Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kíváncsian várom, hogy mi fog történni. Eddig Btel reklám sok volt, de pl. Itt Debrecenben hallani nem lehetett róla. Ha rossz lesz a 2012 , akkor jó árral nyerhetnek..

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) sutszi


sutszi
veterán

Én is kíváncsi vagyok...Az interjúban olvasható dolgok szépen hangzanak. De azért tényleg van hová fejlődni...
Jelenleg 2700Ft-ért 20/10-es DIGI előfizetéssel nem sokat fájt a fejem és általában 25/12 jön át a valóságban.
Ők ezt jelenleg nem tudják megfejelni itt.

Azért drukkolok nekik, mert tetszik a hozzáállás és a véleményük.
(Már ha igaz, és nem csak duma. - > Bocs, a feltételezésért, de sajnos ilyen világot élünk. :( )

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) gjoe


gjoe
őstag

Már több mint egy hónapja rendeltem náluk netet!
Azóta semmi, elérni nem lehet őket, vissza sem hívnak!
Komoly egy cég? :( :( :(

(#4) callmeakos válasza gjoe (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az komoly :Y
Ha nem dobbantanak tényleg valami nagyot akkor könnyen elveszhetnek a süllyesztőbe....
2012-ben azért oda kell rájuk figyelni hátha...

All→M8

(#5) rakal válasza callmeakos (#4) üzenetére


rakal
senior tag

Én a műholdas ajánlatukat tanulmányoztam.
24 havi elkötelezettség(!),6 hónap után meredeken emelkedő előfizetési díj(ezt a TV reklámban elfelejtik közölni),magas szerelési díj,nevetséges csatornakínálat(a Hello HD-vel azonos).
A műholdas szekciónak nem jósolok jót,hacsak tömegesen nem tudják megvezetni az utazóközönséget.

(#6) anulu válasza sutszi (#2) üzenetére


anulu
félisten

hát, Digiért (a sebességükért) én is kaparnám a falat, de a 80/40-es FTTH T-Home-tól nálunk (Bp széle) csak álom, marad az 50/5 kábel, de az legalább annyi, amennyit hirdettek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) callmeakos válasza rakal (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

ezért kell tényleg valami nagyot mutatni. (kb. olyat mint a Digi)

All→M8

(#8) Sofian


Sofian
őstag

Az a baj, hogy a Digi féle olcsónet a lakosság marginális részének érhető csak el... legtöbb helyen az ADSL az ami alter szolgáltatóknak elérhető, viszont azt meg elég drágán méri a BTel...

(#9) Erasmus válasza Sofian (#8) üzenetére


Erasmus
őstag

hát ja, nagyon gyorsan le kéne nekik szakadni a nagykereskedelmi adsl-ról, és saját hálózatra terelni az internetes ügyfeleket

(#10) sutszi válasza anulu (#6) üzenetére


sutszi
veterán

Egyébként én nagyon meglepődtem, így utólag is(többször), hogy mennyire nincs vele probléma. Azon meg pláne, hogy a sávszélesség nagyobb kicsivel mint amit rendeltem. Sőt! alkalmi szinten volt már, hogy meglódult és 40-50Mbit-et tolt igaz csak kb 10 percig...
Tényleg elégedett vagyok.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11) gleo válasza sutszi (#10) üzenetére


gleo
csendes tag

Enternet-től kerültem át az ADSL-el eddig minden rendben, A cégnél is Ők szolgáltatnak több félét, ISDN30, illetve bérelt vonalat 100megát szinkronba, a főnök szerint durván olcsóbbak, a minőségre nincs panasz, az ügyfélszolgálaton gyorsan felkapják a telefont, élőhanggal lehet kommunikálni.
Örülök a cikknek mert tényleg érdekel ez a cég, nekem olyan érzésem van velük mint amikor az egyszerű magyar ember nyugaton vagy amerikában "kikupálódik", aztán itthon meg tarol a tudásával....

