Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lenox


lenox
veterán

Es Iris Pro 5100 van-e mar valamiben?

(#2) MarQs


MarQs
senior tag

"...hogy partnerei 50 különböző Haswell processzor köré épülő hibrid laptop-noteszgéppel készülnek..."

Már majdnem azt hittem, ötven különböző Haswell processzorral... :U néztem is nagyokat egy pillanatig.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#3) kengyel


kengyel
nagyúr

Jó csak az ára is legyen "olcsó invázió "

kengyel

(#4) BenHans


BenHans
addikt

Nekem nagyon tetszenek, szívesen használnék ilyet. Jöjjenek csak! :)

Pláne ha mindegyik "Windows 8 alapokon nyugszik" :DD

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#5) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

es mikor jonnek amd-vel szerelt laptopok/tabletek?

windows7sins.org

(#6) nbg válasza MCBASSTION (#5) üzenetére


nbg
senior tag

Es ennek mi koze van az adott Intel hirhez?
Foleg OFF nelkul... :U

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#7) meszike91


meszike91
senior tag

Tolják 100k alá az árakat és minden rendben lesz.

du, du hast, du hast mich

(#8) debrejo válasza meszike91 (#7) üzenetére


debrejo
senior tag

Még 150 is rendben lenne a kezdetben:D

(#9) Béééla válasza MCBASSTION (#5) üzenetére


Béééla
őstag

Egyrészt ez,

másrészt az egyetemistáknak is kéne csinálni elérhető árú jegyzetelős gépeket :U

Bélabá

(#10) Raucher


Raucher
tag

Még mindig nem értik, mi a táblagépek előnye.
Attól nem lesz egy ilyen kombó, a táblagépek leváltója, hogy a kijelzőt felülre lehet hajlítani és tapizható.

A táblagép kicsi és könnyű, viszont sokáig bírja akkumulátorral. 7 - 8" szerintem az optimális méret, fölötte már kezd kényelmetlenné válni a hordozásuk. A tartalom fogyasztáshoz nem szükséges fizikai billentyűzet vagy egér, ezért nem érvényesül a notebook előnye.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#11) lenox válasza Raucher (#10) üzenetére


lenox
veterán

Egyetertek. De a masik meg, hogy probalkozniuk kell, mert gyengek az eladasok.

(#12) virkir válasza lenox (#11) üzenetére


virkir
veterán

Próbálkozni tudod hol kell?
Itt épkézláb, ésszerű hardverekkel kéne előállni értelmes ár-érték aránnyal. Amíg ez nincs addig esélytelenek az olcsóbb használható androidos táblákkal szemben.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#13) lenox válasza virkir (#12) üzenetére


lenox
veterán

Persze, pl. itt. Android tabla ellen tenyleg nincs eselye, de esetleg mezei notebook ellen van, jo marketing szokott segiteni.

(#14) peterk válasza Raucher (#10) üzenetére


peterk
senior tag

"A táblagép kicsi és könnyű, viszont sokáig bírja akkumulátorral. 7 - 8" szerintem az optimális méret, fölötte már kezd kényelmetlenné válni a hordozásuk. A tartalom fogyasztáshoz nem szükséges fizikai billentyűzet vagy egér, ezért nem érvényesül a notebook előnye."

Ha jól értelmezem a cikket, akkor itt éppen táblagép-noteszgép hibridről van szó, azaz nem szükséges hozzá fizikai billentyűzet vagy egér, hosszú az üzemideje, és nem nagy. Az, hogy neked mi a nem nagy az nem szempont. A piac szerint a 9.7-10.1 még bőven belefér, szóval ha ebben a méretkategóriában maradnak ezek az új kütyük, hozzák az érintőképernyőt, de ugyanakkor asztal mellett komplett billentyűzet, egér (+ akár külső monitor is) csatlakoztatható hozzá, és mindezt egy full win8 platformon, ahol mobil módban csempézik az ember, otthon asztal mellett meg használja a hagyományos desktopot, ez kiválthatja a notebook-ot és tabletet is egyszerre.

