Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Jó döntés, a tulajok oda fognak találni, ahova indultak, nem úgy, mint a szerencsétlen iPhone tulajok, akik butított navit kapnak az iOS6 mellé.

(#2) jacis


jacis
nagyúr

Google helyében kizárnám az Amazon-t.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) Bone123 válasza jacis (#2) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Amíg fizetik a licenszdíjat, miért?

(#4) korpicschess


korpicschess
veterán

Ezt az egyet jól csinálta az utóbbi időben a Nokia (na nyílván még a WP7 mobilokat..).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#5) moleculez


moleculez
veterán

fel eve egyiptomban elek, de ha hangos navira biznam magam, mar Irorszagban lennek, az elso utam utan ;)
Jok a terkepek ittis, csak olyan sajtos megoldasok vannak, hogy borzalom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#6) assemble válasza Bone123 (#3) üzenetére


assemble
addikt

Milyen licenszdijat?
Amugy nem nagyon van honnan kizarni, soha nem volt az OHA tagja, az Android pedig ingyenes es szabadon felhasznalhato, szoval ez benne van a pakliban.

(#7) Bone123 válasza assemble (#6) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Igazad van, gugli alkalmazások nélkül már nincs is licenszdíj. Sebaj, jót fog tenni a Googlenak egy kis versenyszellem, erős konkurencia mellett dolgozik mindenki a legjobban. Pl. offline navigáció jöhetne már Mapshez, vagy élő AR, amit ugye a Nokia már tud.

(#8) haxiboy válasza Bone123 (#7) üzenetére


haxiboy
veterán

Mindenre van alternatív megoldás. Szerintem addig nem fognak fejleszteni amikor van olyan app amibe több év munkája van. Pl layar.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#9) Misály válasza haxiboy (#8) üzenetére


Misály
addikt

Csakhogy a layar nem a térkép része...

(#10) Bone123 válasza Misály (#9) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Így van. A Streetview vagy Goggles motorját pl. simán integrálni lehetne élő AR térkép funkcióhoz, a technológia és a megjelenítendő információ készen áll. Lehet magát a térképet bonyolult lenne AR-naviként megjeleníteni mert a Maps asszem csempe és nem vektor alapú (?), de a POI-k simán kihelyezhetők élőképre, ahogy azt a Layar és Wikitude is teszi. És messze a Google-é a legnagyobb információbázis.

(#11) Crucio válasza Bone123 (#7) üzenetére


Crucio
aktív tag

Van offline navi, mert ki tudod jelölni hogy mekkora térkép legyen elérhető offline is :B

(#12) Misály válasza Crucio (#11) üzenetére


Misály
addikt

Az aztán mekkora offline és milyen helytakarékos!

(#13) korpicschess válasza Misály (#12) üzenetére


korpicschess
veterán

70 megás részleteket lehet lementeni.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14) haxiboy válasza Bone123 (#10) üzenetére


haxiboy
veterán

Esetleg a Wikitude Drive?
Edit : iOnroad?

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) Bone123 válasza Crucio (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Offline térkép van, offline navi opciót viszont én még nem találtam, útvonaltervezéshez nyet kell neki. :)

haxiboy: ilyen próbálkozások léteznek, de én konkrétan a google maps ilyesfajta bővítéséről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#16) pakriksz


pakriksz
őstag

nincs offline térkép gmapsen legalább is magyarországon tiltva van. bárhol benyomom az offline mentést, azt írja hogy itt nem lehet menteni. Ha nagyítom kicsinyítem a térképet néha aktívvá válik a mentés gomb, de csak egy pillanatra. persze az univerzum közepén (usa) már megy...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#17) Bone123 válasza pakriksz (#16) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Az offline mentés működik, csak adott méretűnek kell lennie egy négyzetnek, max. kb. egy megye. De offline navigáció továbbra sem működik, sőt, nekem úgy tűnik, hogy hiába van offline lementve a térképrészlet, a guglinavi ettől még minden használat során leszedi az adott csempét (talán külön térképet is használ, mint a valamelyest más felülető Maps).

(#18) skylinelaca válasza pakriksz (#16) üzenetére


skylinelaca
senior tag

hát én mire ki tudtam jelölni egy pontosan akkora négyzetet amekkorát elfogadott....rohadt nehéz volt, mindenféle kijelölésre "offline térkép nem elérhető"

Üdv: Laca

(#19) sing1ep1ayer válasza skylinelaca (#18) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Nekem se megy. Lehet hogy vannak szerencsések, akiknek néha sikerül lementeni egy-egy darabot, de ez azért még fényévekre van az elfogadható offline használattól.

(#20) ollie válasza jacis (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mégis hogyan? Az Android nyílt platform.

Amúgy meg nincs semmi baj a Nokia térképekkel, jobban is örülnék, ha a Google Maps helyett az lenne a mobilomon.

[ Szerkesztve ]

***

(#21) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Nektek pontosan melyik régiónál írja ki h mentés nem lehetséges? Végigpásztáztam az országot a Balatonnál kicsit nagyobb oldalú négyzettel, és mindenhol lehetséges a mentés, friss maps, Huawei G300 GB. Az országot lementeni persze óriási munka volna, és felesleges, mert amellett, hogy a navi nem ezt a térképet használja (azaz online tölti le a részletet használat közben), sajnos a POI-k nem kerülnek mentésre, csak egy üres térkép utcanevekkel. :(

(#22) butyek


butyek
senior tag

Vajon rá lehet majd valahogy hegeszteni normál androidra is?

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#23) sing1ep1ayer válasza Bone123 (#21) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Én speciel budapesti vagyok és a fővárost próbáltam lementeni úgy, hogy a java benne legyen a négyzetben.

(#24) Bone123 válasza sing1ep1ayer (#23) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Asszem úgy is lehet menteni, h beírod a város/régiónevet, de próbáld ki, hogy a Balaton fölé mész úgy, hogy a négyzetbe az kényelmesen beleférjen, majd a négyzetet Budapest fölé viszed, mennie kell.

(#25) haxiboy


haxiboy
veterán

Kicsit utána néztem a dolognak
[link]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26) Bone123 válasza haxiboy (#25) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ez a szemüveg projecthez van fejlesztve, elég király amúgy. :)

(#27) haxiboy válasza Bone123 (#26) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak mondták hogy a google mapshoz nem fejlesztenek ilyet. Egyébként nem értem miért kell pont a google termékéhez ragaszkodni :) Ez a Szemüveg Project szerintem is nagyon állat. Ha a következő 3-4 évben megjelenik, és jól is néz ki, nem valami ilyen

Akkor még esélyes a vétel.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) pakriksz válasza skylinelaca (#18) üzenetére


pakriksz
őstag

nekem tatabányától nyugatra megy, bécset is simán lementi, de keletebbre "nem elérhető" semmi.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#29) skylinelaca válasza pakriksz (#28) üzenetére


skylinelaca
senior tag

én csak budapestet akartam lementeni szigorúan, mert csak ide kéne, de csak az ország közepével együtt engedte lementeni, de most olvasom hogy a navigálást nem is ebből oldja meg akkor teszek rá, nem szenvedek vele.... vicces..

Üdv: Laca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.