Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ennyit a facebook-ról.

Harrrr!!!!

(#52) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Szeretem mikor az emberek fel vannak háborodva a változásokon, de végül belenyugodnak, majd elfogadják. De ennyi erővel maga az internet is egy pénz gyűjtő lerakat, ami szinte ma már a pénzről szól ugyan úgy. Mert hát kinek lenne az érdeke, hogy több száz szervert üzemeltessen egy bizonyos levelező szervernek, ami aztán teljesen ingyenes ?

[ Szerkesztve ]

PS4

(#54) Atikusz


Atikusz
senior tag

A másik lehetőség, hogy minden adatot töröltetünk a Facebook szervereiről.
Ezt pontosan itt tehetjük meg:
www.facebook.com/help/contact.php?show_form=database_

a fenti link teljesen értelmetlen, ez lenne az amire gondoltál: [link]

(#55) Kolondrum

Sajnos ezt én is látom. Közeleg a nap mikor regisztrálnom kell magamat mert kimaradok számomra fontos vagy épp pénzt jelentő dolgokból, okkal emeltem ki. Párom egyik jegyzete is fákkbúúk bejelentkezés után volt elérhető, inkább hagyta a fenébe. Ezt durvának tartom, senki ne kényszerítse erre az embereket. Nyereményjátékok is oda szorulnak lassan. Egy adott oldal teljesen üres és csak annyit írnak ki fb-n nyereményjáték. Bármi ilyenre kattintok be akar jelentkezni, hát lesheti egyenlőre.
Kicsit tovább boncolnám a dolgot. Én veszélyt is látok ebben az egész fb dologban. Túlságosan kinövi magát. A telefonokba is bevette magát ez a féreg. Talán a TV-ben is ott lesz? Ááááá mindegy.

(#56) Fancy-boy válasza mrhitoshi (#52) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Milyen változásokon?

Ha te nem akarsz, akkor nem változol.

Sok embernek nincs mobilja, internete, stb... Szóval ne általánosíts.

(#57) derapo


derapo
tag

A fészbuk egy jó találmány. Elsőre!!

de azután gondoljatok bele,mennyi mindent tudnak rólaunk?? már most egyre többet akar..add meg a mobil számodat is,hogy azonosítható legyél...persz.

Rohadott vóna ki az a retkes agyad Mark

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#58) Chosen


Chosen
addikt

Na most aztán lehet villogni, hogy ki nincs fent. Ennyi erővel az utcán leszúrhatnak, vagy elüthet egy busz és akkor lehet keménykedni, hogy "na látod én az utcára se megyek ki, semmi bajom" :(((

(#59) feliks válasza Marci79 (#1) üzenetére


feliks
senior tag

Rossz hír: a facebook megveszi az IWIW-et.. :):)

[Be Happy]

(#60) Lenry válasza derapo (#57) üzenetére


Lenry
félisten

és mégis ki faszom akarna azonosítani pont téged, vagy akárkit az itteniek közül? lényegtelen, érdektelen senkik vagyunk mindannyian, aki 3 percnyi guglizást se ér meg, nem hogy bármilyen adatgyűjtést.
aki meg megérné mindezt, az gondoskodik arról, hogy ne találják meg és nem fogja kiírni a Facebookra a címét meg a telefonszámát. ennyi.

paranoiások.

én épp azon gondolkozok, hogy regisztrálni kéne.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#61) mrhitoshi válasza Lenry (#60) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Pontosan. Lényegtelen az egész adat halászat, mivel akit figyelnek azt figyelik, akárhol is van, akármit is csinál, akit meg nem annak oly mindegy, hogy mit csinál a neten. :)

(#56) Fancy-boy: viszont ha nem változtak volna sokan a történelembe, akkor lehet nem járnánk itt. Igaz ez nem tudom hogy jön ide. :DDD :P

[ Szerkesztve ]

PS4

(#62) Atikusz válasza Lenry (#60) üzenetére


Atikusz
senior tag

+1

paranoia, meg mostanság divat a facebook-ot is szidni

[ Szerkesztve ]