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

mikrós net? pfej... soha többet. Inkább akkor előfizetnék valami mobilnetre.
De szerencsére van madzagos net.

[ Szerkesztve ]

(#13) hodostamas válasza hemaka (#12) üzenetére


hodostamas
addikt

Zalában van egy egész jó cég, melynél a mikrós net minőségibb mint a környéken az adsl.. :) Nem sok gond van vele, ár ahhoz képest amit nyújtanak falun nagyon jó.

(#14) rainmen
itt is dombos rendesen, de egész jó helyre rakták az AP-kat.

[ Szerkesztve ]

(#14) rainmen válasza hemaka (#12) üzenetére


rainmen
aktív tag

A mikrós az nálunk is gáz, én nem is engedtem beszereltetni, maradt a telefonvonalas T-Home... :U

hodostamas: Nem tudom, arrafelé mennyire sík a terep, nálunk a hegy-völgyön bizonytalan és gáz.

[ Szerkesztve ]

(#15) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Akkor én vagyok az ellenpélda. 4 évig használtam mikrós, 2 megás netet és semmi gond nem volt vele. Esőben, ködben ugyanúgy működött. Néhol talán picit lassabban de sohasem szakadt meg. Mindez Hódmezővásárhelyen.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#16) hemaka válasza rainmen (#14) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nálunk még domb sincs, semmi, de ha esett, ha fújt, ha sütött a nap, nem ment. Arról nem is beszélve, hogy drága volt. Valami 7-8 ezret fizettünk érte és 1Mbit-es volt,de soha nem hozta csak max. a 70-80%-át a sávszélnek... Azután 1 évvel szinte ujjongtunk, amikor végre eléretővé vált az 5Mbit-es T-s net kb. ugyan ennyiért...

Nincs az az Isten, hogy mégegyszer mikrós netért fizessek.

[ Szerkesztve ]

(#17) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Szegény ember aki igérni sem tud....Szerintem nem fog nekik összejönni. :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#18) #19617792


#19617792
törölt tag

felénk meg még a 10 mbites adsl net is csak nemrég érhető el, persze jó drágán...

(#19) Misi1979 válasza gleo (#11) üzenetére


Misi1979
őstag

Btel-re valtottal?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20) csiby222


csiby222
aktív tag

A DIGI-t mint alternatíva csak nagy városokban ott is csak panelekben lakóknál érdemes emlegetni és az nem olyan nagy dolog ezért is tud olcsó maradni. Az 5ghz-s mikró tényleg jó 4 évig voltam egy nagyon gáz cégnél először csak 2.4ghz-n az tényleg nagyon rossz volt plusz szakadozott is aztán jött egy villám, meg időközben kiraktak egy 5ghz-s ap-t és átraktak arra és megváltás volt az előzőhöz képest. Végül azért hagytam ott a céget mert az üzleti modelljük és a supportjuk semmit nem ért.

Ha valaki fél a megfigyeléstől az használjon egy C64-t faraday kalitkában aggregátorról és hálózat nélkül. Ha nincs Nvidia Control Paneled itt leszedheted: https://www.microsoft.com/en-us/p/nvidia-control-panel/9nf8h0h7wmlt?activetab=pivot:overviewtab

(#21) rainmen válasza hemaka (#16) üzenetére


rainmen
aktív tag

Nálunk nagyon gáz volt, a sebesség meg... 384kb/s...
A folytonossága meg kb. olyan volt, mint a sebessége.

(#22) gleo válasza Misi1979 (#19) üzenetére


gleo
csendes tag

Igen BTel-re, de nem pontos a váltás szó, mert az Enternettől átkerültem a Btel-hez dec 1.-ével. ( Megvette az ügyfélkört a Btel). Én örültem is neki mert a cégnél jók a tapasztalatok, csak még 2012 januárig hűségben voltam/vagyok otthon. mikrosról annyit ha már ennyien kommentálták, hogy a cégnél a 100megás bérelt vonal is mikrón jön, és amióta bekötötték kb 10hónapja még 1x sem állt meg és a 100mega, az 100.0 mega oda-vissza.

