Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Köszi a tesztet, hasznos volt! Csak a saját alkalmazásával működik, vagy más OBD -s appal is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) szentkuti11 válasza Somatom (#1) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem csak a Torque van meg a fizetősök közül, de alapvetően nem is látszik a Nonda a BT-eszközök között, szóval kicsi az esélye, hogy működne mással.

(#3) Somatom válasza szentkuti11 (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! A Torque a legnépszerűbb. Ha azzal nem megy, akkor biztos nem szabványos a kapcsolat. Mindegy. Ennyi pénzt mindenképpen ér a cucc.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4) kokler válasza Somatom (#1) üzenetére


kokler
aktív tag

Kizárólag a sajat Nonda app látja és kezeli! Kár próbálni bármi mással... :W

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#5) fateless válasza szentkuti11 (#2) üzenetére


fateless
veterán

Azokhoz van esetleg lista, hogy mi működik vele együtt? Különös tekintettek a kínai kacatokra? (Somatom, te talán jobban benne vagy ebben)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) Somatom válasza fateless (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem vagyok képben. Csak pár hónapja van OBD -s autóm.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) Hallosz


Hallosz
senior tag

Soha nem értettem, hogy mi értelme kitörölni a hibakódot, a kiváltó ok megjavítása nélkül?
Mondjuk szól a rendszer, hogy a kormányszög érzékelő anomáliát észlel.
A reakció erre, törlöm az üzenetet!? Zseniális, a futómű hibája miatt, pedig jobban kopik a gumi, és legalább veszélyesebb az autózás.
De 20 dolcsit kifizetek, hogy ne lássam. Beszabehu :Y

Mert lakni, muszáj.

(#8) K82 válasza Hallosz (#7) üzenetére


K82
őstag

Mert nem biztos h valóban hiba van és nem csak az autó számítógépe makacskodik.

Pixel / OnePlus Pad

(#9) balinlin válasza Hallosz (#7) üzenetére


balinlin
senior tag

Régóta van elm327-em. Mire használom? Előjön a hiba, kiolvasom, elküldöm a szerelőnek, az megmondja mennyire kell asap menni hozzá.
Amikor volt ilyen eset, ez után töröltem a hibakódot, az eddigi esetekből több alkalom volt, amikor nem is jött vissza, tehát pillanatnyi elmezavar volt, el lehetett felejteni.
Az egyik esetben meg x db indulás után dobta fel újra, közben mehettem több száz km-t egyben, semmi check engine. Ezzel a hiba diagnosztizálását így elősegítettem, ráadásul nem is b.szta a szemem a sárga lámpa. Tudod, nem minden esetben egyértelmű a hiba a kód alapján.

(#10) balinlin


balinlin
senior tag

Egykét javítási javaslat:
nem a Nonda miatt fogja belevágni - ...miatt fog belevágni
Beütjük az autónk az alvázszámát
Volt még más is talán, de második olvasáskor ennyit találtam.
Nem kötekedni szeretnék, csak ha lehet javítani, miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#11) Somatom válasza balinlin (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Ezeket priviben "illik" elküldeni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) balinlin válasza Somatom (#11) üzenetére


balinlin
senior tag

Majd legközelebb így teszek

(#13) Drughi


Drughi
addikt

Valamikor ősszel dobta fel a FB, és ingyen 9,99€ -ért megrendeltem...

Gond nélkül működött egy 2007-es Suzuki Ignissel , illetve egy 2009-es Ford Focussal

Sok mindenre nem volt eddig hasznomra, de lehet amiatt mert hibakódmentesek az autók.

(#14) szentkuti11 válasza balinlin (#10) üzenetére


szentkuti11
addikt

Valóban több szempontból jobb privátban, de így is nagyon köszönöm, javítottam ezeket!

(#15) szentkuti11 válasza Hallosz (#7) üzenetére


szentkuti11
addikt

Szerintem nem feltétlenül az itt a lényeg, hogy javítás nélkül töröljük a hibát, hiszen ha az autó továbbra is észleli a problémát, ugyanúgy vissza fogja írni a kódot: lehet, hogy napok múlva, lehet, hogy azonnal. Ennek inkább az lehet az értelme, hogy a hibakód alapján a legtipikusabb problémaforrásokat kiírja és videóban megmutatja ez az app is, de az interneten, akár konkrét autótípussal együtt is kijönnek a legvalószínűbb okok a P-kódra.

Persze, az autó egy rendkívül összetett és bonyolult szerkezet, egy teljeskörű diagnosztikához ennél sokkal komolyabb műszerek kellenek, meg leginkább nem árt szakértői szinten, nagyon alaposan átlátni a működését és az összefüggéseket, de egy gyors hibajavítást elősegíthet egy ilyen eszköz, ha valakinek van otthon egy garázsa, meg némi műszaki érzéke.

