Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Kicsit drága... de mindjárt elolvasom Eldar tesztjét :)

(#2) bolondember válasza kcsa (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

én tegnap elolvastam.
Hát, maradjunk annyiban, h az oprendszert nem magasztalta az egekig.. ;)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) leviske


leviske
veterán

Nem rossz, de se az N8-nak, se a C7-nek nincs versenyképes ára.

MOD: Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) rudymester


rudymester
senior tag

Ez a lekerekített, gömbölyded forma nekem nem jön be. A jelenlegi Nokia paletta széles körben alkalmazza ezt a megjelenést és nem túl szerencsés apró *# gombokat használni és még nem is szép.

Szerintem. :)

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#5) =Mentor= válasza leviske (#3) üzenetére


=Mentor=
őstag

Szerinted mi lenne a Versenyképes ár? Előbb várjuk meg a megjelenést, mert pl Svájcban már kapható az N8 és alig több mint 100 000 Ft-ért!

Azért látom a hivatásos fikázók korán ébredtek :)

Szerintem meg mindkét telefon nagyon várós. Nyilván a teszteken mindenki az istennek kikiáltott Androidhoz hasonlítja az új Symbiant, a C7-ről reális tesztet maximum októberben olvashattok....

[ Szerkesztve ]

(#6) che 1990


che 1990
tag

Nekem a c7 formája sokkal de sokkal jobban bejön mint az n8 :Y

(#7) DJGABI


DJGABI
addikt

A Symbian^1-et ismerve azt a 256MB RAM-ot kevésnek érzem... Az árról meg inkább ne is beszéljünk. Nem lesz ez így jó, drága Nokia! (divx támogatás mondjuk dícséretes, de lassan már alapnak számít mindenhol)

Egyébként ez a C7 kinézetre valóban pofásabb mint N8, sőt azt mondom még tudásra is bőven elég lenne (megapixel hajhászás felesleges, 8GB memória - gondolom még bővíthető, HDMI - akinek kell vegye N8-at, ehhez meg gyanítom jó lesz az 5800-s TV-kábel [link] ) csak hát az ár ugye...

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#8) David75


David75
őstag

Hát nem lett valami szép. A symbian 3-ra viszont kiváncsi leszek.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#9) leviske válasza =Mentor= (#5) üzenetére


leviske
veterán

Az N8-ra én spec csak akkor ruháznék be ennyiért, ha már MeeGo volna rajta, mert az, hogy 12Mp-es kamerát kapott, nálam nem dob annyit, hogy drágábban vegyem meg, mint a Milestone-t vagy egy N900-at.

A C7-et meg egyelőre nem tudom hova tenni. (Bár mondjuk az egész C-szériát nem tudom hova tenni.)

(#10) chabusch


chabusch
tag

Én csak azt nem értem, hogy miért ilyen töketlen a Nokia. Az oprendszerben benne van a tudás, mondhatni alig van olyan funkció, ami ne lenne megoldva. Persze vannak olyan megoldások, amelyek nem a legszerencsésebbek, de ez minden rendszernél így van.

Az is elfogadható, hogy az S^3 nem versenytársa az iOS-nek, így nem várhatók csudálatos átmenetek meg ilyesmik. Viszont ami teljességgel érthetetlen, az az, hogy a többi része UI-nak miért ilyen eszméletlenül ronda. Miért kell ilyen gagyi ikonokat használni, stb. Sokan mondják, hogy majd úgyis lehet témákat telepíteni, de ez egy üres opció, Nokia telefonom van, és elvileg erre is vannak témák, de... fogalmazzunk úgy, hogy egyik sem a UI-design magasiskolája. Nem hiszem, hogy ez a helyzet S^3-mal megváltozna.

Miközben a piac láthatóan igényli, hogy ne csak funkciót kapjon, hanem vizuális kényeztetést is. Sőt, az utóbbi talán még fontosabb is a széles közönségnek.

(#11) MarQs válasza DJGABI (#7) üzenetére


MarQs
senior tag

"A Symbian^1-et ismerve azt a 256MB RAM-ot kevésnek érzem..."

És miért az S^1-ből indulsz ki?
A hivatalos DivX támogatást pedig nem nevezném alap fícsörnek. Nem túl sok modellre sütik rá azt a plecsnit...

