Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Talán ha a hülyevagyok boltban meg a fukaréknál is leborulnának a polcról, akkor lehetne róluk beszélni, jelen, jövö szempontjából. Ellenben a konkurrensek leesnek, így óhatatlanul is belebotlik a pógár.

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

"Az elkövetkező években egyre komolyabb konkurenciát jelentenek majd az e-könyv-olvasók számára a szövegolvasásra szintén alkalmas hordozható készülékek, ezért e piac növekedési potenciálja korlátozott – állítja egy brit elemzőcég."

Brit elemzőcég szeretnék lenni...
Ez tényleg nagy kutatás lehetet.

(#3) Erasmus válasza D1Rect (#2) üzenetére


Erasmus
őstag

brit tudósok...

(#4) D1Rect válasza Erasmus (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Na igen. :DDD

(#5) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Még mielőtt kitalálták volna ezt az e-könyv olvasót már akkor lehetett volna tudni hogy már csak a mobiltelefonok miatt sem érné meg ezeket gyártani... Minek hordjak magamnál negyvenöt kütyüt, amikor egyben elfér az egész?! :F

Ugyanígy nem értem ezeket a médialejátszós dolgokat... Szinte már nincs olyan szolgáltatás, amit egy másik kütyü tudna és egy telefon nem...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) #06658560 válasza Apollyon (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Esetleg üzemidö?
Amúgy meg nem mindenkinek elég a mindent bele középszar szinten maximum állapot. A tleefonok kijelzöjel igen kicsi tartós olvasáshoz esetleg tanuláshoz.

(#7) Apollyon válasza #06658560 (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Üzemidő... Felrakod éjszaka tölteni azt kész..
Az a kijelző meg annyira nem kicsi, aki már arra költ hogy e-book olvasson, annak már van nagyobb kijelzőjű telefonja. Lehet nekem jó a szemem, de én már sokat olvastam Logoutos írásokat a P1i-mmel, aminek viszont annyira nem nagy a kijelzője, és teljesen jó volt!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) oO7 válasza Apollyon (#7) üzenetére


oO7
őstag

azért egy 10-12" -os kijelzőn csak-csak kényelmesebb olvasni egy szöveget mint egy 4" -os kijelzőn... míg egy telefon kijelzőjén összenyomorgatva elfér 2-3 mondat, addig egy normális méretű ebook olvasón vagy neadjisten ipad -en egy normális könyvoldal elfér esetleges ábrákkal együtt ami az átláthatóságot (és így a szöveg megértését - átlátását) nagyon nagy mértékben segíti

[ Szerkesztve ]

(#9) ddekany válasza Apollyon (#7) üzenetére


ddekany
veterán

Na viccelj már, egy mobiltelefon képernyője bőven kicsi könyvek olvasásához... (vagy óriási zseb kell hozzá... :) ). A másik, hogy az e-könyv olvasóknak általában fényvisszaverésen alapuló képernyője van, így aztán szabad térben sokkal jobb, mint egy mobil.

(#10) HXY válasza ddekany (#9) üzenetére


HXY
addikt

Amíg nem volt iPod-om, én is így gondoltam, de mióta megvan csak úgy falom a könyveket.

3,5" kijelzőn fektetve nagyon kényelmesen lehet olvasni, csak egy jó program kell hozzá.
pl.: Good Reader, Stanza.

És ami a legjobb, hogy több száz MB-os képekből álló PDF-et is simán visz.

Szerintem csak az a baj ezekkel a kütyükkel, hogy a kijelzőjük csak LCD módban képesek működni, és nem lehet átkapcsolni epapír módra.
És az LCD több óra után nagyon fárasztja a szemet.

Jó lenne, ha a minden készüléknél (notebook, telefonok) választható lenne, mint pl. az OLPC-nél.

(#11) Daczy


Daczy
aktív tag

Mér, volt valaha ezeknek nagy jövője? :Y Könyvet könyvből KELL olvasni!

