Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) prolad


prolad
őstag

Épp itt volt az ideje. Tessék visszaülni a tervezőasztalhoz és az asztali win 10 et megoldani mobilra. Abban még lenne is lehetőség a mai hardverekkel.

(#103) csongi


csongi
veterán

Ok csesztek el. Igergettek, es csak eddig jutottak. A felhasznalok igenyeit nem elegitettek ki. Ragaszkodtak a nyanvadt csempekhez. Mit vartak? Homokba dugott fej, es hurra minden jo lesz?
Pedig ott volt a potencial benne, hogy vegre legyen egy kompakt PC az ember zsebebe. De a szinfalak mogott olyan meg egyezesek zajlottak, ami miatt nem vihetek vegig a projektet. Szamos gyartonak leptek volna a gyukszemere, elsodlegesken az Intelnek.
Szoval penz es erdekek vannak a valos hatterbe, de ezt sosme tudjuk meg.
Ennyi volt, legalabb adott iranyt a tobbieknek.

Prolad: Te most mit is mondasz? Most alltak fel :D

[ Szerkesztve ]

(#104) Ceftriaxone válasza DaveHutt (#87) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Nagyon jó kis telefonom volt a Lumia 800.
Persze a WP 7 rendszer korlátozott volt , de legalább gyors és megbízható.
Még mai szemmel sem gáz az a sok fénykép, amit annak idején csináltam vele.

A Lumia 800 dizájn pedig még ma is példamutató. Megvan a telefon, időnként előveszem. :)

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#105) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Ejj, de jó volt olvasni! Jó cikk lett ez, Bog!
Könnyeket csalt a szemembe a régi nevek említése. Egy már soha vissza nem térő időre emlékeztetnek. :((

Sokat használtam valamilyen windows alapú mobil cuccokat a 2000-es években, pl HTC Kaiser, E-TEN, Mitacok... De voltak Nokiáim is (730, 735, 930, 640, 520, meg talán 6valami)

RIP

[ Szerkesztve ]

(#106) helixP


helixP
nagyúr

Legalább még senki nem jött elő az összeesküvés elméletekkel, hogy "szándékosan nyírták ki" és hogy "direkt nem fejlesztettek rá" :)
Bár legalább a Symbian-nosztalgia meg volt :)

Közhely, de biztos, hogy nem tesz jót a piacnak, ha csökken a szereplők száma. Valamint közös számítógép / telefon platfrom, így ismét távolabb került.

[ Szerkesztve ]

(#107) quailstorm válasza Polarstar (#67) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, ezért nem vettem Jollát sose, mert túl gyenge volt egyszerűen...
BB OS 10-et azért használtam egy darabig, az is egy merőben más UX és van AlienDalvikja mint a Jollának.

(#70) flexxx2: Opensource alapú, de zárt forráskódú rendszer. Mint a korábbiak voltak (NIT széria).

(#104) Ceftriaxone: az egész Lumia sorozat a Nokia N9 designjából élt külsőleg.

[ Szerkesztve ]

(#108) #56573440 válasza prolad (#102) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az megoldható lenne ha nagyon akarnák, csak mit akarsz rajta futtatni? Telefon üzemmódban normál win programokat használni az értelmes mint tabletre xp-t tenni... Aztán ott a kérdés hogy mi hajcsa'? Droid? Vegytiszta desktop win szeretné. Valami x86-os intel? Aksiidő?

Nekem már ezer éve ez a nedves álmom, az ubuntu féle megoldás kicsit reálisabbnak tűnt régen is, de abból se lett semmi... A Samu féle történet már jobbnak tűnik, és mások is próbálkoznak ilyesmivel ahogy láttam talán hua, de még nagyon messze van egy natív desktop érzés ezeknél azért.

Ezt a feelinget meg kizárt hogy az ms hozza belátható időn belül. Hasonló projektet se látok náluk jóideje...

(#109) margithid válasza #56573440 (#108) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem itt az lenne a megoldás, hogy a programoknak lenne egy X86-os változata és egy ARM, de ez szerintem nem fog megvalósulni, mivel a windows alkalmazásboltja egyenlő a nullával és most még jobban az lesz, hogy bejelentették a telefonos részleg végét.
Nagyon sajnálom én is a dolgot, de ez van.
Számomra a windows mostantól kizárólagosan asztali OS, eddig gondolkodtam windows táblagép vásárlásán, de ezek után lemondok róla.

