Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ismeritek a viccet, hogy "két email cím beszélget?"
Na nemsokára majd megismeritek.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) ntomka


ntomka
nagyúr

Rossz a cím. Az Inbox tudja csak ezt, a Gmail nem.

ツ Headphones on - World off

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez biztos tök jó így, csak a rohadék MS kémkedik a vindózzal!!!!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Pttypang


Pttypang
veterán

Mar csak fb-ra hianyzik ez a funkcio, ha mar az emailjeimnek tobbsegere nem lenne eleg valasz, hogy "vicces" vagy "lol hulye vagy"
Pedig en latok benne potencialt :D
Hozok popcornt, mikor tunnek fel az "ellopjaazadatainkatavesenketesalelkunket" emberkek.

Everybody lies.

(#5) ztoldy


ztoldy
senior tag

Kiváncsi leszek a magánadataikat féltők és összeesküvés-elmélet gyártók milyen kommenteket fognak írni.
Szerintem hasznos funkció "lesz". Szerintem jó ez a pár szavas válasz ajánlás, főleg, ha nem akarok barokk körmondatokban válaszolgatni, akkor ez pont megteszi.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Majd en valaszolok, ha kedvem es idom ugy tartja, koszi. :D

(#7) ztoldy válasza hemaka (#6) üzenetére


ztoldy
senior tag

Nem úgy válaszol automatikusan, hogy neked nem kell elolvasnod az üzenetet és rányomni a válasz küldésre, hanem úgy működik, mint például androidon a tanuló billentyűzetek. Annyit nyersz vele, hogy nem kell gépelned, hanem kiválasztod a sablont és mehet a küldés.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#8) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

"...Smart Replay nevű technológia..." Nem Smart Reply?

Tényleg megéri ennyit vesződni előre legenerált válaszokkal? Lehet pályázni a 444.hu Rube Goldberg gépet készítő versenyére ezzel.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#9) devil-k


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen, nem kérek belőle. Nem elég, hogy a kézírás már nagy mértékben a háttérbe szorul, már a klaviatúrán is nehézség pötyögni? Ez már azért a lustaság netovábbja. ### headshot ###

(#3) Plazmacucci
Ugyan már. Ne légy ennyire naiv. :N

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#10) n00n


n00n
őstag

Igazából sok hasznát nem látom. A pár szavas leveleket pár másodperc alatt megírom, ezen nem sokat spórolnék, hosszabbat meg nem mostanában fog. Ráadásul felismeri-e a formális leveleket és úgy válaszol rá? Mi van, ha mintában sokan használnak szlenget is egy formális levélnél? :D

(#11) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag

Tök jó, hogy már ilyeneket tudnak fejleszteni, na de komolyan, mennyire személytelen ez már? Pár év múlva Siri fogja felvenni helyettem a telefonom és lebeszél egy találkozót a főnökömmel, esetleg félreérti és ki is rugat ?:_D Már csak morális alapon is, ha valakivel beszélgetsz, legalább azt a pár szót gépeld már be.

[ Szerkesztve ]

(#12) daninet válasza .LnB (#1) üzenetére


daninet
veterán

Mikor a fel iroda szabadsagon volt, az auto reply uzenetek napokig beszelgettek egymassal :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13) dajkopali válasza HyP3b0y (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

de :)
:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) Pttypang válasza HyP3b0y (#8) üzenetére


Pttypang
veterán

En egy cleverbot integracionak jobban orulnek, felolem valaszolhatna automatikusan is helyettem az erre megjelolt szemelyeknek.

Everybody lies.

(#15) Gyula84


Gyula84
veterán

Ekkora baromságot :W

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#16) Syl


Syl
nagyúr

SkyNet lvl 2? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) pampika válasza devil-k (#9) üzenetére


pampika
őstag

Ok, valszeg te abból indulsz ki, hogy naponta jön pár leveled, amire kényelmesen tudsz is válaszolni, mivel esélyesen nem életbevágóan sürgős rá a válasz.

