Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Ez az OCZ végre már tartós is lesz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) J.J. András válasza schawo (#1) üzenetére


J.J. András
őstag

persze, amíg a garanciáját érvényesíteni tudod :P
(van már 2db-om, de A-DATA.... nem tudom miért, de ezekkel eddig semmi bajom nem volt)

pedig az is China

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#3) F34R válasza schawo (#1) üzenetére


F34R
nagyúr

kisebb csikszel kevesebb elettartam , OCZ firmwarejei amugy sem a legjobbak.

(#4) schawo válasza F34R (#3) üzenetére


schawo
titán

Hát ezaz. Eddig is szar volt az OCZ, most milyen lesz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) F34R válasza schawo (#4) üzenetére


F34R
nagyúr

aki sebesseg erzetet akar , vagy csak valamelyest elhagyni a hdd-t annak ez is megeri meg kisebb csikszelessegel is. nem epp jo iranyba haladnak ezekkel a meghajtokkal ha mar legalabb draga akkor tartos is lenne..

(#6) kleinguru


kleinguru
addikt

Jól tettem, hogy megvettem a 120-as MI verziót:K!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#7) F34R válasza kleinguru (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

max iops acc ide :DDD

(#8) icon válasza F34R (#7) üzenetére


icon
senior tag

Jók ezek a megjegyzések... nekem egy Agility 4-em van több mint fél éve, és semmi baj nincs vele...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#9) Jester01 válasza schawo (#4) üzenetére


Jester01
veterán

Éppenséggel a vertex3 nem volt "szar". :N

Jester

(#10) kleinguru válasza Jester01 (#9) üzenetére


kleinguru
addikt

A kettő sem annyira, ha eltekintek a frimware update-tól, mert az nem volt éppen user friendly:N

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#11) Oliverda válasza icon (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Én eddig még egy dölgött OCZ SSD-t sem láttam, pedig megfordult már néhány a kezemben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Dealer95


Dealer95
őstag

Nekem Vertex 4-em van, de nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#13) Bodor


Bodor
veterán

Általánosságban szidni az OCZ ssd-it lehet, csak nem jogos, mert vannak igencsak jól sikerült típusok .
Érdekes , hogy ennél a 3.20-asnál sem az olcsó TLC
lett alkalmazva , maradtak az MLC-nél.

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ehh, Sandforce...

#11 Oliverda:
Mutassak egyet? 128-as Vertex 3, kb. 1 hetet bírt, aztán beszart. Itt hever az asztalomon kibelezve, díszként.

#9 Jester01:
Mint a példám is mutatja, de.

#12 Dealer95:
A Vertex4 Marvell chipes, nem Sandforce. Az jó.

[ Szerkesztve ]

(#15) F34R válasza icon (#8) üzenetére


F34R
nagyúr

azt ugye tudod hogy nem sandforce-s , vertex 4 meg amugy ami Indilinx-es abba jobban megbizok.

(#16) F34R válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


F34R
nagyúr

Vertex 4 Indilinx Everest 2 chipes es micron vezerlos.

(#17) kleinguru válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


kleinguru
addikt

Mondjuk mert neked jutott 1db rossz, amit nem értem miért nem gariztattál 1 hetesen... az nem éppen reprezentatív :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18) citkar válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


citkar
addikt

Egy OCZ SSD, ami elromlott? Hát ebből aztán sok következtetést lehet levonni.

Nekem egy Agility 3-as tesz jó szolgálatot, mindenféle gond nélkül. Mint átlag felhasználó teljesen elégedett vagyok vele s kevesebb garit sem ad rá, mint a többség.

