Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Blabla...kb huszad ennyiért fognak ott robotolni a sárgák. Ha egy kihullik, jön a helyére 5 másik..

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#2) bok92


bok92
addikt

Szomorú ilyen hírt olvasni... :(

(#3) Armagedown


Armagedown
őstag

Sajnos ott napi egy tál rizsért dolgoznak , a világ nem tud versenyezni velük

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#4) kolosanyi válasza Valentino K. (#1) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha nem is huszad, de ötödáron. A kedvezőbb adó se lehet semmi, szóval igen, blabla... :(

(#5) keIdor


keIdor
titán

Elég szomorú, hogy "mindenki" megy Ázsiába...:( még több munkanélküli lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) modd3r


modd3r
őstag

Az megvolt, hogy a székeket a cégvezetés leláncoltatta, nehogy a dolgozók dobálni kezdjék azokat, amikor meghallják a rossz hírt?

(#7) knyitogato válasza modd3r (#6) üzenetére


knyitogato
őstag

forrás?

(#8) modd3r válasza knyitogato (#7) üzenetére


modd3r
őstag

(#9) knyitogato válasza modd3r (#8) üzenetére


knyitogato
őstag

Kemény.

(#10) osztraksajt válasza Armagedown (#3) üzenetére


osztraksajt
őstag

És azt tudod hogy a keleti parton ahová mennek a cégek az átlagbér meghaladja a magyart? Vásárlóértéken meg nagyságrendekkel nagyobb?

(#11) fffeco


fffeco
tag

semmi nem marad Európában már :F

(#12) xEon1337 válasza fffeco (#11) üzenetére


xEon1337
őstag

Luxustermékeken kívül nem sok..

"Less but better" - Dieter Rams

(#13) Narxis válasza keIdor (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Majd indulnak a munkanélküliek is. :( Most még azt hallani, hogy "megyek Angliába melózni" pár év múlva lehet azt mondják "megyek Kínába melózni". :(

Thanos was right.

(#14) catroot válasza Narxis (#13) üzenetére


catroot
veterán

Az azért elég kemény lenne... de értem, hogy mire célzol. Európában már alig lesz termelőágazat.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#15) xEon1337 válasza Narxis (#13) üzenetére


xEon1337
őstag

A bátyám Kínában dolgozik, igaz nem gyári munkás, de hasonló fizetését, mint amit Nyugat-Európában kaphatna..

"Less but better" - Dieter Rams

(#16) gerilee


gerilee
aktív tag

Ilyenkor mindig eszembe jutnak azok a _kedves_ fórumozók, akik a Nokia bukását és halálát kívánják. Tessék, lehet örülni... :(((

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#17) HANDO88


HANDO88
senior tag

Egyre jobb :W Én is ma kaptam a frankó ajánlatot.Mivel munkahely kilátástalan a lakóhelyem közelébe így mehetek közmunkásnak havi 47000 nettóért 8 órába.Király. :C

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#18) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem még az is szerencse, hogy legalább a gyár valamilyen formában megmarad.

(#19) Apika


Apika
Közösségépítő

Szomorú ez a hír... :( Az ázsiai árakkal nem lehet versenyezni...

[ Szerkesztve ]

(#20) GhanBuri Ghan válasza Apika (#19) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nem erről van szó, a szalagmunkáért lassan ugyanannyit, vagy többet kell fizetni Kínában, mint nálunk: ott van az összes gyártó, kevesebbet kell szállítani az alkatrészeket az összeszereléshez. Mindenki odavitte a termelést, ettől vált megkerülhetetlenné.

(#21) bolondember válasza modd3r (#6) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

egyrészt nem leláncolva, hanem kötegelővel összekötegelve, másrészt már hétfőn tudni lehetett itt a PONTOS számokat. (szombaton még két verzió volt, hétfőn meg már az előbb említett adatokat is)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#22) Apika válasza GhanBuri Ghan (#20) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Igaz! Attól lesz olcsóbb ott gyártatni....