(#23) Z0mbi válasza gleo (#22) üzenetére


Z0mbi
senior tag

es mizu a pingel? :) Igazibol a mikro ott szokott elverezni.

(#24) hodostamas válasza Z0mbi (#23) üzenetére


hodostamas
addikt

250km-re a bix-től, mikor még nem volt ennyi ügyfél itt a környéken, 6-8ms a ping bix-et pingelve. Ezzel semmi gond. Most két router mögül átlag 20 körül van.

(#25) Z0mbi válasza hodostamas (#24) üzenetére


Z0mbi
senior tag

na az franko. Ismerosom egy helyi mikros tortnenettel 7xms el atlagol mig en az adsl el 2x et ha jo napom van.

(#26) bambano


bambano
titán

vetítőgép...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) LordX válasza rainmen (#14) üzenetére


LordX
veterán

Nem jellemző arrafelé, hogy valami sík legyen, persze nem egy Alpok.

(#28) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Voltam Btel-es, csak a 15M-ás netet drágábban adták mint a T, így váltottam. Egyébként sok sikert nekik a cégépítéshez, én drukkolok nekik, mint minden magyar vállalatnak. :K

essexboy

(#29) Drenadar


Drenadar
veterán

Én is drukkolok nekik...

A Digit olyan felesleges felhozni, mint a Dubaji benzinárakat...

Én is a Vodára szavaznék, hogy velük fognak lepaktálni.

A mikrós eszmecseréhez meg annyit, hogy emberek! Attól, hogy mikrós a net, még nem mind ugyanolyan. Sok sok más és más eszközök vannak, amik meghatározzák a minőséget. Nekem is volt már rossz tapasztalatom vele, de másik ismerősnél meg mindegy milyen az idő, pöpecül megy.

(#30) smog86


smog86
senior tag

Nekem is mikrós netem volt, semmi gond nem volt vele... én csak azért váltottam, mert a sebesség/ár arányban nem tudták tartani az iramot a többi szolgáltatóval.

(#31) bambano válasza Drenadar (#29) üzenetére


bambano
titán

lehet, hogy nem mind ugyanolyan, de a mikrós netek rendelkezésre állása azért nem ugyanaz, mint mondjuk egy kábeltv-é. Most nagy átlagban beszéltem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) smog86 válasza bambano (#31) üzenetére


smog86
senior tag

Vállalati szinten mégis sokan választják ezt, még a belvárosban is. Sőt sokan nem is tudják hogy egy bizonyos szolgáltató, hogyan oldja meg nekik a netet, nekik az ár és a rendelkezésre állás a lényeg, utóbbi pedig pénz függvénye.
Meg sok cég második szolgáltatónak használja, ha az elsővel gond lenne, átállnak addig erre.

[ Szerkesztve ]

(#34) smog86 válasza Drenadar (#33) üzenetére


smog86
senior tag

Itt a fóruma:
[link]

(#35) LordX válasza Drenadar (#29) üzenetére


LordX
veterán

Úgyvan. Az ADSL is egyik helyen jó, a másik helyen nem. (UPC telekom vs T-Com?)

(#36) Drenadar válasza LordX (#35) üzenetére


Drenadar
veterán

Igen. eszközök, hálózatok, kiépítése... de...

A 29-es körzetet hanyagoljuk már el a fenébe könyörgöm! Monornet nem igazán tudta kiépíteni a megfelelő hálózatot, és szerintem UPC is csak az ügyfélkört akarta megszerezni, beruházni a fejlesztésekre már nem. Tévedek? Lehet, de már több éve a UPC-é a 29-es körzet és semmi lényegbeli változás nincs.

