Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) munky


munky
őstag

Akkor már inkább egy Xbox 360 vagy PS3... :P

PC-n már a játék felhozatal sem tud lázba hozni.

[ Szerkesztve ]

(#2) xuldar


xuldar
őstag

Azért nem lenne rossz egy PH!-teszt, különösen a szörny ár/teljesítmény mutatójára lennék kíváncsi :D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

menny hőt termelhet már egy ilyen? Simán elférne fűtés helyett, kis radiátornak....

(#4) m4rc!


m4rc!
őstag

Na megyek 'oszt holnap meg is veszem! :DDD

We are analog players in a digital world

(#5) Speed® válasza [CS]Blade2 (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Fogyasztásban nem vészes, a 45nmes Q nem zabál tuninggal sem, mint a régi Quadok. A két X2essel felfullozva 600W körül haraphat 100%ra terhelve.
Nekem inkább az szúr szemet, hogy max 4GB memóval rendelhető..8GB elférne..
Nomeg az ár..külön alkatrészekből összerakva szerintem sokkal olcsóbb lenne.
Persze SSDk árát nem tudni, de a nevet alaposan meg kell fizetni vérpistikéknek.

Arra azért még kíváncsi lennék, hogy milyen hűtési megoldást alkalmaznak :U
Szvsz ilyen áron már alap kéne legyen a fullos (MB/CPU/VGA/TÁP) vízhűtés.

[ Szerkesztve ]

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

csak 4 giga ram? 1,5 miskáért lehessen már 16 giga. No meg ennyiért már adhatnának hozzá egy félmesztelen hostess lányt is, aki bekapcsolja mikor gép elé ül az ember :))

(#7) Thomas1


Thomas1
őstag

Most akartam rendelni egyet, de így, hogy webshopban sem lehet 4 gigánál több ramot belepakolni, nem veszek mégsem. Még beakad nekem a passziánsz Vista alatt.....

De komolyan: ennyi pénzért, minden fullos cucc mellett miért kell a ramon "spórolni"?
Drága a DDR3, de szerintem nem ez dobja meg ennek a gépnek az árát.

Egyébként ezekből az éppen aktuális csúcs Alien gépekből vajon mennyit adhatnak el?

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#8) #96302336 válasza Thomas1 (#7) üzenetére


#96302336
törölt tag

Viszik rendesen. Csak nem nálunk persze. :)
Sznob amcsi kölykök játékszerei, akik azt sem tudják, hogy mi a tuning, de van elég pénzük, azoknak ideális választás.
Kb. fele ennyi, ha sajátkezüleg dobod össze ugyanezt.

(#9) Atocha válasza Thomas1 (#7) üzenetére


Atocha
senior tag

Szerintem max pár 100 db. Ez inkább hírverés szvsz.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eszméletlen mennyit el nem kérnek a designos házért és a névért... ennyiből 3-4 ugyanilyen konfit össze lehet rakni házilag :U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Miért hiszik azt, hogy dízájnos, az ami csúnya? ;] Mostanában iszonyat ronda gépházakat tudnak megálmodni. :DDD

(#12) Speed® válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ízlés kérdése, nekem bejön ez a kecó. Mondjuk én Alien fan vagyok :)
Régebben ilyen kecóm volt, csak nem fértem el benne, így újítottam.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dark Archon válasza t72killer (#10) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kötve hiszem. A 3870X2 meg a proci, alaplap, DDR3 viszi az árakat rendesen. Más kérdés, hogy nincs értelme ilyen durva konfignak, de ha meg akad olyan hülye, aki megveszi, miért ne kérnének érte ennyit? :-)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#14) ddekany válasza Speed® (#12) üzenetére


ddekany
veterán

Persze hogy ízlés kérdése, és pont itt a gond. Úgy értem, pl. az is ízlés kérdése, hogy valaki szereti-e fekália-szexet, de ugye épp ez a gáz benne... :DDD

(#15) antikomcsi válasza Speed® (#12) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igen ez igaz. Mondjuk amit linkeltél kuckót, az azért szebb pár fokkal. :DDD

