Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerilee


gerilee
aktív tag

4"-on 360*640???? :Y
Akkor ebben nem pixelek lesznek, hanem pici téglácskák... :DDD

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#2) hunter84


hunter84
aktív tag

Ezt az orosz elmeroggyantat mikor kezdi el végre ignorálni a sajtó?

A rossz óra is napjában kétszer jót mutat. Azaz ha én sok hülyeséget kürtölök világgá, a nagy számok törvénye alapján néhánynak meg kell valósulnia. Ennyi a titka Eldar nagy informáltságának.

(#3) hemaka válasza gerilee (#1) üzenetére


hemaka
nagyúr

körülbelül :D

(#4) attisx válasza hunter84 (#2) üzenetére


attisx
addikt

:DDD :K

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#5) ClioRS válasza hunter84 (#2) üzenetére


ClioRS
őstag

Pontosan :K :K

(#6) HawerKing


HawerKing
őstag

Jó teló lessz az biztos csak a kilyelző felbontásért kár :(( S nem nagyon értek egyet a számozásával, nem 801 kellett volna legyen hanem valahol a 700 és 800 közöt ugyanis a két előző Belle s nokia 700 és 701 volt s ez lehetett volna mondjuk 702 , kár , hogy belerondit a 800 feletiekbe , azoknak winphon 7 rendszer kellett volna :DDD

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#7) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...meg se nem merek szólalni... Jaj, kicsúszott...

183,57 PPI végülis... :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#8) attisx válasza mrlujoak (#7) üzenetére


attisx
addikt

Én személy szerint a 2,6-os qvga-val is elégedett vagyok, pedig az csak 150 ppi...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#9) mrlujoak válasza attisx (#8) üzenetére


mrlujoak
veterán

Evidens. X10 minivel 2,55" QVGA(156,86 PPI) tolom.
DE. 2010 és ma, ill. a minik és ez a modell helye a rangsorban az, ami "érdekessé" teszi a dolgot.

A Te modelledből kiindulva meg még "érdekesebb" a szitu. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#10) attisx válasza mrlujoak (#9) üzenetére


attisx
addikt

Jó, persze nem mondom azt, hogy tiltakoznék, mondjuk egy WVGA, vagy qHD felbontás ellen, de számomra már ez is előre lépés lenne (talán lesz is)... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#11) ZeGa01


ZeGa01
tag

Közben, akit érdekel annak mondom, hogy elérhető a Nokia Belle frissítés a „régebbi” symbian 3-as eszközökre.

(#12) donceleger8


donceleger8
őstag

Mindenki ezzel a hülye PPI értékkel jön! Jó, hogy itt mindenki nagyítóval jár-kel! Semmi baj sincs a felbontással!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#13) mrlujoak válasza donceleger8 (#12) üzenetére


mrlujoak
veterán

...nem alaptalanul.
Nem kell nagyítóval járni, hiszen a mobileszközödet rendszerint közelről nézed.
Többnyire közelebbről, mint pl a - sokszor bezzeg példának felhozott - notebookot, vagy egyéb monitort.

Az ikonok textúrája, a weboldalakon megjelenített relatíve kicsi méretű karaktereket nézve egyáltalán nem kell nagyító ahhoz, hogy láss különbséget egy-egy kijelző között...

(és nem kell itt a végletekre gondolni)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#14) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Jó lenne hogy ha nem ez lenne az utolsó fecskék egyike.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#15) szabikaa14


szabikaa14
tag

Nem értem a Nokiát, hogymiért ragazkodnak ennyire a "nemHD" felbontáshoz. :F
3-4 éve használják, többnyire 3,2" vagy 3,5" méretben. Ott még elfogadható, sőt az 5800-ban
és társaiban még elég jól is mutatott. De ha már mindenképpen haladni akarnak a korral akkor nem csak a kijelzőméretet, hanem a felbontást is növelniük kéne.
Személy szerint elég érzékeny vagyok az ilyesmire, miután évekig használtam egy 5230-ast
nem akartam "lejjebb menni" felbontásban ugyanilyen méretben, csakis ezért nem vettem meg a SE Live with Walkman-t. Viszonylag sokat netezek a mobilomon pl. buszon, és fontosnak tartom, hogy ne kelljen 15 centi közelből néznem a kijelzőt ahhoz, hogy el tudjak olvasni egy cikket, hírt a Mobilarénán. Egyszerűen megszoktam az alig pixeles képet, és most kifejezetten zavarna, ha jól kivehetőek lennének a képpontok. :D