Amúgy személyes véleményem az, hogy az ADSL úgy szar ahogy van. Elavult ősrégi **** technológia. Csak ugye adott a vezetékhálózat a jó kis rézérpáros telefonvonal, ami majdnem mindenhol elérhető. Minek építenének ki más hálózatot? Vagyis építenek hálózatot lásd UPC (mindenütt máshol mint a 29) illetve digi és a többi szolgáltató, de olyan lefedettségük soha nem lesz, mint a telefonvonalnak. Pedig milyen szép világ lenne. Nekem a középső diginet csomagom van, és személy szerint nekem ez a sebesség már elegendő. Letöltés feltöltésben egyaránt sok szerver már ezt se tudja kiszolgálni.
ADSL-el jelenleg 3Mbites internetem lehetne. Mindezt Újpesten, természetesen lakótelepen. Akkor miről beszélünk?

(#34) smog86: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#37) Sofian válasza Drenadar (#36) üzenetére


Sofian
őstag

Nekem 21-22 Mbit-et tudna átvinni az ADSL ott ahol lakom, most ennél kisebb csomagom van.. Viszont sohasem volt vele baj.. Ezzel szemben a kábelnettel a környékünkön többeknek van baja, részleges szolgáltatás hiány erős sávszél ingadozás....

Nincs baj a kábelnettel, sem az ADSL-lel... azt használd ami nálatok a legmegbízhatóbb és hozza az elvárt adatokat...

ADSL problémája a központtól való távolság, Kábelé az osztott közeg.

(#38) smog86 válasza Drenadar (#36) üzenetére


smog86
senior tag

UPC-nek 29-es körzetben is van koax kábele, csak nem kétirányú, pedig innen már nem lenne nagy lépés kétirányúsítani és netet szolgáltatni rajta, csak hát amíg ADSL-en lehet fejni a népet...addig minek?
De a T és a Digi már elkezdte lefedni a 29-es körzetet, szóval UPC-től sokan megfognak válni.

[ Szerkesztve ]

(#39) bambano válasza smog86 (#38) üzenetére


bambano
titán

"csak nem kétirányú, pedig innen már nem lenne nagy lépés kétirányúsítani": hiszik ezt a kibicek, meg gyakan a szakemberek is...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) rainmen


rainmen
aktív tag

Amíg nincsen egy szolgáltató rákényszerítve a fejlesztésre, addig nem fog semmit csinálni. Lévén az kiadás, ami a nyereséget csökkenti. Ha megfelelő az embereknek a telefonkábeles net, akkor nem fognak rajta fejleszteni.
Nekem a T-Home ügyfélszolgálat azt az infót adta, hogy a telefonkábelen eljön a TV, 5 megás net és telefonvonal. Ha komolyabb netet akarok, akkor viszont a tévéhez fel kell rakniuk egy parabolát. Amit viszont én nem akarok, tehát marad ez a konfiguráció.

(#41) misx


misx
senior tag

Mikrós nettel kezdtem én is a Viharsarokban 2006-ban. Akkoriban lendült fel a faluban az internet, hála annak cégnek, és még most is működnek a környéken. Viszont én váltottam Invitelre, mert akkor a vezetékes telefonnal együtt olcsóbban kijött. Most már nem sokkal olcsóbb, de legalább nincs számlázva percdíj, amennyiben nem beszéljük túl a 2000 Ft-os limitet.

(#42) Vigilante


Vigilante
őstag

"Én egy ismeretség révén, teljesen véletlenül csöppentem bele az iparágba" Itthon már csak így megy! Egymagába egy diplomával kitörölheted, muszáj mellé kapcsolat is, de magába csak a kapcsolat sem elegendő, ha csak nem egy autószerelő ismerőshöz akarsz menni az olajba-koszba vagy árút feltölteni a valamelyik hipermarket-be! :P

