Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) guriga1234 válasza dabadab (#100) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindegyikről.

Az a "sima" elég göröngyösnek bizonyult. Persze tudom én, hogy mindenkivel azt próbálják elhitetni, hogy csak a közismert eljárásokat használják, mert ugyebár azok törésére már a célhw/sw már kész van.

(#102) dabadab válasza guriga1234 (#101) üzenetére


dabadab
titán

"Mindegyikről."

Ehhez képest se a DES, se az AES esetében nem tudok ilyenről, de világosíts fel!

"Persze tudom én, hogy mindenkivel azt próbálják elhitetni, hogy csak a közismert eljárásokat használják, mert ugyebár azok törésére már a célhw/sw már kész van."

Igazából azért szokták mondani, mert a tapasztalat azt mutatja, hogy amikor lelkes titánok nekiállnak titkosítást gyártani, akkor abból nagyon vacak végeredmény szokott kisülni. Az meg badarság, hogy mondjuk AES törésére lenne bármi hw vagy sw, ezt mondjuk a Snowden-féle szivárogtatás is megerősítette.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#103) guriga1234 válasza dabadab (#102) üzenetére


guriga1234
addikt

Oké, hidd azt. Erről nem kívánok vitázni, csak a véleményemet írtam le. Ha nem fogadod el, az egy dolog, de nem is akarok senkit sem győzködni semmiről.

(#104) dabadab válasza guriga1234 (#103) üzenetére


dabadab
titán

"Erről nem kívánok vitázni, csak a véleményemet írtam le."

Tehát kijelentesz dolgokat (ténykérdésben), aztán amikor bizonyítani kellene őket, akkor már hirtelen csak "vélemény" lesz. Értem.

DRM is theft

(#105) Reggie0 válasza guriga1234 (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem vallas, hanem matematika. Tudod az ez tudomany.

Azt, hogy eddig nem tortek meg, az nem azt jelenti, hogy nem is lehet. Pl. 12 evesen en is talalgattam ki algokat, amit senki sem tort meg, biztos nagyon profi volt azert:)

(#106) Apollyon válasza #41635072 (#21) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Azért kíváncsi lennék milyen borzasztóan bizalmas állományokat tárolsz otthon, hogy ennyire fontos a biztonság."

vs.

"Na meg hogy miért az NSA-t kell állandóan emlegetni. Az NSA csak egy kis porszem egy nagy gépezetben."

Szóval akkor mégiscsak elég fontos kell legyen a biztonság.
---
Én meg amúgy arra lennék kíváncsi, hogy egyeseket miért zavar, hogy másoknak fontos a titkosítás. Szerintem hadd döntse el mindenki saját maga, hogy mit kezd a saját adataival.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#107) liksoft válasza King Unique (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most találtam ide.

A WD esetében azokon a drive-okon melyek titkosítanak, a titkosítás állandó. Gyárilag is egyedi kulccsal rendelkeznek. Ez megváltoztatható, és jelszóhoz köthető. A gond nem itt van. Az a probléma, hogy a gyártó nem jelzi ezt a terméken egyértelműen. Vagyis aki nem kapcsolja be a jelszó kérést, sokszor nem is tudja, hogy adatai titkosítva kerülnek a felületre, így a külső házból kiszerelve nem fog hozzájutni.

Sokkal tisztességesebb lenne, bár több macerát okoz, ha a titkosítás a felhasználó kérésére jönne csak létre, vagy azt le tudná tiltani. A macera meg az, hogy ilyenkor a teljes felületről elveszne az adat. Na ezt nem vállalja fel a gyártó. Egyébként a titkosítok/nem titkosítok az SSD-k esetében is opcionálisnak kéne lennie. Ott feltehetően a wear leveling algoritmus védelme fontosabb mint a felhasználói adat. ;)

Az is igaz, hogy a titkosítási gond (adatok elérése a jogos tulajdonosnak) meghibásodás esetén okoz igazán gondot. Akkor viszont nagyon!

Valahol jó lenne elérni, hogy a titkosítás ne átok legyen a felhasználóknak, amit akkor éreznek csak ha hiba jelentkezik a rendszerben, hanem opcionálisan választható! Ebben az esetben mindenki el tudná dönteni mennyire, és milyen adatra akar vigyázni. Hiszen ma ezt nem tudjuk megtenni, mivel az eszközökön keresztül a gyártó ránk erőlteti, ha nem kérjük, akkor is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.