Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Kösz szépen ezt a cikket!
Felidéződött bennem, hogy hogyan írtam le a legeslegelső programsorokat életemben a cikkben nevezett úr interpretere előtt. :) A helyi rádióamatőr klubban odaültem a gép elé (amitől el voltam varázsolva, ott kezdődött minden), egy őszi napon 1983-ban, a felnőttek említették a sablontémát, egészek összege 1-től 100-ig. Ciklusokról nem tudtam én még (szinte semmiről, csak előtte a rádiós szobából már átültem a társalgóba, és néztem, ahogy pár felnőtt programsorokat irkál), a gaussos történetről viszont már hallottam annak idején, úgy gondoltam, azt a módszert alkalmazom inkább. Nem tudom már, input vagy értékadás volt-e az első sorom, de az előbbit reprodukáltam most, egy régi mentésből előkeresett múlt századi PCVIC.COM fájlnevű emulátorban. Ennek megvalósulásához most a 64 bites rendszer a háttérben a WOW64-gyel emulált a DOSBoxnak egy 32 bites környezetet, a DOSBox elindította a 16 bites DOS-os PCVIC-et, a PCVIC pedig emulálta a 8 bites VC-20/VIC-20 gépet, így megvolt egy 64->32->16->8 utazás. :) (Tudom, hogy vannak online emulátorok, de így még külön tetszett)

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.