Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) atike


atike
nagyúr

Nem rossz... Érintőképernyős nyomtatók.

Viszont én nem igazán értek egyet ezzel a fotónyomtatós dologgal. Megvesz az ember egy fotónyomtatót 10-20-30-+++ ezer forintért, hozzá a nyomtatási kellékek (patron, papír), számítógép (bár ez nem minden esetben kell az tény), szaktudás (még ha minimális is, de kell)... Kijön, hogy egy kép így kerül mondjuk 30 Ft-ba (9x13-as például, meg nem számoltam utána - csak egy viszonyszámnak szántam). És akkor benne van, hogy mi van, ha "csíkoz" a nyomtató, ha valami nem olyan, mint vártam, stb.

Az ellenoldal, hogy bemegyek a fotósboltba, laborba, MM-ba, DM-be, (vagy elküldöm neten) és az adathordozóról jobb esetben (és kis mennyiségnél persze) minimális idő múlva megkapom a képeket - és így 24 Ft-ba kerül. Nem kell hozzá semmi, csak el kell juttatni a képeket az előhíváshoz. Nagy tételben meg főleg egyszerűbb és olcsóbb így szerintem.

A másik, hogy ha egy alap fotónyomtatóról beszélünk akkor megközelítőleg tud csak olyan minőségű képet, mint amit a digitális előhívással állítanak elő.

A környezetemben nagyon sok ember átesett azon, hogy vesz otthonra fotónyomtatót, és majd ő otthon nyomtatgatja magának a képeit - de kivétel nélkül mindenki elvetette, és átállt a másik módszere. Sem időben, sem pénzben nem jött be az otthoni fotónyomtatás.

Mondom, ez az én véleményem, és a környezetemben tutira így működik. Kíváncsi lennék, hogy másnak van-e más irányú tapasztalata...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.