(#63) mcsabee


mcsabee
senior tag

Hát gyerekek, én nem tudom. Én úgy látom, hogy a Facebook alapvetően jó dolog, hiszen olyanokkal is "tarthatod" a kapcsolatot, akikkel egyébként csak ritkábban, mert azt senki se mondja, hogy minden ismerősével és barátjával képes folyamatosan kapcsolatban lenni mondjuk telefonon, vagy személyesen, ilyen a világon nincs. A Facebook is olyan, mint a többi "célszerszám", ha rendeltetésszerűen használod, akkor a feladatára alkalmas lesz, ha nem, akkor bukta az egész.

Csavarhúzóval sem áll le kenyeret szelni az ember, aztán pedig mérgesen kidobja, hogy ez a fránya csavarhúzó semmire sem jó. Nem kell 13 éves kislányokkal teleszórni a barátlistát, nem kell kiadni még a f*szméretünket is, és nem lesz itt baj. Anno, mikor jött az email, vagy a mobiltelefon, ugyanez volt, sőt, nagyon sokat voltak, akik az internetet is a pokolba kívánták. Ezt hívják innovációnak, az élet megkönnyítésének, mert mennyivel egyszerűbb felnézni FB-ra, és meglesni, hogy az ismerőseink közül kinek van születésnapja, majd írni neki egy üzenetet, mint ugyanezt fejben tartva, telefonon elintézi? Persze, jöhet az kontrának, hogy "aki születésnapját nem tudom fejből, az kb le van kakálva", de ezt is embere válogatja, nekem személy szerint legalább 30 olyan ember be van jelölve FB-on (igen, nem vagyok friendwhore hámhúsz ismerőssel), akikkel nem tudom tartani real time a kapcsolatot, de FB-on keresztül igen, és ez kényelmes, minden szempontból.

Stay a while and listen...

(#64) Kolondrum válasza mcsabee (#63) üzenetére

hiszen olyanokkal is "tarthatod" a kapcsolatot, akikkel egyébként csak ritkábban,

akikkel nem talizok gyakran azokkal én amúgy sem beszélnék fb-n, mások vagyunk. Kizárt, hogy megkérdezzek mást, hogy mizu? Az meg fáraszt ha engem kérdeznek.

(#65) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Önmagában a regisztrálj és add meg a mail contactjaidat, szinte minden közösségi oldalon létező funkció.

Én sokkal durvábbnak találom a like gombok és egyebek által nyújtott lekövetést.

- http://pazsitz.hu -

(#66) hcl válasza Neil Watts (#47) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ott hagynám abba a7z összes ilyen sz@r használatát.

Mutogatni való hater díszpinty

(#67) feliks válasza hcl (#66) üzenetére


feliks
senior tag

Nemcsak te. Előbb halna be, mint beloggolok..

[Be Happy]

(#68) total90 válasza adamssss (#35) üzenetére


total90
veterán

Szerintem bejön annyi a reklámokból, hogy vígan muzsikálhassanak az oldalak. Szerinted milyen közösségi oldalt a hadsereg meg hasonló szervek támogatnak? Szerintem nem, csak volt aki ki tudta ezt találni és kész. Persze nem vitázni akarok, Te úgy gondolod, én így.
A megosztással kapcsolatban... ha valaki azt osztja meg, hogy milyen volt részegen vagy hasonló képeket, akkor az magára vessen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#69) adamssss válasza total90 (#68) üzenetére


adamssss
veterán

Azért 8000 szervert, programozókat, rendszergazdákat, eltartani reklámokból az nem rossz...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#70) Lenry válasza adamssss (#69) üzenetére


Lenry
félisten

a Google-nek is sikerült

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#71) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Minden esetre érdekes, köszi! :DDD

(#72) Janika75


Janika75
csendes tag

:) Bocs, de mi az a facebook? :)

Leuconostoc mesenteroides

(#73) luw2win válasza Janika75 (#72) üzenetére


luw2win
őstag

Ez

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#74) talmida


talmida
Közösségépítő

Elnézést, de ez mitől szakmai írás? :B :F
Amúgy +1 mcsabee javára. :K

IN GOD WE TRUST!

