Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) orbano válasza Zolaash (#18) üzenetére


orbano
félisten

nem, csak akkor sértődnél meg, amikor megjönne az első villanyszámla :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#52) orbano válasza X@b3e (#48) üzenetére


orbano
félisten

arról nem is beszélve, hogy a világ nem kockákból áll, akiknek az a hobbijuk, hgy figyeljék az aktuális hardver kínűlatot, tuningolni és gépet szerelni tanuljanak. lehet van egy állásuk, ami jól fizet, és LESZARJÁK.

A vér nem válik VAZZE!™

(#53) geolang válasza X@b3e (#48) üzenetére


geolang
tag

Néhány tény:

1: A ház kivételével semmi sem AW gyártmány, ebből következik hogy a hozzáértő sajátmaga is meg tudja építeni a konfigot 30%-al olcsóbban. Ez jelen esetben fél milla külömbözetet jelent.
2. Nem hinném hogy akárki is a konfig-ot fikázta volna, hanem inkább az árát. Ez pedig valószínűleg a személy pénztárcjáról vagy költési hajlandóságáról mond véleményt és nem at AW-ről.
3. Mivel a külföldön érvényesített garancia gyorsaságáról nekem nincs infóm ezért ehez nem tudok mit hozzászólni, de objektív véleményként annyit beszúrok hogy nem vagyok biztos benne hogy gyiorsabb lenne mint egy hazai neves kis vagy nagyker.
4. Nem hinném hogy nem kéne ez a konfig bármelyik hozzászólónak, de persze ezt meg kell fizetni.

Néhány szubjektív tény:

1. A Dell support (magyarországi) lehet hogy jó, de nekem pédául nem túl fényesek a tapasztalataim velük.
2. Én inkább megépítenék magam egy brutál konfigot fél millával olcsóbban, mint hogy vergyek egy AW-t ennyiért.

Aki irígységből, csóróságvól vagy értrtlenséből rosszindulatúlag szól hozzá az le van sajnálva, de ezen te ne húzdd fel magad.
:))

[ Szerkesztve ]

(#54) Godefroy


Godefroy
senior tag

Milyen sok irigy ember van itt :K

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#55) geolang válasza VaniliásRönk (#50) üzenetére


geolang
tag

:F

(#56) X@b3e válasza Hebry (#49) üzenetére


X@b3e
addikt

Ha ennyi felesleges pénzed lenne, akkor nem. Aki megveszi, annak ennél jóval több van. ;)
Ez nem mérlegelés, van akinek kell egy überjó gép, nem ért hozzá, nem szerelget, csak belöki a weboldalon, hogy mivel szereljék fel, a postás meg kihozza és jóccakát.
Én sem venném meg, mert szeretek gépet pakolni, szerelni. De mégsem értetlenkedek :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#57) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

ASUS P5E3 Deluxe/ WIFI-AP 62.893 Ft
ASUS EAH3870X2/HTDI/1G 112.470 Ft
ASUS EAH3870X2/HTDI/1G 112.470 Ft
Intel Core 2 Extreme QX9650 215.880 Ft
Samsung HD103UJ 63.900 Ft
Samsung HD103UJ 63.900 Ft
Samsung HD103UJ 63.900 Ft
Samsung HD103UJ 63.900 Ft
Corsair TWIN3X2048-1800C7DF G 114.900 Ft
Corsair TWIN3X2048-1800C7DF G 114.900 Ft
Samsung 305T 351.552 Ft
Cooler Master STACKER 832 (RC-832-KKN1) 53.602 Ft
Enermax Galaxy 1000 CrossFire (EGA1000EWL-01) 71.296 Ft
LG GGW-H20LRB 94.800 Ft
Pioneer BDR-202BK 114.660 Ft

=1.675.023 Ft

Akkor inkább AW ;]

Üdv. Core2

(#58) Neil Watts válasza X@b3e (#48) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Meg Fujitsu-Siemens gépet se dísznek vesznek. :K
Az is be van mérve. :)

Üdv. Core2

(#59) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nyilván nem 500.000ft ebből az a támogatás amit az alienware ad.

500.000ft-ot azért fizetsz mert ők kiválogatták, hogy meik jó meik nem, meik megy 4ghz-et, olyan mint ha ES lenne az egész config, az utolsó kábelig, le van tesztelve, valosznü ez az az +500K

ami mi ősszerakunk a fele szar, megy vissza gariba, meg nem megy 4ghz-et csak vízzel, meg +1000V-al :C stb....

