Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #06658560 válasza Hieronymus (#143) üzenetére


#06658560
törölt tag

[link]

"(Nyilván az autópályák és főútvonalak városi szakaszai átjárhatóak maradtak)."

Nem, csak az autópályák, a főútvonalak városon belül nem feltétlen járhatók át.

(#152) Butcher82 válasza Somatom (#150) üzenetére


Butcher82
senior tag

Egyértelmű, az átlag magyar ember örül ha megvesz egy 10 éves autót.

Én sem vagyok orákulom, de én a környezetvédelmet (a mai állapotok miatt) előre helyezem. Azt, hogy az elektromos autó minden fenntartási dolgával együtt mennyivel környezet kímélőbb mint a belsőégésű nem tudom, de azért biztos vagyok benne, hogy jóval kevesebb lenne pl. a szmog.

Mindezt úgy mondom, hogy 2008 és 2017 között egy 2004-es Civic Type R-rel róttam az utakat, és azt nagyon jó volt vezetni. :) De....nem ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#153) Butcher82 válasza Somatom (#150) üzenetére


Butcher82
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#154) Somatom válasza Butcher82 (#153) üzenetére


Somatom
veterán

Ez most népszerű téma, trendi hangoztatni. De, az össz környezetszennyezésnek milyen arányban okozója a közúti közlekedés? Csilliárdok elköltése után még mindíg azt fogjuk tapasztalni, hogy műanyagot eszünk, iszunk, büdös van, pedig a Dunát már páros lábbal át tudjuk ugrani és megy a vita Paks 22 megépítéséről.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155) #06658560 válasza Eugene Roe (#102) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jelenleg és egy rossz magyarországi implementációnál. Németeknél ez is jobban kialakult már.
Amikor meg önjáró autók lesznek, még inkább jobban meg fogja érni, pláne, ha okosan fogják az autógyárak csinálni.

(#156) csongi válasza Somatom (#131) üzenetére


csongi
veterán

Majd beszédből kell vizsgázni :), nem pedig vezetésből. :D
De lehet egyes típusok nem lesznek elérhetőek egyes régiókba, mert a beszédfelismerő szoftver nem kapja meg a térség dialektus vagy tájszólás feltöltést:)
Aztan majd jönnek a moddolt romok....
Jájj hát ennyé jobbra bászkiii :)

[ Szerkesztve ]

(#157) tomcat78 válasza ricsi99 (#133) üzenetére


tomcat78
őstag

Ösztönből nem ismerném a kreszt.De hidd el,hogy van az a pillanat,amikor gondolkodni sincs időd,hogy megoldj valamit.Na azt hívják ösztönnek...És hozzá teszem,az utakon nem keresem az ilyen helyzeteket,pláne megpróbálom nem előidézni őket,amellett,hogy én is csináltam hülyeséget.
A cheaterek kicsit szerintem falls példa....De értem mit akarsz mondani.De tessék:példának egy eset.Körforgalom,idióta jön ezerrel,és nyomja a dudát,mikor Te már bent vagy a körforgalomba.Ebben az esetben a nagyra becsült szoftver elkönyveli,hogy a másiknak meg kéne állni és halad tovább szabályosan.Annak rendje,módja szerint le is gyalulnak az útról...És csak hogy illeszkedjen az álltalad vázolt környezethez:tegyük fel,hogy nem emberi hülyeség,hanem bugos program okozza az anomáliát,ahol az utas nem tud mit kezdeni az adott buggal.
Nem vagyok gép,sőt biztosan jobb sem,de speciel egy ilyen esetet meg tudtam úgy oldani,hogy nekem némi jobboldali karosszéria munkával végződött a történet,az említett autó meg rommá tört.Azt csendben hozzá teszem,hogy rallyzgattunk,van fogalmam róla,hogy mit kezdjek a kézifékkel,gázzal pl,úgy hogy az úton is tudjak maradni.Így abban igazad van,hogy kell a rutin,de ez akkor,ott messze nem tudatos volt,egyszerüen csak jött...Kíváncsi lennék,hogy egy okosított autó ilyesmit hogyan old meg.Mert még ha érzékeli is a veszélyt,megállni az útviszonyok miatt esélye sincs.Fogja tudni,hogyan mérsékelje a kárt,vagy mentse legalább a saját "bőrét"?Vagy mire visít a rendszer,hogy szar van a palacsintába,miközben Te békésen-biztonságban érezve magad-olvasgatsz,lesz időd bármire?Jelzem,nem....valószínüleg még pánikolni sem.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#158) Somatom válasza csongi (#156) üzenetére