[ Szerkesztve ]

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát, én egy kicsit máshogyan látom. Azért egy laptop lcd-jén, vagy az ipad-en egyhuzamban sokat olasni az egy kicsit necces. Nem véletlenül találták ki az e-inket, sokkal kevésbé fárasztja a szemet (közel annyira,mint egy nyomtatott könyv). Ha ebből a szempontból nézzük, van létjogosultsága. Persze ellenérv, hogy ki a fenének van kedve 600 kütyüt magával hordani.

(#13) cousin333 válasza HXY (#10) üzenetére


cousin333
addikt

"3,5" kijelzőn fektetve nagyon kényelmesen lehet olvasni"

"a kijelzőjük csak LCD módban képesek működni, és nem lehet átkapcsolni epapír módra"

Mintha azt mondanád, hogy jó az az LCD tv, csak sajnos nem lehet átkapcsolni plazma-módba... :)

Pont ezen két ok miatt van létjogosultsága az e-book olvasóknak. Az iPod és hasonló eszközök csak szükségmegoldásnak jók, pont a kijelző miatt. A 3,5" az nem 6" (pláne nem 10-11") az LCD meg nem e-papír. Amúgy jó lenne...

"We spared no expense"

(#14) cousin333 válasza Daczy (#11) üzenetére


cousin333
addikt

Persze, a fotókat meg csak filmre lehet rögzíteni...

Persze nem adja vissza a könyvélményt, de az e-reader is rendelkezik kétségtelen előnyökkel, amiket érdemes megfontolni (pl. több száz vagy ezer könyv egy helyen, egyszerűbb online vásárlás, terjesztés, nyomda teljes kihagyása, szinte nincs is minimális példányszámra vonatkozó követelmény). Mindemellett látványra, használata még ez van a legközelebb hozzá.

"We spared no expense"

(#15) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nemsokára én is meglátom, hogy egy tábla gép mennyire lehet előnyös e-book olvasónak.
Mondjuk még mindig papíron szeretek jobban olvasni, mint kijelzőn...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) Ceree


Ceree
senior tag

Sajnos nem akadt még a kezembe egyetlen e-papíros kütyü sem, de tényleg kíváncsi lennék rá, mennyire fárasztó azt olvasni. Mert LCD-n tényleg borzalmas. (Áldottam is a kedves HEFOP-os ökröket, amikor úgy írták ki a pályázatokat az egyetemi tankönyvek írására, hogy azok elektronikusak legyenek, de nyomtathatóak ne... Büszkén vállalom, hogy igen, feltörtem és kinyomtattam. De tudom, hogy sokan nem, és végigszenvedték a tanulást gép előtt...)

Jelenleg, ha olvasni szeretnél, elrakod a könyvet/könyveket. Szerintem ezek helyett jönne az e-reader, nem az internettábla helyett. Két könyvnél már biztosan könnyebb az e-olvasó. :) Persze, értem én, hogy ha lehet integráljuk az utóbbiakat is egybe... De a kijelzők tulajdonságai miatt ez még nem célszerű.

Másolat_eredetije

(#17) hibavissza válasza Ceree (#16) üzenetére


hibavissza
veterán

? mi az ami a képernyődön megjelenik és nem tudod kinyomtatni? :F az oktatás még mindig egy sötét verem?

szeretnék gratulálni annak aki lcd-n olvas rendszeresen könyveket...nem lennék a szeme

(#18) Truman


Truman
senior tag

Totál baromság, amellett hogy biztosan jobban rongálja a szemet, mint a hagyományos könyv, elmarad minden feeling, amit a könyvolvasás jelent. Például történelmi korban játszódó regényt biztos nem olvasnák róla. Ezen kívül a könyv nem merül le.