(#110) quailstorm válasza margithid (#109) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez eddig is így volt UWP-ben.

Asztali opensource Windows appot meg ha keresztfordítasz ARM-re akkor ARM-es Wine-nal futtathatóak.

Amúgy ennek az asztali rendszernek a telefonon nincs értelme, nem bírná a hőterhelést, túl sokat kéne koppon járatni.

(#111) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Anno jómagam is kivettem a részem felhasználóként a Windows mobilos korszakából, a kedvencem talán a Lumia 800 volt (mint sokaknak), ebben erősen közrejátszhatott életem első AMOLED kijelzője, csorgott a nyálam a kirobbanóan élénk színeitől, de volt például Lumia 520-am is többek között. Az utolsó mobilom tőlük a Lumia 625-ös volt, annál jobban semmilyen telón nem hallottam a beszélgetőpartnereimet azóta sem. R.I.P.

[ Szerkesztve ]

(#112) opr


opr
veterán

Jo kis cikk, koszonjuk! :R

Viszont az meglepett, hogy a HTC HD2 kimaradt, az a telefon maga volt A legenda, a korabeli legjobb win-es telefon (magasan), es meg evekkel kesobb is nagy rajongotabora volt neki. Egy olyat anno nagyon szerettem volna, csakhat az arabol nemi tulzassal az ember tudott venni egy kocsit, egy lakast, es meg megmaradt a penz fele, en meg ugye csoro kolis voltam, nem volt penz semmire, csak parizeles zsomlere, meg ket kosarnyi alkoholra. ;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#113) fattyu


fattyu
veterán

nem rémlik hogy a BB os 10 kapcsán lett volna nekrológ. pedig azért kár.ezerszer jobb rendszer volt mint bármelyik ms. ( vagy akár droid ha már... )

nekem két hibátlan telefonom volt eddig. q5 és redmi 4 prime. lumiát kettőt használtam. 735 volt a jobbik. jáááj anyám én már akkor nem értettem miért vannak még életben...

na mindegy. csak eszembe jutott

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#114) quailstorm válasza opr (#112) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A nagy rajongótábor az nem csak a HD2 miatt volt, cotulla eszméletlen munkája és a Desire-rel egyező hardver.
Volt és van rá mindenféle droid, még Sense kernel is.
Windows Phone 7.8 interop unlockolva.
Sajna a 8-at nem merte rá kiadni...

Haverommal megvetettem anno a HD2-t, marha jó volt a multiboot telefon, csak a bekapcsológomb... hibás design, élt 3 hónapot, kuka. A digitizer szalagkábelét eszi meg.

(#113) fattyu: igen, az OS10 szerintem is nagyobb veszteség. Remek UX, rendszerbe integrált HUB, gesztusvezérlés. Tökéletes volt csak későn jött és nem volt pénz...
Ha nem lett volna droid benne még 2 évet se húzok ki rajta.

[ Szerkesztve ]

(#115) D1Rect


D1Rect
félisten

Az iPhone temetése a Microsoft rendezésében @ 2010.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#116) opr válasza quailstorm (#114) üzenetére


opr
veterán

Tudom en, attol meg legendas telefon volt, es mint windowsos telefon latott napvilagot, pusztan ezert irtam, amit irtam.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#117) aprokaroka87 válasza D1Rect (#115) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:D na ne..vót ilyen?

(#118) Alwares


Alwares
aktív tag

Összességében nem tudom azt mondani hogy kár érte, pedig nagyon szerettem.

Pedig egészen a WP7 béta óta fejlesztettem rá, kvázi ezen a platformon tanultam meg programozni, egy hosszabb ideig a munkám is ezzel volt kapcsolatos. De hogy miért nem volt rá sok app? Mert hiába a jó kis Visual Studio ide-oda, alapvető lehetőségek hiányoztak belőle egészen a 8.1-es időkig. Na onnantól jött el az idő, hogy nagyjából bármelyik alkalmazást nagyobb fejfájás nélkül el lehetett volna készíteni rá. De ez az OS negyedik évében történt meg!!

