Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fffeco


fffeco
tag

Érdekes, hogy nem az android dominál.

(#2) engusz


engusz
veterán

Jóféle statisztika, elégedettségre adhat okot a látogatószám. Technikailag szerintem lehetetlen kideríteni, de van olyan olvasó (többek között én is), aki akár három eszközről is böngészi az oldalt egy azon napon. Napközben a Windows/Chrome, munkából hazafelé Mobil/IE, este és hétvégén a Mobil/Safari statisztikát erősítem.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) k.


k.
őstag

OSXről nézlek most éppen titeket, de legtöbbször iPhone-ról szoktam :)
-Bár akkor nem szólok hozzá:D-

Egyébként nagyon szép teljesítmény, asszem a többi mobilos oldal pötit el van verve :D

(#4) AZTA


AZTA
tag

Nem S1 akar lenni az az S2? Vagy már abból is olyan sokvan?

(#5) Bog válasza AZTA (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

S1 a második, S2 az első, bizony.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) joey04 válasza fffeco (#1) üzenetére


joey04
titán

általában ilyen eredmények vannak,hogy az ios-t futtató készülékek tulajai használják legintenzívebben a böngészőt, így annyira nem meglepő. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) Lenry


Lenry
félisten

azt még szabad tudni, hogy mekkora a mobilplatformokról jövők aránya a desktophoz képest?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Bling95


Bling95
őstag

Szép eredmény :R

(#9) Bog válasza Lenry (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Oldalletöltési adatot tudok mondani:
4 320 000 vs 170 000
Nyilván a nagyobb szám a desktop. Ez novemberi adat, tegnapig.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#10) Lenry válasza Bog (#9) üzenetére


Lenry
félisten

köszönöm

tehát összesen 4 és fél millió oldallekérésből 170 000 a mobilos. ez alig 4%
bevallom, többre számítottam

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Bog válasza Lenry (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én is :K

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) pcnet


pcnet
addikt

Szép eredmény, gratula! Én 99%ban mobilról vagyok. Átlagos felhasználó 10 percet tölt itt? Én ezen lepődtem meg nagyon. Akkor én nagyon átlagon felüli user vagyok?! :) Teszteket mindig olvasom, blogok java részét is és egy csipetnyi fórum is. Szóval a napi 10 perc az én aktivitásommal meglepően kevésnek tűnik. Ok a MA!TV nem szerepelt a statisztikában, de heti 3 adás is cirka 1,5 óra... Öhm, mint lelkes és hűséges olvasónak, jár a Mobilarénás bögre? :D ;)

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#13) Bog válasza pcnet (#12) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az átlag 10 percben benne vannak azok is, akik látnak mondjuk egy hírt a Startlapon, átkattintanak, elolvassák (remélhetőleg), s már mennek is tovább.
A törzsolvasóknak majd valami más jár, sokkal jobbat eszeltünk ki, mint a bögre, de erről majd időben értesültök ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#14) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Nekem tökre tetszett ez a kis statisztikáról való írás :)

(#15) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Nem ehhez tartozik, de a fórum mobilnézetébe felülre is kellene egy ugrás gomb, nem csak a lap aljára.

(#16) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Ebben a statisztikában csak a mobilaréna, vagy a teljes lapcsalád adatai benne vannak?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) Bog válasza föccer (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Csak aréna.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Pantal


Pantal
senior tag

Érdekes adatok, jó volt őket olvasni. :K

(#19) plus44


plus44
veterán

Jóféle statisztika. Mondjuk ezt a mobilos látogatottságot én is keveslem. Az átlag tíz perc is egész korrekt bar amikor épp nem tanulok akkor 10-12 órákat simán elolvasgatok és elforumozok.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#20) Kampó


Kampó
senior tag

Mivel nem találtam a megfelelő al-mnü illetve fórum pontot itt teszem fel a kérdésemet hátha valaki tud megoldást. Ugye a citromailem kijelzi hogy jött privát üzenetem a mobilarenan. de itt nem látom sehol hiába frissitgetem a privi-im közt nincsbent. Máár marhára idegesít mert lehet emiattcsúszok le jó űzletekről. Ha valaki tudja a megoldást szóljon köszönöm elöre is.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#21) Arcanis


Arcanis
aktív tag

Gratulálok én is az eredményhez, valamint aláírom: a júzerek titeket akarnak :)

Viszont néha én is könnyebben jutok el google-ön keresztül egy adott teszthez, mint a saját keresőtöket használva. (Példa: "galaxy s" és "Keresés tesztekben" gomb első 4 eredménye a Tab8.9, Note, Galaxy Y és RAZR xt910 tesztje, míg google: "mobilarena galaxy s" keresésre 2. helyen a keresett teszt)
Ha a jövőben mondjuk fejlesztenétek a cikk/teszt-kereső részt, (gondolok itt olyanra, hogy plecsni alapján szűrni, vagy a specifikáció részeire keresni) az istenkirály lenne.