Somatom
veterán

Viccesnek tűnik, de ezzel a régiós témával is érdemes lenne foglalkozni. Pl. vezettél már Olaszországban? Tipikus ottani szokás, hogy símán kifordulnak eléd féktávon belül. Amikor először történt velem ilyen, bizony, besatuztam. Mázlim volt, hogy az utánam jövő nem vert telibe. A kifordulás után az ember átvágott előttem, így én elmentem mellette, miközben ő gyorsított, felvette a tempót és besorolt mögém. Aztán persze direkt figyeltem az ilyen szitukat és láttam, hogy aki elé így bevágtak, annak még a féklámpája sem gyulladt ki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#159) Butcher82 válasza Somatom (#154) üzenetére


Butcher82
senior tag

Nem trendiségből írtam, nekem nyáron már nagyon melegem van :)

Azt, hogy a közlekedés hány százalékban felelős nem tudom, de egy jó részét ez adja ki, az biztos. Ha ez a téma is a szőnyeg alá lesz söpörve, akkor (lehet) 10 év múlva 50 fok lesz...

De nem is akarom járatni a számat emiatt, aki nem érzi a bőrén, hogy gond van, még boldog ember :) (és el is kanyarodtam az eredeti témától)

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#160) csongi válasza Somatom (#158) üzenetére


csongi
veterán

Viccesen fogalmaztam, de valós probléma lesz.
Pár nemzetnél vezettem már, mindegyiknek megvan a sajátossága.
Teljesen máshogyan kezelik a motorosak az Olaszok. Ha Magyar mentalitással élnének, már az összes kétkeréken közlekedőnek a vére pirosra festené az aszfaltot.

[ Szerkesztve ]

(#161) Somatom válasza Butcher82 (#159) üzenetére


Somatom
veterán

Az tény, hogy meghülyült az időjárás, de még a tudósok is vitatkoznak az okáról. Pl. a Föld pólusváltását nem tudjuk környezetvédelemmel kompenzálni. A világegyetem is tágul. Áhh, így már semmi értelme az egésznek. Tényleg úgy kell megdöglenem, hogy nem drifteltem betépve a Corvette -emmel a Clark Ádám téren? ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162) Butcher82 válasza Somatom (#161) üzenetére


Butcher82
senior tag

:D Megnyugtatlak, lesz erre még lehetőséged. És azt kívanom legyen is :)

Hiszem, hogy nem mi tehetünk elsősorban erről.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#163) M@cika válasza tomcat78 (#157) üzenetére


M@cika
őstag

Úgy, hogy a másik is okosautó és eleve nem fordulhat elő ilyen szitu. kivéve persze, ha programhiba lép fel.

Ez az önvezető okosautó még gyerekcipőben jár, de valós veszélyeket írtatok le, tuti rengeteg probléma lesz ha majd valamikor bevezetésre kerül. De ez mindig így volt. Amikor az autó egyáltalán elindult világhódító útjára. Nyilván ha minden közúti autóban is olyan biztonság lenne, mint mondjuk az F1-es kocsikban, hogy ha falnak mész 200-al, simán megúszod az sokat javítana a halálozási statisztikán.

Nasit a kis fehér medvének!

(#164) Somatom válasza M@cika (#163) üzenetére


Somatom
veterán

"sokat javítana a halálozási statisztikán."

