Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VD


VD
őstag

Az ötlet zseniális!
Ebbe az irányba kell fejleszteni. Ha jól tudom a Nokia is ilyen irányba kacsingat. Remélem az összes gyártó elindítja a saját hasonló projektjét!

Egy-két és és tényleg nem lesz tötlő csomagolva a telefonokhoz. :U

(#2) grabber


grabber
addikt

"...kellemetlen helyzetekből kimentő kamuhívás funkcióval is rendelkezik."
Nagyon nagy :DDD

(#3) Stunts666 válasza grabber (#2) üzenetére


Stunts666
őstag

Ez a kamuhívás nagyon tetszik. Kellene az N82-mbe is :D

(#4) copin


copin
őstag

Az árán kívül semmi újat nem mutat. Ezek után felértékelődik a 936SH, mivel az állandóan 3G-n kell hogy legyen, mégse marad nagyon a töltés gyorsaságában.

(#5) Stiky válasza grabber (#2) üzenetére


Stiky
senior tag

S7220-asba már van ilyen.
[link] - 2. bekezdés vége felé.

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#6) copin válasza Stiky (#5) üzenetére


copin
őstag

A Samsung gyerektelefonjában is előfordul. Ezek alapján elég gyakori lehet náluk.

(#7) nrgia


nrgia
őstag

Jópofa... :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#8) erdoke válasza Stunts666 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Az N82 okostelefon, biztosan van rá ilyen program. WM-ra is van.

A legjobb aláírás a héten

(#9) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Már megint a Samsung! Összeszarom magam :DDD

[ Szerkesztve ]

meg

(#10) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

ez jó 5let..
ezzel letarolhatják afrikát, meg indiát...
ott a legtöbb ember nehezen jut elektromossághoz..
látszik a cstn kijelzőből hogy oda szánták...

[ Szerkesztve ]

(#11) kokyt


kokyt
senior tag

Ez kell a népnek :DD
Végre valaki bevállalta. A csúcs az lenne, ha strapa-mobilba is raknák. Bár lehet, hogy ahhoz túl érzékeny maga a napelem :B

(#12) copin válasza Dr.Anonymus (#10) üzenetére


copin
őstag

1 órányi napfürdő során 5-10 perc bérelhetésre elegendő energiát képes előállítani.

Durván 2 hónap (vagy több) napfürdő után tölt fel teljesen és akkor az éjszakákat nem is számoltam bele. Kétlem hogy negyedévente akarják Indiában használni arra a pár napra, amig le nem merül újra. Ilyenkor E ink jobb lett volna, a cstn helyett.
Igazából semmi új nincs benne, azon kívül hogy alsós és mégis van benne napelem. Ára meg kérdés marad. Ez inkább a zöldeknek és napfürdőzőknek készült, akik nem feltétlen Afrikában élnek.

(#13) hemaka


hemaka
nagyúr

Kamuhívás, az mi is? :D

(#14) VD válasza hemaka (#13) üzenetére


VD
őstag

Megválaszolnám, de bocsi, valaki hív! ;)

(#15) Stunts666 válasza erdoke (#8) üzenetére


Stunts666
őstag

MEg is van: :))
http://nokiaprogramok.hu/modules.php?name=letoltesek&op=show&id=24004

(#16) Atapi válasza copin (#12) üzenetére


Atapi
senior tag

1 órányi napfürdő során 5-10 perc beszélgetésre elegendő energiát képes előállítani

a beszélgetési idő meg a készenléti idő nem ugyanaz. szerintem egy átlagember nem telefonál naponta 1oránál többet (de ha magamhoz viszonyitok, akkor még az 1ora is erős tulzás), az mondjuk 10óra napfürdő. a készenléti idő meg a beszélgetési idő között mondjuk tételezzünk föl egy 50es arányt (telefon specifikáciok alapján ez korrekt becslésnek tünik), vagyis mondjuk egy ora napozás eredményezzen teszemazt 4orás készenléti időt. igy még 6ora napfürdővel kijön, hogy kb 16ora napfürdő fedezi a készülék napi energiamérlegét (ha éjszaka sem kapcsoljuk ki). még ha belekötünk abba, hogy esetleg egy nap alatt nem süt ennyit a nap, még akkor sem járunk annál a 2honapnál amit emlitesz.