[ Szerkesztve ]

(#19) banhammer


banhammer
veterán

3 év alatt bőven elavul a mai nap legjobb hardvere is.
Szóval kár sírni, hogy csak 3 év garanciát ad az OCZ a Vertex 3 2.0-ra.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) icon válasza kleinguru (#17) üzenetére


icon
senior tag

+1

Ha 1 hetesen elromlik, akkor szét kell szedni, és kihirdetni, hogy az összes szar... igen, ez tényleg egy szakmai fórumot támogató, szakértő hozzáállása... az ilyen emberkék miatt nem hiszem el felét sem, amit itt leírnak fórumbejegyzésben

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#21) Dr. Akula válasza F34R (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Everest 2 chipes"
... ami Marvell vezérlő, Indilinx fw-vel.

"az Indilinx Everest nevű chip gondoskodik, melyről sokáig azt gondolhattuk, hogy egy teljesen saját fejlesztés. Az igazságról a Vertex 4 megjelenése után hullott le a lepel, amikor hivatalos megerősítést nyert, hogy az Octane (és a Petrol) sorozatok gyakorlatilag az Intel 510 és Crucial M4 meghajtókból már jól ismert Marvell 88SS9174 chippel vannak szerelve." [link]

#17 kleinguru:
Egyrészt mert csak a Samu 830 hiányában vettem SATA3 vs SATA2 tesztelni (semmivel nem gyorsabb a gyakorlatban), 2. mire legariztam volna megvolt a Samu 830, 3. mert amúgy is szar, csak word doksikon meg excel fileokon képes produkálni azt a sebességet, amit a Samu .mkv-vel is. Ha nem döglött volna be, akkor is szar lenne. De ezt itt tökmindegy, az "egy dölgött OCZ SSD-t sem láttam"-hoz ez is elég ellenpéldának.

[ Szerkesztve ]

(#22) citkar válasza banhammer (#19) üzenetére


citkar
addikt

Egyet értek, a többség nem is ad többet, pár kivétel, amire 5 év van, de átlag felhasználónak szerintem felesleges többlet kiadás.
(Persze van akinek megérheti, de a többségnek bőséges a 3 év.)

(#23) Dr. Akula válasza citkar (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Egész addig amíg nem láttál jobbat. Ugyanannyi pénzért Samut is lehet kapni, így meg nincs értelme Sandforce-al szívni.

#20 icon:
Nem kell elhinni (meg elolvasni se amit erről írtam), vegyél olyat! De jobbat sose!

[ Szerkesztve ]

(#24) Jakuu válasza schawo (#4) üzenetére


Jakuu
őstag

Eddig se volt szar. Erdekes nalam semmilyen baja nincs a Vertex 2-nek azota sem, hogy megvettem.

(#25) citkar válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


citkar
addikt

Miért gondolod, hogy szív vele bárki is? (kivéve azt aki nem gariztatja le az egy hetes cuccát)
Betettem a gépbe s minden gond nélkül megy azóta is. Mint írtam az ég világon semmi gondom nincs vele.
Azt pedig nem írtam, hogy nem láttam jobbat, de amikor vettem (21k-ért) nem volt olcsóbb Samu és nem is bántam meg.
Szerintem átlag felhasználónak alapvetően teljesen megfelel, ami nem azt jelenti, hogy nincs jobb, de szinte biztos, hogy semmit sem érzékelnék, ha egy kb 10 ezerrel forinttal drágább SSD lenne a gépemben.

[ Szerkesztve ]

(#26) Oliverda válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs olyan sorozat amiből ne lenne döglött, ergo ezzel nem mondtál semmit.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) Valdez


Valdez
őstag

" Arról egyelőre nincs informciónk, hogy Intel-Micron ONFi, vagy esetleg Toshiba Toggle NAND-ok kerülnek-e a frissített SSD-kbe"

Nem túl nehéz kitalálni, mivel csak az intel-micronnak (IMFT) van 20nm-es processe :)

(#28) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Érdekes, hogy a GPU-k esetén a nagy magméret egyre ritkább, mert a normalizált tranzisztorköltség nem csökken, bezzeg az ssd gyártók mennek 20 nm-re, mert olcsóbb gyártani. Javaslom az nvidia AMD licenszelje az intel+micron fizikai törvényeit :DDD

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#29) Dr. Akula válasza citkar (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondjuk abból hogy tömöríthetetlen filet csak fele sebességgel másol? Ha veszek vmit, az ne csak a csillagok kedvező együttállásakor tudja nyújtani az elvárt minimumot.