(#60) VaniliásRönk válasza Neil Watts (#57) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nana, a moncsit szedd csak ki. :D Nameg az sem világos miért van 2 BR meghajtó a konfigban. :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#61) nsrking


nsrking
senior tag

:C
bárcsak egy kicsit több pénzem lenne... :U :( :R

(#62) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

A gyanutlan olvasó már-már orgazmus közeli élményben részesülhet a paramétereket olvasva, amikor hírtelen egy adatk kiszúrja a szemét: 4GB :( ez nem elég overkill... kérem kapcsolja ki :o

Milyen hűtés van egy ilyen csúcsgépben?

All Black...

(#63) Tom5 válasza JoeYi (#6) üzenetére


Tom5
addikt

:DDD

(#64) lúzer


lúzer
veterán

többeknek

azért a 32 bit az igazi platform, még a 4 giga ram is sok, ha így nézzük

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#65) Digital válasza Stalker-2572 (#62) üzenetére


Digital
addikt

Asszem wasser :F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#66) Noi88


Noi88
tag

Mivel ennyi pénzem soha nem lesz gépre, csak a házat venném meg, ha meglehetne. Aztán szépen telepakolnám azzal amivel akarom. :D

(#67) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nos, másfél millából kijön az ssd raid0, meg egyéb finomságok.

én éppen egy eléggé elnyúló gépépítés végén vagyok, azzal a tanulsággal, hogy ez addig kitart, amjg lesz munkám, aztán meg összespórolok egy Dellre, de én a büdös életben többet magamnak nem rakok össze, ha csúcsgépet akarok.

ezért a pénzért tapasztalatot veszel. pl: a processzorhűtő befér a házba, a raid nem mozgatja be a házat, mert megfelelően lettek összevállogatva az alkatrészek, a memória biztosan viszi a magas órajelet, mert a jobb chippel szerelt verzió (ld corsair xms2 hynx vs samsung), a ventikért nem kell lemenned bivalyb*sznádra (mert papst kéne), nem konzultálsz vegyész ismerősökkel az optimális légmozgás számítása érdekében (ez végül nekem kimaradt, de lehet nem ártana egy áramlást végigszámítani), nem neked kell fakkolni az alaplap hülye elrendezése miatt, nincs kényszerű választás, hogy raid vezérlő vagy tvtuner, nem te szívsz a hangkártya barom elrendezése miatt (x-fi), a ház kialakítása miatt (alultáp, lappal inkompatibilis power led csati, baromállat hangcsati), és nem otthon derül ki, hogy pár funkció a valóságban nem (úgy) működik, mint kéne (ugye p5k -meg szinte az összes asus- voltage damper), a gép mozgatható marad könnyen (értsd, nem kell leereszteni előtte a tartályt), aztán meg ugye kifoghatsz egy gyengébb darabot bármelyik alkatrészből, és akkor lehet hümmögni, hogy mi nem bírja a 430as fsbt. meg rohangálod végig a fél várost, mert 400watt fölött szinte csak chieftec táp van (neked meg az már nem elég jó), az eladó meg hülyének néz, amikor rákérdezel a szénnéhúzott quad+cf kombóról (a quad nem eszik annyit... aha, ja, húzva se mehet 150-200watt fölé a tdpje).

aztán a végén azt mondod: ó mily csodás teazsúr, csak az alaplapot ne kelljen kiszedni a helyéről, mert az egy 2-3 órás meló, és szerencse, hogy legoztam kiskoromban, mert nem akármilyen ügyesség kell hozzá (és akkor szedjük ki az egyik memmodult, mert csak úgy tudjuk behúzni az egyik csavart, majd rakjuk be újból, miközben a lap hátulját hűtő 8centis alublokk felülről 45fokban fölötte helyezkedik el pár centivel).