Így nehéz telepakolni egy appstoret, nem is tudom mit gondoltak. És ez csak a jéghegy csúcsa! Még pár apróság amikor a fejlesztőket elüldözték a platformról:
- WP8.0 -> lehetett átírni az összes addig WP7-es silverlight-os alkalmazást (ez még nem fájt annyira)
- WP8.1 -> az egész Builden csak a javascript fejlesztést reklámozták, közben nemsokat fejlődött a hagyományos SDK
- Win10 -> szar állapotban jött ki az OS (stabilitásban nálam a android 2.2-es időket idézte). Project astoria: androidos appok portolása WP-re, értelmetlenné téve az eddigi WP-s fejlesztők munkáját (vicces hogy ebből se lett semmi). Project Andromeda: ebben kb már a kutya se bízott....

Pedig mint eszközök, szerintem tök jó telefonokkal álltak elő. A HTC HD7 és a Lumia 1020 ott van a kedvenc telefonjaim között. A 1020-as még mostanában is visszük nyaralásokra fényképező helyett.

(#119) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Nagyon nagyon sajnálom, hogy így ért véget egy majdnem remek rendszer. :(

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#120) csakb válasza aprokaroka87 (#117) üzenetére


csakb
őstag

Vót hát: [link] :DDD

(#121) Daffchy


Daffchy
őstag

Azért sajnálom, anno Symbiannál éreztem hasonlót, mindkettő régi szép emlékeket ébreszt. :R

(#122) Hadrian


Hadrian
tag

Elvileg hamarosan jönnek a snap 835-re épülős win 10-es laptopok. Lelőtték a mobil verziót, de lehet, hogy csak azért mert teljesen már elképzelésük van erről az egész dologról.

(#123) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Woland RIP

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#124) tixem


tixem
addikt

Kár, imádtam a 820-am. Meg úgy az egész szisztémát. A legjobb mobil OS lehetett volna belőle. Nagyobb hátszél az MS-től, ügyesebb marketing, egy pici kis logika és mára már szerintem ott lehetne az android és az iOS mellett. Gyors volt, stabil, egyszerű mint a faék, még anyám is tudta használni pedig a digitális busman mellett Ő az illusztráció. Szuper telefonok jöttek ki rá, ennek ellenére olcsó volt. Jó vót na :)

Ez van ha egy projekt mögé olyanokat ültetnek akiknél egy félig rohadt krumpli is bonyolultabb létforma.
RIP

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#125) Def26


Def26
félisten

Ótvaros szar rendszer volt, soha semmi nem működött rajta megfelelően.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#126) Plazmacucci válasza Def26 (#125) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:Y

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#127) eszgabor


eszgabor
aktív tag

"Nem lesz több Windows mobilra"
YESSSSS!

Egyszer besz*pattak vele, mégegyszer nem fognak. Így már legalább mást sem húznak csőbe.
Amit műveltek az nem terméktémogatás volt, hanem cserbenhagyás. Késznek kikáltott 8.1-es fércmű, amit aztán b*sztak kijavítani.
Amikor visszatértem androidra és a feleségemnek adtam a lumia 620-at - gondolva, hogy neki a nokia 6120 classic után hipertérugrás lesz úgyis - megkérdezte egyszer pár hónap múlva, hogy "hogyan tudtam én ezzel 2 évig élni?" annyira megbízhatatlan volt.
A hivatalos appok szép lassan megszűntek - kihátráltak a fejlszetők is - eleinte volt szuper youtube app, meg yahoo, meg mindenféle, aztán végül indiai, meg mindenféle lelkes programozók nevén futott valami eredetihez nagyon hasonló hangzású és kinézetű app, de mégiscsak erősen megkérdőjelezhető app. (jelszót kiadni idegennek???)
A telefonon az appok értesítései összevissza jöttek, volt ami jött, volt, ami nem.
Lefagyott az IE, ha egy kövérebb weboldalt be kellett volna tölteni és kiírta, hogy memóriatakarékossági okokból bezárta a lapot, miközben semmi más nem futott a háttérben.
E-mail fiókot csak úgy tudott kezelni, hogy le kellett töltenie a leveleket. Hiába volt mobilnet és wifi, a szerveren, csak külön utasításra keresett. Egy sima IMAP-ot képtelenek voltak megoldani.
Az excelbe másolgattam adatokat, majd egyszercsak hipp-hopp mire viszaváltottam az excelre, már üres volt. Ilyen a kamu multitasking.