De mondjuk képzeld el, aki céges szinten használja a gmailt (tudom, ezt az inbox tudja, de ha stabil lesz, majd átteszik oda is) és kap mondjuk napi szinten pár száz/pár ezer levelet és mondjuk emellett még dolgoznia is illene vmit. Neki ez is számottevő idő, ha minden egyes levélre meg kell írnia egy pár soros választ, így sokkal gyorsabban tud haladni, ha mondjuk előszűri a rendszer a ténylegesen válaszra váró leveleket és elé tolja, hogy ha megfelelő a válasz, csak egy kattintás és megy is. Ebben a kontextusban igencsak tudná növelni a produktivitást.

(#18) kleinguru válasza pampika (#17) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan, egyet értek:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#19) Dhampir


Dhampir
félisten

Na végre lesz "valaki", aki a munkanélküliek elektronikus úton beküldött álláspályázatát válaszra méltatja.

(#20) spammer válasza pampika (#17) üzenetére


spammer
veterán

Napi szinten pár száz vagy ezer levél már nem egy konkrét embernek fut be, hanem mondjuk supportnak/céges osztálynak. Azokra meg vannak emberek, akik szintén a többnyire előre megírt sablonokat küldik válasznak. :)

szerk: ha valakinek mégis napi szinten érkezik több száz vagy ezer levél, az valamit nagyon rosszul csinál.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21) kleinguru válasza spammer (#20) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt gondolom túlzott a kolléga. Napi szinten 20-30 levél is sok és a legnagyobb igyekeztem ellenére is kapok általában ennyit, nem ritkán többet.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22) pampika válasza spammer (#20) üzenetére


pampika
őstag

Ok, kapjon egy osztály ennyi levelet. Dolgozzon ott 10 ember, aki ezt megválaszolja.
Munkaadóként minek örülnél:
- fizetsz 10 embert erre a robot munkára
- fizetsz 3-5 embert, akit segít egy robot?
;)

De mindemellett nálunk egybevéve a céges napi leveleket (igen, nagy cég, igen, sok levlistát vagyok _köteles_ követni), alsó hangon 6-800 levél jön. Egy húzósabb napon bőven 1000 felett, amit nekem kötelességem követni, még ha nem is közvetlenül az én dolgommal kapcsolatos és mindemellett azt is elvárják nyilván, hogy végezzem a rám osztott feladatot. Természetesen ezek közül relatíve kevés, amivel ténylegesen foglalkoznom is kell, de "az információ nem ismerete nem mentesít a következményei alól", főleg, hogy ott az infó, csak épp én lusta voltam elolvasni...és persze, lehet szűrni (van is), meg mappázni, meg akármi, de ha lenne egy olyan rendszer mesterséges intelligenciával, ami érdemben tudná szűrni ezt a levél tömeget, akkor már annyival beljebb lennék, hogy nem 800 levelet nézek át, hanem mondjuk 50-et. És az sem megoldás, hogy adott levlistákat ignorálok, mivel ki tudja, hogy a változó feladatok mellett épp mikor-hol tűnik fel vmi releváns infó/kérdés/kérés ;)

(#23) Magnat


Magnat
veterán

Én már azt várom, amikor a fórumban egy adott hsz-re klattyolva kitalálja a gép, mit válaszoljak :D
A 2.0 meg már nem csak válaszol, hanem az adott témában is tud generálni hsz-eket ... pár év múlva meg a 3-as verzió fórumtémákat is kitalál helyettem... a fizetős Utlimate verzióval meg egy kattintással komplett PH! -szintű siteokat lehet majd írni egy kattintással :C

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#24) vjozsef


vjozsef
senior tag

Azt nem ertem hogy ennek mi a gyakorlati ertelme? Hogy tudnam en ezt hasznalni? Ez olyan mint androidon az automata valasz?

(#25) etejedu válasza vjozsef (#24) üzenetére


etejedu
őstag

Leginkább cégeknek hasznos. Pár hozzászólással ezelőtt meg is indokolták.