Egyébként csak így tovább!

(#22) #19158016


#19158016
törölt tag

Hajrá!Mindig üdén frissen meg elsőként! :)

(#23) Senais


Senais
aktív tag

Se-nél melyik készülékkel lépnek fel a legtöbben? erre azért én kíváncsi lennék :F

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#24) hesszan


hesszan
aktív tag

HTC nincs benne az első 4be mobil oldalon? meglepődtem
csak a M.mobilarena-t néztétek, vagy a normál oldalt is? Mert én mobilon is a normál verziót használom, nekem a M. kicsit szegényes, és nem találok dolgokat.

a 10percbe szerintem az is benne van amit én csinálok: mobilon/böngészőben ma van benne, de innen szinte egyből ugrok a fórumra/PH-ra (max átfutom a teszt részt van e benne engem érdeklő újdonság).és ilyenből naponta sok van és ez a pár másodperc nagyban húzza lefelé az átlagot gondolom én.

Sungdurung

(#25) Bog válasza hesszan (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem csak a mobil oldalt nézzük, ez teljes stat. A HTC az ötödik a listánkban. Sony Ericssonnál az X8 vezet, kicsivel az X10 mini pro előtt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#26) Dany007


Dany007
veterán

És miért van ez (a cikk) ennyire eldugva? :O
Reggel valahogy idetaláltam, olvasgattam, aztán most visszaakartam jönni, de sehol se láttam.
Aztán go mobilaréna, emlékeztem rá, hogy valamilyen saját blogban volt. Ott a blogok menü. Majd a sok telefonblog alatt végülis megtaláltam a szerkesztőségit, és végül a cikket.
Csak ilyenkor jut eszembe, hogy hány cikket is hagyok ki csak azért, mert ennyire elvannak dugva ezek?
Persze, tudom a fontosabbak kint vannak címlapon, meg mindenféle oldalsávban egyéb helyen stb...

Amúgy érzékelhető az össze-visszaság a kattintások között? Mert én kezdem mondjuk a Logouton, onnan a fórum, majd a felső sávban nézem a többi oldalon lévő cikkek címeit. És onnan kattintva jutok el mondjuk a PH-ra, vagy a MA-ra, vagy a Cafféra. Aztán ahol épp meglátok valamit oda megyek :) Ezt persze óránként többször, főleg így meló közben. :U
Egyébként azt a kis felső sávot lenne érdemes még kibővíteni valahogy.

(#27) hesszan válasza Bog (#25) üzenetére


hesszan
aktív tag

hmm. meglepő. azt hittem a HTC elterjedtebb.

és esetleg oprendszer szinten? ios 27% / android /windows / bada / symbian /
van egy olyan sejtésem gyártóiban lehet az alma vezet, de oprendszerben szerintem az Android hiszen több tucat készülékkel versenyez

Sungdurung

(#28) Bog válasza Dany007 (#26) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nincs eldugva, ez nem egy címlapos anyag, a szerkesztőségi blog a törzsolvasóknak készül.
A lapcsaládon belüli átjárás nem olyan gyakori, mint gondolnád.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) Bling95 válasza Bog (#28) üzenetére


Bling95
őstag

pedig valamiért nekem is totál természetes hogy járkálok ph ma és logout között.... érdekes :U

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Az előfizetéses konstrukciók és az abban foglalt internet miatt járnak fel sokan Apple-ről, gondolom én. Meg otthon is inkább csak előveszi az iPad-et gyorsan, aztán olvasgat kicsit, a gépet ezért felesleges bekapcsolni. Arról nem is beszélve, hogy mire bebootol, 1-2 cikket el is olvasott a tablet-en.

(#31) Dany007 válasza Bog (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, azt értem. Csak ha nem látom meg véletlenül valahol az oldalon, akkor ilyen érdekes információkról csúszok le. Persze tudom nem lehet minden szem elé rakni.

Mondjuk elképzelhető, hogy csak a rendszeres látogatók játsszák ezt a lapok közötti járkálást. A másik 300 ezer meg célirányosan jön, vagy célirányosan csak 1-1 oldalt kedvel.
Én naponta több tízszer, talán százszor is ugrálok ide-oda : )

(#32) Bog válasza Dany007 (#31) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Van a szerketőségi blognak RSS feedje, plusz kimegy a Facebookra is ;)
Nagyjából a júzerek harmada néz egynél több oldalt a lapcsaládon belül. Vannak csak mobilos, vagy csak hardveres érdeklődésűek, rengetegen esnek be keresőkből csak egy teszt kedvéért, úgyhogy ez normális.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) Dany007 válasza Bog (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Az rss tényleg nem rossz ötlet. Fb meg inkább kihagyom.