Az OK "környezetkímélőbb?", de teljesen idegen az embertől.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#19) Ceree válasza hibavissza (#17) üzenetére


Ceree
senior tag

A könyvek jelszóval védett PDF formátumban vannak. Feltörés nélkül nem lehet őket nyomtatni.

Remélem a kitalálókra vonatkozott a "sötét" jelződ, és nem azokra, akikre ezt rákényszerítik/rákényszerítenék. A tanárok megírták a könyvet, de csak így tehetik közzé. A "jó" diáknak (aki nem techguru) meg muszáj volt így tanulnia. A lusta mérnök meg inkább kerülőutat keres. :D

Másolat_eredetije

(#20) dabadab válasza Truman (#18) üzenetére


dabadab
titán

"biztosan jobban rongálja a szemet, mint a hagyományos könyv"

Remek dolog ám ex-has érvelni :)

"de teljesen idegen az embertől."

ROTFL. Mert a papírkönyv az egyidős az emberiséggel, sőt, az emberiség legbelsőbb lényegéből következik az, hogy olvasni csak papírról lehet igazán. :U

"Például történelmi korban játszódó regényt biztos nem olvasnák róla."

Gondolom, azokat a történelmi kornak megfelelően pergamenről, papiruszról, agyagtábláról vagy barlangfestményről olvasod, igaz?...

:W

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Cathfaern válasza ^Clown (#12) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Több olyan véleményt olvastam már az e-inkről, hogy csak tökéletes megvilágítás mellett jobb az LCD-nél. Szóval ha nem tudsz magad mögé tolni egy reflektort, csak valami olvasólámpát, akkor az LCD jobb nála (persze a papír még mindig a legjobb). Ennek főleg az az oka, hogy hiába magasabb kontrasztarány, a betűk nem teljesen feketék, és a "papír" messze nem fehér. Nem megfelelő megvilágítás esetén ez elég rendesen érződik (míg LCD esetén mindig tökéletes a megvilágítás értelemszerűen).

Truman:
Rossz hírem van, a szemet sem a CRT, sem az LCD, sem az e-ink nem rongálja. A szemet csak az rongálja, ha sokáig egy pontra fókuszálsz. Ez adott esetben könnyvel is előfordulhat, de értelemszerűen egy rögzített monitor esetén sokkal nagyobb a jelentősége, mint egy olyan tárgy esetén, amit kezedben fogsz, kényelmesen ülve. Ugyanis utóbbi esetben változtatod a testhelyzeted, máshogy tartod a karod, és máris más lesz a fókusztávolság (de igazság szerint könyv mellől is fel kell/kéne állni 1 max 2 óránként, mert amúgy ugyanúgy rontja a szemet, mint a monitor bámulás. Csak ez olvasás esetén általában meg is történik, monitort meg hajlamosabb hosszabb ideig bámulni az ember).

(#22) oO7 válasza Cathfaern (#21) üzenetére


oO7
őstag

Azért pl egy villódzó CRT monitort bámulni naphosszat... nem véletlenül voltak erősen pirosszemű gamerek régebben
Illetve az LCD -t - mint világító felületet - sem túl kényelmes hosszú időn keresztül bámulni mert kifolyik tőle a szemed (a nagy kontraszt miatt)... ha jól tudom, azért kellemesebb az e-inket nézegetni mert annak valami nagyon kicsike 1:10 -hez kontraszt aránya van

(#23) Cathfaern válasza oO7 (#22) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vörös szem = kiszárad a szemed, mert nem pislogsz eleget. A CRT villogásától legfeljebb a fejed fájdul meg.
Illetve egy saját világítással nem rendelkező, és saját világítással rendelkező megjelenítő kontrasztarányát nem lehet 1-1-ben összehasonlítani.