(#75) _Volkovy_ válasza derapo (#57) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egyébként ki a lóf.szt érdekel, hogy kik vagyunk és mit szeretünk csinálni?
Olyan rendőrségi nyilvántartások meg adatbázisok vannak, hogy egy facebook nem oszt, nem szoroz.
Egyébként kizárólag azt tudják rólad, amit felírsz. Tehát csak olyat kell felírni, amit mindig, minden körülmények között vállalsz.

(#76) Dany007 válasza Ndruu (#51) üzenetére


Dany007
veterán

Esetleg egy txt-t kaphatok erről, hogy ne kelljen egyenként begépelnem? :B
Lusta vagyok tudom.

(#77) bigfranyo


bigfranyo
csendes tag

Az fb-vel semmi problémám nincs, csak okosan kell használni. Van amitől azért néha kiver a víz: ismerős meghív abba a "kapálós" játékba... Röptetem is a választ előre megírt txt-ből, hogy mennél inkább irl kapálni, mert az fb-kapálás az megy, de a kerted úgy néz ki, hogy ott lehetne forgatni a jurassic park 4 raptoros jeleneteit, olyan szintű gaz borítja.

A másik finomság iwiw-en a volt szakközépiskolám melletti újságosbódé :Y jelölt be. Na, akkor azért már ledobta az agyam az ékszíjat, pedig nyugodt figura vagyok...

Meg van mindegyiknek a saját "szépsége".

belülrõl barnító biogenetikus piercingállat :)

(#78) Misi1979


Misi1979
őstag

És azt hallottátok, hogy az iwiw megveszi a facebook-ot? :))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#79) BiP válasza Misi1979 (#78) üzenetére


BiP
nagyúr

lásd #53.

(#12) kenesei1982: Hogy a Te gyerekeid milyenek lesznek, azért Te vagy a felelős, Te fogod nevelni őket (persze függeni fog az egyéniségüktől, de az értékrendet Te adod nekik). Ha elbaszod, lehet, hogy facebook majmolók lesznek, ha pedig jól csinálod, nem lesznek azok.
(facebook helyére behelyettesíthető a majdani éppen aktuális majmolható trend)

[ Szerkesztve ]

(#80) derapo


derapo
tag

Na szóval,aki azt hiszi,hogy ránk-jelentéktelen senkikre-kíváncsi valaki az téved. De lehet,h nem.

A faszbuk a hackerek paradicsoma:) Biztos hallottatok már erről. Ha nem érdekes elolvasni utána keresni...

Mert ugye nem csak jelentéktelen senkik faszbukkolnak,hanem jelentéktelen senkiknek tűnő valakik is.

Nem szeretnék tippeket adni,de a faszbuk segedelmével már nagyon sok adathoz hozzáférhetünk. Bármihez.

https://www.youtube.com/watch?v=etVHIG8i_Ls

(#81) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Hát én konkrétan belesz@rok, hogy hány email címet húz be tőlem.

Mi a tököm ez a paranoia. Akik ezen agyalnak azt se értem ****meg hogy mehetnek ki az utcára, vagy ülhetnek kocsiba. Megkéselik és összetörik őket. Otthon meg ugye az internet semmiz ki. Nonszensz. Gubózzunk be, legyünk remeték. És legfontosabb, hogy ne használjunk közösségi portálokat!

btw. az egyetlen értékem, ami szar lenne, ha bebuknám, az a bankszámlámon lévő pénz. De mivel arról nem olvastam még, hogy naponta húzkodják be így a lét, még a fészbúk sem, ezért ahogy említettem: belesz@rok, hogy mit csinál. Paranoia. Mégis kik vagytok ti/vagyunk mi, hogy így kell félteni az adatainkat. LoL

(a gyerekekre gyakorolt hatásáról tekintsünk most el, nem az a téma)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#82) Polllen válasza derapo (#80) üzenetére


Polllen
nagyúr

A bármi elég erős... Leginkább ahhoz, amit a felhasználó feltölt magáról.. A neten is ugyanúgy viselkedni kell, mint az utcán, ha nem akarod, hogy később olyannal szembesítsenek, ami kényelmetlenül érint.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#83) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Az FB világuralomra tör, egy oldalban. Sorry, de az ijesztegésen kívül nem jött át más.