A netröl, meg annyit, hogy vicc nálunk a XII.ker-be Bp. mondhatni egyik legelitebb környékén (Orbán 1 utcára lakik, szomszédba a Fodor Gábor, az pár házra meg lakott itt a Sólyom is...) és mégis szaros 5/0,5-ös net van! a vonali sebesség is max 6MB! :(( EZ kérem szépen szégyen, csak azért, mert nem panelek vannak itt, és nem egymás hegyén-hátán élnek az emberek, már nem is éri meg fejleszteni a hálózatot! Pénzéhes banda, ennyit tudok mondani ezekről a szolgáltatókról! :(((

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#43) Vigilante


Vigilante
őstag

Bocsi a dupláért, csak a pontosság kedvéért 6Mb a 6MB helyett, nem mind1 az a 8x-os szorzó! Örülnék, mint majom a farkának, ha 6MB lenne a vonali sebesség, magyarul, 48Mb... :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#44) LordX válasza bambano (#39) üzenetére


LordX
veterán

Végül is kábelt már nem feltétlen kell fektetni, "csak" minden eszközt lecserélni :)

(#45) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Hát...... Kiváncsian várom a fejleményeket Még egy szolgáltató mindenképp a fogyasztó társadalomnak a hasznára van

(#46) rainmen válasza Vigilante (#42) üzenetére


rainmen
aktív tag

Igen, sajnos erről van szó. a 10-es panelre felrak egy adó-vevőt, ami kiszolgál 30 lakást vagy behúzza az optikai kábelt, de ugyanezen harminc lakás kiszolgáláshoz vidéken vagy családi házaknál egy utcát kell feltúrni.
Az meg nem megy. :(

(#47) Vigilante válasza rainmen (#46) üzenetére


Vigilante
őstag

Hát jah... biztos nincs pénzük rá, mert olyan rosszúl, megy a soruk ezeknek a cégeknek, tiszta veszteségesek... :(

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#48) Drenadar válasza Vigilante (#47) üzenetére


Drenadar
veterán

egyszerűen pénzről szól :)
egyszerűbb és több profittal kecsegtet egy panelházat elintézni nettel mint egy kertvárost. ezzel egyet kell értened.

(#49) LordX válasza Vigilante (#42) üzenetére


LordX
veterán

Költözz inkább olyan helyre, ahol olyan politikusok laknak, akik tudják, hány lába van az internetnek :)

(#50) TOBY29


TOBY29
csendes tag

A btel minden szolgáltatása átcímkézett szolgáltatás-ADSL mobil net SAT tv stb.. .Az új műholdas szolgáltatása is finoman szólva hagy kivetni valót maga után. A beltéri semmi olyan funkcióval nincs ellátva amivel kiérdemelné az általuk(az oldalukon) reklámozott"okos SetTopBox!" jelzőt.A televízióm több kényelmi funkcióval van ellátva. Rendkívül drága kevés a nézhető csatorna, és ha csomagban veszed akkor sincs igazi kedvezmény.Amellett rengetek a trükközés az apróbetüs rész amit érdemes elolvasni mert ha hirtelen felindulásból kötünk szerződést a btel-nél könnyem pofára eshetünk és 2 évig nem tudunk szabadulni

Azt kell megérteni ez egy Alternatív szolgáltató.Átcímkézett szolgáltatásokat árul.Ezáltal soha nem lesz olcsóbb mint a nagy szolgáltatók és minőségben technikában sem fogja utol érni a nagyokat.Az okok egyszerűek: Nincs annyi befektetni való pénzük ami 5-10 év alatt térülne meg szerencsés esetben.Persze a mai csődközeli gazdasági helyzetben ez is merész megalapítás. Én úgy látom ők a gyors megtérülés mellett tették le a voksot ezért még az utolsó "bélyeget" is az ügyféllel fizettetik meg.A technikai hiányosságokat a látványos reklámokkal ellensúlyozzák. Hát sok sikert hozzá

more beer,more the boss "Come back home to the refinery Hiring man says "Son if it was up to me" I go down to see the V.A. man He said "Son don't you understand"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.