Azt kétlem. Sokan kapnának infarktust, amikor meglátnák egy ilyen technikával felvértezett Suzuki Swift árát. Ez tipikusan a "spórolni kell a fejlesztési és gyártási költségeken" esete, ami vonatkozik a robotautókra is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165) tomcat78 válasza M@cika (#163) üzenetére


tomcat78
őstag

A buggal eleve a kitételek között szerepelt a programhiba...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#166) bambano válasza Somatom (#150) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Hogyan kompenzálná az állam a kieső adóbevételt": nem kell aggódni, erre már van hatályos jogszabály. Nagyjából az a lényege, hogy a töltőcsatlakozón áthaladó áram elveszti lakossági áram jellegét és üzemanyaggá válik, így jövedéki adóval sújtható.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#167) csongi válasza bambano (#166) üzenetére


csongi
veterán

Es toredeke adoteherrel sokszoros bevetlehez jut az allamvezetes :)

(#168) Kriza válasza bambano (#166) üzenetére


Kriza
őstag

Aztán majd lehet venni a kisipari okosított töltőket, ami nem jelent a NAV felé... Azért ez nem tűnik a tökéletes módszernek.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#169) Wasquez válasza Butcher82 (#148) üzenetére


Wasquez
senior tag

Dehogy akarok én rád erőltetni akármit is, én is csak elmondom, hogy mit gondolok, tapasztalatból, hogy milyen fejlődést láttam az elmúlt évtizedekben a technikában! A kvarcjáték volt a beugró hol vagyunk már attól!? Nem tudom, hogy mennyi idősek vagytok, de nagyon alábecsülitek szerintem annak az erejét, ha valamibe ilyen erőkkel tolják a pénzt, kőkemény versenyben. Gondolom az ipar 4.0-a ismerősen hangzik, és megvan, hogy miről szól!? Nem mondom azt, hogy ez 5-10 éven belül lecseréli a jelenlegi technológiákat, de szerintem még bőven a mi életünkben lehet.
De az is lehet, hogy pont fordítva lesz az egész! Vagy előbb kipusztítunk mindent a nagy fejlesztésben!

PC

(#170) Parson válasza ricsi99 (#136) üzenetére


Parson
addikt

Reakcioidöben egy számitógép biztosan mindig gyorsabb lesz egy embernél. De ez csak a reakcioidö.
Elötte egy adott (mindig egyedi, sajátos, új, stb) helyzetet fel is kell tudni mérni, majd pedig döntést hozni, és csak eztán beavatkozni / reagálni, es ez idölépésröl idölépésre ismételni. A probléma a felméréssel és föként a döntéshozatallal van.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#171) Parson válasza tomcat78 (#157) üzenetére


Parson
addikt

Tehát aki balkezes, az ösztönösen balra menekül, aki meg jobbkezes, az meg jobbra... Ösztönt ne keverjük a tanult reflexszel. Jó példa az, hogy a jobbsávos közlekedésben veszélyhelyzetben alapból mindig jobbra kell menekülni. Nem ösztönböl, hanem betanult reflexböl.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#172) Hieronymus válasza Somatom (#145) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Csináltattál már ilyen plakettet? Én már igen. Régebbi dízelre. Símán zöldet kapott. "

Nem csinálni kell csak elvinni egy márkaszervizbe. És ragasztják is néhány euró kifizetése után.
A zöld matrica == Euro 4.
Az EURO5 és 6 jelzésére nincs egységes megoldás. Jelenleg minden város valami saját jelzéssel tilt.

A probléma az, hogy az benzin motor esetében ma még elegendő az EURO4. Nem lehet egy egyszerű matricával csak a dízeleket tiltani.

Még egyszer!
Az EURO0-3 járművek egységesen, matricával vannak kitiltva, ahol ki vannak tiltva.
Az EURO4-6 Otto motor mindenhova behajthat.
Az EURO4 dízel motor ki lehet tiltva.
Az EURO5 dízel egy szoftver update után korlátozott ideig behajthat a tiltott zónába. (Javaslat volt a világos lila matrica.)
Az EURO6 dízel mindenhova korlátozás nélkül hajthat be. (Javaslat volt a sötét lila matrica.)

Vélhetően ki fognak találni egységes jelölést. Amiben a motor típusa is megjelenik.

