
addikt

Olyan kártyára kell befektetni amit nem kell tuningolni, főleg ha években gondolkodsz.
Saját meggondolásból azért fektettem Vega 64 Liquid Cooling-ba, mert alapból megy 1750 MHz-n, minden megy full-full.ba, Fps full.
Ennyi a történet egy sokéves befektetésre.

[ Szerkesztve ]

(#24) Puma K válasza Tidus (#23) üzenetére


Puma K
veterán

A tuning ingyen van, ami által plusz teljesítményt érsz el ami az előnyödre válik, főleg ha játszol-dolgozol a gépen.

A hardvereknek-komponenseknek az alábbiak tudnak betenni és kinyírni azokat:

-magas hő (állandó ideig többszöri alkalommal vagy egyszer kiugróan magas)
-fizikai sérülés
-víz-pára

ha a felsoroltak közül egyikkel sem találkozik egyik komponens-gép sem akkor ott nem lehet szabad, hogy gond legyen.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) pengwin válasza X@b3e (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Miért lenne tévhit?
Nem a GPU-nak fog megártani, hanem a VRM-nek: Fetek, kondik lényegesen hamarabb fognak elhasználódni, ha bekapcsolt állapotban folyamatos magas terhelést kapnak.

Üdv, pengwin

(#26) Lacccca87 válasza pengwin (#25) üzenetére


Lacccca87
őstag

1650XT-t kártyámat megvétele után módosítottam egy Accelero S2 hűtővel, onnantól kezdve 25% tunningot kapott úgy hogy feszültség is volt emelve rajta. A hűtőtől még a nyák is meghajtott az évek alatt de ha betenném egy gépbe még ma is hiba nélkül működne. HD3850 követte Accelero S1 -el és boldogan működik az is. Ha normális a táp és normális a hűtés akkor nincs gond.

(#27) Bandit79 válasza Lacccca87 (#26) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Az régen volt , mint tudjuk , akkor minden jobb volt... 😁
és tényleg.. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Lacccca87 válasza Bandit79 (#27) üzenetére


Lacccca87
őstag

Hát akkor azt már nem is mondom hogy az 5770 az OC-változat biosát kapta meg és azóta is vígan működik az új tulajnál :D

(#29) Lacok


Lacok
őstag

"Olcsóbb(?) RX Vega 56 a PowerColortól"

Kíváncsi leszek, hogy mennyire lesz "olcsóbb".

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#30) pengwin válasza Lacccca87 (#26) üzenetére


pengwin
addikt

Azóta elég sok minden változott, pl. környezetvédelmi előírások.
Ezek miatt pedig lényegesen kevésbé tartós egy-egy megoldás, mint a 10-12 évvel ezelőtti megfelelője.
Hasonlítsd csak össze a HD 5-6000 és a HD 7000-sorozatok elhullási arányát.

Meg mondjuk egy 1650XT-nek a fogyasztása se volt annyi, mint a mostani kártyáknak, kb egy GTX 1050-nel vagy RX 560-nal lehet párban a mostani generációból.

Üdv, pengwin

(#31) Lacccca87 válasza pengwin (#30) üzenetére


Lacccca87
őstag

Jó hát a 270X et meg sem említem akkor már ami szintén tuninggal futott nálam. És még most is gond nélkül működik a szülőknél lévő PC-ben. És ez már nem olyan régi. Az említett környezetvédelmi előírások meg már a HD3xxx szeria óta vannak szóval amiatt sincs különbség jó ideje.
Az elhullási arányokat én ugy mondanám hogy a kor haladtával inkább pontosítják mert több lehetőség van az információ áramlására, meg több statisztikát is készítenek mint korábban. Lehet hogy régen is elhulltak a kártyák csak nem szereztek róla tudomást a gyártók vagy nem vezették fel olyan nyílt adatbázisokba amit mi is elérünk, nem úgy mint manapság.

Nincs itt különbség a tuning nem fogja befolyásolni. Ami befolyásol az a futott óraszámok és a környezeti értékek. Természetesen aminek szar a hűtése és alapból melegebb változat ott gondot jelenthet a tuning.