BTW, miért jó érzés szidni? Én is fenn vagyok, de nem függök órákat. Pl. ha spontán party szerveződik estére, itt a legegyszerűbb megbeszélni, hogy csak a leghétköznapibb példát említsem. Ez miért lenne rossz bárkinek?

[ Szerkesztve ]

(#84) Realradical


Realradical
őstag

Itt a megoldás nem kell pánikolni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#85) Neil Watts válasza hcl (#66) üzenetére


Neil Watts
veterán

haha :DDD
Pedig ez nem volt vicc.
Szerintem tokeletesen hasznalhato lenne.

(#86) tkazmer


tkazmer
addikt

komoly, hogy ez az írás egy nyomtatott magazinban megjelenhetett?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#87) BiP válasza tkazmer (#86) üzenetére


BiP
nagyúr

Melyikre gondolsz?

(#88) tkazmer válasza BiP (#87) üzenetére


tkazmer
addikt

az van a cikk végén, hogy "forrás: chip 2011/3"

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#89) hoffman_ válasza tkazmer (#86) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez jogos kérdés, de szvsz a blikkben is van ekkora szemét.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#90) Ndruu válasza Dany007 (#76) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Tessék:
127.0.0.1 ok.facebook.com
127.0.0.1 www.ok.facebook.com
127.0.0.1 a.ok.facebook.com
127.0.0.1 www.a.ok.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com.au
127.0.0.1 www.facebook.com.au
127.0.0.1 nl-nl.facebook.com
127.0.0.1 www.nl-nl.facebook.com
127.0.0.1 facebook.nl
127.0.0.1 www.facebook.nl
127.0.0.1 facebook.com.au
127.0.0.1 www.facebook.com.au
127.0.0.1 login.facebook.com.au
127.0.0.1 www.login.facebook.com.au
127.0.0.1 www-10-01-snc2.facebook.com
127.0.0.1 www-11-01-snc2.facebook.com
127.0.0.1 www-10-03-ash1.facebook.com
127.0.0.1 www-12-08-ash1.facebook.com
127.0.0.1 www-13-08-ash1.facebook.com
127.0.0.1 static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 www.static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 login.facebook.com
127.0.0.1 www.login.facebook.com
127.0.0.1 login.facebook.com.nl
127.0.0.1 www.login.facebook.com.nl
127.0.0.1 fbcdn.net
127.0.0.1 www.fbcdn.net
127.0.0.1 fbcdn.com
127.0.0.1 www.fbcdn.com
127.0.0.1 ads.ak.facebook.com
127.0.0.1 www.ads.ak.facebook.com
127.0.0.1 static.ak.connect.facebook.co m
127.0.0.1 www.static.ak.connect.facebook.com
127.0.0.1 login.facebook.com
127.0.0.1 www.login.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 b.static.ak.fbcdn.net

Harrrr!!!!

(#91) BiP válasza hoffman_ (#81) üzenetére


BiP
nagyúr

(#81) hoffman_: pedig vissza lehetne élni vele.
És nem tudom, a te fantáziád mennyire erős, de megsúgom, valakit úgy is tönkre lehet tenni, hogy nem veszed el a pénzét.
Persze ettől még nem kell paranoiásnak lenni, de azért nem árt óvatosan kezelni a témát.

tkazmer: Köszi, figyelmetlen voltam.

