Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Értem az elvet, de ehhez minek négy mag?

<< Heimdal >>

(#2) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Mi ez a frankenstein ;] komolyan kepes ennyire de ennyire retegtelefon gyartani ugy, hogy kifejezetten ennek a kepernyonek uj gyartosort alakit ki? szeretnem en azt latni mennyit sporolnak/nem sporolnak meg ezen.

Otlet nagyon bovli. Valszeg egy gyengenlato fog 4 magos geppel futkarozni es eroltetni a szemet hogy lasson is valamit..kell a 4 mag a legujabb jatekokhoz :D

YNWA

(#3) nbg válasza Retekegér (#1) üzenetére


nbg
senior tag

Meg minek 5"?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Most jöhetnek a "minekekkorafelbontásúkijező"típusú emberek! Meghallgatta őket a samsung. :D

(#5) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Hát akkor jól van. Az indoklás meg a csak dél-koreai elérhetőség kiválóan illik egymáshoz. Sőt, az indoklás már csak azért sem állja meg a helyét, mert ilyet szoftveresen szokás megoldani a meglévő felbontás melletti nagyítással és kontrasztosítással, hogy jó éles és tiszta legyen a kép.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) madd dogg válasza Rickazoid (#5) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nem láttak még WP8-at :-D

(#7) hunter84 válasza NeRo28 (#4) üzenetére


hunter84
aktív tag

Ez jó! :D

(#8) Remus389 válasza BoC1ka (#2) üzenetére


Remus389
veterán

dehogyis, rendelkeznek ezzel a képernyővel, Galaxy wifi 5.0 talán

talán így sozzak el

a. Samsung pont arról híres hogy ugyanazt a hardvert többször, optimálisan felhasználja, lásd a galaxy s kijelzojet azota hány telefonba belepakolta

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#9) dreamdancer válasza Rickazoid (#5) üzenetére


dreamdancer
őstag

Teljesen egyetértek. Én is rosszul látok és - a kijelzőméret mellett - pont a minél magasabb ppi, a jó, éles és kontrasztos kép segít, a szoftveresen megoldott nagyobb felirat/betűméret (ami amúgy pár alapapp kivételével mindenhonnan hiányzik), nem pedig a nagy pixelek.

Ez a régi Windows-okat idéző primitív megoldás lenne, csak nem erre halad már a világ. Remélem.

Nem a lényeg a fontos.

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ne ez ppi szempontjából egy hulladék.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) BoC1ka válasza Remus389 (#8) üzenetére


BoC1ka
senior tag

tenyleg...ott a wifi 5.0..Akkor mar azt is tudjuk hogy nez ki a keszulek:) erre a keszulekre nem gondoltam.

YNWA

(#12) gybazsi válasza Rickazoid (#5) üzenetére


gybazsi
senior tag

Nekem is pont az jutott eszembe, hogy azért ezt szoftveresen is simán meg lehetne oldani.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#13) Kashim


Kashim
őstag

LOL! Ez aztán a magyarázat.

...not

(#14) moleculez


moleculez
veterán

ugy latszik rajtuk maradt egy rakat kijelzo....GPS modulokba jo szerintem. ( az okoskamera utan johet az okosdzsipiesz)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) HuMarc


HuMarc
addikt

Igen, mert az idősebbeknek pont egy 5 colos phablet az álmuk... Nem tudom, hogy van ez Dél-Koreában, de itt Magyarországon szerintem a 60+ korosztály nem nagyon tudna kezelni egy okostelefont, akármilyen nagy/kicsi/éles képű... (Nyilván vannak kivételek!)

(#16) hekmi válasza moleculez (#14) üzenetére


hekmi
tag

az okoskamera utan johet az okosdzsipiesz
az már van :)

(#17) HuMarc válasza moleculez (#14) üzenetére


HuMarc
addikt

Okos GPS úgy a WinMo 6 megjelenése óta létezik... :U

(#18) R081


R081
tag

5" kijelzőn WVGA....nice...remélem pentile technológiás lesz a megjelenítő, tuti siker lenne...