Jelenleg kettő autómon van zöld matrica.
Egy benzines, ami EURO6 normát teljesít. Egy Diesel, ami EURO4 normát teljesít.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#173) tomcat78 válasza Parson (#171) üzenetére


tomcat78
őstag

És mégis egy körforgalomhoz ez hogyan illeszkedik?Ahol alapból ballra fordulsz,mikor már bent vagy?Én csak ezt vittem tovább némi rásegítéssel.Nem vitázni akarok,mert alap esetben igazad van.De ilyen esetben pont,hogy jobbról teremt veszélyt,aki be akar hajtani.Nekem meg eszembe sem jutott,hogy jobbra kimenjek...valószínüleg a szigetre kihelyezett tábla miatt nem is tudtam volna,max azt vállal levenni,mivel alapból ballra kanyarodtam.Innentől kezdve,meg magamat védem,ha kell a másik kárára.Látták néhányan az esetet,pont benzinkútrol jöttem ki.Más esélyem nem nagyon lett volna,még a helyszinelők szerint sem.Ugyanis az érkező......SUV....cirka 100as tempóval jött már fékezve a maga 2,5 tonnájával.És igen,azon a részen simán keresztül lehet jönni a körforgalmon-lakott területre befelé,és már a táblán belül-kb gázelvétel nélkül.Amit nehéz volt kimagyarázni,az anyázó delikvens törött orra meg álla volt...Kemények ezek a légzsák függönyök,na ;]
Amúgy meg sima egyenes úton is pl,ha valaki esetleg szemből fasz módon előz,a kocsi hátsó részét teszem elé valószínüleg és pont nem érdekel,ha bele döglik...Ilyenben nem volt részem,hogy drasztikus legyen az ember-némi anyázás,fénykürt,fék akadt már-akkor viszont nem biztos,hogy reflexből,jobbra húzom a kocsit az árok felé pl.Mert az is beépülő,reflex vagy ösztön szerü dolog,hogy ha baj van,a sofőrök nagy százaléka az utas oldalt"kínálja föl".Gondolom részben ebből jön,hogy adott esetben az utas hamarabb hal meg,mint a sofőr.Az önvédelem meg ilyen szinten inkább ösztönös,mint tanult reflexek kérdéseszerintem.A dolgok vezetés technikai részét felesleges ide venni,mivel az "okos"járművek probléma megoldó készsége az ilyen esetekben kib@szott messze van egyenlőre az embertől.
És mielött félre értenéd:nem tartom magam jobb sofőrnek az átlagnál,törtem össze a saját autómat a saját hülyeségemből is.De ez,azon a tényen,hogy egyenlőre a vázolt jövőkép nagyon messze van a valóságtól semmit nem változtat.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#174) akaido válasza Somatom (#39) üzenetére


akaido
addikt

57 leszek májusban, 1962 a születésem éve. Éltem Kubában 1971-72 ben. 36 éve dolgozok, ebből 1982- től a genxterváltásig még az "átkosban". Egyéb kérdés :) ?

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#175) tomcat78 válasza akaido (#174) üzenetére


tomcat78
őstag

Genxterváltás,ezen jót röhögtem :R :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#176) akaido válasza btprg (#46) üzenetére


akaido
addikt

Inkább fanyar ironikusra lett volna tervezve ha élőszóban működne a topik.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#177) Somatom válasza akaido (#174) üzenetére


Somatom
veterán

Igen, van. Akkor miért írsz ilyen blődséget? A köztulajdonból mindíg jobban lopnak, mint a magántulajdonból.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#178) akaido válasza Somatom (#177) üzenetére


akaido
addikt

Ha szó szerint értelmezed...válasz az előző hsz-emben.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#179) Somatom válasza akaido (#178) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaa, akkor bocsi! Épp le volt merülve az akku az irónia-detektoromban. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#180) akaido válasza Somatom (#179) üzenetére


akaido
addikt

A közösben való "turkálásról" a már nem élő apósom tudott nagyon mesélni- Ikarusban TMK - s volt.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#181) btprg válasza ricsi99 (#142) üzenetére


btprg
senior tag

Kedves Ricsi, nem lepődnék meg, ha se autót, se LED villogtatónál bonyolultabb elektronikát/firmware-t nem láttál volna közelről a megnyilvánulásaid alapján, én a helyedben nem okoskodnék itt... :P Tökéletesen helytálló volt bambano idézete, azok ilyen vak-optimisták jövő kérdéseiben, akiknek nincs rálátásuk a műszaki dolgokra. Ráadásul mindent félremagyarázol. Vitatkozz inkább a galambokkal a parkban.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#182) ricsi99 válasza Parson (#170) üzenetére


