Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Én sem hiszem, hogy a 999 dolláros telefont ezután 998 dollárért adnák majd.
De aki ilyeneket vásárol, azt valószínűleg ez úgysem érdekli.

Annak viszont örülök, hogy kevesebb lesz a hulladék.

A tej élet, erő, egészség.

(#2) nyisziati válasza joghurt (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, az jó ötlet.
Bár sokan már most vizionálják, hogy megugrik a BlitzWolf forgalma... :))

(#3) stickermajom


stickermajom
addikt

Hirtelen nem is tudom hol van az én telefonomhoz adott töltő. A lakás két pontján van hub tölteni, az irodában szintén van egy az asztalomon. Szóval én valószínűleg nem sírnék, ha kihagynák az újabb telefonokból. De remélem a hulladék gyári headset is megy a levesbe vele együtt.

(#4) nyisziati válasza stickermajom (#3) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezzel én is így vagyok.
De sokan mondják, hogy a tavalyi teló mellé még 18 wattos gyorstöltő járt, az idei mellé már 25-ös.

(#5) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Oké legyen, de cserébe legyenek minőségi töltők.

(#6) nyisziati válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


nyisziati
veterán

Majd a BlitzWolf fejleszt. ;)
Lassan itt is kiadnak mindent 3rd party kivitelezésbe. :D

(#7) Kiki18


Kiki18
őstag

Pont, hogy nem lesz kevesebb az elektronikai hulladék.
Annyi fog történni, hogy a vevő az "ingyen" töltő helyett battyoghat egy másik webshophoz venni 22 euróért egy újat. Hulladék ugyanannyi, de legalább többet költött a vevő, GG.

(#8) aprokaroka87 válasza Kiki18 (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha egyszer megveszi, akkor ha beválik addig használja amíg jó.

Persze az megint más kérdés hogy pl olyanokat már el kellene felejteni hogy ha gyorstöltöt akarsz akkor vegyél másik tőltő-t.

Mert tudomásom szerint ma pl telefonok esetében a kernel szabályozza azt hogy hogyan töltsön, maga a töltő csak a " parancsot " teljesít i.

Persze ha tévedek, bocsi.

(#9) nyisziati válasza Kiki18 (#7) üzenetére


nyisziati
veterán

Az alsó kategóriában, ami az eladások jelentős részét kiteszi, évek óta nincs változás.
Itt azért meg lehetne spórolni egy csomó szemetet.

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerintem is jó ötlet. De ne csak a töltőt hagyják ki, hanem a filléres headsetet is. Hangminőségben teljesen jók, de ezen kívül semmire nem valók.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) nyisziati válasza janeszgol (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez teljesen így van. Már régóta kihagyhatták volna.

(#12) távcsőves


távcsőves
senior tag

Jövő évben is echt kínai telefont veszek, és ennyi. 4 éve vásárolt Samsung telefonhoz még minőségi töltőt adtak, a tavaly vetthez már egy kurta vezetékes gyengébb kivitelt. Az nem fog hiányozni, ahogy a márka sem. Miután 2 hónapja összetört a kijelző, amazonrol rendeltem egy kínai-t. És ennyi.

Attól még nem dőlök hanyatt, ha a kínai belbiztonsági szerv tudja, milfre vagy chubby kategóriára izgulok... Nem vagyok közszereplő, minden érzékeny egyebet (online fizetés ilyesmi) Debian Linux alól intézzek.

[ Szerkesztve ]

(#13) twollah1976


twollah1976
őstag

Mit gondolsz mire hagyta el az Apple a jack portot?

Nem azert mert nem fer volna bele a hazba hanem azert, mert az arat meg tudta sporolni.
A tobbit meg a marketingesek lenyomtak a nep torkan.

Mintha a fellabu embert azzal vigasztalna a doki, hogy egy par zoknit ketszer annyi ideig fog tartani elhordani es ez eves szinten micsoda sporolas.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) nyisziati válasza twollah1976 (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

Mondjuk az Apple kicsit más tészta, náluk nemcsak a spórolás a cél.
Főleg, hogy ők nem generikus, hanem specifikus hardvereket gyártatnak, ezért a kiegészítők után is fizettetnek sápot.
És az AirPod nem egy filléres valami... :U

(#15) Eastman


Eastman
őstag

:D :D :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) janeszgol válasza twollah1976 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is sajnáltam anno a jack csatit, mondván egy multimédiás eszközön legyen rajta. Rá egy évre már nem is érdekelt, mivel imádom a BT kényelmét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) nyisziati válasza janeszgol (#16) üzenetére


nyisziati
veterán

Én meg nem bírtam megszokni, pedig próbáltam. Kényelmesebbet vettem, mint az AirPods, mert az a fajta állandóan kiesik a fülemből, úgyhogy az illeszkedéssel nem volt gond. De minden mással igen.
Drága, nem szól jól, töltögetni kell (sokat használom).

