Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spawn21


spawn21
veterán

Na erre kíváncsi leszek, de nagyon :R

iPhone 13p

(#2) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

egyszer szeretnék én is ennyire ráérni, hogy ilyen összefüggéseket fedezzek fel a 21 körül :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Kíváncsian várom :))

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#4) Воланд


Воланд
titán

biztos, hogy nem 21 megapixeles lesz, mivel a "things are about to change" mondatban 22 betu van. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) batai15


batai15
félisten

már nem azért de az első 41mega.p akkor i buta fon? igy akkor ez a 2 ilyen cucca a Nokiának

(#6) Dany007 válasza mukibuci (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Az még hagyján hogy egy mobilos szakújságíró felfedezi... De aki kitalálja! :D
Nekem is pont ez jutott az eszembe. Miért jó az bárkinek, hogy ilyeneket találjon ki? Nem tök mindegy hogy a 21 megapixelt mihez hasonlítják? Mit számít, hogy az ABC hányadik betűje...

(#7) Воланд válasza batai15 (#5) üzenetére


Воланд
titán

az elso pv-s lumiarol van szo, nem az elso pv-s nokiarol.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) mukibuci válasza Dany007 (#6) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az még hagyján, hogy a phi a 21. betű, de hogy 21 másodperces a videó...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#9) joey04 válasza Dany007 (#6) üzenetére


joey04
titán

szerintem érdekes és ötletes játékok ezek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) Misály válasza Dany007 (#6) üzenetére


Misály
addikt

Gondolom nem tudod mi az a viral marketing.

(#11) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Csak 21 megapixel? ;] :D ( csak viccvolt ) amugy durva, hogy hogy fejlődik a technika...

(#12) kungzi


kungzi
veterán

remélem az ára is 21db ezres lesz forintban ;]

[ Szerkesztve ]

(#13) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A régebbi hírek is arról szóltak, hogy a Lumia modellek még nem kapják meg a 808-as 41 megapixeles szenzorát.

valami

(#14) bloomberg


bloomberg
tag

kezdek félni e név hallatán :D

(#15) kiskaktusz válasza Воланд (#4) üzenetére


kiskaktusz
addikt

LOL :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#16) Dany007 válasza Misály (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Tökmindegy mert igazából semmi értelme. Még ha lenne valami évforduló vagy akármi...
De most kitalálok egy számot legyen 42. Aztán elkezdek hozzá gyűjteni érdekességeket mi egyezik ezzel a 42-vel. Mondjuk a Mucsajröcsögei önkormányzat épületében pont 42 lépcsőfok van! Meg a szőröstorkú afrikai hangyának is 42 lába van. Sőt a Föld is 42 másodperc alatt tesz meg egy fordulatot a tengelye körül ha beszorozzuk 2057-tel!
Tényleg tök jó. :U

(#17) blackmajesty válasza kungzi (#12) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Hát ennél valószínűbb a 21 db tízezres. ;] De remélem nem lesz annyi.

(#18) gerilee válasza Dany007 (#6) üzenetére


gerilee
aktív tag

A Nokia mindig is híres volt a számmisztikájáról. Gondoljatok csak arra, hogy soha nem volt 4-gyel kezdődő mobilja, mert a 4-es szerencsétlen szám a finneknél. Ha viszont megnézzük a 21-es szám ezoterikus jelentését:
"A 21-est a világmindenséget szimbolizáló „mágia koronájával” ábrázolják. Ez az egyik legszerencsésebb vibrálás, mert a szám karmikus jutalma általános sikert, szerencsét, felívelő pályát, előmenetelt, boldogulást ígér. E szám viselője képes minden nehézség fölött győzedelmeskedni, jutalmul elnyerheti a mágia koronáját."
:)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#19) lordyka válasza Dany007 (#16) üzenetére


lordyka
aktív tag

ha már ilyen elméletekről van szó nem gondolod h elég érdekes h pont a 42 jutott eszedbe ami "A válasz az életet, a világmindenséget, meg mindent érintő végső kérdésre" (Galaxis útikalauz stopposoknak) :P

(#20) bigmasterg


bigmasterg
addikt

A 21 megapixel nem lenne baj, csak a szenzor méretét ne csökkentsék, maradjanak az 1/1.2" méretnél.
De sanszos, hogy kisebbet kap. :U

(#21) fi:zi'k:
Te direkt arra vártál, hogy valaki írja már meg azt a 20. hsz.-t ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ez meg a 21. hsz. :))
Kíváncsi vagyok mit hoznak össze.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22) talamasca


talamasca
senior tag

Én már várom egy PW-s Nokia megjelenését. WP 8 oprendszerrel és ilyen kamerával végre visszatérhetne rég' kedvelt gyártóm. Még a visszaváltáson is elgondolkoznék...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#23) Barthezz2 válasza fi:zi'k (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Blaa, benéztem:P