(#23) premete


premete
veterán

Érdekes, hogy a 3 üzemből elbocsájtandó 4000 főnek több, mint fele tőlünk megy el.
Mondjuk, nem a Nokia az első, aki a kiszámíthatatlan gazdaságpolitikára, különadókra hivatkozva elsősorban a magyarországi befektetéseit fogja vissza.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Komáromi révén, rengeten barátom és ismerősöm dolgozik a Nokiában. Van, ahol az egész család. :( Itt sajnos tényleg semmi más lehetőség nincs, ahol ennyi ember tudna dolgozni. Vannak kisebb üzemek, de azok egyrészt tele vannak, másrészt embertelen körülmények közt dolgoztatják az embereket.

A Nokia a mi régiónkban mindig egy biztos pont volt. Nem találtál melót? Óh hát akkor megyünk a Nokiába melózni. Ez már itt egyfajta szófordulat és szokás volt. Ennek most vége. A szomszédom mondta (a felesége is ott dolgozott) hogyha 3 hónapon belül nem találnak munkát (márpedig itt nem fognak) akkor mennek az utcára. Így marad a B verzió: külföld.

[ Szerkesztve ]

(#25) hülyegyerek válasza modd3r (#8) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Neked is igen fasza forrásaid vannak....trollkodáshoz megfelelő alapok :W
Nem voltak leláncolva a székek, és nem is akart senki dobálózni velük. Hónapok óta tudtuk, hogy ez lesz.

(#23) premete: Megint belemagyarázol valamibe valamit...Jössz a politikai dumáddal, miközben semmi alapod nincs ilyet mondani. cikk

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#26) Apika válasza blueMerle (#24) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Azért ez borzalmas, hogy mindenkinek csak ez az alternatíva... :(

(#27) bolondember válasza premete (#23) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

finneknél 700 főt küldenek el.

1000-ből.

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) hülyegyerek válasza blueMerle (#24) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A győrieknek, mint én, még van esélyünk, de a komáromiaknak, szlovákiaiaknak, valamint az eldugott falvakban élőknek ez a halál...Szó szerint vagy a nyomor (47 ezres ,igen jó megélhetés), vagy külföld.

(#27) bolondember: Igen, azért tőlünk küldik el a legtöbb embert, mert itt dolgozunk a legtöbben.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#29) blueMerle válasza Apika (#26) üzenetére


blueMerle
veterán

Erről az előző Észak-Komáromi (Szlovákia) vársovezetés tehet. Pedig jött volna ide autógyár és finómító is, de nem, mindig volt valami, amiért nem jöhettek :U . De ez már politika, nem ide tartozik. A Dél-Komáromiak (Magyarország) mindent megtettek, a semmiből egy ipari parkot húztak fel, és rengeteg embernek adtak munkát. Erről persze nem tehet itt senki, ez ugye nem helyi probléma. :( Én bízom benne, hogy lesz olyan gyártó aki idejön.

hülyegyerek: pontosan, ahogy mondod :(

[ Szerkesztve ]

(#31) hülyegyerek válasza modd3r (#30) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Mondtam én...trollkodáshoz megfelelő alapok.

Szerintem ez a hír nem olyan volumenű, hogy okod legyen teleszemetelni a topikját óvodás flémmel...Ja, és az én nevem Cs. Zoltán, ha bajod van vele, írd le bátran privátban.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#32) premete válasza bolondember (#27) üzenetére


premete
veterán

Akkor félreértettem a hírt:
"The cuts are made on three plants Nokia - 2,300 workers in Komarom, Hungary, shed, 700 lose their jobs in Reynosa, Mexico, and 1,000 more in Salo."

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#35) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Csodálatos...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#36) knyitogato válasza hülyegyerek (#25) üzenetére


knyitogato
őstag

Sejtettem azért én is, hogy sántít ez a leláncolták-hogy-ne-dobálják sztori....

(#37) Mr.Skynet válasza blueMerle (#34) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nézz körül ha komáromi vagy, egyébként tényleg semmi bajom magukkal az emberekkel rengeteg barátom is van, a tényekkel van bajom.. Részemről a továbbiakban off.

Amúgy nemtom ki találta ki ezeket a számokat, 1 műszaknyi ember már repült januárig, 4-ről 3 műszakos váltás miatt. Összesen jó ha van 2000 ember, de már ez is erős túlzás :U

Szerk.: ha csak a buszokat számolom már akkor sem jön ki ennyi ember ( / műszak * 3 műszaknyi emberrel), főleg, hogy a Nokiás buszokkal járnak a Foxconn-CNSBG-sek is ugye...