Visszaálltam a simára.

(#18) joey04 válasza nyisziati (#17) üzenetére


joey04
titán

Nekem bt fejes van évek óta, már akkor is az volt, amikor még volt jack a telefonokon, szóval nekem nem hiányzik. btw volt egy kép, hogy a mai miniatűr "alaplapokon" mekkora helyet foglalnak ez az ilyen "haszontalan" dolgok, mint a jack csati, vagy sim kártya hely. még a nano sim is brutál sokat vesz el, szóval biztos nyernek is pl a jack lespórolásán a cégek, de mellette valóban hasznos változás is. Remélem a sim lesz a következő.

A töltő kihagyása viszont nettó baromság és a user fog szívni. Kösz EU.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) nyisziati válasza joey04 (#18) üzenetére


nyisziati
veterán

Igazából jövőre derül ki, mennyire veszik ezt komolyan a cégek (akár Apple, akár Samsung).
Kibúvók mindig vannak.

(#20) cskamacska válasza nyisziati (#14) üzenetére


cskamacska
addikt

Persze hogy nem, mert eddig is csak 5W-os töltőt adtak a nem legdrágább iPhone-ok mellé, azaz eddig is azzal számoltak hogy újra lehúzhatnak egy töltő árával. :DDD

Jack-nek is az volt legnagyobb hátránya, hogy teljesen univerzális és szinte elnyűhetetlen, megvettél egy fülest és 10-20 évig használtad, miközben akár oda-vissza váltottál telefon márkák között. Hát ez veszélyes! Szépen használja kend a phono csatlakozóhoz képest röhejesen propietary Lightning vagy USB-C csatit, és a nem sokkal univerzálisabb Blútyúkot. A madzag csatlakozója elkopik(lightningnál kevésbé), de minimum időnként foglalat csere lesz, vezeték nélkülit pedig kötelezően kell kukázni 2-3 évente már csak az akksi miatt is, de az átlag úgy is elhagyja fél év alatt kétszer.

Engem nem is az zavar hogy a telefongyártók fullba tolják a r/latestagecapitalizmust, hanem hogy a fogyasztók lenyelik a leggyengébb marketing magyarázatot is mint a nokedlit, és utána a felére növelt csoki fejadag lesz a legjobb ami velük valaha történt. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#21) nyisziati válasza cskamacska (#20) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ja, rengeteg iPhone tulaj szidja a töltőjét, hogy mennyire vacak.

És igazad van, engem is az irritál, mennyire benyalják csont nélkül a népek a marketingkamut.

[ Szerkesztve ]

(#22) UnA válasza joey04 (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Talán érteném is ezt az érvelést, ha valami miniatűrizálási irányról lenne szó, de a mobilok évről évre egyre nagyobbak... ;)

(#23) nyisziati válasza UnA (#22) üzenetére


nyisziati
veterán

Na hát igen.
Egyszer láttam egy videót, hogy az első iPhoneba, amiből kihagyták a jack csatit (talán a 6s), hogyan szuszakolta mégis bele a csatlakozót egy youtuber utólag. És belefért.
És azóta csak nagyobbak lettek a mobilok. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) joey04 válasza UnA (#22) üzenetére


joey04
titán

Tényleg nézd meg belülről/szétszedős képeket. Hiába nagyok a készülékek, akkor is baromi sok helyet vesznek el. Egy percig nem állítom, hogy nem akarnak ilyeneken nyerészkedni (külön füles, fejes), de alapvetően tényleg kell az a hely. Az meg csak a hab a tortán (a cégeknek), hogy pl. a jack száműzésével nem csak egy problémát oldottak meg, hanem még plusz bevételük is keletkezik...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez amúgy nem vicc? Hogyan gondolkodják? Ez már szégyen kategória.

(#26) nyisziati válasza Kolondrum (#25) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem vicc.
Valahol számolgattuk, hogy dollár százmilliókat takaríthatnak meg évente. Miközben az áron ugye nem csökkentenek.

(#27) DeltaPower válasza joey04 (#24) üzenetére


DeltaPower
őstag

Szerény véleményem szerint nem kellene beléjük 10 hátlapi és 4 előlapi kamera, akkor beleférne a jack csatlakozó is.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#28) nyisziati válasza DeltaPower (#27) üzenetére


nyisziati
veterán

De a kamera az "selling point", azért kell, hogy az új telefont vásárló júzer elmondhassa a barátjának, hogy "bebeee, nekem egy kamerával több van, mint neked!". :DDD

(#30) nyisziati válasza #40993792 (#29) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi a kiigazítást.
Ez a "jacktelenítés", meg most már töltőtlenítés nekem annyira nem jön be. Sokszor jó egy fizikai "kanóc".
Arról nem beszélve, hogyha kocsiban akarom tölteni, akkor azért macerás a vezetéknélküli. Meg munkahelyen. 3 dokkolót nem szívesen vennék.