[ Szerkesztve ]

Tudom, hogy sokan nem olvassák el mások aláírását, de aki ezt most megteszi, annak üzenem, hogy jó fórumozást!

(#16) biczotibi válasza mrlujoak (#7) üzenetére


biczotibi
csendes tag

Lefikázod hogy szar a felbontás,és teszed mindezt egy x10 miniről:D hja,a lányomnak is az van.8 évesnek pont jó a kezébe.

Nem kell félni,nem fog fájni... http://twitter.com/biczotibi

(#17) mrlujoak válasza biczotibi (#16) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és akkor kérlek a kettővel utáni hozzászólásom is magadévá tenni.

Ott van benne. Az X10 mini mikor és mit képviselt, és ez a modell mikor és hova kerül... 2012 van!

Mindemellett pedig kérlek tartózkodj az olyan vulgáris jelzőktől, amiket én nem írtam! :(((

Ami pedig a korosztályt illeti (X10 mini(k) esetében) jómagam 28 vagyok, és bizony 190 centis magasságom ellenére is fontos volt az extra kompakt méret a kiválasztásnál. Párom 27 és neki X10 mini pro-ja van, de nálamnál érettebb - direkt nem az öreg szót használtam - felhasználók kezében is ott vannak az X10 minik, szóval... :((

...és hogy megnyugodj, a SONY kiadna hasonlóan ramaty felbontású modellt egy hasonló ár és rangsor beli kategóriába, az is megkapná tőlem a morgást.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#18) Ricardo


Ricardo
félisten

Remélem a felbontáson reszelnek még. Ezt leszámítva nem tűnik rossznak.

(#19) mnmlst válasza gerilee (#1) üzenetére


mnmlst
tag

elarulom, hogy nem. egy E7-es buszke tulaja vagyok, 4", 640x360-as felbontas. abszolut nem zavaro, nem latni nagy negyzeteket, bar teny, hogy lehetne nagyobb felbontasa, ha mar ekkora a kijelzo.

(#20) lcee79


lcee79
őstag

Ha nem ekkora lesz a felbontása sőt 360*630, akkor nem fognak rajt menni a nokia programok, és mostanában már újakat nem fognak gyártani...
Az E6-osom 640*480 (tehát nem megszokott nokia/symbian szabvány) nem sok program van hozzá, és ami elindul, de más felbontásra írták az meg szarul néz ki...
Symbianos telefont amúgy sem értem miért kell kiadni, mikor azt írták tegnap több oldalon is, hogy a leépítésre hajtanak, és max. az eddig megjelenteket frissítgetik majd (persze szokásos késéssel)
Szóval ennek a telefonnak már nem tudom mi az értelme.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#21) mrlujoak válasza lcee79 (#20) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez természetesen érthető.
Felbontás"korlát".
Ellenben akkor minek erőlteti a gyártó a képátló növelést.
Nem hiszem el, hogy 3,5-3,7" nem lett volna elég egy "búcsú"modellbe. A nagyobb "képű" modelljeire meg ott lesz a WP széria felsőbb tagjai...

(#22) B1T3
Árkategóriájuktól függetlenül azok a modellek is "megkapták" a magukét... ;)

Ez a modell - ahogy jól fel is ismerted - 2012-es modell lesz. 2012-ben azért egy kicsivel "cikibb" mint hogy 2011-ben az előző hasonszőrűekkel túltettük volna magunkat.