Bár én soha nem vennék olyan házikót, aminek ajtaja van elől. :B

(#16) Gergő_


Gergő_
őstag

szvsz elég kicisnyes dolog a hangszigetelésért felárat kérni

(#17) nLali


nLali
senior tag

BF 2142-nél fiatalabb gammát is tehettek volna a képre.. :U

(#18) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Savanyú a szőlő, mi? ;] Én nem sértődnék meg, ha valaki betolna egy ilyen masinát az asztalom alá... ;)

Rip and tear

(#19) Ijk válasza Gergő_ (#16) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kevesebb mint fele ennyiből ki lehet hozni egy kevésbé brutális, de jó kis konfigot, full passzív vízhűtéssel. Ráadásul abba azt pakolok amit akarok. Maximalista sznoboknak való, akik már nem tudna a pénzükkel mit kezdeni. Ennyiből inkább elmegyek 5 éven keresztül nyaralni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) Thomas1 válasza #96302336 (#8) üzenetére


Thomas1
őstag

Azt vágom, hogy amcsiban sok sznob apuka megveszi a fiának hogy neki ilyen is legyen, de mégis kíváncsi vagyok, hogy mekkora volumenben vihetnek ilyet.
Én is az 1000 alatti tartományt céloztam meg, de méginkább valahol a 0 és 300 közötti részt.

A legdrágább cuccok jól megnyomják az árát, plussz ugye rájön az Alien név, és a nem mindennapi teljesítmény, ami kb. 1 év múlva a 10-ed részét fogja érni.
500k HUF-ból össze lehet dobni egy ennél rosszab, de bőven jól használható és sokkal értéktartóbb konfigot.

Ijk: ott a pont, ha lenne ennyi pénzem, akkor sem erre költeném, lenne ennél sokkal job helye is. A kölök meg kapna egy X360-at, vagy PS3-at, egy 300k-s Full HD tévével.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#21) Beowulf_78 válasza Speed® (#5) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Szvsz. a feléből ki lehetne hozni monitorostól, ha mi raknánk össze. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#22) Speed® válasza antikomcsi (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az Alienware kecó szvsz ütősebben néz ki, mint a Ninja :U És Alienware ;]
Nekem kifejezetten bejön, hogy nem ODDket kell bámulnom, így szebb is.
Persze, néha nyűg, de ha lezárom, senki sem töri le a pohártartót LANon :DDD

ddekany

(#23) kem válasza antikomcsi (#15) üzenetére


kem
addikt

én olyat se amibe belátni, meg villog.
Ígyis alig győztem lehalkítani a gépem,
akkor mi a francnak villogja be az egész szobát:D

Köszi!

(#24) Thomas1 válasza Beowulf_78 (#21) üzenetére


Thomas1
őstag

Ne légy olyan biztos benne, nem túl olcsó összetevők vannak benne.

200k a proci, 200 a két 3870X2, 120 4 giga Corsair DDR3, 300 a monitor, és akkor még se 128-as SSD, se Blu-ray, se Physix, se hang, de még alaplap sincs az árban....

Szerk: ehh, most nézem, hogy ebben DDR2 van. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#25) Fáraó


Fáraó
őstag

Mindenki tudja, hogy ha saját maga összerakja, akkor sokkal olcsóbb. Ha ezt megveszed akkor viszont kapsz supportot is -a tuningra is.
Igazi kis fenevad lehet. Nekem viszont ezek az "elöl ajtó"-s házak nem jönnek be...

Thomas1: Te már a max konfigot rakod össze, ami 1,5 milla.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) Beowulf_78 válasza Thomas1 (#24) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Akkor úgy fogalmazok hogy ezt a teljesítményt lényegesen kevesebb pénzből is el lehet érni. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#27) #72042496


#72042496
törölt tag

Zsiráf: szép-szép, de otthonra nem kellene - s nem az ára miatt. :)

(#28) M107


M107
addikt

Szépnek szép jónak jó
DE
Highend gépek mindig is voltak s lesznek fél év múlva ár feleannyit sem fognak érni (lásd a számítástecnikai konfigok alakatrészek gyors fejlődését és ár tartását)

Ha egy ilyen gépet utánnam vágnának, eladnám 100 ropival olcsóbban és még mindig olyan gépet raknák össze magamanak amit 60% ki is használok + segg részegre innám magam és még maradna is pénzem

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29) simonzé válasza #72042496 (#27) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem se kéne. A távfűtés csendesebb, kényelmesebb, és olcsóbb.