Persze, egy családban, ahol van 2 felnőtt, 2-3 gyerek, nem hinném, hogy lenne értelme kiváltani két készüléket 1-el. Egy olcsó laptop plusz egy olcsó tablet lehetővé teszi, hogy apu/anyu a laptopon, a gyerek meg a tableten nyomja egy időben. Viszont munkára, vagy olyanoknak akik egy személyben laptop és tablet használók is, jó kis alternatíva lehet.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#15) tasika16


tasika16
tag

Egyetértek, abszolult az előttem szólókkal. Nagyon jók ezek a gépek, volt eddig is belőlük pár, de nevetségesen magas ára van az összesnek, olyan szinten szar hardverrel (árhoz képest). Amíg 200 000 ért adnak egy Intel atom-os procivval, egy ilyen gépet addig nincs értelme megvenni. Ha elérhető árban, olyan 150-200 közt lennének, akkor garantáltam hatalmasat nőne a piac.
Más indok nem hiszem, hogy lenne az eladás visszaesésének elkerülése érdekében.
Amúgy igen tartalom fogyasztásra jó egy tablet, de azért felesleges kifizetni, több tíz ezret egy ilyen tabletre... De mondjuk ha már windows van rajta (mert azért valljuk be, nagyon jó az android, meg az ios de nem komoly munkára való)akkor már sokkal jobbak az ilyen gépek, de ilyen formában, ahogy jelenleg van, így nem sok értelme van. És mondjuk egy grafikusnak, dizájnernek, egyetemistának, sokkszor jól jön egy olyan gép, amire tud írni billel is meg kézzel is...

(#16) banhammer válasza kengyel (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Nem lesznek olcsók.
Intel, Windows meg a szokásos hype árazás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) enginev3.0 válasza banhammer (#16) üzenetére


enginev3.0
félisten

150-200 a,minimum, tuti

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#18) csibe1 válasza lenox (#13) üzenetére


csibe1
addikt

Jaja,marketing. A szart is el lehet adni, csak szép fényes papírba kell csomagolni.
A többi nem számít,lényeg az eladás.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#19) korpicschess


korpicschess
veterán

Ezt várom... Azthiszem nem is veszek új notit amíg nem lesznek ilyen ajánlatok. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#20) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Igen kellenének föképpen az Árakat kicsit lejjebb nyomva,mert100-200.000.-HuFt-okat nem mindenki TUD,hajlando is kiadni,Másrész t Ki-Mit-Mire? használ más-más az igény Munka-Gamer.Home.Hordozható-asztali, Igények,felhasználási modok,s hozzá "Pénztárca-bank szla jövedelem nem 1-forma!Müszakilag,technika fejlett géeknek,lehet alacsony ára isí,ítömeg gyártás rég feltalálva! ;]

föolvaso

(#21) bambano válasza peterk (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tabletet semmi nem váltja ki, amin fizikai billentyűzet, meg annyi felesleges kacat van, mint egy notebookon.

a poszt szerint meg 50%-kal felmegy az üzemidő. tehát nem két óra lesz, hanem három, szemben egy normális tablet 10 órás üzemidejével, amikor gyűröd, meg egy hetes üzemidejével, amikor pihizik.

remek. ez megint melléfogás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) oO7 válasza bambano (#21) üzenetére


oO7
őstag

bezzeg amikor én mondtam ugyanezt, akkor le voltam osztva, hogy az X86-os vasak mellett nincs létjogosultsága az ARM-nek, meg a Windows RT amúgy is bukás :(((

Amúgy én várom szeretettel ezeket az gépeket mert jelenleg 1 azaz 1 darab épkézláb Haswelles gép kapható magyarországon (Lenovo Ideapad Y510), pedig már nagyon szeretnék egy új gépet venni...