(#17) nLali


nLali
senior tag

A nemsoká esedékes sátorozásra el se tudnék képzelni tökéletesebbet !
Reggeltől estig lehet napon a telefon, mert max az időt nézem meg rajta.

(#18) copin válasza Atapi (#16) üzenetére


copin
őstag

Ezt előtte se figyeltem. Készenléttel számoltam (több mint 200 órával). Úgy még szép hogy kijön a hónapos adat.

(#19) plus44


plus44
veterán

A hátulja nagyon bejön.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#20) madarasz92


madarasz92
őstag

Tényleg nem rossz telefon szerintem valahol afrikába bedobnák ilyet venne mindenki mivel nem kell tőlteni! :D

(#21) Atapi válasza copin (#18) üzenetére


Atapi
senior tag

azt hiszem nem fogalmaztam meg elég egyértelműen, amit mondani szerettem volna. értelmetlen teljes feltöltésről beszélni ebben az esetben, hiszen néhány orás töltés után használhatóvá válik a telefon, ezt követően pedig ésszerű használat mellett létrejöhet egy energiaegyensúly, mely során a telefon energiaigénye közel megegyezhet a napelem által szolgáltatott energiával (adott időintervallumban). igy az általad emlitett "2 honapig töltöm hogy utána 2napig használjam" szemlélet nem állja meg a helyét, mert ésszerűen használva a készüléket - ha a körülmények is megfelelőek - nem merül le.

(#22) Blindmouse válasza Atapi (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azért valószínűleg rá lehetne menni még a fogyasztás csökkentésére, úgy még hatásossabb lenne. de mit ér az egész, ha úgyis a zsebedben van?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#23) phaet0n válasza Blindmouse (#22) üzenetére


phaet0n
tag

Majd terveznek hozzá napenergia-áteresztő nadrágot is.

(#24) nLali


nLali
senior tag

Nem afrika a célpont. pl. Egy kamionsofőrnek kint lehet egész nap az ablakba. Biztos számtalan példa van még. Ha már másfélszeresére növelhető a készenlét, vagy csak nem merül le "pont most", az is nagy segítség lehet szerintem :K

(#25) nobika1


nobika1
tag

Nem rossz megoldás, de még kiforratlan. Majd 1-2év múlva...

06-70-419-1638

(#26) hemaka válasza VD (#14) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem semmi. :D Ez most új nekem. :D

(#27) blueMerle válasza nLali (#24) üzenetére


blueMerle
veterán

Egy kamionsofőrnek kint lehet egész nap az ablakba
Autóstöltőről hallotál-e már? :D

(#28) runner 125


runner 125
nagyúr

Kamuhívás..

Tán telepatikus úton is tud kommunikálni az emberrel?! ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29) copin válasza runner 125 (#28) üzenetére


copin
őstag

Kézzel kell bekapcsolni. Remélem van valami loop szöveg a hívás közben, mert ha nagy a csend, könnyen kiderülhet, hogy nincs a vonal végén senki.

(#30) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó ötlet a napelem, már csak az a kérdés mennyire tolerálja az akku (a példánál maradva) egész nap 50-60 fokban tárolom a szélvédő mögött a felforrósodott műszerfalon :F

(#31) (An)Dante válasza Atapi (#16) üzenetére


(An)Dante
őstag

Szerintem ez alapvetően túrázáskor jöhet jól és olyanoknak akik tényleg nem beszélnek sokat. Munka közben az íróasztalon, ablak előtt pihentetve a telefont 8-10 óra alatt kb. 40-100 perc beszélgetésre elegendő energiát lehet összeharácsolni, mely napi 30 percnél kevesebb beszélgetés esetén a gyakorlatban annyit jelent, hogy el is lehet felejteni a töltőt. Ezt kellene még kombinálni egy ellenálló burkolattal és kész is lenne egy ideális túramobil.

