Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FTeR


FTeR
addikt

adobe még nem kommentálta?

(#2) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Érdekes ez a nagytakarítás a Google-nél... de ahogy olvasgatom miket állítanak le, azt hiszem szükségszerű is. Félreértés ne essék, nem azzal van a probléma, hogy ezek rossz dolgok lennének szerintem, viszont a felsoroltakból 1-2 olyan dolog volt, amiről tudom mi, nagyrészt olyan amiről egyszer hallottam, és volt olyan is, amiről azt se tudom mi (mindezt annak ellenére, hogy követni szoktam a Google dolgait). El lehet azért képzelni, hogy ezeket mennyien használták... viszont kompatibilitás miatt, feedback miatt gondolom erőforrást kötöttek le. Nyilván egy másik út, hogy elkezdik kicsit jobban reklámozni, tolni ezeket, de az még több erőforrás... szóval összeségében érthető ez a lépés, még ha annak az "1%-nak" aki használta, fájó lehet.

(#3) Youri


Youri
veterán

Én ezek közül kb csak a Desktopról hallottam korábban

RTX ON

(#4) attila9988


attila9988
őstag

Íme a "felhőzés" egyik nagy hátránya. Bármikor kihúzhatják alólad a talajt ha épp úgy gondolják. Te pedig pont lesz*rod hogy hányan használják rajtad kívül a programot, ha neked az kellett...

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#5) dajkopali válasza attila9988 (#4) üzenetére


dajkopali
addikt

ismerem a véleményed a felhőről :)
de azért ez nem annyira durva: ahol adattárolás történt, ott két metódust alkalmaztak: értesítéssel egybekötve integrálják egy fejlettebb szolgáltatásba (pl. a Notepad - Google Docs), illetve időben szólnak mindenkinek, hogy adatait x. határidőig mentse el
kétségek azért maradhatnak, de ilyen szempontból a Google korrekten járt el

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#6) Narxis válasza dajkopali (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

Így van, manapság minden nagy cégnek van felhője, pl. MS, Apple, Amazon és Google, komoly verseny van.

Nem engedhetik meg maguknak se a hibákat(amik persze ettől még lehetnek) sem azt, hogy egyik napról a másikra eltüntetik az ügyfeleik adatait.

Thanos was right.

(#7) attila9988 válasza Narxis (#6) üzenetére


attila9988
őstag

Nem engedhetik meg maguknak se a hibákat(amik persze ettől még lehetnek) sem azt, hogy egyik napról a másikra eltüntetik az ügyfeleik adatait.

Most épp nem erre gondoltam, persze hosszabb felhős vitapartikon előkerülnek ezek a témák is.
Most csak arra utaltam, hogy ha valaki ezek közül a programok közül használta az egyiket, akkor neki igenis kellemetlen hogy ezentúl nem teheti meg.
Helyi gépen ez nem lett volna gond, de egy serveren futó alkalmazást a cég - esetünkben a kugli - kigyomlálhat ha akar. Persze az adatait visszakaphatja jobb esetben, de a programot nem. Lásd a wave esetét, amikor még aláírást is gyűjtöttek hogy megmaradjon.

Ezt a dolgot én "hátránynak" érzem a felhővel kapcsolatban, és jó alkalom volt ez a hír hogy leírjam, mert ide kapcsolódik a dolog. Nagyjából enyi. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#8) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hmm, szerencsére egyik sem érint. :)

(#9) edward2 válasza attila9988 (#7) üzenetére


edward2
addikt

Ha már cloudtól ennyire tartasz el sem tudom képzelni mi lehet a véleményed az MMORPGkről, ahol tuti 100% biztos csak idő kérdése mikor húzzák ki a dugót és akkor lesz majd sok sírós videó mint az SWGvel kapcsolatban.

(#10) janos1988 válasza dajkopali (#5) üzenetére


janos1988
addikt

Oke, hogy ingyenes de azert... Meg jo hogy nem egyik naprol a masikra, volt nincs alapon.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#11) Narxis válasza attila9988 (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Valószínűleg olyan kevesen használták és ismerték ezeket a programokat/szolgáltatásokat, hogy nagyon kevés embert érint. Ez így szokott lenni, ha egy boltban kevés a vevő akkor bezár.

Thanos was right.

(#12) DJS


DJS
tag

Igazából egyetlen tétel sem volt kifejezetten rossz döntés. Csak olyan projekteket töröltek, amik kvázi feleslegesek voltak eddig is, mert kevesen használták, vagy pedig céljukat vesztették, mint a Google Desktop a Vista megjelenésével. Egyedül a flash támogatás megvonása érdekes, szerintem lehet, hogy azt elkapkodták egy kicsit. Idővel valszeg csökkenni fog a flash jelentősége a weben, de egyelőre még ez a legjobb technológia a maga nemében, és lehet, hogy néhány éven belül megjelentek volna az azt használó térképes alkalmazások okostelefonra.

(#13) julius666 válasza attila9988 (#4) üzenetére


julius666
addikt

Kár hogy az említett megszűnő termékek/szolgáltatások esetében jellemzően nem arról volt szó hogy kihúzzák az ember lába alól a felhőt, mivel ezek vagy desktop alkalmazások vagy integrálják őket más már meglévő szolgáltatásba... :U

De azért jó alkalom volt a szokásos mantráid eltolására. ;)

(#14) attila9988 válasza julius666 (#13) üzenetére


attila9988
őstag

Ettől még az alaptétel igaz, mármint hogy az az alkalmazás ami nálam van, az nem fog "megszűnni", csak ha én azt úgy akarom.
Nem mellesleg még ha én lennék az egyetlen ember a földön aki használja az adott programot, akkor is hátrány volna ha én - akinek tetszik, aki hasznosnak találja - nem használhatnám tovább, mert valaki úgy döntött. Érted?

De azért jó alkalom volt a szokásos mantráid eltolására.

Most direkt nem hoztam fel semmi mást, csak ezt az egyet, hogy nyilvánvaló legyen miért is szóltam hozzá a hírhez. Ettől függetlenül persze a felhős koncepciónak van számos egyéb hátránya is, amikről időről időre beszélgetünk itt a PH -n is. :K

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.