(#32) GodGamer5 válasza Lacok (#29) üzenetére


GodGamer5
addikt

Amíg tart a bányászosdi addig semennyire sem lesz olcsóbb... Utána viszont hegyekbe fog állni. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) haxiboy válasza GodGamer5 (#32) üzenetére


haxiboy
veterán

Arra várhatsz még :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#34) MeszesKPT válasza Tidus (#23) üzenetére


MeszesKPT
őstag

4K-hoz 1080Ti-re is kell a tuning, ennyi a jelen történet.

(#35) Baryka007 válasza MeszesKPT (#34) üzenetére


Baryka007
őstag

Ezzel kapcsolatban nagyon megoszlanak a vélemények és érthetően... Én kicsivel több mint egy évvel ezelőtt haver gépébe 6700k mellé raktam be egy 1070 OC-t szerintem bőven elég a mai igényekhez mérten egy 1070... Megint mások szerint, gyanítom szerinted is... NEM!

És érthető, jön a kérdés mire elég ? 4K 144Fps re nem ( bár 4k ba nem tudom van -e 60hz nél többet tudó monitor úgy tudom nincs... )

Akkor meg miről beszélünk ? Mire nem elég egy 1080 Ti vagy jobb esetben egy Titan V ?

Annak, aki meg tud 144hz es 4k uhd hdr gsync monitort venni. Annak azt üzenem, hogy szerver lapot is vegyen, amibe két 8700k belefér, valamint két darab 1080Ti.-t is... És ne sírjon hogy nincs 144fps -e

Én laikus buta informatikus úgy gondolom, 1070 nél FHD ra nem kell több... 4k ra pedig 1080 nál...

(#36) #45185024 válasza GodGamer5 (#32) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez már az OLCSÓBB: 548.99 £

(#37) Puma K válasza Baryka007 (#35) üzenetére


Puma K
veterán

Más dolgok másnak építeni gépet és más dolog használni az adott gépet.

Volt tuningolt Asus Strix GTX 1070-em (link 1, link 2), és 1080p-re nem volt elég minden esetben High beállításokhoz Overwatch-ban és GTA V Online-ban.

Nálam ennél a két címnél ütközött ki ez az eredmény-tapasztalat amiket akkoriban aktívan futtattam.

De a kártya topikjában mások is megjegyezték, hogy az még mindig nem egy olyan kártya aminél biztosra lehet mondani, hogy 1080p-ben vaj sima élményt tud nyújtani minden címnél-játéknál maximumhoz közeli grafikai beállítás mellett. És akkor még a 60Hz feletti életről nem is beszéltünk ahová megint kell a plusz teljesítmény...

Hiába egy jó pár éve létező felbontás az 1080p az újabb játékok grafikailag egyre komplexebbek és többet tudnak a grafikusmotorok, amik által ugyan azon felbontás mellett növekszik a számítási teljesítmény igényük és a már említett 60Hz-ces megjelenítőknél vannak már gyorsabbak.

Tehát hiába perkálunk ki 140 vagy 250 ezer Ft-ot egy VGA-ért ha annak a teljesítménye az igényeinket nem fogja tudni teljes mértékben kiszolgálni adott szinten, mert nem elég rá a teljesítménye, amit még tuninggal sem tudunk enyhíteni teljes mértékben. Meg kell várni azt a generációt ami ezt az igényt ki tudja szolgálni. Anno az 1080p is ugyan olyan elérhetetlen szint volt a többség számára mint most a 4k. Ebben semmi újdonság nincs.

A tesztekben nagyon szép az átlag FPS, de a minimum a lényeg, hogy melyik az a szint amit minimum tud hozni a gép terheléskor. Ezért érdemes inkább olyan méréseket nézni ahol a minimum FPS-t is feltüntetik. Én is magamnak Fraps-al mértem a minimum FPS-t és a Frame rate-et több órányi aktív játék közben, mert valami furcsa volt és így derült ki hogy a kártya nem elég arra a feladatra amire szántam.

"Mire nem elég egy 1080 Ti vagy jobb esetben egy Titan V ?"

A milyen minőség és képkockaszám mellett, inkább ez a lényeg ez esetben.