(#30) citkar válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


citkar
addikt

Hát épp nem azzal töltöm az időm a gép előtt, hogy tömöríthetetlen file-okat másolgassak és annak az idejét méricskéljem. Így erre konkrét választ nem tudok adni. De a mások által széles körben használt tesztprogram alapján hozza a többi SSD-hez közeli értékeket így fél év mindennapos használat után is. De nem is a tesztprogram értékei miatt vagyok elégedett, hanem mert egy átlag HDD-hez mérten látványos gyorsulást tapasztaltam, de ahogy tájékozódtam arra jutottam, hogy ebben a kategóriában az SSD-k között kis különbség van, amit szerintem a mindennapokban észre se vennék.

[ Szerkesztve ]

(#31) Jester01 válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Jester01
veterán

Vedd úgy, hogy tömöríthetőt ír kétszer olyan gyorsan (mellesleg még tömöríthetetlen adattal is hozza a samsung 830 sebességét). Egyébként ez is a vezérlő jellemzője, ettől nem az OCZ a "szar".
Ráadásul a tömörítésnek vannak előnyei is.

Jester

(#32) zetecR válasza Oliverda (#11) üzenetére


zetecR
addikt

Nálam 2-ből 2; egy kicsit elbizonytalanodtam... :D

(#33) Dr. Akula válasza Jester01 (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor meg az egyszeres sebesség fele olyan lassú mint a konkurrenciáé. Ugyanannyi pénzért ez nem biznisz.

"ettől nem az OCZ a "szar""
Hanem az Intel? Ők rakják bele ezt a gagyit.

(#34) Fecogame válasza schawo (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

3 év garanciával engem nem nagyon érdekelne... 3 év után meg úgyis vennék egy másikat. ;)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#35) Balage76


Balage76
senior tag

Nem csak a csíkszélesség változott ám...
Valószinűleg váltottak a 32Gbites chipekről 64Gbitesekre, az előző változathoz képest csökkent az IOPS is ez a chipek számának csökkenésével magyarázható. Ez visszalépés főleg egy általában oprendszerhez használt meghajtó esetén.

Vertex 3 128GB - Random Write 4KB: 60,000 IOPS
Vertex 3.20 120GB - Random Write 4KB: 40,000 IOPS

(#36) ViZion


ViZion
félisten

Háát, én szereltem be pár OCZ-t, és a céges gépbe is egy 120-as Vertex 3 "dübörög" vagy mittomén mit lehet írni rá. Semmi baja.

Amúgy mikor AM3+ -ra váltottam megjött a várva várt és ajánlott ASRock 970 Extreme 3. Összeszerel, bekapcsol, semmi. alkatrészek kipróbál, minden jó. A 0 napos deszka nem működött. Zsír új, a nagykerből hozta a futár, és nem működött. Cserélték (mivel nem volt ASRock, így lett ASUS). Tehát az ASRock sz@r, mert az új deszkából én hibásat kaptam, és mindenkié sz@r, mert én egy hibásat kaptam. Tök logikus, ugye? :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37) Balage76


Balage76
senior tag

Az a baj ezzel az egész OCZ meghibásodási mizériával, hogy annak ellenére hogy vannak jól sikerült darabok/típusok, nehéz elképzelni azt a gyártói helyzetet, amikor körültekintő tervezés, gyártás és minőség ellenőrzés után kijön egy Petrol vagy Octane változat 20-30%-os meghibásodási aránnyal. Ezeket gondolom nem a szokásos mérnöki gárda tervezte, hanem a takinéni meg a szünidős diákok és a félszemű portás nyomta rá a "QC OK" pecsétet. Ha meg mégis a szokásos mérnökök voltak benne, akkor a baj nem kicsi... :U

(#38) icon válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


icon
senior tag

Nem a hitetlenkedésen van a hangsúly, hanem azon, hogy 1 meghibásodott darab alapján, amit szétszedtél, és nem gariztattál, állapítod meg azt, hogy egy gyártó összes produktuma selejt, és így viszed ezt fórumszintre...

