Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) buherton


buherton
őstag

többek között fájl-, nyomtató-, VPN, FTP-, megfigyelő-, letöltő-, torrent-, fotó-, videó-, zene- és DLNA szerver

Ez 90k huf, külföldön, ráadásul vinyó nélkül? :( 110k hufért raktam itthon össze egy hasonlót (AMD C60, 8 GB ram, 3 TB vinyó) Ubuntu szerverrel, így nem csak felül írtakra képes, hanem üzemel subversion, git, web, és torrent szerverként is.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#2) dchard válasza buherton (#1) üzenetére


dchard
veterán

És ebben az a bosszantó, hogy mintha egyre kevesebb szolgáltatást tudna egyre kevesebb lemezhellyel egyre drágábban még magukhoz képest is. A QNAP-nál elgurulhatott a gyógyszer ezzel a unittal az biztos. Eddig se vettem volna tőlük semmit, de ez brutálisan túlárazott. Hol a nyavajában vannak itt az "értéknövelő szolgáltatások" amikkel általában a kész NAS-ok árát szokták igazolni az ezt pártolók?

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Na elmehetnek a ..... szóval oda. 40eFt-ért is sok egy nas nemhogy 90-ért + még a vinyó.

(#4) Mardel válasza KaiotEch (#3) üzenetére


Mardel
őstag

Ha olcso kell: cubietruck [link]

2TB 3.5" hdd-vel (hozza kulon tappal, mashonnan rendelve) szallitassal olyan 40-45k huf. :)

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#5) KaiotEch válasza Mardel (#4) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És az a soc mire elég? Egy 1080p-s film hálózaton való lejátszásától megfekszik kb.

(#6) buherton válasza KaiotEch (#5) üzenetére


buherton
őstag

Miért is feküdne meg? Az AMD C60 DLNA-n keresztüli 1080p-s film lejátszás mellett 0-1 % a terheltség.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#7) Mardel válasza KaiotEch (#5) üzenetére


Mardel
őstag

3D nelkuli 1080p film lejatszasa meg a raspberry pi-nek sem akadaly. [link] 25$-ert.

Haverom cubieboard2-t vett es nas-kent hasznalja, a smart tv-je meg dekodolja a h264-et, ha mar smart.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#8) KaiotEch válasza Mardel (#7) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Arduino Uno-val nem megy? Az van itthon :D

(#9) Mardel válasza KaiotEch (#8) üzenetére


Mardel
őstag

Ha jol latom nincs rajta hdmi kimenet es az orajele is eleg harmatos. [link]

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10) KaiotEch válasza Mardel (#9) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No az igaz. Mondjuk én nem is media player-t akarok belőle, hanem NAS. Vagyis nem Arduino-ból lesz.

(#11) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Marha jól néz ki, meg jó ötlet, hogy ilyen a készülékház formátuma, de tényleg marha drága.

Laci

(#12) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Még tetszett is, amíg nem láttam az árát...

(#13) szeksziboj


szeksziboj
tag

Winyó kukta :P

(#14) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Már elindult a nyálcsorgásom, de hamar abbamaradt mikor megláttam az árát. :DDD

(#15) BatchMan


BatchMan
senior tag

Magam is gondolkodom házi gyártású NAS-on, de ez készen van, kicsi a fogyasztása. Pár év alatt behozhatja az árát. Egyenlőre elvagyok egy 3T-ás WD LiveBook-kal, arra sincs időm felmásolni minden keletkező képet, filmet, doksit miegymást.

Igéretes, lesz ez még olcsóbb is.

(#16) dchard válasza szeksziboj (#13) üzenetére


dchard
veterán

Pontosan. Elég szomorú, hogy gyártók ma még építenek ilyen rendszert normális hűtés nélkül. Ráadásul még szellőző nyílás sincs rajta. 20 Ft-omat nem bíznám erre hosszútávon, mert megfőnek benne a lemezek.

Nyilván a 3 cm vastagságnak van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy normális ventit ami csendes is nem lehet bele rakni, ezért inkább elhagyták, de hogy néhány szellőző részt miért kellett kispórolni belőle...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#17) Gusztáv válasza dchard (#16) üzenetére


Gusztáv
addikt

Egy NAS.-ba való hdd azért nem szokott annyira melegedni. Én most vettem egy 3TB-s WD Red-et , több száz GB felmásolása után is épp hogy langyos volt a felülete.

Laci

(#18) dchard válasza Gusztáv (#17) üzenetére


dchard
veterán

A kérdés, hogy mindez be volt nyomorítva egy zárt dobozba? Mert ezen a képek alapján max az alján lehet valami semmit érő kis kivágás. Hiába nem melegszik a vinyó, ha be van zárva szép lassan felfűti a környezetét és akkor már nem kézmeleg lesz, mint mondjuk az asztalon kipakolva.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#19) donat_sz


donat_sz
senior tag

sziasztok,

egy QNAP TS-121 tulajaként keresnék egy hazai fórumot, de egyelőre nem találtam itt se sajnos egy igazit.
Tudnátok nekem ajánlani egyet?
köszi

(#20) zenix válasza donat_sz (#19) üzenetére


zenix
csendes tag

Elindul hamarosan a smartnas blog, ahol legtöbbször QNAP-pel kapcsolatos mesterfogásokat lehet majd találni. Elakadtál?