és még csak majdnem vagyok kész:). egyenlőre várom a 3870esek árcsökkenését (pontosabban hogy végre itthon is érezhető legyen), a második távol van. meg a raid is. szóval még bőven jöhet pofáraesés;>

és minél speckóbb hardvered van, annál durvábban ütnek vissza az egyenként kiválogatott alkatrészek egyébként jelentéktelen hibái. ezt fizeted meg, hogy ne kelljen menetközben három alkatrészt cserélni, mert inkompatibilis akármivel (esetleg hőcsövet hajtogatni, és egyéb extrém módokon megoldani a problémát:)).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) Cs(|)be


Cs(|)be
tag

Az a probléma, hogy mindenki a saját szemszögéből akarja értékelni a gépet. Rossz hozzáállás, a "kinek kell ilyen durva gép". Jó példa az autóipar, azért gyártanak luxus és drága autókat, mert van rá kereslet, van az a réteg aki megveszi. Van aki igenis leszurkolja érte az X dollárt és leszarja mi van benne, neki a legjobb és kész. Ilyesmi lehet az alienware, nem véletlen nem DELL néven fut a dolog, van rá külön brand, külön ág.. ha mindenből a legjobb kell, tessék ittvan válassz. Aki ezt megveszi leszarja, hogy fél év múlva mennyit fog érni. Én is leszarnám. Majd akkor is megveszem a legjobbat. :DD
Én örülök, hogy van ilyen is, nem csak dzsunka pc.

(#69) X@b3e válasza Neil Watts (#58) üzenetére


X@b3e
addikt

Azért a Fujitsu-Siemens gépeket nem venném ebbe a kategóriába :B

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#70) X@b3e válasza Stalker-2572 (#62) üzenetére


X@b3e
addikt

Volt olyan régebbi modell, amiben opcionálisan vizet is lehetett rakatni, ebben szvsz heatpipe hegyek és saját megoldások figyelnek...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#71) Tomate


Tomate
veterán

Az egész konfigom árából még azt az egy db 3870X2-t is nehéz lenne finanszírozni :DD

(#72) JanR


JanR
addikt

hogy én mér nem vagyok gazdag sznob? :DDD
de nem is szeretnék, aki meg megteheti, az vegye meg, így járt.
ezzel az AW emberei jól jártak. semmi különöset nem csináltak, összeszedték a legújabb (általuk vélt) legjobb alkatrészeket, belepakolták 1 platformba és voálá (nem tudok franciául..) így lett ez a böszme dög, a kedves gazdag vevő pedig hüledezik, hogy váó, ha ez ilyen drága, akkor biztos nagyon jó...és megveszi.
szerencsére tudom magamról, ha ennyi pénzem lenne akkor sem venném meg, mert nem vagyok ennyire elvetemült.
amúgy szép kis konfig, de a 4gbram (akár a 32bit-nek még sok is, akrár nem...) az egy kicsit szemetszúr a többi alakatrész melett.

(#73) MegalodonS válasza Thomas1 (#20) üzenetére


MegalodonS
őstag

"Sznob"Apuka ugyan mar!!!Lattal mar eggyalataln Alienware gepet eloben??? ;)
En is megvennem ha tehetnem nagyon komoly cucc hidd el! :O

Nem csak az ai gepek de a TE es az en gepem sem fog sokat erni par even belul (lasd,auto,ruha stb,stb)

Minek elunk ha nem elvezzuk ? ;)

(Milyen sznob aki Bugatti Veyront tart otthon :)) )

[ Szerkesztve ]

(#74) Janoska26


Janoska26
addikt

:Y Milyen olcsóság, asszem rendelek egyet gyorsan :DD

(#75) Speed® válasza proci985 (#67) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Te az a véglény vagy, akinek nem öröm és hobbi a hardverbuherancia. Ez van. Ha lenne ennyi pénzem, akkor sem venném meg egyben, inkább magam állítanám össze. Mondjuk nem vagyok olyan láma, hogy olyasmikbe fussak bele amik számodra problémát jelentenének..nem árt alaposan körülnézni mielőtt valamit megvesz, valamiről véleményt alkot az ember. Nomeg nem olyan helyen kell vásárolni, ahol azt sem tudják mi fán terem egy minőségi izmosabb táp :DDD
A P5Kra dropmodot, a tápod helyére meg valami 40A+ SR tápot javaslok, ha a Quadodat az X2es mellett tuningolni szeretnéd a jövőben. Meg valami értelmes Crucial/ST memószettet, ami 1200/CL5ön megy, nem 800/CL5ön..persze el is adhatod a komplett gépedet, és aztán spórolhatsz egy ilyen Dell szutyokra :P

[ Szerkesztve ]

(#76) JanR


JanR
addikt

ma reggel is ránéztem a képre:DDD
az a baj, hogy nagyon tetszik:D
a házat külön nem lehet megvenni? ;]