[ Szerkesztve ]

(#16) aginor válasza szentkuti11 (#15) üzenetére


aginor
addikt

Az élő adatokat logolja az app?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#17) fateless válasza Hallosz (#7) üzenetére


fateless
veterán

Volt egy 2007-es C-max-unk. Épp letelt a 3 év gar, mikor 2010-ben kigyulladt egy kedves kis sárga generátor lámpa. Épp a reptérre tartottam. Győrbe ngyorsan kölcsön autó, mert nem akartam Pozsony szélén lerobbanni. Mikor visszamentem, már nem világított.
Pár héttel később Bp-ről vittem egy konferencia előadót a reptérről, mikor kigyulladt megint az M7-esen a lámpa. Imádkoztunk, hogy ne legyen gond, míg leérünk Szemesre. Előadót kiraktuk, irány a szervíz. Nem tudnak mit tenni, világvége, feldarabolják az autót, majd újra összerakják, de csak jövő héten (5 napos konf, mi voltunk felelősek az előadóért). Sokadik szervíz után egy helyi szakit ajánlottak talán Szárszón. Megnézte, bepiszkált valahol, kialudt. Majd mondta, hogy van egy visszacsatoló kábel ezekben az autókban, ami nagyon gyenge minőségű, és alkalmanként megtörik, így hol van visszajelzés, és nem ég a lámpa, hol megszakad a visszatérő jel, és kigyullad a lámpa. A kábel barom eldugott helyen van, sokat kell bontani, így ha el tudjuk ezt viselni, akkor amíg nem kell komolyabban belebújni, addig ne fizessünk érte súlyos tízezreket, csak viseljük el, különsen mivel általában a lámpa csak úgy marad világítva, a hibajel már nem megy. Akkor a szaki kitörölte a hibajelet és mehettünk tovább gond nélkül (csak három év múlva adtuk el az autót, az új tulajnak is elmondtuk ezt)
Nos, akkor nagyon örültem volna egy ilyen kis eszköznek...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#18) s4tch válasza Somatom (#1) üzenetére


s4tch
veterán

Nem működik mással, csak a saját appjával. Ráadásul a saját app elég ostoba. Pont ezért adtam oda valakinek a családban, én meg továbbra is használom a kínai kütyüt, amit gyakorlatilag az összes app lát.

Ez a Nonda ingyen, pár dolláros szállítási költségért sem feltétlenül éri meg. Érdemes megnézni, mit tud az appja, és az alapján eldönteni, rendeljünk-e belőle.

(#19) Somatom válasza s4tch (#18) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen jobb lenne? A Playen úgy látom, hogy a Torque -ot elhanyagolták.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) s4tch válasza Somatom (#19) üzenetére


s4tch
veterán

Én ezt használtam legtöbbet eddig: [CarBit ELM327] Kollégáknak is ezt tettük fel a pár dolláros kínai OBDII bt olvasók mellé. Különböző Honda, Toyota, Kia, Renault, Opel, Fiat, Ford, Suzuki típusokkal már sikerült működésre bírni.

Szomszédomnak van profi Delphi és Bosch olvasója, európai márkákkal jól működik mindkettő, de a családban csak japán autók vannak, ezekkel nem tud mit kezdeni egyik sem - viszont a fenti app gyönyörűen olvassa az összes itthoni autó hibatárolóját. Miután az Accordomban mindjárt 400 ezer van, az évek alatt párszor volt már rá szükség. Pl. gázpedál jeladó haldoklott, azt ezzel derítettem ki, illetve egyszer a szerelő szarul rakta össze a kocsit, a saját profi rendszerével nem tudta kiolvasni a hibát, ez a szoftver és egy kínai kék OBDII cucc mondta meg, hogy a sebesség jeladónál van a probléma. Nyilván ez sem profi és nem vált ki sem szaktudást, sem szervizt, sem tisztességes diagnosztikát, de iránymutatásnak néha hasznos tud lenni.

(#21) forgonati válasza Hallosz (#7) üzenetére


forgonati
őstag

Egy sima akku csere után is bekerülhet pár hibakód, amit elég simán törölni, és case closed. Illetve ha veszel egy kocsit használtan, simán lehet benne 4-5 hibakód amik régebbi problémák maradványai, amik azóta javitva lettek, csak a kód nem lett törölve. Ha veszel egy kocsit, azonnal tanácsos full kód törlést csinálni. Aztán ami visszajön, csak azt kell orvosolni.
Amúgy az ilyen játékszerek helyett pl. az iCarsoft valamelyik eszközét tudom ajánlani. Jó tapasztalataim vannak vele. A kocsi összes modulját látja, és csomó extra funkciót tud. Pl pillangószelep kalibrálás, kocsiba regisztrálni új start-stop akkut, fékek visszahúzása, abs blokk légtelenítés, stb. Lifetime online update. Azok már jók valamire. Nem olyan drága. Ezek félmegoldások.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#22) balinlin válasza forgonati (#21) üzenetére


balinlin
senior tag

Azt általában már törlik az eladók. ;]

(#23) arnyekxxx válasza Hallosz (#7) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha valódi a hiba akkor hiába törli az ember visszajön. Nekem néha bedob egy lambdaszondahibakódot, törlöm fél évig semmi. Valami kontakthiba lehet. Ha egr hibát dob, törlöm, jön is vissza amig szét nem szedtem, ki nem ganéztam a rohadékot. de az se értelmetlen amikor dob egy 3as hengerben gyújtáshiba kódot a 3hengerező gép. Nem kell az embernek keresgéli melyik alkatrész a szar.