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24) Dany007 válasza lordyka (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Direkt! ;) Ez is az irónia / poén része volt! :)

(#25) imisomogyi válasza gerilee (#18) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

42 az kicsit híresebb szám. Mondjuk az élet értelme pont 42:)!
//Aki nem hiszi járjon utána. Galaxis utikalauz stopposoknak

(#26) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

érdekes 21 megapixel erre kíváncsi leszek :DD

(#27) #06658560 válasza bloomberg (#14) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem most megy a para a Nokia pénzügyi részlegén, nehogy Lumia Phi legyen a végén.

#16: Mi a bajod, a 21 pont az élet értelmének a fele. Vagyis két ilyen telefont kell birtokolnod, s akkor midnen tuti. na ezt überelje bármilyen rágott-foltos jonatán! :D

#28: technológiáról olvass, aztán rájössz, átlagember, zoomolni!

[ Szerkesztve ]

(#28) McSpy


McSpy
őstag

ez a 21 megapixelt ki fogja kihasználni,mert szerintem az átlag ember biztos nem,legfeljebb a vérpistik,habár az ára sem lesz valószínü átlag

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#29) gyuribácsi88 válasza kungzi (#12) üzenetére

"remélem az ára is 21db ezres lesz forintban"

megnyugtatlak hogy 21 darab 10.000ft-os lesz az. :D

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#30) Misály válasza gerilee (#18) üzenetére


Misály
addikt

mert a 4-es szerencsétlen szám a finneknél - tajekozodj mielott hulyet csinalsz magadbol

Danny007- "Tökmindegy mert igazából semmi értelme. Még ha lenne valami évforduló vagy akármi..." - te tenyleg nem tudod mi az a viral marketing...

[ Szerkesztve ]

(#31) Dany007 válasza Misály (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Elhiszed hogy nem is érdekel mindaddig amíg értelmetlennek találom az egészet? Attól még, hogy van egy elnevezése nem lesz több értelme.
Azt hiszem elég jól példáztam az előbb mennyi értelme van kitalálni egy számot és számmisztikát köré építeni. Marketing bullshit az egész.

(#32) legiaap


legiaap
nagyúr

Na erre vártam. Remélem nem kacsa és tényleg jó kamerája lesz és remélem még kihozzék idén. Akkor benevezek egyre.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#33) gerilee válasza Misály (#30) üzenetére


gerilee
aktív tag

Te meg tanulj több mondatból álló gondolatokat értelmezni, mielőtt lehülyézel másokat:
Az első mondat alanya a Nokia, így a második mondatban már csak "finnekként" hivatkoztam rájuk. De hogy te is megértsd:

A Nokia mindig is híres volt a számmisztikájáról. Gondoljatok csak arra, hogy soha nem volt 4-gyel kezdődő mobilja, mert a 4-es szerencsétlen szám a Nokia szerint.

Sőt még a 4-th editiont is kihagyták a symbian feljesztések számozásánál.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#34) 0xmilan válasza McSpy (#28) üzenetére


0xmilan
addikt

Az átlag ember úgy fogja kihasználni, hogy veszteségmentesen nagyít fotózás, videózás közben. Esetleg a cikket elolvastad?

(#35) imisomogyi válasza Misály (#30) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Tájékozódás. A 4-es az nem szerencsétlen szám. Sokkal inkább kiejtésre nagyon hasonlít a halál szóra(japán, kína), így kerülik a használatát. Ezért kerüli a Nokia is.

(#36) bigmasterg válasza 0xmilan (#34) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jó, mondjuk ehhez nem kell 21mpix, csak a digitális zoomhoz.
Veszteségmentes videó nagyítást már az N8 is tudta 12mpix-el.

(#37) blex válasza Dany007 (#31) üzenetére


blex
senior tag

azért más ha cégen belül keresel érdekességeket és más ha random kitalálsz kapcsolódó dolgokat..
szerintem a világon az egyik legjobb dolog lehet ilyeneket kitalálni :D erről nekem most a valve mvm "kampánya" jutott eszembe; itt egy videó meg egy cikk róla.

(#38) gaborbol válasza gerilee (#33) üzenetére


gaborbol
őstag

"Symbian

The software platform Symbian, used by Finnish telecommunications firm Nokia in their Series 60 platform, avoids releases beginning with 4, as it did when it was EPOC and owned by Psion (there was no Psion Series 4, and there was no 4th edition of S60).

"This was done "as a polite gesture to Asian customers".[7][dead link] However some of Nokia's non-Symbian products do contain the number 4, such as the Series 40 platform."