(#23) bambano válasza oO7 (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a windows rt természetesen bukás, most írtak le egy milliárdot veszteségként az ms-nél. nem is mondtam, hogy az armhoz rt kéne, arm+android.

a mostani notebook felhozatal siralmas, egy itteni bó'tban egy óra alatt nem tudtak a gyereknek rendes notebookot találni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) peterk válasza bambano (#21) üzenetére


peterk
senior tag

Hogy mi? Mi az ami egy mai átlag laptopon "felesleges kacat"-ként rajta van, de egy tableten nincs? USB? A tableten is van. HDMI? A tableten is van. Kártyaolvasó? A tableten is van. Hangkimenet? A tableten is van. Egy mai tableten - már a 15"-ösökön, mert a 13"-asokon már az sincs - max. a CD/DVD olvasó és ritkán expresscard olvasó van. Na, ezek nem lesznek ezeken sem. :)

A billentyűzet meg gondolom vezetéknélküli, úgyhogy ha nem akarod nem viszed. Ahogy az iPad-hoz, Androidos tabletekhez kaphatókat is. :) A különbség annyi, hogy az iPad és az android akkor is ipad marad, ha teszel rá billentyűt, egeret, egy windows 8 viszont normál desktop géppé változtatható vele...

Itt tényleg csak az ár lesz a kérdés. Ha ingerküszöb alá sikerül levinni őket és akkor sikeresek lehetnek, ha nem, akkor megmaradnak az "exotikus, ilyen is van" kategóriában.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#25) bambano válasza peterk (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A tableten pl. nincs billentyűzet. Másrészt ha most képzeletben 180 fokban kihajtasz egy mai notebookot, akkor pont kétszer akkora területet foglal, mint kellene, az alsó rész teljesen felesleges.

Én azért használok tabletet olyan dolgokra, amire a tablet való, hogy ne kelljen egy komplett notebookot cipelni. A magam részéről a tablethez köthető bt-s billentyűzetet egy nagy ökörségnek tartom, mert minek tennék a tablethez klavit, amikor pont azért vettem tabletet, hogy ne legyen rajta klavi. De mivel a tablethez köthető klavi teljesen opcionális, ezért nem zavar.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) virkir válasza bambano (#23) üzenetére


virkir
veterán

Rossz szemüveggel nézed az adatokat.
Glenda megmondta a tutit. :D

peterk
Mi az ami egy mai átlag laptopon "felesleges kacat"-ként rajta van
A súly.
Jellemzően még egy ultrabook is bőven kiló felett van addig a jobb tabletek fél kiló alatt.
Már egy harminc dekást is kényelmetlen hosszabb távon tartani nemhogy egy-másfél kilót.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#27) oO7 válasza bambano (#23) üzenetére


oO7
őstag

"a windows rt természetesen bukás" :C

"most írtak le egy milliárdot veszteségként az ms-nél" - az az "egy milliárd veszteség" az valójában egy milliárddal kevesebb profit... azért van egy iciripiciri különbség...

(#28) bambano válasza oO7 (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"azért van egy iciripiciri különbség..." aközött, amit én írtam, meg aközött, amit neked sikerült kiolvasni belőle. ja, tényleg van. hint: nem azt írtam, hogy leírtak 1 milliárd veszteséget, mert ez azt jelenti, hogy ennyi veszteséget termelt (volna). azt írtam, hogy 1 milliárdot veszteségKÉNT, ami helyes, mert ennyivel csökkent a profit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) lenox válasza oO7 (#27) üzenetére


lenox
veterán

Nem ertem, azert mert masik termekuk profitot termel, attol meg az rt veszteseget, es igy bukas...

(#30) bambano válasza lenox (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de a veszteséget többféle módon lehet értelmezni: veszteség lehet az, ha a bekerülési költség alatt kényszerülsz eladni vagy a fehérorrú managgáknak az is veszteség, ha nem megy el a cucc a megálmodott vételáron, csak olcsóbban, de még mindig a bekerülési költség fölött. a surface ez utóbbi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) virkir válasza bambano (#30) üzenetére


virkir
veterán

Azert ezt a bekerulesi koltseg folott rakgttarpucolast nem kiabalnam el.
Arazzak lefele a sok butanak meg igy sem kell.
Ki erti ezt? Pedig mennyire jo cucc. Vagy megse?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#32) oO7 válasza bambano (#28) üzenetére


oO7
őstag

beböfögtél valami jól hangzó ms hater marhaságot aminek nem volt sok köze a valósághoz... kijavítottam, szerintem inkább fogadd el az egyszerűség kedvéért...