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#12) MarQs válasza chabusch (#10) üzenetére


MarQs
senior tag

Hát... kinek a pap, kinek a pék!
;)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#13) littlelion21 válasza leviske (#9) üzenetére


littlelion21
addikt

Ezt én sem értem: ez mitől C-szériás, a másik meg mitől N?
Holott gyakorlatilag ugyanaz, minimálisan lebutítva.

(#14) Karma válasza =Mentor= (#5) üzenetére


Karma
félisten

Milyen hivatasos Nokia fikazok? :F

“All nothings are not equal.”

(#15) amanoba


amanoba
őstag

valahogy nekem is jobban bejön külsőleg ez, mint az n8, nem tudom ér-e 100Euro felárat a másik...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#16) David75 válasza chabusch (#10) üzenetére


David75
őstag

Az is érdekes hogy jön a meego és a symbian 4 is nameg a maemo is létezik még elvileg...Melyik platformot kell választani ha a legtámogatottabat akarom amit leginkább preferál a nokia???

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#17) Ricardo válasza amanoba (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó kérdés. mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy kifizet e ennyivel többet a nagyobb kameráért, (ugyanolyan videót vesznek fel :F ) , a HDMI csatlakozóért, és a dupla beépített memoriáért.
+ ki tudja milyen apró eltérések lehetnek még.

(#18) (An)Dante válasza littlelion21 (#13) üzenetére


(An)Dante
őstag

A válasz egyszerű: az N8-ba a legújabb fejlesztésű 1/1,83 hüvelykes képérzékelő és egy teljesen új ultrakompakt xenon villanó került, illetve a képfeldolgozó algoritmusain is eltúlóraztak egy kicsit, míg a C7 széleskörben használt, egyszerűbb komponensekből építkezik. Az Nseries célja elvileg az innováció, míg a Cseries inkább konzervatív, jól bejáratott komponensekből építkezik.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#19) ClioRS válasza DJGABI (#7) üzenetére


ClioRS
őstag

Volt már i8910-ed? Csak mert abban is 256 mega RAM van, és eddig nem panaszkodott senki arra, hogy kevés lenne.
Na meg az se utolsó tény, hogy a S^3 jobban megírt elvileg, mint az ^1, szóval elég lesz a 256mb.

(#20) Karma válasza (An)Dante (#18) üzenetére


Karma
félisten

Hangsúly: elvileg :DDD

“All nothings are not equal.”

(#21) Quasi_modo válasza ClioRS (#19) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Éppen ezt akartam írni.
Másrészt Eldar szerintem semmilyen Symbiant nem fog dícsérni.

valami

(#22) madstunt válasza Quasi_modo (#21) üzenetére


madstunt
addikt

olyan mint karma . ha nem ismerném aztmondanám a kettő ugyanaz a személy :DDD

(#23) DJGABI válasza MarQs (#11) üzenetére


DJGABI
addikt

Néztem videót róla, egy N97-hez képes alig lesz benn újítás, Windows-os hasonlattal inkább csak szerviz pakknak mondanám. Legalábbis menü, alkalmazások, gyorsaság szinten ugyan az, mint S60v5. Aztán lehet rendszer szinten ügyeskedtek, de mondom inkább foltozgatásnak tűnik. Majd a MeeGo , talán.

@ClioRS nem, nincs Omnia HD-m, az 5800-ból indultam ki. Amúgy legyen igazad és én is csak remélem, hogy a 256 MB RAM elég lesz.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#24) littlelion21 válasza (An)Dante (#18) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszi!

Bár továbbra sem értem hogy - mindezek alapján - miért nem N6 vagy N7 lett. Mert mindkettő erősen multimédiára kihegyezett konstrukció, csak ez kevésbé.
De ez csak szőrszálhasogatás részemről.

(#25) aladab


aladab
tag

Szerintem csunya :D

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#26) Kumite válasza littlelion21 (#24) üzenetére


Kumite
aktív tag

Valószínű az anyaghasználat és a vas teljesítménye is beleszól a dologba, nem csak az os és annak fícsörei.

(#27) Ricardo válasza littlelion21 (#24) üzenetére


Ricardo
félisten

Amiért az újs samsung strapafon sem B-szériás. Úgy néz ki rájött a gyártókra a változtatás szele :)

(#28) #85552128


#85552128
törölt tag

De jó lenne egy Froyo-val :DD

(#29) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Amint kijön az N8 azonnal eladó lesz a króm színű független 5800 XM teljes európa térképpel és 4 GB extra memóriával. Végre HD-s és HDMI-s telefon...