[ Szerkesztve ]

(#24) Somatom válasza s4tch (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Ennek nincs vmi dashboard felülete? Nekem pinautóm van, úgyhogy EU kompatibilis.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) Upo


Upo
addikt

Néztem én is amikor felbukkant, akkor tán még 6$ postaköltséggel indult.
Amazonos értékeléseket is néztem, és a neten is rákerestem. Ezek fényében inkább elengedtem, úgy döntöttem hogy ez nekem nem ér 6$-t.
Amiket találtam, a szoftver mindenre jó, mindennel megy, a többi nonda eszközt is kezeli. Elvileg. De a gyakorlatban nagyon szidják, rengeteg megbízhatósági gond van, egyszer megy, egyszer nem. Van amikor ez nem megy benne, van amikor az nem megy.
Az adaptert is szidják rendesen. Sokan panaszkodnak hogy leszívja reggelre az akkut. Sokan panaszkodnak, hogy rendesen melegszik az adapter. Találtam fényképeket, a felhasználó lefotózta, hogy annyira felforrósodott az adapter, hogy kiforrasztotta magát a panel, félrecsúsztak rajta az smd alkatrészek.
Ezek után úgy döntöttem, hogy ez nekem nem hiányzik. 20$-ért meg pláne.
Akörül már van Panlong, Carista, vGate Icar Pro 4.0, amik meg jól működnek mindennel is, japán és/vagy hibrid, EV autóval is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#26) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ezek a kütyük (pl. az említett ELM327) akkor is tudnak csatlakozni egy mobiltelefonhoz, ha a telefon az autó bluetooth kihangosítójához van csatlakoztatva?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#27) Somatom válasza Donki Hóte (#26) üzenetére


Somatom
veterán

A kihangosító másik bluetooth profilt (profilokat) használ. Ezek a kütyük sztem HID profilt használnak (mint pl. egy BT egér). Az is megy a hangátvitellel párhuzamosan (rendszeresen használom így a droidjaimat).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) subset válasza Somatom (#27) üzenetére


subset
senior tag

"az iCarsoft valamelyik eszközét tudom ajánlani"
Az oké, de milyen app-al.....?

Használj Te is szabad szoftvert !

(#29) Somatom válasza subset (#28) üzenetére


Somatom
veterán

Az idézet nem tőlem származik. Sztem félreböktél. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) subset válasza forgonati (#21) üzenetére


subset
senior tag

"az iCarsoft valamelyik eszközét tudom ajánlani"
Az oké, de milyen app-al.....?

Somatom
Sorry, igen félrenyomtam....

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#31) RBJ


RBJ
addikt

Tavaly én megvettem. Pár nap múlva kuka. Nekem csak arra kellett volna, hogy tavasz nyári felni, gumi cserekor ne kelljen állandóan szervizbe menni a tpms szenzor miatt. Csak ők tudja törölni aktiválni. Elég hülyeség.
Amúgy tényleg szép az app ja meg nagytudasunak tűnik de mégsincs benne semmi extra.
Mondjuk a nyitvahagyott ablak jelzést nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#32) Upo válasza subset (#30) üzenetére


Upo
addikt

Szerintem nem kell app.
[link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#33) subset válasza Upo (#32) üzenetére


subset
senior tag

....hát igen, ezeknek nem kell app :K
De ez azért az almát a körtével tipikus esete szvsz.
Azt hittem ilyesmire gondol:
https://www.icarsoft.com/Product/84.html

Használj Te is szabad szoftvert !

(#34) Somatom válasza subset (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Csak én nem értem a specifikációt? A BT -hoz is 192.168. ... IP -t és a,b,g Wifi kompatibilitást ír. :F
Egyébként ez bármelyik OBD -s Android alkalmazással kompatibilis?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#35) subset válasza Somatom (#34) üzenetére


subset
senior tag

Most, hogy nézem....tényleg jól elírták a bluetooth-os adatait, abban nem lesz egy darab wifi sem :)
Érzésem szerint egy "márkásabb" darabot (nem hamis ELM chippel) minden app jobban fog támogatni.

Nekem egy Konnwei KW902 van, csak Torque-al használom - ahhoz ajánlott is, gyors és megbízható. Pont tegnap kellett is, még jó hogy van, nem kell egyből autószerelőhöz menni.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#36) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

több androidos appal próbáltam, némelyik működik. Ios-en nem szenvedtem másikkal.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#37) balinlin


balinlin
senior tag

Ha már iOS, ott ki milyen programot használ elm327
-el?

(#38) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

2006-os Mitsubishi Colt-al meg sem mukkan. Kapcsolódik, de kiolvasni semmit nem tud. Kíváncsi leszek mit szól majd egy Focus C-Max-hoz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.