(#24) FoxiestFox válasza Cathfaern (#23) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Érdekes téma ez is..
Nekem volt egy 15'-ös LG-m anno, CRT, (Max 60Hz) 1-2 óra után ilyen piros nem tudom mi jelent meg a szememben.. :F Régen volt már biosz, én meg nem nevezem a szem azon részét. De a szemlencse mellett picit.
Utána lett egy 19'-es Philips-em, 4-5 óra kockulás és egy pontra fókuszálás után sem volt semmi gáz. 120Hz.
Szóval szerintem egy hulladék minőségű CRT bizony erősen képes szaggatni a szemed.
Ezek után mikor meglett a laptop (amiben egy jó indulattal átlagos minőségű tn panel van), elcsodálkoztam rajta, hogy még a jóféle CRT után is mennyivel kellemesebb szöveget olvasni rajta. :)

ON:
Nagy jövőt én sem látok egyébként a könyvolvasóknak, mert szerintem mire el tudnának terjedni, kifejlesztik az összegyűrhető hajtogatható e-ink-et, (legalábbis remélem) az majd rendet tesz az ilyen 100 rugó felett kapható könyvolvasók meg ájpedek között.

Én is olvastam egyébként sokat PDA-n anno (HTC Universalon, 640x480), teljesen jól el lehetett vele lenni. Visszavett fényerő, letekert proci, 6-7 órákat minden gond nélkül elment. (Igaz, nem a gyári akku volt benne.)
És mennyibe is kerül ma egy régi PDA? 10-30 rugóig. Kompromisszum, de szerintem simán jók olvasni is. (Emellett meg a legtöbb viszi a nem-HD avikat, divx-eket is. Meg zenét hallgatni is lehet. Miről beszélünk még?)

De minden előtt csak akkor, ha nincs kéznél a könyv. :)
20-30 rugó, és azt mondom kell egy olvasó.
De míg nem így van, addig ugyan már..

[ Szerkesztve ]

(#25) Cathfaern válasza FoxiestFox (#24) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyetértek, az e-inknek és a specializált könyvolvasóknak két lehetôsége van csak :
1. nagyon olcsóvá válnak ( < 15k Ft ), mert akkor nem gondolkozik el az ember. hogy ne vegyen-e inkább pda/tabletet
2. összehajthatóvá és ezáltal nagyon picivé válnak, így egy pda/tablet nem tud mobilitásban versenyezni velük
Minden más esetben a tabletek fejlôdése és árcsökkenése egyszerûen le fogja tolni ôket a porondról. Ráadásul tömegesen a 2. esetben sem fog tudni elterjedni, mert szvsz relarív kevesen vannak, akik tényleg szó szerint zsebre akarnak vágni egy könyvet. Mert ha már táskában viszi magával az ember, akkor egy 10"-os gép bôven elfér.

(#26) #06658560 válasza Cathfaern (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én látok egy harmadik utat: multikijelzös ketyerék, amelyeken van egy kihajtható e-ink, ha sok szöveget kell olvasni. Gyakorlatilag egy mappa, amelyikben egyik oldalon e-ink, másikon valami komolyabb tft van, s azt hazsnálod, amelyikre szükség van. Méret megvan, egy kiszolgáló kell mögé, az eltérö funkcióknak megfelelö optimális megoldás elérhetö.

(#27) FoxiestFox válasza #06658560 (#26) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, az se lenne rossz. Pl. kis netbookon fedlapja lehetne e-ink. Esetleg egy nagyon halvány háttérvilágítással. Fél napot biztosan el lehetne rajta olvasgatni.
Ha meg filmezni akar az ember, csak kinyitja és kész.
Mint régebben azok a laptopok, amikkel bekapcs nélkül lehetett zenét hallgatni. (Azaz az oprendszer betöltése nélkül)

(#28) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nekem az e-olvasó és az e-könyv azért zsákutca, mert nem csak olvasom, hanem gyűjtöm is a könyveket, egyszerűen nem tudom élvezni egy e-könyv olvasását, mert tudom, hogy utána nem tudom feltenni a polcra :(

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.