(#31) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

"Főleg, ha a főnökség osztja szét a vezérkarban bónusz gyanánt. "
ebben biztos lehetsz.
Környezetvédelem bullshit, bár nyilván a le nem gyártott mobiltöltő is kevesebb hulladék.

De utoljára a Sony Ericcson Cedar volt ami valóban foglalkozott a környezetvédelemmel
Még a szövet tok is lebomló anyagból a festés is vízbázisú volt.
A telefon kibírta 1-2 hétig az aksi 5 évig bírta.
10 éves telóról beszélünk és még működik.
Azt kellene megszüntetni, hogy évente fossák ki "új jobb" marketing felpörgetett ipari szemét gyártást
Közben kb 1000. bőr csak és semmi valódi fejlesztés és ez nagyon sok cégre igaz.

Azt kellene bevezetni globális szinten , hogy javíthatóak legyenek a készülékek és ne csak modul szinten.
kapcsolási, alkatrész és szerelési rajz. Laptop TV hűtő mosógép mobil stb.
Élettartam tervezést durván szabályozni. Memóriák flash IC-k SOC-k ki vannak számolva hogy X adat írás után nah elmegy 2 évet addigra tönkre megy, belassul, kuka a mobil.

[ Szerkesztve ]

(#32) Eastman válasza angyalpc2 (#31) üzenetére


Eastman
őstag

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) angyalpc2 válasza Eastman (#32) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Ezzel mit akarsz mondani :D :C

(#34) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Ha valaki jobban végig gondolja makkor bullshit rájön, hogy a következő fog történni

X bemegy megvenni 998dollárért a telót, töltő nincs, eladó kérdezi "ehhez nincs töltő kell e töltő"

Vevő: - rávágja kell telefonhoz kell, az előzőt eladta töltőstül
Eladó: oké 10dollár X és S márka.
Vevő: Ha már S a teló akkor S töltő az a biztos
Eladó: akkor 1008 dollár lesz

Az esetek 90%-ban ez fog történni
A másik 5% hülye lesz mert elfelejti hogy nincs töltő és mehet vissza töltőé a SUV-jával a boltba.
A másik 5% meg esetleg úgy van hogy na tényleg van otthon már vagy 4-6db töltő is fölösleges.

Ha tényleg érdekelné a környezet védelem legyen az S vagy A cég, akkor ezt úgy adta volna elő, hogy ha nem veszel töltős verziós csomagolásút akkor 10-15 dollár mínusz(ez a hozzávaló töltő ára külön megvásárolhatóan), sőt +5 dollár kupon mert jó fej vagy.

[ Szerkesztve ]

(#35) DeltaPower válasza angyalpc2 (#34) üzenetére


DeltaPower
őstag

Töltőből sose elég, főleg hogy egyre több egyéb cucc tölt (micro) usb-ről, és azokhoz nem adnak töltőt (nálam pl. powerbank, bt hangszóró, ecigi).

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#36) Kolondrum válasza DeltaPower (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyébként én a gyári töltőt évek óta ki sem bontom, még a kábelt sem, amiért gáz h nem adnak az a többi user, ekinek később el akarom adni. Mert hát sokan abba kapaszkodnak csak a gyári töltő+kábel, hát beírnak mit vegyenek ha elromlik, foggggalmuk sincs ezek világáról és s tény, hogy van, gyári és bontatlan, az nekem még mindig csak pozitív volt, innentől lehet pesztrálni a népet, hogy igen jó lesz az mellé, csak a gond lesz.

(#37) -Skylake- válasza twollah1976 (#13) üzenetére


-Skylake-
addikt

Talalos kerdes. Szerinted mi az olcsobb, egy jack aljzat a telefonban , vagy helyette egy jack helyett lightning vegzodesu fejhallgato csatlakozo + egy masik kabel, aminek az egyik fele jack aljzat (mint a telefonban lett volna) , a masik fele lightning es amugy van benne egy Cirrus DAC meg valami amp. Csak kerdezem... Ugyanis mikor elhagytak a jacket evekig ingyen jart az adapter, plusz minden fules jack helyett (ami egy 0 centes csatlakozo) lightning, ami fogalmam sincs mennyivel dragabb, de hogy lenyegesen dragabb az tuti. Gondold at.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.