Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) donat_sz válasza zenix (#22) üzenetére


donat_sz
senior tag

Q: Milyen szolgáltatás kell? Anélkül nehéz eldönteni, hogy mit hagyj aktívan.
A: a korábbi írásomban jeleztem, hogy mire szeretném használni a NAS-t, nem tudom, ahhoz mire van valóban szükségem, pl a https-en keresztül most a cégtől nem tudom elindítani a feltelepített alkalmazásokat (Transmission, Twonky..)
itt ez nekem arra utal, hogy vmit letiltottam amit nem kellett volna :(

Q: regisztrálj a myqnapcloud.com-on
A: ez megvan (d*****z.myqnapcloud.com-on keresztül be tudok lépni a cégtől a NAS-ra)

Q: DLNA-hoz menj az App Centerbe, és aktiváld a Twonky Media-t..
A: ez ami a legjobban sikerült :) filmek, sorozatok már láthatóak a tv-n vagy a mobilon (egy hálózaton vannak a nas-sal) itt úgy látom nincs gondom.

Q: Dokumentumokhoz ugyanúgy myqnapcloud. Ezt használják a mobil appok is. Ha otthoni hálózatban kell, akkor csak simán mountold be a kívánt mappát a NAS-ról, de ha nagyon profi akarsz lenni, akár iSCSI-t is használhatsz.
A: Ezt még egy távolabbi lépésnek érzem, de később majd ezzel is foglalkoznék, csak nem vagoyk benne biztos, hogy eléggé képben vagyok még ehhez.

Q: Képek tárolása: Photo Station. Importálj, majd meg is tudod osztani a képeidet, albumjaidat akármiket.
A: Ez is egy még félig működő dolog nálam :/ létrehoztam a NAS-on egy mappát, amit láthatóvá tettem a Photo Stationnek, furcsa módon, csak 2010.ig látszanak benne a képek (több ezer kép) de az utána lévő kb 20k kép sajnos mind hiányzik a Photo Stationből, bár a File Stationben látható (ez még csak ha rálépek a NAS-ra elérhető, a megosztást csak az után kezdeném, ha már ez így megy rendesen és látok minden képet)

Q: Torrent: Download Station. A beépített torrent kereső kicsit el van dugva, el kell menned a beállításokba és 1-2 perc alatt megtalálod
A: A beépített nem volt az igazi, a Transmissiont kis keresgélés után sikerült elérhetővé tennem, bár még csak azt tudom, hogy az otthoni hálón keresztül tudok könnyen hozzáadni a pc-s kliensen keresztül, viszont ez megy, bár a feltöltés az mintha sima pc-n jobban ment volna, nehezen csatlakozik peerekhez..
De ez első körben megfelelő így, de majd azért jó lenne távolról mobilról is akár elérni valahogy.

Nagyjából a fent már vázoltakkal küzdöm, vannak már részsikerek, de azt látom, hogy még messze a vége :)
Mégegyszer köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.