Végre a odakerült win phone rendszer, ahova való. A süllyesztőbe.
Nem a rendszerrel volt baj, mert ha működött, akkor szerettem, de az a multinacionális tohonyaság, ahogyan hozzáállt a MS az volt a katasztrófa.
Az ilyet vagy erős elköteleződéssel és felelősségérzettel érdemes csinálni, vagy sehogy. Itt a fél-egy évet méricskélünk, marketingelünk, meg bullshitezünk nem működik, mert addig hátat fordít a mag, ha nem látszik az igyekezet.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#128) D1Rect válasza Def26 (#125) üzenetére


D1Rect
félisten

Ettől találóbban össze se lehetett volna foglalni.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#129) Mr.Silkó válasza aprokaroka87 (#117) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Erről én is lemaradtam! :C

(#130) aprokaroka87 válasza Mr.Silkó (#129) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk akkor az iphone már élt.
Ezek végűlis élve eltemették?

Akkó mán meg is van, mi lett a Windows mobilos rendszerrel.

Az Apple elátkozta a Microsoftot

(#131) Bici válasza aprokaroka87 (#130) üzenetére


Bici
félisten

Aki másnak vermet ás, annak visszanyal a fagyi. :P

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#132) gabó


gabó
tag

Én szerettem Őket, több is volt. sajnálom :(

Nekem8

(#133) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A WP 7-es és 8-as időket nagyon szerettem, meg sem fordult a fejemben hogy mást használjak. A 10 után viszont egyre sűrűbben.
A Lumia 920 volt álmaim telója nagyon sokáig és mikor megszereztem csak még jobban megtetszett. Ezt a 930 váltotta ami szintén a széria hibákat leszámítva nagyon tetszett. A 10-et már a béta program elejétől használtam rajta és eleinte nagy reményeket fűztem hozzá. Mikorra kijött a hivatalos verzió akkorra viszont már nagyon az androidra való váltás küszöbén voltam mert katasztrófa lett a W10M és azóta se nagyon javult a helyzet. Miután sokadszorra is pofán köpte az MS a vásárlóit utána végleg leváltottam a 930-at, visszatettem rá a 8.1-et és fater azóta is megelégedve használja. Úgy gondolom ideje is volt már véget vetni ennek a szánalmas bohóckodásnak amit csináltak mobil rendszer fejlesztés címszó alatt. Idővel rádöbbentem mekkora vérkapitalista cég a MS hisz több ízben undoritóak tojt a felhasználóikra és nem egyszer húzta ki a talajt azok alól akik bizalmat szavaztak nekik azzal hogy Lumia telefont vettek. Az ígérgetesekből nem lett semmi, saját szolgáltatásait nullazta a saját platformján, a saját app-jait nem fejlesztette csak a konkurens cégek rendszereire stb. Megérdemelten jutottak idáig. Jól elcsesztek egy alapvetően szuper koncepciót. Arról már ne is beszéljünk hogy marketing nulla volt, így még esély se volt eladni a telefonjaikat. A Nokia időszakban nyomták az ötletesebbnél ötletesebb reklámokat, mellé jó telefonokat is csináltak és ez meg is látszott abban, hogy szépen nőtt a piaci részesedés. De azóta egy nagy nulla lett ez is. Vajon mire volt ez jó? Bár gyanítom valakinek nagy haszna lett a dologból.

(#134) Gabesz84 válasza eszgabor (#127) üzenetére


Gabesz84
őstag

Sose volt rá hivatalos youtube app, egyszer volt vagy 1 hónapig amit az MS gyártott, de a google betámadta őket és emiatt törölték.
Egyébként, hány google szolgáltatás is volt elérhető ezen? Ja, hogy 0 (1 igazából, mert a kersőjük...). Ugyanis a google baszott rá bármit is fejleszteni.
Ugyanez elmondható a facebookról is, ugyanis a facebook app évekig MS gyártmány volt, majd most hogy átvette a facebook, stabilitásra hirtelen egy kalap szar lett. A betöltési idő meg hihetetlen gyors lett a maga 30 másodpercével. Értesítéseket meg azóta sem képes egyik se kitenni zárolási képernyőre.

Miután a 2 legnagyobb és sztem legfontosabb platform sose volt hivatalosan elérhető a telefonra, ez alapból hátrányos helyzetbe rakta őket.

Szóval a döglődés az nem teljes mértékben az MS sara, de hát Suttyó Nadella le is nyilatkozta a napokban hogy ő végig ellenezte az egész mobil részleget. Szóval úgy, hogy a vezető nem hisz egy termékben, az már halálra van ítélve...