Be kell látni véres és ádáz csata folyik a mobilfronton, és míg 5-6 éve 1-2 év volt az avulás - és lemaradás, vagy épp felzárkózás intervalluma - ez mára már hónapokba mérhetővé vált...

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#22) B1T3 válasza mrlujoak (#7) üzenetére


B1T3
addikt

Szerintem sem vészes még a 183,58 PPI. Mondjuk fel lehetne hozni példának a Samsung Galaxy Mini 127,39 vagy a HTC Wildfire 125 PPI-jét is, csak nem feltétlenül érdemes, mert nem egy kategória, illetve korábban jeletek meg, nem 2012-ben. Mindenesetre nem ez lesz a legnagyobb gond vélhetően (az E7-nél és az X7-nél már túltehettük magunkat rajta).

(#20) lcee79
Mondjuk az E6 325,2 PPI-je mellett kicsit vicces ez a felbontás is. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) lcee79 válasza mrlujoak (#21) üzenetére


lcee79
őstag

Nokia és a symbian amugy nem tudom mit akar elérni...
Ha ki akartak volna kerülni a slamasztikából, akkor meg kellett volna válni a symbiantól, és androidra áttérni, akkor is ha nem tetszik nekik
Mert akkor veszteség nélkül zárnák az éveket, nem úgy mint most...
WP7 vagy 8 lehet hogy jó lesz majd, de most azzal még nem lehet előre lépni...
Szóval ha így folytatják akkor a 2011-es év volt az utolsó, hogy elsők voltak a ranglétrán és vagy a samsung vagy az apple lesz az első (úgy hogy brutál drága telefonokat árul és nincs is termékpaletta... max 3 féle telefonból lehet választani...)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#24) mrlujoak válasza lcee79 (#23) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mindemellett - egyetértek - arról volt szó, hogy a WP7 mellett a "maradék" Symbianos paletta az olcsóbb, alsóbb kategória lesz.

Nem tudom elképzelni a szituációt, hogy - a kijelzőt leszámítva - ilyen erős hardverből építkező modell bőven mondjuk a Lumia 710 alá kerülne...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#25) lcee79 válasza B1T3 (#22) üzenetére


lcee79
őstag

"Mondjuk az E6 325,2 PPI-je mellett kicsit vicces ez a felbontás is."

A felbontás jó, csak szinte semmire nem jó, videókat nézni, netezni... 2,46 col kicsi, így nem élvezhető a sok ppi :(
Netes vonal nem épp android szint...
Sima telefonnak meg túlzás... (pedig szinte csak telefon, sms, max emailezés amire lehet használni)
Kár, pedig nagyon jó lehetne, egy jobb rendszerrel...
Nem tudom mennyi remény fűzhetek a Belle-hez, majd meglátjuk...
(persze gondolom nem február 8.-án ahogy egy cikkben pár hete megtaláltam... :) )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#26) lcee79 válasza mrlujoak (#24) üzenetére


lcee79
őstag

Valószínűleg 110-120 ezer forint lesz minimum...
Akkor meg már symbian számításba sm jöhet, főleg ilyen adottságokkal :)

Annyiért majdnem vesz az ember egy HTC Sensation XE-t is már

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#27) anubys1984


anubys1984
aktív tag

3,5 colos ipodTouch-ot használok, az 320x480-as és bőven elegendő. Szerintem nincs ezzel a felbontással semmi gond.

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#28) erahurka


erahurka
félisten

Ha már pénzt ölnek saját OS fejlesztésébe, akkor a Symbiant ki kellene hajítani az ablakon, és a sokak által dicsért MeeGo-ra költeni azt a pénzt.

Szerintem lehet majd Lumia710 körüli árszinten, hisz a formatervezési költségek minimálisak (mivel Lumia800/N9 copy-paste a cucc), és épp ezért a gyártósorokat sem kell nagyon állítgatni.