„Csak a Puffin lekvár adhat erőt és mindent legyűrő akaratot”

(#21) donat_sz válasza zenix (#20) üzenetére


donat_sz
senior tag

a beállításoknál nem vagyok elég magabiztos :/
főbb kérdések:

* melyik szolgáltatást tartsam aktívan (biztos kell-e nekem, jó-e hogy azt kikapcsoltam)
* melyik alkalmazási módhoz, milyen alkalmazást használjak
* hogyan férek hozzá távolról a képekhez, torrentekhez legpraktikusabban
* hogyan oldom meg, hogy közeli és távoli rokonok láthassanak adott albumokat a nélkül, hogy belépnének a nasra
...
amúgy főbb felhasználási területek:
* DLNA (a tv mint lejátszó, lássa a filmeket, sorozatokat, képeket) lehetőleg strukturált módon. (eddig servioo-t használtam, az egész jó, ha azt a szintet tudnám reprodukálni már okés lenne)
* dokumentumok tárolása, úgy hogy az otthoni hálózatról, mobil eszközről (mobilnet segítségével) vagy céges laptopról ugyanúgy elérhetőek legyenek, mindegy hogy éppen hol tartózkodom.
* képek tárolása/mentése centralizáltan, amit menedzselve albumonként akár meg tudok osztani egy-egy dedikált körrel.
* torrentek futtatása

(#22) zenix válasza donat_sz (#21) üzenetére


zenix
csendes tag

Milyen szolgáltatás kell? Anélkül nehéz eldönteni, hogy mit hagyj aktívan.

A távoli eléréshez regisztrálj a myqnapcloud.com-on, de ez a beállításokban is meg van. Ha a routered támogatja a port forwardingot, akkor a NAS kinyitogatja neked a szükséges portokat, ha nem, akkor neked kell elvégezned. Persze nem biztos, hogy meg kell nyitni minden portot, lehet, hogy neked elég a 8080 az adminisztrációhoz és a képekhez.

A DLNA-hoz menj az App Centerbe, és aktiváld a Twonky Media-t, vagy pedig a DLNA Stationt (azt hiszem így hívják) a beállításokban. Ha nem találod, csak írd be a kerésésbe, hogy DLNA.

Dokumentumokhoz ugyanúgy myqnapcloud. Ezt használják a mobil appok is. Ha otthoni hálózatban kell, akkor cska simán mountold be a kívánt mappát a NAS-ról, de ha nagyon profi akarsz lenni, akár iSCSI-t is használhatsz.

Képek tárolása: Photo Station. Importálj, majd meg is tudod osztani a képeidet, albumjaidat akármiket.

Torrent: Download Station. A beápített torrent kereső kicsit el van dugva, el kell menned a beállításokba és 1-2 perc alatt megtalálod.

„Csak a Puffin lekvár adhat erőt és mindent legyűrő akaratot”

(#23) donat_sz válasza zenix (#22) üzenetére


donat_sz
senior tag

Q: Milyen szolgáltatás kell? Anélkül nehéz eldönteni, hogy mit hagyj aktívan.
A: a korábbi írásomban jeleztem, hogy mire szeretném használni a NAS-t, nem tudom, ahhoz mire van valóban szükségem, pl a https-en keresztül most a cégtől nem tudom elindítani a feltelepített alkalmazásokat (Transmission, Twonky..)
itt ez nekem arra utal, hogy vmit letiltottam amit nem kellett volna :(

Q: regisztrálj a myqnapcloud.com-on
A: ez megvan (d*****z.myqnapcloud.com-on keresztül be tudok lépni a cégtől a NAS-ra)

Q: DLNA-hoz menj az App Centerbe, és aktiváld a Twonky Media-t..
A: ez ami a legjobban sikerült :) filmek, sorozatok már láthatóak a tv-n vagy a mobilon (egy hálózaton vannak a nas-sal) itt úgy látom nincs gondom.

Q: Dokumentumokhoz ugyanúgy myqnapcloud. Ezt használják a mobil appok is. Ha otthoni hálózatban kell, akkor csak simán mountold be a kívánt mappát a NAS-ról, de ha nagyon profi akarsz lenni, akár iSCSI-t is használhatsz.
A: Ezt még egy távolabbi lépésnek érzem, de később majd ezzel is foglalkoznék, csak nem vagoyk benne biztos, hogy eléggé képben vagyok még ehhez.

Q: Képek tárolása: Photo Station. Importálj, majd meg is tudod osztani a képeidet, albumjaidat akármiket.
A: Ez is egy még félig működő dolog nálam :/ létrehoztam a NAS-on egy mappát, amit láthatóvá tettem a Photo Stationnek, furcsa módon, csak 2010.ig látszanak benne a képek (több ezer kép) de az utána lévő kb 20k kép sajnos mind hiányzik a Photo Stationből, bár a File Stationben látható (ez még csak ha rálépek a NAS-ra elérhető, a megosztást csak az után kezdeném, ha már ez így megy rendesen és látok minden képet)

Q: Torrent: Download Station. A beépített torrent kereső kicsit el van dugva, el kell menned a beállításokba és 1-2 perc alatt megtalálod
A: A beépített nem volt az igazi, a Transmissiont kis keresgélés után sikerült elérhetővé tennem, bár még csak azt tudom, hogy az otthoni hálón keresztül tudok könnyen hozzáadni a pc-s kliensen keresztül, viszont ez megy, bár a feltöltés az mintha sima pc-n jobban ment volna, nehezen csatlakozik peerekhez..
De ez első körben megfelelő így, de majd azért jó lenne távolról mobilról is akár elérni valahogy.

Nagyjából a fent már vázoltakkal küzdöm, vannak már részsikerek, de azt látom, hogy még messze a vége :)
Mégegyszer köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.