Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) FoxiestFox válasza Cathfaern (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Érdekes téma ez is..
Nekem volt egy 15'-ös LG-m anno, CRT, (Max 60Hz) 1-2 óra után ilyen piros nem tudom mi jelent meg a szememben.. :F Régen volt már biosz, én meg nem nevezem a szem azon részét. De a szemlencse mellett picit.
Utána lett egy 19'-es Philips-em, 4-5 óra kockulás és egy pontra fókuszálás után sem volt semmi gáz. 120Hz.
Szóval szerintem egy hulladék minőségű CRT bizony erősen képes szaggatni a szemed.
Ezek után mikor meglett a laptop (amiben egy jó indulattal átlagos minőségű tn panel van), elcsodálkoztam rajta, hogy még a jóféle CRT után is mennyivel kellemesebb szöveget olvasni rajta. :)

ON:
Nagy jövőt én sem látok egyébként a könyvolvasóknak, mert szerintem mire el tudnának terjedni, kifejlesztik az összegyűrhető hajtogatható e-ink-et, (legalábbis remélem) az majd rendet tesz az ilyen 100 rugó felett kapható könyvolvasók meg ájpedek között.

Én is olvastam egyébként sokat PDA-n anno (HTC Universalon, 640x480), teljesen jól el lehetett vele lenni. Visszavett fényerő, letekert proci, 6-7 órákat minden gond nélkül elment. (Igaz, nem a gyári akku volt benne.)
És mennyibe is kerül ma egy régi PDA? 10-30 rugóig. Kompromisszum, de szerintem simán jók olvasni is. (Emellett meg a legtöbb viszi a nem-HD avikat, divx-eket is. Meg zenét hallgatni is lehet. Miről beszélünk még?)

De minden előtt csak akkor, ha nincs kéznél a könyv. :)
20-30 rugó, és azt mondom kell egy olvasó.
De míg nem így van, addig ugyan már..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.