ricsi99
addikt

Vezetés közben te is reagálsz... nah most ha van egy kellően nagy adatbázis (embernél tapasztalat) ,akkor a különböző helyzetekben van sablon válasz... Lassitás , gyorsitás , kitérés... utána szoktunk gondolkodni ,hogy mi is legyen.... én nem azt mondom ,hogy most már tökély a rendszer ,hanem azt ,hogy nem rosz ötlet ...
Lehet hogy az első verziók "mazsolák" lesznek , de nekem jobban tetszik ... ha lassit ...félreáll ... megvárja mig tiszta lessz a terep és elindul... mint az "itt még beférek" vezetési stilus.
Most ha egy tök egyszerű dolog... pl a-b be eljutni.. Mondjuk gps- szerint navigál, lámpát /kreszt figyel, sebességkorlát betartása, ha van elotte jármű akkor féktávolság betartása, ha meg elé kerül valami akkor fék.
Szeintem a legnagyobb probléma ,hogy nem szabályosak az utak... ezért néha még az embereknek is nehéz betájolni ,hogy merre is van az én sávom és meddig tart?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#183) ricsi99 válasza btprg (#181) üzenetére


ricsi99
addikt

Bocsi itt úgy látszik mindenki a Carmageddon-ban él,ahol csak és kizárólag a vészhelyzetek vannak ahol ,persze egy emberálat álltal vezetett valami akar kikloffolni állandóan, szal nincs 1 nyugodt pillanat az úton.
"vak-optimisták" ez tetszik még az a jó hogy itt csak finoman leosztasz... tudom régebben egyszerűbb volt ... simán máglyára vele mert még hogy kerek meg forog...
Kicsit lehet meglepődnél , ha csak a felét tudnád annak amit én csak a számitástechnikáról tudok.
Utolsó mondatod nem kommentálom.. elsönek is banolnának érte... másodsorban rólad a veréb és a sakk esete jutott az eszembe.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#184) bambano válasza ricsi99 (#183) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Kicsit lehet meglepődnél , ha csak a felét tudnád annak amit én csak a számitástechnikáról tudok.": az tutti. de legalább frankó szőkenős viccekben szerepelnék.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#185) Somatom válasza ricsi99 (#182) üzenetére


Somatom
veterán

Mész az úton. Leágazás, ott kéne lemenned egy szűk zergebasztára. Áll egy antipatikus, favágó külsejű mandró és vadul kalimpál. Megállsz, leengeded az ablakot, az ember meg azt mondja, hogy 1Km -rel arrébb rádőlt egy fa az útra. Várják a traktort, de ne menj be, mert nem tudsz megfordulni. Te szépen megköszönöd az infót és a másik irányba fordulva kerülsz egyet. Tök normál szitu. Mit tenne egy üresen arramenő robotautó? Elfogadná (vagyis, elfogadhatná) az infót a favágótól, vagy permission denied és behajtana?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#186) tomcat78 válasza ricsi99 (#182) üzenetére


tomcat78
őstag

Te ha NAGY baj van menetközben még gondolkodni is szoktál?Nem hiszem,hogy volt már részed bármi meredek szituban úton aminek a megoldása rajtad múlt...Persze nem is kivánom,hogy legyen.De azt próbáld már meg megérteni,amit már néhányan,néhányféleképpen leírtunk...Éspediglen egy bármilyen okos,gyors,szép,szagos cucc ahogy fogalmaztál egy kib@szott adatbázisból sem fog tudni megoldani mindent,amikor kismillió környezeti változó van,amit te ha vezetsz próbálsz kontrolálni,akár tudatosan,akár rutinból.Ez a része még akár egy gépnek is mehet jó esetben.Talán...
De ha valami váratlan történik,ami abba a hatalmas adatbázisban,ami alapján meg kéne oldani a problémát nincs meg,ugyan meséld már el nekem:bináris kis barátunk a maga primitív módszereivel szélsőséges problémák esetén mégis mit fog tenni?Max visít,hogy hilfe,mert nem létezik rá sablon megoldás.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#187) ricsi99 válasza Somatom (#185) üzenetére


