Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm, pedig még olyan hír is jött, hogy újabb kiadása lesz az S21FE-nek.

***

(#2) jeni válasza ollie (#1) üzenetére


jeni
félisten

Feltehetőleg nagyobb százalékban CSÖKKENT az eladási volumen a SAMSUNG mobiloknak a korábbi évekhez mérten.

[ Szerkesztve ]

(#3) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Valahol jogos a felvetés, az A széria tetejével összeért az előző évei FE verzió.
Egy A52s, A53, S20FE kb egy szinten van.
Illetve A72, A73, S21FE is együtt mozog.

(#4) Micsurin válasza bigmasterg (#3) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az az 52s a 778-al azért nagyon erős kijelentés, hogy FE szintet ütne. :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5) bigmasterg válasza Micsurin (#4) üzenetére


bigmasterg
addikt

Árban gondoltam.

Viszont 1 évvel több frissítést kap az A52s.

(#6) badacsony


badacsony
őstag

És az S21 FE-nek lehet 4G-s változata SD 720G-vel: [link] .

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Az S20 FE-nek még volt értelme, az S21 FE-nek már alig. (Bár a 8/128-as szerintem ajánlott vétel volt.)

(#8) bollokcs80 válasza janeszgol (#7) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Jó lett mindkettő, a 21-et kezdetben kicsit túlárazták, de mostanában szebbnél jobb kuponos akciókkal jó áron lehet vinni a samsung.com-on. Én is beújítottam egy 8/256-ost, kicsivel 200 felett.

B.Cs.

(#9) The A Team


The A Team
csendes tag

Egy S21FE boldog tulajdonosa vagyok, előfizetésre. Eddig a nagyon korlátozott felület az ami zavar, MIUI után nagyon sok mindent kellett újratanulni. Például képernyőkép készítés az szánalmasan, őskori módon csak gombokkal lehetséges, a három ujjas megoldás sokkal egyszerűbb és könnyebben kivitelezhető egy kézzel. A hardver nagyon pöpec, a szoftver rugalmassága nem különbözik a MIUI 12-től. Vannak hasonló hibák mint minden másik gyártó kezelőfelületénél. A kamera elég jó, de nincs működő Gcam Snapdragonos kiadásra, így a főkamera rosszabb a Gcam-es Mi 9t Pro-tól (előző telefon). A 3x-os optikai nagyítás OIS-szel pedig rengetegszer kapóra jött eddig. A széleslátószögű lencsét megoldhatnák úgy is, hogy a főkamerát használják hozzá, mert abszolút felesleges ezért még egy kamerát belerakni a telefonokba. 2szer ha használtam a szélest csak próbának.

(#10) ollie válasza The A Team (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet kézéllel is képernyőképet csinálni, én mindig úgy csinálom.

A széleslátószögű lencsét megoldhatnák úgy is, hogy a főkamerát használják hozzá, mert abszolút felesleges ezért még egy kamerát belerakni a telefonokba.

És hogyan lehet 2 különböző látószöge egy fix lencséjű kamerának?

[ Szerkesztve ]

***

(#11) Yeffy


Yeffy
veterán

wow, nem birta tul sokaig, ha valoban elkaszaljak.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#12) #72042496 válasza ollie (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is, lehet gombokkal is képernyőképet menteni? :D

[ Szerkesztve ]

(#13) ollie válasza Yeffy (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát azért jó pár éve vannak ezek az FE kiadások, még talán a megboldogult Galaxy Note7-tel kezdték.

***

(#14) Yeffy válasza ollie (#13) üzenetére


Yeffy
veterán

valoban, de ha jol remik, korabban Lite neven toltak, csak mint ha lett volna valami olyan hir, h az tul degradalo egyeseknek, igy lett a Fan Edt, ami nem hangzik olyan butitottnak, mint a Lite.
asszem', de nem kovetem minden nap a hireket.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15) Donki Hóte válasza The A Team (#9) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Manapság nincs tökéletes telefon, mindegyik kompromisszumokkal terhelt. A drága készülékekben kevesebb a kompromisszum, de bőven van azokban is, az olcsóbbakban meg lassan más sincs, mint kompromisszum.

Az FE sorozat elkaszálásáról meg csak annyit tudok mondani, hogy nagyon sajnálatos lenne. Van piaca az ilyen telefonoknak.

Az, hogy az S21FE üzletileg bukta lett, azt a Samsung csakis saját magának köszönheti, fél évig húzták a telefon piacra dobását. A potenciális vevők már beállították magukat az S22 sorozat megvételére, amikor is a Samsung 2 héttel az S22 piacra dobása előtt kihozta az S21FE telefont.

Ezt a bénázást az egyetemen kellene tanítani, a "hogyan ne csináljuk" témában.

Ráadásul a Samsung ebből azt a következtetést vonta le, hogy az FE telefonoknak nincs piaca :W

Persze üzletileg van logika az olcsóbb FE telefonok piacról történő kivezetésében, hiszen a Samsung azt látta, hogy egy relative olcsóbb FE telefon helyett megveszik az új S sorozatot, amin azért nagyobb nyeresége van a gyártónak.