"hint: nem azt írtam, hogy leírtak 1 milliárd veszteséget" vs "most írtak le egy milliárdot veszteségként az ms-nél"
magyarázhatod nekem a ragozást, de attól még hülyeséget írtál... pont...
ha valamit leírsz veszteségként, akkor az bizony veszteség, bárhogy is csűröd csavarod a ragozást, itt pedig nem erről volt szó... nincs az az univerzum, ahol a profitcsökkenés szinonímája lenne a veszteségnek... mellesleg ugye, hogy teljes legyen a kép, a Windows divíziónak csökkent a profitja, aminek csak egy része a Surface és annak is csak egy része konkrétan az RT... gondolom a csökkenő PC eladások sem segítettek, de egy gyártósor kibérlése sem filléres tétel, és igen, valóban nem hozta vissza mondjuk a Surface ezeket a költségeket, de valószínűleg ez nem is volt cél az első félévben...
nah, téma túltárgyalva, ne offoljuk szét a topikot, csak légyszi ne akarj ilyen nagyzó hülyeségeket beszúrni, vagy akkor legalább legyen igazságalapja...

(#33) bambano válasza oO7 (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

elhiszem, hogy csűrni-csavarni kell, mert savanyú a szőlő...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) Воланд válasza bambano (#33) üzenetére


Воланд
titán

jah, vegulis a 900 milliot en is 1 milliardra szoktam kerekiteni, ugy konyebb szamolni....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) Gusztáv válasza bambano (#21) üzenetére


Gusztáv
addikt

Gondolom nem sok Windowsos tabletet használtál. Az üzemidő, ami szerinted 2 óra, az a valóságban inkább 5+. Ha ez felmegy 50%-al, akkor az már egyből 7-8 óra üzemidő lesz, ami már bőven jónak nevezhető. Stanby-ban meg már most is elmennek egy hétig is.

A hibrid gépeknél meg ne csak az ilyen hajtogatós megoldásokra gondolj, hanem olyanokra is, hogy kijelző + dokkolós billetyűzet (mint a Thinkpad Helix, Asus Transformer Book)

Laci

(#36) peterk válasza virkir (#26) üzenetére


peterk
senior tag

"Jellemzően még egy ultrabook is bőven kiló felett van addig a jobb tabletek fél kiló alatt. Már egy harminc dekást is kényelmetlen hosszabb távon tartani nemhogy egy-másfél kilót."

Nos, a 9.7-10.1"-es tabletek között nem tudom van-e 600gramm alatti... Az ultrabook-ok, valóban 1.1-1.2 kilósok, de a cikk ha jól értelmezem pont arról szól, hogy ultrabook helyett kisebb tablet-laptop hibrideket akarnak kihozni, amik nyilván a 600 grammhoz lesznek közelebb. Eleve, ha nem vinyó, hanem flash van bennük, azzal már megszabadulnak a súly komoly részétől, de az se mindegy nyilván, hogy 11.6-12.5-ös panel van a kütyüben van 10.1-es. Szóval, akinek a 10.1-es méret a megfelelő, annak lehet alternatíva - ha jó az ár és jól van kitalálva/összerakva.

(#25) bambano: Megint csak a cikkre tudok hivatkozni: A tableten persze, hogy van billentyűzet, de ezeken az új hibrideken miért is lenne? Nem látom, hogy hol van leírva, hogy fix billentyűzetesek. Nekem az tűnik logikusnak, hogy ha már hibrid, akkor minimum leakasztható bluetooth billentyűt kapjanak.