I don't fit in. I fit out.

(#30) xuldar válasza Thomas1 (#24) üzenetére


xuldar
őstag

Rosszul számoltál, mert a másfél millában nincs benne a monitor... VCsont ugyanezekkel az alkatrészekkel együtt is össze lehetne rakni ezt a konfigot max. a kétharmadából, persze Area 51 felirat nélkül...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#31) #72042496 válasza simonzé (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyrészt, másrészt pedig azt látom, hogy a koncepció nem lép túl a rakjuk-bele-mindenből-a-legtöbbet-legnagyobbat-és-legdrágábbat szinten.

Igazából semmi különleges nincsen benne, csak a ház. Az viszont túl kicsi. :) Bár be kell vallanom, 4-5 éve hihetetlenül tetszettek az Alienware gépei, mára valahogy nem tdnak megmozgatni.

(#32) Hebry


Hebry
senior tag

Jesszus... :W
Ennyiért meg tudja csinálni bárki it a PH-n...
Másfél milla monitor nélkül, azért ez egy kicsit túlzás, és akkor még Crossfire nélkül...

(#33) ddekany


ddekany
veterán

Egyébként, amit láttam képeket Alien gépek belsejéről, az eléggé lehangoló volt. Semmi extrás hűtés, és még a 12 cm-es ventilátorokat is sajnálták mindenhonnan. Némelyik már 8 cm-esnek nézett ki. Ja és az még azt hiszem a P4 időszakból volt. Nem hiszem, hogy túl csendesek lehettek. Ennyi pénzért már igazán kitehetnének magukért... de nem, ezek a gépek tiszta átverésnek néznek ki.

(#34) Biomokus


Biomokus
tag

Gondolom itt is a márkanevet kell megfizetni. Egy Ferrari F430 sem éri kb 40 millát, de hát azé veszi meg az ember, mert Ferrari. Ugyanazt a tecnikát bele lehetne tenni akár egy Ladába is. :P Na, az nem lenne 40 milla.

(#35) Hebry


Hebry
senior tag

Ja és nem engedném át az örömet, amit akkor érzek, amikor egy gépet összerakva az elkezd működni...És úgy ahogy én akarom...Olyan alkatrészekből, amilyet én akarok...Hogy ismerjem minden csavarját, minden apró porcikáját...Én így érzem jól magam...

NEM VAGYOK KOCKA!!!!

(#36) dokar válasza Biomokus (#34) üzenetére


dokar
addikt

Én is hasonló véleményen vagyok, mint az első mondatod. :)

extra - SEXRay

(#37) ígyvanferi válasza Biomokus (#34) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, ezzel én is egyetértek, valami hasonlót akartam írni.

Nem hiszem, hogy akármelyik bazáros (rossz szándék nélkül mondom) össze tudna rakni ilyen konfigot. És akkor még a supportról nem is beszéltünk, amit valaki fentebb említett.
Ha nyerek a lottón biztos rendelek egy pár ilyet. :)

Most néztem, kapható 3-way SLi-s változatban is, természetes 8800 Ultrákkal. Jó lenne egy PH!-s összevető teszt. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Ste


Ste
addikt

hogy is szokták ilyenkor mondani?
Tesztet, Tesztet :D

(#39) Ste válasza Thomas1 (#24) üzenetére


Ste
addikt

akkor csak kérhető ddr3-al
mert a cikkben azt említik

(#40) geolang


geolang
tag

:Y
Atom brutál konfig, nagyon durva áron.
Aki fanatikus és van zsé bővan az biztos kicsengeti.
Aki csóróbb, vagy inkább maga szeret gépet építeni az biztos olcsóbban is ki tudja hozni.
Ja, terméktámogatás.... Aki kicsit hozzáértőbb azt túlzottan nem izgatja magát ezen.
Mindenesetrre, komoly darab, innováció és egyebek.
Szép volt fiúk az AW-nél!
:C :C :C :C :C :C :C

(#41) ígyvanferi válasza Ste (#39) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kérhető, de érdekes módon csak 1333MHz-esekkel...