Minden bizonnyal bennem van a hiba...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#39) Jakuu válasza Dr. Akula (#33) üzenetére


Jakuu
őstag

Hulyesegeket ne hajtogassal mar. A tomoritett adatokkal is ugyanolyan gyors mint a masik. Ellenben a nem tomoritettel meg gyorsabb.

(#40) Oliverda válasza Valdez (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

Például a Samsung némi marketing mázat felhasználva 20 nm-nek jelzi a 27 és 21 nm-es chipeket is, úgyhogy én majd akkor merek biztosat állítani, ha már láttam egy szétszedett meghajtót.

Dr. Akula: Az Intel 520-as sorozatban milyen vezérlő van? ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) hokuszla válasza Oliverda (#40) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Nekem a 32 gigás OCZ-m 4 éve, a 64-es 2 éve megy minden nap rendszerként + gyakran használt programok rajtuk, napi 10-12 órában.
SEMMI bajuk.

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#42) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Vertex 3, már több mint egy éve nyúzva, semmiféle problémával. Csak, hogy felfelé is húzzuk, ne csak lefelé. :P

(#43) Dr. Akula válasza Oliverda (#40) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szutyok Sandforce. A notimat gyárilag azzal kaptam, feltűnt hogy érezhetően lassabb mint az előző X-25M-el, akkor néztem utána. Akkor repült bele az 512-es Samu, amit az előző notiba nem siettem berakni az Intel helyére. De itt igen. Az Intel is az X-25M-ig volt jó.

(#44) Dr. Akula válasza Jakuu (#39) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

LOL! :D

"ugyanis jó néhány olyan fájlformátum létezik, amely valamilyen módon (vagy akár módokon) már eleve tömörített. Valószínűleg a legtöbb számítógépen akadnak JPEG, MP3 vagy akár AVI vagy éppen MKV formátumú videófájlok, melyeket már nem igazán lehet veszteségmentesen tovább tömöríteni. (Elég, ha ilyen fájlokat megpróbálunk példának okáért WinRAR-ral betömöríteni, és máris saját szemünkkel láthatjuk a végeredményt.) Ezzel a SandForce vezérlője sem tud mit kezdeni, azaz kénytelen jóformán tömörítetlenül kiírni az adatmennyiséget, ami természetesen meg is látszik az adott művelet időtartamán." [link]

(#45) Fr3eWar válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Indilinx Barefoot 3-ról mit lehet tudni? Az már teljes "saját" fejlesztés?

(#46) JanR válasza J.J. András (#2) üzenetére


JanR
addikt

Crucial M4 - 1 éve van meg és még mindig 100%-s :)

(#47) Valdez válasza Oliverda (#40) üzenetére


Valdez
őstag

Nem teljesen, mert a samsung így utal rá:
Samsung 2x nm Toggle DDR 2.0 NAND Flash memória (400 Mbps)

vagy úgy hogy 20nm class, amibe ugye belefér szerintem a 27 és a 21 is.

Dr. Akula:

Az már más kérdés persze, hogy ki fog ssd-n mkv-t meg avit tárolni... Ha meg rendszernek van használva, arra meg pont, hogy jó a sandforce, mert az jól tömöríthető.

Fr3eWar:

Igen, az már nem marvell.

Légyszi legközelebb így, és ne 3 külön hozzászólásban. Köszi

[ Módosította: Oliverda ]

(#50) madagascar


madagascar
csendes tag

+1 OCZ Vertex4 256GB 1.5fm @ Macbook Pro 8.2 (2011late) i7 2.2Ghz, 8gb ram.
write/read arány: 470/450 blackmagic progival mérve, osx lion 10.7.5 alatt! :) halad rendesen!:)

Hogy hívják a filmes technika görög Istenét?.. HD-sz! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.