ricsi99
addikt

Ismét csak a vészhelyzet... az elképzelhetetlen ,hogy elötted ugyan úgy előtted vannak a kezelő szervek?
Ha nincs probléma ,mint a tempomat benyomod és megy...
Miből gondolod hogy full automata lessz minden? Jah meg kávét is főz...
Szerintem az első verziók hibridek lesznek... mind2 módon lehet menni. Legalábbis most a guggli autók igy mennek tudtommal.
Egyáltalán kipróbálnál egy ilyet?
Vagy legyek én is szélsőséges mint te és nem cseréled le a moszkvicsot , mivel az ugye fulll manuál :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#188) ricsi99 válasza tomcat78 (#186) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen... beismerem ... én gondolkodok ... nem csak reflexből tolom.
Ismét a Carmageddon résznél járunk látom...
Hidd el ez a technika nem neked készül... mivel te sokkal jobban tolod ,mint a mazsolák körülötted... már csak azt nem értem , miért tiltakozol ennyire ellene? Igy is úgy is előreengednek a sorban...
Senki sincs felkészítve minden helyzetre , és akkor sem biztos hogy jól dönt
Amúgy voltam ilyen veszélyes szitukban :D de már kiöregedtem... ezért nincs már 1000 suzukim :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#189) Somatom válasza ricsi99 (#187) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ebben a vészhelyzet? Sztem ilyen szitu bármikor előfordulhat. Látod, hogy nem vágod a lényeget? Nem vészhelyzetről, hanem a számítógép számára problémás helyzetről van szó. Egy ember ezen símán túllép, de egy számítógépnek ehhez alapvető definíciók szükségesek. A priorizáció, és a jogosultságkezelés. Nem tudod a gépnek definiálni azt a körülményt, amiben elfogadhatja a favágó utasítását úgy, hogy az ne sértse a rendszer biztonságát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#190) tomcat78 válasza ricsi99 (#187) üzenetére


tomcat78
őstag

Ki,persze,utálok dugóba araszolni pl.De főúton pláne autópályán nem hiszem,hogy meg tudnék bízni benne jelen formában.
Nem a fejlődést ellenzem,bár alapvetően szeretek vezetni.Hanem egyenlőre alkalmatlannak tartom arra,hogy bevezessék.
Amúgy meg,igen,ismét...Abból vannak a balesetek,hullák,szétrepülő testrészek,stb.És mivel itt részben arról volna szó,hogy biztonságosabbá tegye a közlekesést,pillanatnyilag arra a legalkalmatlanabb.Pont az álltalad emlegetett adatbázis "tapasztalatlansága"miatt.Így,meg mint esetleges kényelmi funkció még több balf@szt gyárt csak maximum az utakra,akik elött hiába lesz ott kormány,pedálok mert egyszerüen nem tud vele mit kezdeni,ha a gép valamilyen oknál fogva feladja.
Valaki itt írta,ha jól emlékszem repülők esetében mondjuk 10-ből egy eset van amit a robotpilóta nem tud megoldani.Ezt hozd le az utakra....Amíg egy ilyen,vagy hasonló rendszer kb ilyen "biztonságot" tud nyújtani,addig reszelgessék csak nyugodtan,míg abból a 10-ből nem lessz több millió.És figyelembe véve az autók mennyiségét,még azt is magas hibaszázaléknak tartanám.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#191) bambano válasza Somatom (#185) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez a helyzet egyébként pont okosautóval könnyebben megoldható: ledőlt a fa, felhívod a rendőrséget, központi rendszerben lezárják az utat, okosautó meg sem próbál arra menni, csak a ladakocsi a tezsvírekkel.

vagy bemegy az okosautó, látja, hogy nem tud továbbmenni, waze-n lejelenti, és mivel gép, tud 1 kilométert is tolatni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#192) tomcat78 válasza ricsi99 (#188) üzenetére


tomcat78
őstag

Sehol nem állítottam,hogy jobban vezetnék,mint a nagy többség.Az megint más,hogy volt lehetőségem kipróbálni néhány dolgot,de talán pont emiatt nem az utakon akarok versenyezni.Ritka kivétellel,mert nekem is fel tudják kúrni az agyamat...De szerintem a taxisokat,futárokat(legalábbis a javarészüket) senkinek nem kell bemutatni.Ebböl pedig egyenesen következik,hogy én sem vagyok tökéletes sajnos.
Sőt,képzeld az sem tartozik autóval a fixa ideáim közé,hogy én legyek az első a sorban.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#193) Somatom válasza bambano (#191) üzenetére