(#26) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Igen, igen, jon mar ELOPe vegre :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Sanya válasza pampika (#22) üzenetére


Sanya
nagyúr

dolgozóként melyiknek örülsz jobban?

válaszolnod kell a levélre, vagy várod a postást a munkanélküli segéllyel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28) atike


atike
nagyúr

Skynet is beszélgetett...? :DDD :U

(#29) spammer válasza pampika (#22) üzenetére


spammer
veterán

"az információ nem ismerete nem mentesít a következményei alól"

"de ha lenne egy olyan rendszer mesterséges intelligenciával, ami érdemben tudná szűrni ezt a levél tömeget, akkor már annyival beljebb lennék"

És akkor rábízod egy scriptre, hogy "olvassa el"? :U Ha neked tudnod kell, mire válaszolsz (ismerned kell az információt), akkor el is kell olvasnod a bejövő levelet. A robot felkínál egy választ, de vakon megbízol benne és rányomsz a válaszra a levél ismerete nélkül?

Napi 6-800 levél, kötelező levlisták, még azok is, amik számodra nem relevánsak? Mondom, hogy akkor ott valami nincs rendben. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#30) nextman


nextman
aktív tag

Az is megoldhato, hogy mindket oldalon fusson ez a rendszer, es automatikusan levelezzen magaval?:)

(#32) pampika válasza spammer (#29) üzenetére


pampika
őstag

Nekem kell tudnom az információt. Nekem is kell elolvasni a releváns tartalmakat.
Természetesen el kell olvasnom, amire válaszolni akarok, de nem is arról volt szó, hogy a gép levelezik helyettem, max felkínál egy lehetséges választ, amit vagy elfogadok, vagy nem. Viszont ezzel megkönnyítheti a munkám.
Vannak olyan témák, amik nem relevánsak számomra, akkor az a hasznos munkaidőt tekintve idő pazarlás. Viszont jelenleg kézzel kell válogatni, mi hasznos és mi nem. Ezt kiválthatja akár egy mesterséges intelligencia/tanuló algoritmus.

Lehet, számodra elképzelhetetlen/elfogadhatatlan ez a levél mennyiség, de egy multinál nem te hozod a szabályokat. Véleményezni lehet, vele szembemenni nem igazán... :))

@Sanya
Nyilván ez nem jó annak, akit emiatt raknak ki, de ennyi erővel az egész gépesítést felejtsük el, mert elveszi a munkát a kézierőtől ;) Az innovációnak bizony lehetnek ilyen hatásai.

(#33) Polllen válasza ztoldy (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

A google eddig is elemezte a levelek tartalmát, ez csak arra épül rá, így ebben a témában nincs mit hozzáadni.

Amúgy szerintem haszontalan szolgáltatás, 3-4 betűből össze lehet hozni már most is egy ilyen mondatot, nem kell ehhez levelet elemezni. Hosszabban meg csak jobb lenne személyesen megválaszolni egy levelet.

pampika

Lehet jobb lenne a gyökérokot megszüntetni és nem egy szoftverrel elkenni, hogy kezelhetetlen mennyiségű levelet kapsz feleslegesen.

Bluesummers

A cikkben a képen azért van mobil, mert valószínűleg oda szánják elsősorban. Ott nem sokra mész a gépírás tudással.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Gèpírásról hallott valaki? Ahelyett, hogy ált. iskolákban ilyen szánalmas "hogy udvaroljunk", meg hogy kell a napi, full termèszetes dolgokat lekezelni, ahelyett taníthatnák pl. gèpírást.
No komment...

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#35) bambano


bambano
titán

majd amikor megkéri a csajod kezét, rájössz, hogy hiba volt bekapcsolni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Bluesummers válasza Polllen (#33) üzenetére


Bluesummers
őstag

Egyetèrtek Polllen PH! Nagyúrral!
Az ilyen helyekre kellene egy profi (nem mondvacsinált, kinevezett talpnyaló) continuous improvement (menedzser), aki az ilyen gyökèrokokat szünteti meg, átvizsgálva az egèsz processt, hogy az tènyleg úgy van-e, ahogy kell, esetenkènt scriptekkel megoldani pár automatizálást

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#37) Bluesummers válasza Polllen (#33) üzenetére