(#77) Hebry válasza JanR (#76) üzenetére


Hebry
senior tag

Nem tartom valószínűnek... :DDD

(#78) Hun'reeth válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Végre az első normális hozzászólás. ;);]:R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#79) Beowulf_78 válasza Speed® (#75) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Mintha én irtam volna! :C :C :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#80) Hequila


Hequila
őstag

Csak az én szememet szúrja a 400dpi-s, irodába szánt Microsoft IntelliMouse Explorer 4.0? :U

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#81) X@b3e válasza JanR (#76) üzenetére


X@b3e
addikt

Erős utánérzés :)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#82) #06658560 válasza Hequila (#80) üzenetére


#06658560
törölt tag

az mar valszeg lezeres egerntyu. De az Ms egerek gorgoje szerintem pocsek, jatekgephez semmi penzert nem ajanlanam ezt a tipust.

(#83) Produkció válasza VaniliásRönk (#60) üzenetére


Produkció
senior tag

nekem az se világos minek egy "játékgépbe" 4terabájt :U ...bőven elég egy 500Gb-s vagy egy 1terrás, máris pár100ezerrel olcsóbb :DDD

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#84) Superman


Superman
nagyúr

Van itt a PH-n néhány ember, akinek semmi sem számít anyagilag, tessék megkérni őket, hogy teszteljék le. :DDD Nekik annyi másfél milla, mint nekünk 1500HUF. :D

Úgyhogy biztosan lesz majd teszt, ne aggódjatok.

(#85) Tomate válasza Superman (#84) üzenetére


Tomate
veterán

Van már meghajtó program ami elvisz 2db 3870X2-t teljesen kihasználva? Van egyáltalán játék ami mind a 4 maghoz hozzányul?? :U

Új akart lenni :(((

[ Szerkesztve ]

(#86) JanR válasza X@b3e (#81) üzenetére


JanR
addikt

most vettem házat, és ezzel már találkoztam, viszont ez az új AW ház igen tetszős :))

(#87) Beowulf_78 válasza Tomate (#85) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Még a sima X2-öt se használja ki egyik game se teljes mértékben.Driverek kezdetleges szinten.Akkor a CrossfireX mennyire lehet jó jelenleg? Ez a gép csak parasztvakítás...talán a Far Cry 2 fog belőle profitálni. Nézzük meg a 4 magos Quad-ot...kint van több mint 1 éve és 1 játék se tudja kihasználni a 4 magot úgy, hogy annak előnye legyen a játékok terén.Akkor mit várunk a 4 GPU-s megoldásoktól? Mire megoldják hogy stabil és gyors is legyen addigra 5870 X2-esek lesznek.
Mondom ezt úgy hogy X2 tulaj vagyok.Hozzátenném jó kártya az X2 csak teljesen felesleges belőle 2db. :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#88) Neil Watts válasza X@b3e (#69) üzenetére


Neil Watts
veterán

:F
Miért? Az AW-t is gyárban rakták össze meg az FS-t is... :) Itt a MEGBÍZHATÓSÁG a lényeg! :)

(#89) Neil Watts válasza VaniliásRönk (#60) üzenetére


Neil Watts
veterán

1 író 1 olvasó

(#90) AMD Power


AMD Power
titán

Istenem egy ilyen gép... Bár ha már erre lenne pénzem vennék egy ilyen Alienware notit is. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#91) grandtour2 válasza [CS]Blade2 (#3) üzenetére


grandtour2
tag

egy sima 200W-os config is 2 fokkal tobbre fut egy 12m2-es szobat, a radiatort is majdnem tovig le kell tekerni, h ne legyen tobb 22 foknal.

(#92) [CS]Blade2 válasza grandtour2 (#91) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

akkor a fütés miatt ennyi az ára... :C

(#93) MegalodonS válasza Beowulf_78 (#87) üzenetére


MegalodonS
őstag

Nem mondod komolyan hogy eggyik Game sem hasznalja ki a tobb magos megoldast! :)

(#94) Beowulf_78 válasza MegalodonS (#93) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Próbáld meg még1x elolvasni az irományomat lassan. :) Írtam én ilyet mint amit te állítasz ? Dehogy írtam. Azt írtam a 4 magot nem használják ki, nem pedig azt hogy a több magot. :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#95) Speed® válasza MegalodonS (#93) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ő nem ezt írta. És bár vannak próbálkozások, a közeljövőben még nem lesz általános a masszív párhuzamosítás programok terén, hozzáteszem, sajnos.