Somatom
veterán

Éééén? Miért hívnám én a rendőrséget? Én otthon ülök, mit sem tudok az egészről, csak várom, hogy megérkezzen a megrendelt robotautóm. Józsi bácsi kerekezett arra az asszonnyal, ők vették észre a fát. Józsi bácsi kalimpál a kereszteződésben, az asszony meg eltekert a faluba szolni Bélának, hogy jöjjön ki a traktorral. Csak rádőlt egy fa az útra. Ezért nem abajgatják Lajost, a rendőrt. Van annak úgyis elég dolga, mert tegnap balhé volt a kocsmában.
Bejelentés? Központi adatbázis? Falun? Nemáááá. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#194) tomcat78 válasza Somatom (#193) üzenetére


tomcat78
őstag

Falun egyedül az autó nem tudná mi történt,míg ki nem ültetik a ház elé a padra :DDD :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#195) ricsi99


ricsi99
addikt

Az egész cikk pont arról szól ,hogy félnek tőle az emberek.
"az okosautóval az a baj, hogy okos"
nem az a baj hogyan vezet ,az a baj hogy vezet...
Félnek felülni a repülőre ...mert ha baj van mit csinálok? felkiáltással.... mintha kocsiban a hátsó ülésről tehetne valamit...
félnek az emberek a "zinternettő" mert ellopják a pénz a kártyáról , megeszik a vírusok a gépet...

Itt van egy csomó technikai ujdonság és a nagy töbségnek lila gőze sincs ,hogyan működik.
Amit nem ismersz attól félsz, ez van.

Szerintem a normális ha kezedbe kerűl valami akkor legalább utánnaolvasól ,hogy megérsd hogyan működik és hogyan használd...pl .macskát nem szárítunk micro-ban.
Láttam már videót ,hogy a tesla- ba akart tankolni... szal az emberi hülyeség határtalan.

Szóval ne azon vitatkozzunk ,hogy mit tud(hat?) sokkal érdemesebb elgondolkodni ,hogy némely egyén kezében egy 2 tonnás cucc mit okozhat? Ha ezt még megfejeljük egy vezérlő rendszerrel ami azt hiszi ,hogy gondolkodik is helyette...

Csak nézzetek körül itt a szakmai segítségkérő topicokban... Nagyon sok embernek gőze sincs arról ,hogy az ámítógép füstel működik.... barkácsol benne valamit mert a szomszéd pistikétől látta ,aztán kiereszt egy kis füstöt szerelés után, aztán nem megy ez a vacak....

Szóval szerintem nem az új technólógiákkal van a baj , hanem azzal hogy nem vagyunk rá felkészülve.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#196) Somatom válasza ricsi99 (#195) üzenetére


Somatom
veterán

Így van! Be kell fogadni az újat, nem szabad tartani tőle, bátornak kell lenni! Sőt! Úgy tudom, hogy a legbátrabbak még kitüntetést is kapnak. Mi is a neve ... Megvan! Darwin díj. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#197) ricsi99 válasza Somatom (#196) üzenetére


ricsi99
addikt

Még dolgozom rajta... :D ... pl elgáncsolok egy kamiont ;)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#198) tomcat78 válasza ricsi99 (#195) üzenetére


tomcat78
őstag

Mint írtam is,nem a fejlődés a problémám a dologgal,hanem hogy egyenlőre igen kezdetleges.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#199) Parson válasza tomcat78 (#198) üzenetére


Parson
addikt

Egyik napról a másikra ne is várjunk csodát. Persze itt nem napokról beszélünk, csak sarkosan irtam, hogy érthetöbb legyen.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#200) hcl válasza Somatom (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itt jön az, hogy ki vagy te,hogy a saját verda jár?
Sajnos annál már többet pazaroltunk és b*tuk szét a bolygót,hogy bármi járjon.
Amúgy ha kell,nyilván csak szándék kérdése, hogy pl. lehessen hosszabb időre kérni, egyedül használatra... Persze egyszerűbb egyből azt mondani,hogy hülyeség.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.