A cserbenhagyással egyetértek. Omnia7 óta csak WP-m van, és 2x szopattak be azzal hogy leálltak a frissítésekkel. Nade anno az androidos cuccok terméktámogatása is hasonlóan fos volt.

(#135) xmaas


xmaas
őstag

Béke poraira ha nem lettek volna ennyire bal****ok nem lett volna semmi gond a rendszer egyszerű volt és használható ,csak hallgatni kellet volna a felhasználói visszajelzésekre /kérésekre de nem inkább csinálták saját fejük után azt amire nem voltak kíváncsiak a végfelhasználók nem is csoda .

(#136) Freiherr válasza Gabesz84 (#134) üzenetére


Freiherr
őstag

Ja, de volt olyan app YT-ra, ami tudta a háttérben is futtatni, ez droidon most sincs (Google miatt nem is lesz szerintem).

XXX

(#137) HarleyCustom válasza Def26 (#125) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Valójában igazad van. Nincs mit szépíteni rajta.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#138) Xaels


Xaels
félisten

Remek írás, attól függetlenül, hogy van amit én másként látok/láttam.

Az okostelefonos pályafutásom, ha kicsit tágan értelmezzük, akkor egy Nokia 6680i-vel kezdtem. Akkoriban másról szólt ez a szegmens. Később egy Samsung i600 követte amit nagyon sokat nyúztam és évekig ment még anyumnál. Aztán volt pár próbálkozás butavonalon, de csak beütött az első felejthetetlen szerelem egy SE Xperia X1. Szerintem a WM6 remek OS volt, legalább is a geek rétegnek. Ezzel szemben a WP7 éveket késett és gyakorlatilag olyan volt mint az IOS amikor bemutatták... Párom Lumia 800-at használt, hogy én néha a legszívesebben a falhoz vágtam volna. Akkoriban mindenhol zengték, hogy ez nem lesz Android, hogy minden frissítés meg fog jönni mindenkinek... Aztán ezek csak késtek és késtek, illetve jól kiszúrták az emberek szemét a 7.8-al. Ugyanezt eljátszották aztán a 8 és a 10 között is. Amennyire szerettem a WM-et annyira utáltam a WP-t és ennek semmi köze a csempékhez. Amit az MS művel OS fronton az elmúlt években inkább nem kommentelem. Nem sajnálom, hogy innen kikopnak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#139) icezozo


icezozo
addikt

szomoru attol volt jo, hogy szines a vilag :) tobb op rendszer tobb szin a vilagban. mara mar csak a " 2 " nagyhatalom maradt :(

sajnalom ,hogy igy lett vege ennek is ...........

http://qwankido.hu/

(#140) Gabesz84 válasza Freiherr (#136) üzenetére


Gabesz84
őstag

hááát, egyik sem tökéletes. Metrotube, és tubecast is berecseg mikor háttérbe rakom. De igaz, legalább van :D

(#141) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Nem értem, hogy hogyan lett Bill Gates a világ legmenőbb üzletembere, ha a gigacége ilyen impotens.....Azt vártam volna tőlük, hogy valamilyen klassz integrációt találnak ki a PC-k és a mobileszközök között; de önmagában is fejleszthették volna a mobil op. rendszert. Pénz, és embertömeg rendelkezésükre állt.

(#142) quailstorm válasza kisnokia (#141) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gates már kb 10 éve nem csinál semmit a cégben. Utoljára tőle az XP Tablet editionre emlékszem, most csak a pénzt használja.

És nem is az elmúlt 10 évben lett a legsikeresebb üzletember, hanem kb a W95-tel.

(#143) Postas99 válasza Freiherr (#136) üzenetére


Postas99
senior tag

OGYouTube És minden gondod megoldódik. JAAAA lezárt kijelző mellett is fut.

[ Szerkesztve ]

(#144) troviko


troviko
senior tag

Jó, hogy a MA! végre megírja az igazat a WP-ről. Persze kicsit későn jött, biztos palira vettek ez alatt a pár év alatt pár száz, vagy ezer embert. Úgy látszik, most van az a pillanat, mikor elapadtak az MS szponzorpénzei, és vagy már nem kell félni a mamutcég bosszújától.
Ez a fajta őszinteség korábban kellett volna (nyilván nem csak a MA! részéről, hanem az összes tech oldal részéről). Lehet, ha korábban kapja a komoly bírálatokat a cég, a WP még ma is élne. Úgy fest nem jutott el hozzájuk a valós felhasználó vélemény. Persze erősen tehetnek is róla, mivel nagyon sok pénzt elszórtak marketingre, meg arra, hogy a kis ügynökeik széttrolkodják a fórumokat hazugságokkal, és hülyeségekkel. Így jár, aki ferde tükörbe néz, nem a valóságot látja viszont.

