Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#55) Gargouille


Gargouille
őstag

Kicsit távolabbról szemlélve én gáznak érzem, hogy a mostani trend az, hogy ne legyen saját autód mert minek, ne legyen lakásod inkább bérelj, ne legyen készpénzed inkább legyen mindened egy bankban, ne legyen adathordozód, tárolj mindent a felhőben... de mi a vége ennek? Ne legyen semmid a világon és az élet legalapvetőbb területein is legyél totálisan kiszolgáltatott, függő helyzetben különböző szolgáltatóktól/cégektől?

A történelem folyamán hosszú évszázadok és nem kevés vér árán jutottunk el oda, hogy "kvázi szabadságba" élünk, hogy jogokat harcoltunk ki, aminek része az önrendelkezés és a saját tulajdonhoz való jog is. Enélkül a szabadság mint olyan sem értelmezhető. Megértem, hogy a profitvezérelt tech világ alapvetően érdekelt abban, hogy függő helyzetbe hozza az embert hiszen ez nekik óriási pénz. De tényleg a mi érdekünkben történik ez?

Másik oldalról engem zavarna ha elveszíteném a vezetés képességét (hisz amit nem használ az ember az elsatnyul).

Harmadrészt elnézve a szoftverpiacot (minőség, hibamentesség), a jó isten mentsen meg attól, hogy egy szoftverre bízzam ennyire közvetlenül az életem. (Nem update-elt időben? Sajnáljuk meghalt...) Az önvezetés roppant összetett feladat, ennél jóval primitívebb feladatokra sem képesek bugmentes szoftvereket fejleszteni (mert ugye határidő van, ki kell adni, legyen bughalmaz, majd patch-eljük...)

Itt az önvezető autók kapcsán (is) merültek fel bennem ezek a kérdések. Valóban jobb lenne ez nekem/nekünk? Ha szélesebb összefüggéseit is nézem, akkor bennem vannak rossz érzések.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.