"esnek be keresőkből csak egy teszt kedvéért, úgyhogy ez normális."

Ez mondjuk igaz. Bármikor kerestem is rá egy telefonra, az tuti, hogy már a google ajánlásoknál benne volt, hogy mondjuk "iPhone 3G mobilarena" a második, harmadik helyen.
Sőt, múltkor a rendszergazdáinkat is láttam "sunyiban" mobilarénát meg PH!-t olvasni gépkarbantartás helyett / közben :D

(#34) Domxc


Domxc
senior tag

Én is beletartozok az OSX-ről fórumozók elenyésző táborába. :)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#35) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Szerintem semmi megdöbbentő nincs abban, hogy a maximálisan árérzékeny Magyarországon ennyi embert érdekel a ZTE...

(#36) Tim82


Tim82
nagyúr

Munkahelyre menet/jövet Opera Mini (Android/SGS), ritkábban Opera Mobile (Android/Galaxy Tab P1000), munkahelyen Windows 7/IE, itthon Windows 7/Opera. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#37) Totheground


Totheground
addikt

Ebben gondolom a fórum nincs benne. Vagy tévedek? :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#38) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó írás.
Rajtam nem múlik a 10 perces átlag növelése :DDD Igaz túlnyomó részben PC-ről.
Tableten aktívabban böngésznek mint mobilon, ez nem meglepő. Azok közül az iPad a legelterjettebb, így várható volt az első hely.
Mobilnál viszont az első hely meglepett, mert azt hittem, (valahogy ez a kép alakult ki bennem az olvasás folyamán) hogy az iOS felhasználók a telefonon is aktívabban böngésznek. A Galaxy S-k aktivitása nem lep meg, dobogósra tippeltem volna mindneképpen őket, de fordított sorrendben.

A ZTE Blade /skate párost sokan szidják (főleg tapasztalat nélkül) mert hogy kínai gagyi, de valójában nagyon jó érték arányú abszolút használható készülékek.

Jó volt ezt olvasni. Köszi :K

[ Szerkesztve ]

(#39) Probber


Probber
őstag

Érdekes adatok ezek. Android verziószámok közti statisztikátok is van?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#40) axioma


axioma
veterán

Na en is csak most vettem ezt a cikket eszre, pedig szerintem az utobbi honapokban felfele huzom a statisztikat. Ezek szerint be kell a blog-okat is venni a napi rutinba...

(#41) F-ECT$


F-ECT$
titán

ezek a júzerek is minket akarnak és ismernek, csak valamilyen rejtélyes oknál fogva a google-be írják be a nevünket.

Van egy csaj ismerősöm, aki mindent a google-be pl így: iwiw.hu. Már szóltam neki, hogyha ugyanezt a címsorba írná, akkor legalább 1 kattintást megspórolna, de azt mondta, hogy már megszokta így.

Dive ever, work never.

(#42) rankesz


rankesz
veterán

Ha valaki mobilon desktop useragent-et állít be(pl. opera mobile), azt hogy ismeri fel az oldal?

(#43) Totheground válasza rankesz (#42) üzenetére


Totheground
addikt

Valszeg sehogy, de kétlem, hogy sokan játszanának ezzel.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#44) rankesz válasza Totheground (#43) üzenetére


rankesz
veterán

Hát pl. az SGS off-ban páran vannak így tudtommal

(#45) rakloo


rakloo
aktív tag

Nincs is jobb, mint a Hüvely Ideos S7 Slimről mobilarénázni. :D

555-SHOE

(#46) rakloo válasza F-ECT$ (#41) üzenetére


rakloo
aktív tag

Viszont teszem azt, egy tesztet sokkal könnyebb megkeresni, pl.:

Zte Blade mobilarena, és egyből kihozza ami kell .

555-SHOE

(#47) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

„A böngészők versenyét a Firefox nyeri, alig lemaradva jön utána a Chrome, Internet Explorert csak az olvasóink 17%-a használ.”

És az Operával mi a helyzet? :F

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#48) Bog válasza sz.balazs.95 (#47) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

elenyéző

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#49) sz.balazs.95 válasza Bog (#48) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Azt meg tudod mondani, hogy hány olyan ember van, aki Operát ÉS Ubuntu-t használ? Gondolom nem sok... :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) adrianv


adrianv
tag

Érdekes statisztika :DD , bár jó lett volna egy időbeli összehasonlító grafikon is. Pl: Hányan néztek titeket tavaly egy nap átlagosan és mennyi időt.

Sorry for party rocking!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.