A Titan V nem játékra való felépítéséből (alacsony órajel a Pascal generációhoz képest hogy ne fogyasszon sokat, játék során kihasználatlan tensor magok amik így hirtelen eszembe jutnak) és az 1 millió forintos árából adódóan sem.

"Annak azt üzenem, hogy szerver lapot is vegyen, amibe két 8700k belefér, valamint két darab 1080Ti.-t is... És ne sírjon hogy nincs 144fps -e"

:U

Szerver lapba nem raksz bele 8700K-t, mert maga a processzor nem támogatja ezt a kiépítést: Max CPU Configuration 1

Ha ezt meg is lehetne csinálni, akkor a játékokban ennek semmi értelme nem lenne, mert egyrészt nem támogatják az ennyire sok szálat még a legjobb grafikusmotor sem másrészt a nagyobb felbontásnál a VGA ereje az ami számít.
Alacsony felbontásnál a CPU ereje fontosabb és meghatározó FPS számokat illetően.

Az 1080p-1440p az a határ aminél kezd eltolódni a hangsúly abból a szempontból, hogy melyik komponens teljesítménye a meghatározóbb.

A játékokban egy pár éve már nem mennek a 2 kártyás rendszerek támogatása. Csak 1db erős VGA-ra lehet támaszkodni. És ezt azok mondják akik több SLI vagy CF rendszert hajtottak egymás után, és jelenleg is megtehetnék a több kártyás rendszer kiépítését, de nem lenne ami rendesen kihasználná azt és jó hatásfokkal dolgozna a 2. gépben lévő kártya.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) pohár válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


pohár
félisten

ezt a baromságot... szerinted miért adja nettó 130-ért az MSI az RX580-at a NAGYKERNEK? hogy jól meggazdagodjon a kisker rajta? :W :W

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#39) MeszesKPT válasza Baryka007 (#35) üzenetére


MeszesKPT
őstag

UHD 60 fps-hez sokszor kevés a 1080Ti. A szerver lapot és SLI-t már más leírta. Jelenleg ez nem pénz kérdése, egyszerűen a technológia nem tart még ezen a szinten. Vagyis erre a célra egyelőre nincs olyan, hogy túl sok tuning.

(#40) hajbel válasza Tyrel (#4) üzenetére


hajbel
addikt

548 fonttal mi a baj? Akciósan volt a ref. Vega 56 £430 annakidején 2 hétig. Ennek legalább jó a hűtése.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#41) #45185024 válasza hajbel (#40) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ha igazán belegondolunk nem is volt SOHA ettől olcsóbb a Vega 56 custom.
Amikor megjelentek az első customok akkor villant ki egy 56 550, 64 650 -es árban
Akkor gondoltam na várok még egy hetet hátha picit lejjeb megy a piacos ára...majd egy hétre rá beállt a bányász láz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) hajbel válasza #45185024 (#41) üzenetére


hajbel
addikt

Igen, sajnos a bányászlázat nem lehet megjósolni, de szerintem már nem fog feltámadni. Túl sokan bnányásznak már. Én a helyedben rendelném ilyen áron is, amint kijött egy hitelesebb teszt róla.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#43) #45185024 válasza hajbel (#42) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem az árral van amúgy már a baj hanem hogy itt az "utcasarkon" is meg lehessen venni a 8 e szállítást sajnálom inkább. Amúgy valóban az a baj a kártya jónak néz ki, az átfújásos hűtésrendszere miatt csak jelenleg egy jónak kinéző ismeretlen kártya.
Amint egy magára adó Tech csatorna mint a JayZ, Nexus, whatever bánom is én ki szétszedné, mutatna hőcső nézetet és látnám hogy rézzel érintkezik a GPU és legalább van benne 4 hőcső akkor nyugodt szívvel megvenném a 3 venti miatt.

[ Szerkesztve ]

(#44) mepet válasza #45185024 (#43) üzenetére


mepet
addikt

2 helyett 3 venti: 50%-al nagyobb esély, hogy valamelyik elromlik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) #45185024 válasza mepet (#44) üzenetére


#45185024
törölt tag

Jó de arra is hogy 80 helyett 72 fokos lesz ;)
(A mai modern VGA-kban már cserélhető a Venti, azt nem tudom ez olyan e :DDD )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.