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30) ClioRS válasza DJGABI (#23) üzenetére


ClioRS
őstag

A külső, amit látsz valóban nagyon hasonló. Nekem mondjuk ezzel nincs gondom, mert kapok egy jobb rendszet ugyanolyan kinézettel, mint amit eddig megszoktam, csak az alapjaitól újra van írva. Nagy újításokra természetesen nem kell számítani, hiszen jön a ^4 és a MeeGo is.

Egyébként nekem a kevés RAM egyedül netezéskor jött ki, a többi lassulást én a szar procinak tudom be. A játékok és a filmlejátszás szintén ennek, és a 3D gyorsító hiányának tudható be. Nekem is volt 5800-ám, most N97-em van.

(#31) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Csatlakozom pár előttem szólóhoz!
Szerintem is eléggé kula a külseje, nekem se jön be ez a szappantartó forma, valahogy olyan kissé komolytalan a telefon megjelenése ezáltal. Most lehet tök hülyének néztek ;]

Btw nem érzem azt, hogy ez a C7 a technikai speckók vagy akár design alapján hozna bármi egyedit is. Márpedig szerintem egy kurvára telített piacon az lenne a lényeg, hogy innovatív legyen valaki, lásd HTC.

Az N8 jó telefon lesz (volt már szerencsém megtapicskolni), de még mindig kevés az új symbian az appleos-el vagy az androiddal szemben. Sőt, fenntartásaim vannak az Ovi store versenyképességével kapcsolatban is.

Ne legyen igazam, jó lenne már a Nokiát a régi pompájában látni. A piacnak is jót tenne a verseny!

Üdv,
V.

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#32) Lirion válasza DJGABI (#23) üzenetére


Lirion
addikt

Mert az android vagy iphone frissítésekben olyan hatalmas mértékben megváltozott a gui, ugye? :W

(#33) #85552128 válasza Lirion (#32) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az android hány éve is van a piacon és a Symbian hány éve?

(#34) Karma válasza #85552128 (#33) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem nem releváns egyik kérdés se.

1) A kor nem számít igazából, maximum az átörökölt sza... relikviák miatt.
2) Az S60v5 GUI nem (csak) esztétikailag botrány, funkcionálisan jóval több baja volt, és inkább ez utóbbit fixálták meg az új verzióban. (Elvileg.) Az előbbivel meg majd eljátszanak a kismókusok, akik testre akarják szabni :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#35) #85552128 válasza Karma (#34) üzenetére


#85552128
törölt tag

Akinek válaszoltam az az Androidnál hiányolta, hogy a megjelenő verziókban miért nem más a GUI.
Namost a Symbian kb. évek alatt frissül, a Google rendszere meg fél évente, vagy hamarabb, előbbinél nem ártana a GUI-t is minden tekintetben módosítani, ha már azt mondják, hogy új verzió...
Eddig s60-as telefonom volt, most vettem egy androidot, nem tudom a Nokia miért akar ennyire különcködni, de rá kéne jönni, hogy már nem ők az úttörők, mint anno a Symbian korszakban.
HTC, Samsung, LG, SE, Motorola... belátta, hogy mi a jó nekik és nekünk, a Nokia meg erőlteti a Symbiant továbbra is, bármiféle érdemi fejlesztés nélkül.

Ez a telefon szerintem rendben lenne, kinézetre mindenképp, de akkor is csak Symbian marad.

[ Szerkesztve ]

(#36) leviske válasza =Mentor= (#5) üzenetére


leviske
veterán

Most látom, hogy közben szerkesztettél. Milyen hivatalos fikázók? Bocsáss meg kérlek, hogy van egy fajta elképzelésem arról, hogy mit várok egy €450-s telefontól.

Az N8-ra konkrétan valahol €300 környékén figyeltem volna fel, azon az áron nyújtott volna olyan pluszt, hogy rohanjak érte. €450-ért csak azt látom, hogy "még mindig Symbian", ami inkább lehúzza, mintsem kiemeli a többiek közül. A C7-nek meg -mint írtam- csupán az értelmét nem látom. Klasszikus mobilnak (amit a széria neve sugallna) drága és feleslegesen sok funkcióval rendelkezik (gondolok itt első sorban a 8GB tárhelyre és a kamerára), ellenben multimédiás telefonhoz képes meg egyáltalán nem hoz semmi újdonságot. Ha az X-szériába érkezett volna, akkor az 5800XM szellemi utódja lehetett volna, ha azon az áron is jön.