Az Apple kijelző alatti napelem szabadalma viszont sokkal ígéretesebbnek tűnik, hiszen ugye a legtöbben nem szeretik lefelé fektetni a telefont, mert ugye olyankor nem igazán lehet látni, ha valaki keres..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#32) (An)Dante válasza Ricardo (#30) üzenetére


(An)Dante
őstag

Napi 8-10 óra vezetés már a sofőrnek is durva. :) Szerintem nem szélvédő mögött, hanem inkább ülésen kellene pihentetni a mobilt, mert talán ott nem olvad szét. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#33) VD


VD
őstag

Csak egy a gáz ezzel a napelemmel. A legtöbb telefon használati útmutatója (ha nem mind) óva int a készülék extrém hőméréskleti viszonyok közötti használatától. Na már most tűző napon ahol van is értelme a napkollektornak, hány fok is lesz? Remélem van valami extra védelem a panel alatt. Vagy lehet, hogy feltölt a telefon, de, hogy közben el is olvad, mint mars szelet a farzsebben az is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#34) runner 125 válasza copin (#29) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem. :))

..de erre azért sok készülék képes, nemde?
Pölö a 2.es gomb alá beteszel egy mp3csengőhangot, s hosszan lenyomod és máris szól a kamuhívás. :))
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35) copin válasza runner 125 (#34) üzenetére


copin
őstag

Ki kell próbálni, hogy ők hogyan oldották meg.

(#36) VD válasza copin (#35) üzenetére


VD
őstag

Mobilnet kell hozzá, mert internet alapon küldi az igényt a telefon. Ül egy koreai pacák egy telefonnal és egy számítógéppel Söulban és amikor beállítod a telefonodon a kamuhívás funkciót akkor az neten keresztül küld egy riasztást koreába. Ott a számítógépen felugrik egy kis figyelmeztető ablak, hogy most csörögjön rá Menő Tomira, mert kamuhívásra van szüksige. Ekkor Kim Jong rácsörög.

Évek óta van ilyen program symbianra. Beállítod a megfelelő időpontot és a telefon úgy csinál mintha csörögne. Az újább változatokban, ha jól tudom már billentyű kombinációval és előcsalható ez a nélkülözhetetlen fícsőr

(#37) Stunts666 válasza runner 125 (#34) üzenetére


Stunts666
őstag

Amit én linkeltem, abban be tudod állítani, hogy mit írjon ki. Nevet vagy akár számot is beírhatsz. Mikor "hívjon" és csengőhangot is beállíthatsz.

(#38) copin válasza VD (#36) üzenetére


copin
őstag

höhö
Zárt telefonokból azért sokkal több van, mint az idióta symbianból. A telefonzár, sms-el kibővítve sokkal jobban tetszik, ha már ilyen samsung specialitásokról van szó. Remélem az is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#39) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Ehez majd kellene adjanak egy nap után forgó álványt is. ha ha

Cseberből vederbe

(#40) runner 125 válasza Stunts666 (#37) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jah, de tegyük fel h van egy kínos szituáció amiből szabadulni akarsz, akkor tuti nem mutogatom a kijelzőt senkinek, hanem megszólal és mondom h bocs, tel ...s máris a fülemhez teszem.

Szal' ezért sem értettem miért olyan nagy szám az. :))

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#41) Ricardo válasza Stunts666 (#37) üzenetére


Ricardo
félisten

Szép jó de felesleges. Ahogy Runner is írta a kijelzőt úgysem látja az illető. Ha meg előre tudod mikor kell a "kifogás", akkor nem kell mást tenned, mint beállítasz egy ébresztőt/ találkozót. Riasztási jelként bármelyik csengőhangot megadhatod. Akitől szabadulni akarsz az csak annyit fog észrevenni hogy "csörög" a telefonod és te felveszed. Minek erre külön program?

(#42) Z-o-t-y


Z-o-t-y
tag

Sztem ez még nem váltja ki teljesen a töltő használatát, de a cél ez lenne, de ebben is látok potenciált, főleg elérhető áron, ki ne járt már volna úgy hogy lemerült a telefonja valahol, egy rendezvényen, kiránduláson, munkahelyen, túrázáson, nyaraláson, lehet nincs a közelben épp kompatibilis töltő és ekkor jól jöhet a napelem, Azzal se mondok nagyon, h adott esetben akár életet is menthet!

http://instagram.com/_doublez_

(#43) tween


tween
őstag

Indiában Samsung Solar Guru néven debütál, ára kártyafüggetlenül mindössze 59 dollár (kb. 12.000 forint) lesz

(#44) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

Napelemes?
na erre kiváncsi leszek:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.