Ezt egy kedves gesztuskent tette az azsiai vasarlok miatt, de ennek ellenere nehany nem symbian alapu nokia telefon tartalmaz 4-est csak ugy mint a 40-es sorozat

Szoval nem a finnek vagy a nokia babonas hanem a az azsiai vasarlok :) Kulonben tok felesleges egymasnak esni ilyen miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dany007 válasza blex (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Félre ne értsetek. Nem azt mondtam, hogy nincs benn logika vagy ilyesmi.
Csupán számomra ez értéktelen (értelmetlen, de nem szó szerinti értelmében). Biztos van mögötte komoly marketingmunka és biztos a birkák 90%-a ezt be is kajálja és örül a fejének miatt hogy ez milyen tuti jó hogy ilyen telefonja lehet.
De attól még, hogy van a dolog mögött egy számmisztika, misztikus áltudományos f...ság, attól még nekem az egy ugyanolyan n+1. telefon marad, mintha sima Nokia 15639-es lenne.
Érted? Egy telefonnál nekem(!) nem számít a körítés sem a reklám. A nyers tények érdekelnek és a design (ez mondjuk szubjektív). Ezt összevetem a saját szükségleteimmel és az alapján választok. Szóval számomra értelmetlen mindenféle hókusz-pókuszt kitalálni mert pont le...rom a 21-et ahogy a 42-t is. De ettől még biztos van aki bekajálja.

(#40) gerilee válasza gaborbol (#38) üzenetére


gerilee
aktív tag

Igazad van, de nem szeretem ha lehülyéznek, mert nem tudja értelmezni a leírt mondatokat.

Azt azért ne felejtsük el, hogy a 4-est csak a termékmegjelöléseken kerülik, az egyéb összetevőkön használják. (A klasszikus kialakítású telefonokon is mindegyiken ott van a 4-es gomb :DDD)
Az egyetlen kivétel a 3410-es volt. :)

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#41) Misály válasza Dany007 (#39) üzenetére


Misály
addikt

Te is itt irogatsz, szoval teged is betalalt... Nem a telefon terjesztese az elsodleges ilyen viral marketingnel (hisz azt se tudni milyen lesz pontosan), hanem a brand-re hivja fel a figyelmet... Te is felfigyeltel ra, mission accomplished.

gerilee: Megy az erto olvasas, de valahogy az jon ki hogy a nokia babonas, holott az azsiaiak azok, ahogy a linkelt szocikkben is olvashato;) Hulyeseget irtal, pont.

[ Szerkesztve ]

(#42) bagkri01 válasza talamasca (#22) üzenetére


bagkri01
őstag

de előtte számolj el huszonegyig :D

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#43) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

[link], a samsung kamerájában pedig 21x a nagyítás ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#44) H-ger


H-ger
tag

várjuk! :DD

hger-xperiablog.blogspot.hu - Minden ami Xperia!

(#45) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Nemrég mintha azt olvastam volna, hogy a processzor az, ami nem képes 21MP-nál nagyobb kamerát kezelni, és ezért is nem lesz a 808-hoz hasonló felbontású kamera benne.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#46) McSpy válasza 0xmilan (#34) üzenetére


McSpy
őstag

Persze,ezt én is tudom hogy mi lényege a nagy pixel-nek csak éppen,nem jellemző,hogy valaki a mobillal készült képeket nagyítja,mert azért ez nem lessz olcsó,és aki nagyítgatja,szerkesztgeti az nem fényképez mobillal,aki netán nagyítgatja a mobil képeket,az hobbiból csinálja,és annak elég szerintem bőven a mai max 8-12megapixeles,de lehet hogy nem jó látom :)

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#47) gerilee válasza Misály (#41) üzenetére


gerilee
aktív tag

Akkor magyarázd el nekem tudatlannak, hogy a NEM babonás Nokia az európai és észak-amerikai piacra miért nem dobott 4-es számmal ellátott terméket?
Én sem vagyok babonás, gyorsan le is kopogom...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#48) gerilee válasza McSpy (#46) üzenetére


gerilee
aktív tag

Neked ezt a cikket ajánlom: Nokia PureView
Pont az általad említett 5-8 Mpix-re van kihegyezve az egész történet, de valamiért mindenki a 41 Mpix-en lovagol...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#49) Mathiassa


Mathiassa
tag

Még jó, hogy nem 23 MP. ;]

Nokia 3100 -> 6020 -> 6300 -> c5-03 -> Samsung Galaxy W -> LG Nexus 4 -> Xiaomi Redmi 4X -> Mi A2 -> Google Pixel 4a 5G

(#50) Misály válasza gerilee (#47) üzenetére


Misály
addikt

egyseges portfolio

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.