[ Szerkesztve ]

(#38) hülyegyerek válasza Mr.Skynet (#33) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Lehet, hogy érzékenyen érint, de a bedolgozók mindig is azért voltak, hogy az év eleji uborkaszezonban legyen kiket elküldeni. Ezért is kerestek többet némelyiknél, mint a saját Nokia alkalmazottak.
Abból, hogy január elsejével felmondtak a pannon worknek, nem következett semmi. Még mindig vannak trenkesek, meg zacosok, akiknek a létszámát fel lehet duzzasztani 1-2 hónapra.
Itt arról van, szó, hogy ha egy akármilyen cég saját állományát csökkentik, ott nagy gázok vannak...
Az meg a szlovák kormányról állít ki szegénységi bizonyítványt, ha hagyja, hogy nemzeti alapokon szelektáljanak náluk....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#39) syl5


syl5
őstag

Szegény emberek, mit fognak azok csinálni ezután... jó ha a 20 %-a találni fog munkát, pláne abban a térségben...
Ajjaj.. mi lesz itt? :O

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#40) Mr.Skynet válasza hülyegyerek (#38) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

"Még mindig vannak trenkesek, meg zacosok, akiknek a létszámát fel lehet duzzasztani 1-2 hónapra."

Hát igen, optimistán a reménytelenségbe.

Kicsit elgondolkozva arra jutottam, hogy bazinagy műszaki cikk válság lesz a jövőben. Gyakorlatilag a telefonnal is nagyon sokan úgy vannak, hogy nem kell jobb és kissé már telített a piac, már nem luxus, hogy valakinek telefonja van és a 7éves kisgyerektől kezdve a nyugdíjas emberekig mindenkinek van. Ha abból indulok ki, hogy a 15éves mikrónk is hibátlanul megy, már kevés olyan termék van, amire nagy kereslet van. Emberekből meg ugye csak egyre több van.

Lényegre visszatérve talán a Samsung fogja ezt a dolog a jövőben a legjobban viselni. Rengeteg dologgal foglalkoznak és házon belül mindent megoldanak maguknak, már tényleg a mosógéptől a telefonig mindenük van. (most ne gyertek a Nokia monitorokkal :DDD )
Aki csak 1 féle termék ágazattal foglalkozik, annak nem sok jövője lesz :(

(#42) mark77


mark77
tag

Sajnos ez már régen a levegőben lógott. Az Európai piac telített, nem tart el ennyi embert, az ázsiai,és az orosz piacokat persze, hogy ázsiából szolgálják ki. Sajnos a multicégnél áll a zászló, legyen az Audi,Nokia, Samsung. A magyar vállalkozásokat ki kell fogni. Én szerencsére kifogtam.

Az állami cégeknél bezzeg nincs leépítés, pedig ott nem azon kéne gondolkodni ki megy, hanem ki marad. Felsővezetőtől a munkás szintjéig.

Cannibal Corpse

(#44) HANDO88 válasza syl5 (#39) üzenetére


HANDO88
senior tag

Szomorú ami az emberekkel történik de abban a térségben azért több a túlélési esélyük
Itt az alföldi régió kis falvaiban már lassan jobb ha felakasztja magát az ember.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#45) hülyegyerek válasza HANDO88 (#44) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Pont ezért költöztem anno Nógrádból ide Győrbe.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#49) stevve


stevve
nagyúr

Ezt a magyar-nem magyar dumát fejezze be mindenki! :(((

(#50) vviktor1


vviktor1
aktív tag

Akkor vigyék a szarjaikat is az ország területéről, adják el ázsiában 1-2 tál rizsért a telefonjaikat. (kb annyit is érnek) Aki kicsit magyarnak érzi magát az nem vásárol nokia terméket ezekután, mi is ki tudjuk rúgni a nokát, nem csak ők a magyarokat..
Tudom ez nem vígasz a dolgozóknak, de felmegy a pumpa ilyenkor, lehet moderálni ha nem tetszik (pedig semmi közöm a gyárhoz és a térséghez sem)
Idetelepülni biztos megérte adómentesen 5 évig, esetleg állami segítséggel. :W

Ne dudálj, küzdj !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.