(#29) biczotibi válasza mrlujoak (#17) üzenetére


biczotibi
csendes tag

Vulgáris éppen nem voltam,egyem a mimóza lelkedet.Nade mindegy aranyom.

Nem kell félni,nem fog fájni... http://twitter.com/biczotibi

(#30) attisx válasza erahurka (#28) üzenetére


attisx
addikt

A Meego-val csak egy baj van, hogy még a Sym-nél is halottabb, sőt a hamvait már a Samsung kapargatja...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#31) debrejo


debrejo
senior tag

Egész addig nem rossz ez a felbontás amíg mellé nem teszel egy jobbat, mondjuk qHD-t. Onnan kifejezetten ocsmány lesz ez. Ez a felbontás 4"-on, 2012-ben nevetséges.
Az N9 dizájnról meg hány bőrt lehet még lehúzni?? Kezdenek samsungosodni a finnek ha élhetek ilyen képzavarral.
Meego jó OS (lett volna), de maga a rendszer halott, a samu által beharangozott Tizennek meg úgy néz ki köze nem lesz hozzá (mondjuk ez nem tudom hogy jön ide :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#32) attisx válasza debrejo (#31) üzenetére


attisx
addikt

"Az N9 dizájnról meg hány bőrt lehet még lehúzni??"

Pl. Droiddal sem adták még ki... ;]

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#33) gerilee válasza mnmlst (#19) üzenetére


gerilee
aktív tag

Nah igen, ezt el is felejtettem, hogy az E7 is hasonló nagyszerű paraméterekkel rendelkezik, már rémlik, hogy miért húztam ki a leendő telefonjaim listájáról. Közel 14 éve kizárólag Nokiát használok, de nem vettem meg akármit amin Nokia felirat volt. Természetesen meg fogom nézni ezt is élőben, sőt lehet, hogy veszek is egyet, de ez így egyenlőre kevésnek tűnik...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#34) joey04 válasza anubys1984 (#27) üzenetére


joey04
titán

a touch meg korábbi iphone kijelzője valóban szép képet mutat ezzel a felbontással is, és az akkori, nagyobb felbontással rendelkező készülékeknél is szebb képe volt. De már 2012 van, ez kevés. Használható, de ha így nézzük, akkor minden fejlesztés fölösleges lenne. így van ez itt is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#35) BobTail


BobTail
őstag

Na nehogy már egy 4. bőrt húzzanak le csóri N9-ről! Nokiáéknál elmentek otthonról!? :W

(#36) erahurka válasza attisx (#30) üzenetére


erahurka
félisten

Mert a Nokia élve eltemette :D

Egyébként igazad van. Hozzászólásom múlt időben értelmesebb lett volna. A Symbiant rég el kellett volna felejteni, és MeeGo-ra helyezni a hangsúlyt. De most már sajna mindegy.

(#37) Apika


Apika
Közösségépítő

A Nokia jó telefonokat gyárt(ott), szerettem is őket. De mostanában mindig elveszik az ember kedvét valamivel. Ennél a modellnél a 360x640 kijelzővel...

(#38) andris1602


andris1602
aktív tag

legalább nem kell tervezésre költeni :D még kiadhatnák ínyencek kedvéért badával ne adj' isten androiddal vagy ios-al.. akkor lenne választék :D

(#39) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Remélem a Symbian ezek szerint nem hal meg, hanem Nokia Anna, Nokia Belle, stb. néven él tovább.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#40) jacis


jacis
nagyúr

Na ez már valami! Hajrá Nokia!