Azt értem, hogy te miért használsz tabletet és miért nem laptopot. De immár harmadszor hivatkozom a cikkre: Értelmezésem szerint itt éppen arról van szó, hogy olyan hibrideket hoznának ki, amelyik mindkettő tud lenni. Azaz, ha tabletként van rá szükséged, leakasztod a bill-t, viszed "csupaszon" és csempézel. Ha pedig laptopra, akkor rárakod és használod a klasszikus UI-val. Ha csupaszon súlyban versenyképes lesz (mondjuk nem több, mint 700g), akkor olyan, mintha egy mai 10.1-es tabletet vinnél magaddal. Neked persze ez túl nagy, de aki ma ekkora tabletet vesz, annak nyilván nem az.

u.i.:
Az üzemidő tényleg nagyon alul lett becsülve azzal 2 órával. Nekem normál 15.6-os laptopom van munkára, ami átlag munkáknál saját képernyővel 4, külső monitorra csatlakoztatva 5.5 órát bír. A hugom Acer ultrabookja pedig 8 órát simán elmegy windows8 pro-val.

u.i.2:
A Surface-es RT-s tableteket nem ismerem. Ha annyi a szoftver ellátottságuk, amennyi a normál win8 appstore-ból is letölthető, akkor az siralmas. Szvsz ez legalább akkora akadály az elterjedésükre, mint az ár...

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#37) bambano válasza peterk (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tableten persze hogy *van* billentyűzet? ennek fuss neki újra.

"Nem látom, hogy hol van leírva, hogy fix billentyűzetesek.": az sincs leírva, hogy nem fix billentyűzetesek. az eredeti cikkbe rakott dekoráció szerint viszont azok, és a példaként felhozott dell gép is az.

"Azaz, ha tabletként van rá szükséged, leakasztod a bill-t, viszed "csupaszon" és csempézel. Ha pedig laptopra, akkor": ha tabletként van valamire szükségem, akkor tabletet veszek elő, nem atomerőmű intel processzort. ha meg notebookként lenne bármire is szükségem, akkor meg *notebookot* veszek elő, nem kendácsolt tabletet. azt az esetet, hogy bármire is laptopként lenne szükségem, zárjuk ki, ez csak téves szóhasználat.

Továbbra sem hiszek benne, hogy egy intel core proci üzemidőben versenyképes egy armmal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) peterk válasza bambano (#37) üzenetére


peterk
senior tag

Remélem kikövetkeztethető volt, hogy laptopot akartam írni, csak elírtam. ;)

A billentyűzet vs nem billentyűzet dolgot nem tudjuk eldönteni. Egyelőre nem tudjuk, hogy milyen modellek lesznek. Szvsz ugyanúgy, ahogy most is, valószínűleg lesz ilyen is meg olyan is.

Egyébként, hogy te mit veszel elő, az a te dolgod - legalábbis amíg a cipzárhoz nem nyúlsz. :D Megjegyzem, én is külön laptopot és tabletet használok, szóval rokon lelkek vagyunk. De a kérdés nem az, hogy mi mit használunk, hanem, hogy lehet-e piaci igény ezekre. És itt "nem hiszek" vs "hiszek" van csak egyelőre, hiszen még egy konkrét modellt sem láttunk. Egy biztos: az újabb intel procik és az arm procik TDP-je között nincs szignifikáns különbség. Ráadásul a fő áramfogyasztó nem is igazán a proci, hanem a kijelző. Egyébként, mint mondtam, a hugomnak egy ultabookja van, intel procival, 11.6-os kijelzővel, és egy "szaros" 4400-as akksival 8-9 órát bírja, kijelzőstül, processzorostul, win8 proffal. Ehhez képest jópár 10-es tabletet tudnék mondani 8000+-os akksival, amelyik nem bírja eddig.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#39) lenox válasza bambano (#37) üzenetére


lenox
veterán

Majd nezd akkor meg anand tesztjet a macbook air-rel, ipad-del es egyeb tablettel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.