(#92) total90 válasza adamssss (#69) üzenetére


total90
veterán

Nézz körül mekkora cégről van szó, mindenféle kifizetések után bőven marad suska a főnöknek :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#93) Dany007 válasza Ndruu (#90) üzenetére


Dany007
veterán

Hálás köszönetem! :R

(#94) k.soma válasza Atikusz (#54) üzenetére


k.soma
senior tag

Ezt hol találtad meg? :D

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#95) hoffman_ válasza BiP (#91) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tönkre hát, evidens. De akkor is úgy vélem, hogy az emberek nagy rész túl sok amcsi filmet nézett. Ha valaki, hát én adok az összeesküvés-elméletekre, sőt abban is biztos vagyok, hogy úgy a magyar titkosszolgálatnak, mint az amerikainak megvan az összes telefonszámom, és mailcímem, sőt akár személyesebb dolgom is. De én ezt magasról letojom, amennyiben így van. Ha pont én leszek a kiválasztott, mint a "nagyszabású" múvikban, hát majd futok. Nem eszik ezt olyan forrón, ne nevettessük ki magunkat. Most komolyan. Van fantáziám rendesen, de nem tudom elképzelni, hogy a facebook adatlopása hogy tud tönkretenni egy huszonéves egyetemistát, havi néhányszor 10k ösztöndíjjal, meg egy telekkel a nevén. Vagy egy dolgozó 30-ast, lakásért teperve. Vagy egy 40es párt 2 gyerekkel, évi 2 síeléssel. Ugyan... (és nem is feltétlen a hogyan - a miért is röhejes :) )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96) Lenry válasza derapo (#80) üzenetére


Lenry
félisten

egyrészt a portál neve Facebook. pontosan így leírva, és "fészbukk"-nak ejtendő.

másrészt: láttál te már internetet? informatikát? mert ha egy 70 éves nagymama jön ilyen baromságokkal, hogy "regisztrálsz Facebookra és feltörik mindenedet" akkor elnézően mosolygok, de egy IT fórumon ne kelljen már ilyen hamubasült fasságokat olvasnom :W

jelentéktelen senkiknek tűnő valakik is.

de ő nem fogja megadni a (valós) adatait, amit meg nem írsz ki (és most figyelj, mert most jön az Isteni Tudás), azt nem is tudják elolvasni. durva mi?

aki meg mégis kiírja a bejárati ajtóra, hogy "kulcs a lábtörlő alatt és 3 hét múlva jövök" az ne csodálkozzon, ha eltűnik a TV-je.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#97) hoffman_ válasza Lenry (#96) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Vicc ez az egész rinya, én frászt kapok tőle...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#98) ntomka


ntomka
nagyúr

Én ennyivel letudtam a fészbúk őrületet a hosts fájlomban:

127.0.0.1 www.facebook.com
127.0.0.1 facebook.com
127.0.0.1 static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 www.static.ak.fbcdn.net
127.0.0.1 login.facebook.com
127.0.0.1 www.login.facebook.com
127.0.0.1 fbcdn.net
127.0.0.1 www.fbcdn.net
127.0.0.1 fbcdn.com
127.0.0.1 www.fbcdn.com
127.0.0.1 static.ak.connect.facebook.com
127.0.0.1 www.static.ak.connect.facebook.com
127.0.0.1 www.connect.facebook.com
127.0.0.1 profile.ak.fbcdn.net

Tiszta, száraz, kellemes fészbúkmentes net. :)

ツ Headphones on - World off

(#99) azbest


azbest
félisten

Na és vajon mennyire volt korrekt, hogy a facebookon álltak szóba ösztöndíj/szociális ösztöndíj kapcsán a hallgatókkal a nagy vezérek:
http://www.facebook.com/SZTEEHOK [link]

Régebben jók voltak a fórumok is, ma már nem elég trendi... nameg legalább a kérdező mindenféle személyes adatit is látni, nem kell félni az anonimitástól.

(#100) hakosh


hakosh
tag

Akiket zavar a sok spam a facebooktól, azok nem tudják spamlistára tenni? Ill. akiket zavarnak a felkérések másoktól, azok nem tudnak egy alkalmazást blokkolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.