Én Windows (7) rajongó vagyok, örülök nagyon, hogy megdeglett a WP, ezzel az MS nagyon rossz irányba ment, és nagyon sokáig ment a rossz irányba, talán most észhez térnek, és tanulnak a hibáikból (elvégre elég sok pénzükbe került).

Amit sajnálok, hogy az MS most kiszorult a mobil és a tablet piacról is (a surfacet nem számolom ide, az árazásuk miatt rétegtermékek, nagy profitot nem termelnek) és nincs a cégnek látható jövőképe. 7-8 évet buktak most el, teljes mértékben. És még előttük van az UWP és a Store bukása is. Előbb utóbb be kell látni, hogy az is halott ügy. Jelenleg nincs semmijük, amire építhetnek.

https://www.oldtech.hu/

(#145) troviko válasza kisnokia (#141) üzenetére


troviko
senior tag

Giga cég úgy lett, hogy maffia szerűen visszaéltek a helyzetükkel.
A baj az, hogy mára valószínűleg tele van impotens idiótákkal a felső vezetésük, és azt kell csinálni, amit 2-3 hozzá nem értő kretén kitalál. A szakemberek le vannak sz..., a felhasználók le vannak sz.... Az MS olyan lehet belülről, mint Észak Korea. Csak kisebb... őőőő... vagy nagyobb.

https://www.oldtech.hu/

(#146) kisnokia válasza quailstorm (#142) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Általánosságban írtam. Azért a Nokia Brand ilyen elpocsékolása mind a Nokiát, mind a Microsoftot a gazdasági tankönyvek negatív példái között tüntethetik fel...

(#147) lazac_


lazac_
tag

Ejj-ejj MS.

Első "okostelóm" egy LG KS20 volt, ma is el tudnám viselni a méretét... Igaz, hogy külső GPS vevő kellett hozzá, ha túrázni mentem, na de nem is ette emiatt annyira az akkut. Emlékszem, az volt a WM6.1->WM6.5 legnagyobb érezhető módosulása, hogy immáron méhkaptár elrendezésben voltak az ikonok, nesze neked rezisztív táccs...

Lumia640-et vettünk a feleségemnek, mint okostelefonnal ismerkedőnek, imádta 1,5 évig, most gyakorlatilag használhatatlan, ment is a levesbe, lett belőle Android...

(#148) PZsolt27


PZsolt27
tag

Kár érte, nagyon sajnálom. Könnyű volt rá fejleszteni, remek dokumentáció, Visual Studio, stb. Rettentő jól használható volt a mindennapokban, nagyon kézreállt az egész rendszer felépítése. Elsőre mondjuk nem tetszett, de aztán nagyon megszerettem. Sajnos egy-két idióta hozzá nem értő fejes döntése - ahogy más is írta már előttem - bőven elég ahhoz, hogy tönkretegyen mindent.

A Lumia 800, 520, 620, 735, 640 mai napig megvannak és tökéletesen működnek. A 735-öt még használom is másodlagos telefonként.

R.I.P. :( :( :(

(#149) leslie23


leslie23
tag

kár érte, nagyon szerettem anno a rendszert. funkciók terén mindig el volt maradva az Androidtól, viszont a WP8.1-es időkben betonstabil volt, imádtam. 920, 930, 830, 730 mai szemmel is gyönyörű telefonok.

szerintem valahol a Denim frissítés után rontották el, indokolatlanul belassult az addig sem szélvész tempójáról híres fejlesztés, egyre gagyibb készülékekkel jöttek és a WP trójai falova, az 520 nem kapott méltó utódot.

ma még talán nem látszik, de szerintem hosszú távon az asztali piacon is fájdalmas veszteségekre készülhet az MS, a Google nagyon nyomul, és átlag usernek simán elég amit pl.: S8 tud a DeX-szel...

(#150) lexter00


lexter00
őstag

Nem is értem miért döntötték bele a milliárdokat hisz gennyesre keresik magukat az Androiddal...
Amúgy volt egy Lumia 625-öm azt szerettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.