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41) MR007RM


MR007RM
addikt

Érdekes hogy még most is milyen szűklátókörüek vagytok. A Nokia már régen nem létezik csak papíron. Megvették, csak még nem hivatalos. Symbian Belle aztán Nokia Belle, a temetés gyorsítása, szar polikarbonát ház az N8 minőségi házával szemben, hogy minden a WP-re emlékeztessen. Emberek nem ez volt tervezve eredetileg, illetve azóta mióta a Microsoft meg nem vette. A lényeg a részükről hogy a Symbian ne legyen sikeres. Mindig legyen vmi ami kritizálható, de azért látszódjon a hamis igyekezet. A cél a folyamatos leépítés, felszámolás, beolvasztás....szabadalmak.... Még ez az utolsó készülék sem emlékeztessen semmire ami Nokia(symbian) volt azért az ismerős házacska. MicroSD bőv.lesz benne? Mindent lecserélnek. Üdvözlet Microsoft vagyis Amerika. Ezt az utolsó készüléket legalább ne Elop rakta volna össze. Ne mondjátok már hogy a Symbian műve ez a teljesítmény? Ilyenné tették azok akiknek a szemét szúrja. :((( Kíváncsian várom a Nokia szó eltünését végleg. Most már jöhet. Ne égessék tovább a Nokiát.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#42) erahurka válasza MR007RM (#41) üzenetére


erahurka
félisten

Ez a polikarbonát is minőségi cucc.
Mi értelme lenne direkt rossz készülékek gyártásába ölni a pénzt? Ez nem egy ország hogy felkelésektől kell tartani ha beolvad valaki másba. Kézfogás, szerződés, fel vagytok vásárolva azt cső. Ennyi.

(#43) MR007RM válasza erahurka (#42) üzenetére


MR007RM
addikt

Ha azt viszi tovább amit az elődök akkor mindegy ki vezeti. Ha nem akkor csak neked mindegy. Szerintem a tyúk tojja a tojást, nem fordítva. Sokak szerint meg fordítva, ahogy olvasgatom a fórumot.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#44) gybazsi


gybazsi
senior tag

Ha tényleg igaz a hír, és lesz ilyen telefon (és mondjuk kapható lesz 100k alatt), akkor egy vevőjük már van a részemről. Korábban már pont gondolkodtam ezen, hogy miért nem adnak ki egy Symbian-os telefont is ezzel a külsővel. Remélem nem csak kamu.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#45) szabikaa14


szabikaa14
tag

Mikor megjelent az N9, azt gondoltam magamban, hogy szép-szép, Androiddal még talán kéne is, de tudtam, hogy sok mobilnál felhasználják majd ezt a dizájnt, és ugyanolyan egyhangú és unalmas lesz, mint a régi egyforma Nokiák sokasága. :))

Tudom, hogy sokan nem olvassák el mások aláírását, de aki ezt most megteszi, annak üzenem, hogy jó fórumozást!

(#46) Sztbeni válasza MR007RM (#41) üzenetére


Sztbeni
őstag

sajnos lehet hogy igazad van. Ellop kinyírta a Nokiát. Jobb is lenne a nevet is eltüntetni, mint a szar polikarbonáttal, meg az elképesztően szar vindózzal leszerepeltetni ezt a nevet

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#47) Recon666 válasza MR007RM (#41) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem épp szar a polikarbonát.

[ Szerkesztve ]

(#48) jacis válasza MR007RM (#41) üzenetére


jacis
nagyúr

Nekem volt N8 meg most van N9 is, de a kettö nem említhetö egy lapon. Sem rendszer sem pedig a burkolat minösége nem egy kategória.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#49) MR007RM válasza jacis (#48) üzenetére


MR007RM
addikt

Hogy kavartad ide az N9-et, MeeGo rendszerét. Egyébként az is a szőnyeg alá került, mert Nokia. Az N8 fémháza a két vége ellenére is minőségibb szerintem. Annak hogy ugyanolyan vázat kap más oka van, annál fontosabb, hogy a minőség számítson a Symbian utolsó és gondolom a legfullosabb készülékére. A Microsoftnál nem számít annyira a váz, eszt már bebizonyították. A lényeg inkább az Apple lemásolása.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#50) BobTail válasza jacis (#48) üzenetére


BobTail
őstag

De (szerintem ezt kifelejtetted :U ), hogy mindkettő minőségi és egyedi darab!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.