A chip kevés, oda kell csoportosítani, ahol jobban megfizetik.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#16) janeszgol válasza Donki Hóte (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Az S10e-t is hamar kivezették. Gondolom olvasták a sok panaszt az akkuról. Tehát nem gondolkodik, hanem csak vaktában cselekszik a Samsung.
Érdekes, hogy az iPhone 13 lehelletnyit nagyobb, sokkal gyorsabb, akku kb azonos, és mégis jobban bírja. Lehet, hogy az S10e-nek most kéne utódot csinálni 4 nm-en. De ne egyen nagyobb!

[ Szerkesztve ]

(#17) Aryon87


Aryon87
félisten

Rossz időzítés miatt már az előző sem fogyott jól, vége lehet a rajongói szériának.
Avagy hogyan vágjunk haza egy sikeresnek induló szériát... Bravó Samsung..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#18) janeszgol válasza Aryon87 (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung ehhez ért. Idézek magamtól:
"Pár évvel ezelőtt pont ezért hagyták el a csúcs széria nevét az olcsóbb kivitelből, hogy ne rombolja az imázst. (S4-S4 Mini, S5-S5 Mini, és utána már A szériaként lett elnevezve).
Úgy látszik nem megy eléggé a szekér és vissza kell nyúlni a vevőcsalogatáshoz."

(#19) Aryon87 válasza janeszgol (#18) üzenetére


Aryon87
félisten

Úgy látszik nem megy eléggé a szekér
Az az S20 szériától nem megy már. Pedig van potenciál bőven, de töketlenkednek, lásd S22 széria, főleg az Ultránál van sok nyígás.. (merül, nincs térerő, siralmas kameraminőség ésatöbbi /nekem béta állapot ez/ )

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) janeszgol válasza Aryon87 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Át kell gondolni ezt a telefonosdit. Mindenképpen kell egy erős GPU átlagos zsebekbe? Pláne úgy, hogy inkább még mindig a CPU dominál, hiszen akkor nem lenne szükség a Cortex X1-re, ha nem így lenne.
Legyen gamer telefon, ami bivalyerős. Az S2x legyen a FE lényege: kiváló kijelző, nagyon jó kamera, ám gyengébb SoC. És akkor tegyük fel a jobb térerőt. Kicsit gáz, hogy Hajós Andrásnak a Dalfutár hetedik évadjában fel kellett mennie a pincéből (vagy honna, ahol zenélt a zenekar), hogy legyen a Fold 3-nak térereje. Egy Huawei helyből megugorja ezt a P10-től. És nem, nem sugározza szét az agyam.

Át kell gondolni.

(#21) bigmasterg válasza Aryon87 (#19) üzenetére


bigmasterg
addikt

"siralmas kameraminőség"
?? Hol? Ilyet nem igazán olvasni / tapasztalni.

(#22) Aryon87 válasza bigmasterg (#21) üzenetére


Aryon87
félisten

Számomra az. Egy alacsonyabb kategóriástól még elfogadnám azt, amit jelenleg a 22Ultra ad. Lehet pofoztak azóta rajta, de amit legutóbb láttam, eléggé szájhúzós még mindig durván fél misiért.
S21Ultrát viszont bő 1 év távlatában szépen kipofozták, abba szinte nem tudok belekötni.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23) ollie válasza janeszgol (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S10e nem rajongói széria volt, és nem vezették ki gyorsan.

***

(#24) ollie válasza Aryon87 (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

merül, nincs térerő, siralmas kameraminőség ésatöbbi /nekem béta állapot ez/

Ebből szerencsére semmi sem igaz. Pár hete cseréltem S21U-t S22U-ra, és mindenben jobb az S22U. A siralmas kamera minőségről meg csak annyit, hogy az egyik legjobb telefon fényképezés szempontjából.

***

(#25) Yeffy válasza janeszgol (#18) üzenetére


Yeffy
veterán

Pár évvel ezelőtt pont ezért hagyták el a csúcs széria nevét az olcsóbb kivitelből, hogy ne rombolja az imázst. (S4-S4 Mini, S5-S5 Mini, és utána már A szériaként lett elnevezve)

akkor ezek szerint már korabban elkezdték ezt, mint a Lite > FE valtasnal. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#26) Donki Hóte válasza Yeffy (#25) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem volt Galaxy (I) telefonom, amikor kaptam céges telefonnak egy (szintén első szériás) Galaxy Mini telefont.

Mit mondjak, nagyon nem egy kategória volt a két telefon, a Mini egy szamár volt a paripa mellett :P

Az FE széria sokkal közelebb áll az alapszériához, mint az akkori Mini telefonok.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#27) Yeffy válasza Donki Hóte (#26) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, fogtam en is kezbe az elso Minikbol, kozuk nem volt a nagy tesokhoz.
nekem S III volt az elso droidos okostelom, es ott is elegge szembetuno volt a kulonbseg a Mini es a sima kozott.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#28) The A Team válasza ollie (#10) üzenetére


The A Team
csendes tag

Így!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.