(#96) proci985 válasza Speed® (#75) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

dehogynem, öröm és hobbi. csak még friss az élmény, hogy mekkora szívás volt a ház, a procihűtő és a többi komponens összehangolása.

egyébként addig nem volt baj, amíg a régi szutyok házból át nem költöztettem egy új házikóba (procihűtő csak a hab volt a tortán). aminél én balga azt hittem, hogy egy normálisabb ház az plussz minőséget is jelent. igen, bedőltem, hogy jobb szerelhetőség, stb... apróságok, több tapasztalattal valszeg kevésbé lett volna necces, de felmerült bennem a kérdés, hogy a gyártó erre miért nem gondolt. a vegyél drágábbat se igaz, mert a CM stackerben az általam kifogásolt dolgok ugyanúgy megvannak (én a 690essel szívtam). ismétlem, apróságok, de apróságonként 10 perceket lehetne nyerni, meg némi utánnajárást.

crucial/STvel annyi a probléma, hogy nekem 2x2es ddr2 kit kellett (igen, tudom 2x1g az ideális ddr2nél, de bővíthetőség miatt ennyi áldozatot vállaltam), ami a vásárlás pillanatában 800-cl5nél jobb nem volt. azóta az OCZ reaperből lett 1066os, de gyakorlatban ilyet még itthon nem láttam. ez van, quadnál általában a szűk keresztmetszet nem a memória szokott lenni. a 430as fsb hasracsapás volt, a határig még nem mentem el időhiány miatt (lap 540ig ki van tesztelve, memnek olyan 440-460 körül kéne lennie a végének körbenézés alapján, cpu kérdéses, akitől vettem 366 fölött nem próbálta).

és a kijelentésben az is bennevolt, hogy ha a magamnak összerakomnál nem sokkal drágább, akkor a teljeskörű, egy helyre és egész gépre szóló gari/support megérheti a különbséget (utánnanézni így is kell, de mivel a hardverkompatibilitás adott, egyel kevesebb a szempont). ami pl a jelenlegi dell játékgépnél teljesül. emiatt jött az előző hozzászólás konklúziója.

egyébként örülök, hogy Te ilyen lámaságokba nem futottál bele. eléggé sok utánnanézés/utánnakérdezés volt a gép összerakásában (egyrészt lassan gyűlt a pénz, másrészt egyszerre próbáltam optimalizálni multimédiára/munkára/játékra/0-24re/netezésre, amik együtt eléggé sok és néha egymásnak ellentmondó kritériumokat jelentenek), és sajnos még így is voltak érdekes pillanatok. de ami az előző hozzászólásból kimaradt, hogy most már lassan van egy nagyon szuper gépem, ami a specifikációkat remekül teljesíti, remek az ár/érték aránya, és ilyen szinten magamra tervezett gépet boltban sehol nem kapnék. nos, ez is egy fontos szempont.

hogy következő gépnél melyik fog nyerni, azt nemtudom, ellenben a gépet eladni nem szándékozom, a nehezén túlvagyok, innentől kezdve már csak használni kell (nomeg némi apróbb bővítés/finomhangolás), abban pedig személyreszabottság miatt verhetetlen;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#97) Pubszon


Pubszon
veterán

Na ez nem gyenge game konfig. :C :R
Idővel nekem is lessz ilyen, majd ha ócskábbak lesznek ezek a cuccok. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#98) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Giga EX38-DS4 43K
C2Q Q6600 51K
Corsair Dominator 4GB DDR2 1066 77K
EVGA 8800GTX 768Mb+crysis 96K
Seagate 1000Gb 7200 - 32Mb Sata2 55K+55K+55K+55K
LG Blu-Ray iró 85K
Logitech G15 19K
Logitech G9 Laser 20K
TT Tai-Chi 85K
TT 1200W táp 65K
MS XP SP2 31K

Ez kereken 800.000FT

(#99) Dark Archon válasza Hebry (#35) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ugyanakkor azt sem kell átérezned, milyen, amikor nem működik... és mész vissza 1 óra szerelés után izzadt homlokkal az alaplappal vagy a memóriával a boltba... régebben még én is szerettem bütykölni, ma már nem annyira. Már csak azért építek magam, mert tudom, hogy akkor az olyan lesz, amilyet szeretnék.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.