Újabb ipari hulladék szvsz.A 4 mag meg szerintem csak vevőcsalogató.

Krav Maga - We train like we fight, we fight like we train.

(#19) HuMarc válasza R081 (#18) üzenetére


HuMarc
addikt

MyAudio Phone Series 5".... 5"-os, WVGA felbontású, és az én megállapításom alapján nem volt pixeles... Egyébként 168-os a ppi és az iPad Mini-t 167-os ppi-vel senki sem gyalázza..

(#20) Nigér válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


Nigér
őstag

Viszont durva benchmark eredményeket fog hozni az alacsony felbontású megjelenítő miatt, aztán a félvak dél-koreai nénikék rajoskodhatnak az idősek otthonában az eredményeikkel ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

A notebookokban meg már évek óta az alacsony felbontás mellett vannak a gyártók, 11,6" és 14" között csak és kizárólag a szaros 1366x768-al találkozni... :(((

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#22) Cyberpunk válasza =WiNTeR= (#21) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Asus-nak van Full HD-s gépre is subnoti kategóriában. Igaz inkább ultrabook.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) Moleman


Moleman
addikt

Na, most már utólag ráfoghatják minden második telefonjukra, hogy gyengén látóknak készült. :DD

(#24) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Na akkor ezt most szépen fogják meg, csomagolják be egy 4,3-as kijelző mögé, és akkor holnap indulok érte..

(#25) hurrikan válasza =WiNTeR= (#21) üzenetére


hurrikan
addikt

De kétszer, háromszor messzebbről nézed a kijelzőt.
TV-knél meg még alacsonyabb a PPI, de azokat meg a laptopnál is távolabbról nézed.
Minél közelebbről nézel valamit, annál jobban kell magas PPI.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#26) scyllarus válasza HuMarc (#19) üzenetére


scyllarus
veterán

Pont ezt akartam írni... Meg az aTab-nak is van egy koppra ugyanilyen hardverrel szerelt gépe. Mindkettőt (sőt mindhármat, mert a Myaudioból már itt a Plus is, mindenben ugyanaz, kivéve a 2 magos procit) volt szerencsém közelről megtekinteni, nekem egyáltalán nem tűnt pixelesnek a kép.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#27) Rickazoid válasza hurrikan (#25) üzenetére


Rickazoid
addikt

Azért már TV-knél is HD a minimum és gyorsan terjed a fullHD... a HD-nál nagyobb felbontású kijelzőt kapó notebookok viszont legtöbbször aranyárban vannak (ritka a kivétel, de azok is 250 ezer környékén indulnak általában), miközben már a fullHD IPS paneleket is fillérekért dobálják lassan monitorokkal.
A telefonoknál és tableteknél meg át is ugrották a HD-t, 720p után egyből fullHD jött, néhány nem szabvány megoldástól eltekintve.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#28) Pete55555


Pete55555
addikt

Apám cége most Note1-eket szórt szét a munkatársaknak, azzal dolgoznak, és legalább látják is jól, a dolgozók, és az ügyfelek is. Nem értem, hogy ez most minek? a Note1-nél nem lesz olcsóbb 4 maggal...

...Szeretem leracsniztatni...

(#29) HuMarc válasza Pete55555 (#28) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogy minek? Mert van raktáron X ezer felesleges 5 colos WVGA kijelző, 4 mag meg csak a hype miatt kell...

(#30) gerilee


gerilee
aktív tag

Lehet, hogy annak idején volt egy 5"-os WP7-es projekt, ami nem valósult meg, a kijelzőt már legyártották, kidobni nem fogják, hát csinálnak Androidos nagyimobilt belőle...

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#31) vinibali


vinibali
őstag

ez a valamiféle "engedélyező társaság"?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) HuMarc válasza vinibali (#31) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, ha nem ugrik be így, hogy FCC, akkor ITT a honlapja... :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.