(#42) Levin01


Levin01
őstag

Gigabyte GA-X38- DS5
Q6700 2.66GHz 8Mb
SCYTHE Ninja Plus Revision B
GeIL DDR-2 4096Mb /1066 KIT Ultra+ Series cl4
BLU-RAY Reader Pioneer BDC-202 SATA
SB X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
Western Digital Raptor 150Gb SATA
Western Digital 750Gb SATA-II 16Mb WD7500AAKS
HD 3870 X2 ASUS
Thermaltake Kandalf VA9000BWS ház
Enermax 850W Galaxy EGA850EWL-01
Samsung 24" 244TW
Logitech G15 Gaming Keyboard
Logitech G9 Gaming Laser
Logitech 5.1 Z-5500 Digital

Ezt a konfigot 900-950K-ból ki lehet hozni így ahogy van. Szerintem elviselné az asztala mellett akármelyikünk :)

[ Szerkesztve ]

(#43) xuldar válasza Biomokus (#34) üzenetére


xuldar
őstag

Itt még sajnos ezt sem mondhatjuk, mert a Ferrari maga gyártja le a motorjait , max a kisebb összetevőket rendeli beszállítóktól. Ebben a gépben viszont egyedül a ház borítása egyedi, a többi alkatrész ugyanaz a cucc, amit simán meg tudsz venni bármelyik boltban. Na EZ a pofátlanság. Ahogy Balika mondta, csak annyit tettek, hogy mindenból belerakták a legdrágábbat. A Blood família szeme fényének, a kicsi Steve-nek pont jó ez a gép.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#44) xuldar válasza Levin01 (#42) üzenetére


xuldar
őstag

Ráadásul ebben már benne van egy majd 200ezres monitor is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#45) Jim Tonic válasza Levin01 (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem látom az Oprendszert. És azt sem látom, hogy ez egy Alienware gép lenne.
És azt sem látom, mikor lesz vége annak, hogy az ilyen hírek topikjait teleírják állandóan azzal, mennyivel olcsóbban ki lehetne hozni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) xuldar válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


xuldar
őstag

Az oprsz. kevesebb mint 50-ből kijön, a hardware-hez képest filléres cucc :)
Miért gond az, hogy beírják, mennyivel olcsóbban lehet kihozni egy ilyen gépet? Legalább az erre tévedők tudják, mennyit spóroltak azzal, hogy nem Alienware gépet vettek :D
Én azt nem látom, szerinted mit kellene kommentelni egy ilyen hírhez.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#47) geolang válasza Jim Tonic (#45) üzenetére


geolang
tag

Szerinted ez nem tartozik a topikhoz, itt a prohardveren ahol szinte mindenki szeretne mindent ár alatt megkapni?
Az oprendszer fontos, de még a vista ultimate esetében is "csak" kb plussz 60k.
Persze, hogy nem AW. A márkát és a belefeccölt munkát mindenkinek meg kell fizetni.
A PH egy kreatív pc rajongói portál ezért bőven belefér, hogy mindenki publikálja véleményét/álomkonfigját próbálva a nagyágyúk teljesítményét elérni (de nem okvetlenül fikázni).

(#48) X@b3e


X@b3e
addikt

Már megint a régi lemez...
Kedves, értetlenkedő, olcsóbban összerakó Alienware fikázók, fel kellene már fogni, hogy a gép mellé szolgáltatás is jár, ha az összetákolt masinában ha tönkremegy vmi, akkor azt a helyi kisker 4 hét alatt kicseréli jóesetben... Itt azonnal, sőt, minden problémáddal hozzájuk fordulhatsz, és ezek az alkatrészek össze vannak válogatva, nem pedig úgy tákolják össze a gépet, ahogy a nagykerből jönnek az összetevők.
Ezt meg kéne végre érteni... Dell notit sem kizárólag státusszimbólumként vesznek, sőt Core-alapú Apple gépet sem...
Akinek ez nem kell, az nem veszi meg.. De itt inkább az írígység/értetlenség/csóróság trió dominál :U

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#49) Hebry válasza X@b3e (#48) üzenetére


Hebry
senior tag

"Akinek ez nem kell, az nem veszi meg.. De itt inkább az írígység/értetlenség/csóróság trió dominál :U"

Ha lenne feleslegesen ennyi pénzem akkor sem venném meg, és ez nem értetlenség, pláne nem irígység, csak józan mérlegelés és belátás...

(#50) VaniliásRönk válasza geolang (#47) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az OEM, amit egy kisebb fejlesztés után kukázhatsz.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.