Hogy mit várnék €450-ért? Mondjuk azokat az újdonságokat, azt a bizonyos fokú egyediséget, amit majd a WP7 hoz. Azt a maximalizmust, amivel a Maemo 5 készült az N900-ra. Azt a régi, Nokiára jellemző minőségre törekvést, amit várhatóan a MeeGo hoz a N9-on. EZT várnám én €450-ért és ezt nem fogom megkapni amiatt, mert az N8 erre az árra lett belőve.

Nem ígérkezik rossz telefonnak az N8, sem a C7, viszont nem hozzák az "egyértelmű, hogy ezt veszem" érzést, így meg csak az árakkal tudnának úgy játszani, hogy mégis ezeket válasszák az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#37) #85552128 válasza leviske (#36) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ott a pont.
És nem istenítjük az androidot. Ami jó, az jó.
Ezért a pénzért inkább egy android és nem azért mert annyira divatolni szeretnék, hanem mert, ugyanazért a pénzért az nyújt többet.
Ha fényképezni akarok, nem kell a telefonba egy 3-5 MP-es kameránál több, hogy szép képet csináljon.

[ Szerkesztve ]

(#38) plus44 válasza bolondember (#2) üzenetére


plus44
veterán

Ami mondjuk némiképp' érthető is. Nem rossz ez sem, de gyorsaság és szerintem kezelhetőség terén messze elmarad a versenytársak mögött.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#39) MarQs válasza plus44 (#38) üzenetére


MarQs
senior tag

Akkor már te is biztos fogtál a kezedbe S^3-as készüléket... csak erre tudom alapozni véleményed.

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#40) joey04 válasza plus44 (#38) üzenetére


joey04
titán

+1

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) =Mentor= válasza #85552128 (#37) üzenetére


=Mentor=
őstag

Csak az a gáz, hogy a legtöbb 3-5 megapixeles telefonban igen ratyi a kamera... Még a Samsung Wave kamerája se az igazi, a 3 éves G600-as szebb képet csinál, a Desire szintén... Az N8 meg 12 megapixellel is képes tűéles képeket csinálni, ez innováció, a HDMI csatlakozás szintén...

(#42) =Mentor= válasza leviske (#36) üzenetére


=Mentor=
őstag

300 euró? Ne hülyíts meg... A Nokia N8 tudásban a Desire és a Galaxy S között van, ennek megfelelően az ára is! A 130 ezres kezdőár szerintem abszolút nem vészes, hamar csökkenni fog, azonnal a megjelenés után sose szabad megvenni egy telefont, pár hónapot várni kell. Persze ha jól fogy akkor nem biztos, hogy nagy mértékben csökkenni fog :)

[ Szerkesztve ]

(#43) joey04 válasza =Mentor= (#42) üzenetére


joey04
titán

A Nokia N8 tudásban a Desire és a Galaxy S között van

hát persze...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

ez 80ezret nem ér. :Y

(#45) Inarus válasza =Mentor= (#42) üzenetére


Inarus
addikt

Várj: a jó kamera és a HSDMI kimenet miatt? Mert az igencsak szűkít azon a körön akiknek megérné... :U

[ Szerkesztve ]

(#46) leviske válasza =Mentor= (#42) üzenetére


leviske
veterán

Mégha nagy túlzásokkal rá is bólintanék arra, hogy az N8 hozza az említett két versenyző szintjét, akkor is meg kéne említenem, hogy ettől függetlenül ezen az áron semmi kiemelkedőt nem mutat, sőt, a Symbian ebben a kategóriában már erősen megmosolyogtató. Maradok annál a véleményemnél, hogy €450-ért már MeeGo-t kellett volna rá pakolni ahhoz, hogy megüsse az ingerküszöböm. Jelen pillanatban meg csak egy szálka a szememben, mert miatta fogják €599-ra belőni az N9-et.

[ Szerkesztve ]

(#47) MarQs válasza Plexicushio (#44) üzenetére


MarQs
senior tag

Ezzel "kicsit" alálőttél, nem?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#48) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Pont azokat fogták vissza benne, amiket úgysem használnék.
Csak sajnos nagyon csúnya szerintem.

(#49) bolondember válasza plus44 (#38) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát igen...
Lemaradtak a srácok - de ezt csak mi látjuk?
Analógia: mint ha a Microsoft még mindig a win98-at toldozgatná-foldozgatná...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#50) FoxiestFox válasza bolondember (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kb. igen. De majd a MeeGo. ^^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.