Bluesummers
őstag

Aha, mobilra ... pont akartam előző kommentembe írni, hogy aki mobilon akar levelezgetni, az kicsit rossz úton jár.
Jelen esetben az egèsz ötlet már hülyesèg. Max mobilon elolvasom a leveleket, nagyon nagy szüksèg esetèn írok, de ha már ennyi emailről van szó, maradjunk teljes klaviatúra kiosztás mellett, vagy használjunk beszèdfelsimerőt/auto-correctet, ez utóbbi nekem is nagy segítsèg, ha mobilon kell válaszolnom.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#38) pampika válasza Polllen (#33) üzenetére


pampika
őstag

Sajnos egy világméretű cégnél ez elkerülhetetlen.
Pont a levlistákat használják a tudásmegosztásra és kérdezésre, hogy ne azzal menjen el az idő, hogy megtaláld a kérdésedre válaszolni tudó embert, hanem bemegy közösbe és aki tud rá válaszolni, megteszi.

(#39) Polllen válasza pampika (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem tűnik túl hatékonynak fórumként használni az outlook-t, de ti tudjátok.

Egyébként pont attól, hogy egy cég világméretű, el kellene kerülni az ilyen káoszt. Olyan helyen dolgozom, ahol világszerte 5200 alkalmazott van, a tudás megosztására van egy strukturált sharepoint. Elég buta, de a célnak megfelel.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) pampika válasza Polllen (#39) üzenetére


pampika
őstag

Ebbe sajnos nincs beleszólásunk, ez van, ezt kell használni.

A "statikus" tudás nálunk is egy wiki-szerűségbe van gyűjtve, de a napi dolgok (leállt a szerver, miért nem indul a progim, ki tud ebben-abban segíteni) az a levelezésben jelenik meg és azért ~10k felhasználó tud contentet generálni :)

(#41) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Inkább a spameknél automatikusan unsubscribeozhatna :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#42) bambano válasza SzaboZE (#41) üzenetére


bambano
titán

a legsúlyosabb hiba leiratkozni a spam listákról.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Kékes525 válasza Pttypang (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

"hogy 3-6 szavas válaszokat ír a levél tartalmának elemzése után, majd a felhasználó ezt jóváhagyhatja, illetve szerkesztheti" Mi ebben a poén? Annyi erővel, amennyivel átnézem és szerkesztem a generált választ, már meg is írhatom. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) Apollyon válasza bambano (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet olyat? Úgy tudtam csak feliratkozni lehet az usubscribe-ra mutató linkre kattintással :P Amúgy +1 ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#45) devil-k válasza pampika (#17) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezen azért mosolyogtam egy jót...

Aki céges levelezésnek használja a gmailt, az nem lehet valami komoly vállalkozás, nagy cég, ez által nem hiszem, hogy több száz levele érkezne.
Akinek több száz céges levele érkezik (az már nem gmailt használ), annak van rá embere, aki koordinálja a levelezést.
Mint ahogy a spamszűrés sem 100%-os hatékonysággal működik, így itt is lesz olyan levél ami "elkallódik", s mire az ember észbekap eltelik 2 nap is? Ez aztán a pro-aktivitás.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#46) ntomka válasza devil-k (#45) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nagyon jól lehet használni céges környezetben is a gmailt.

ツ Headphones on - World off

(#47) atike válasza devil-k (#45) üzenetére


atike
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy van céges Gmail is az ingyenes mellett...? Azaz pénzért lehet szolgáltatást venni tőlük és konkrétan több olyan céget is ismerek (amerikai cég magyarországi székhelye) akik használják aktívan....

[ Szerkesztve ]

(#48) devil-k válasza atike (#47) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezt tudom, de én arra gondoltam, hogy valaki úgy használja a gmailt, hogy pl. gibszjakabfodraszat@gmail.com

- mozi bolondéria -

(#49) atike válasza devil-k (#48) üzenetére


atike
nagyúr

Na jó, úgy az tényleg komolytalan... :)

(#50) x1port


x1port
addikt

Legyen inkább 15.00 a Blahán.

Szerk.: Elnézést a telefonom írta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.