Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Ugyanakkor jelentős haszna van a módosításnak, mivel mai grafikus vezérlők heterogén többmagos processzorok, és képtelenség a hardvereket jól kihasználni, ha a grafikai és a compute futószalagok nem lapolhatják át egymást.

Ez inkább a GCN-re vonatkozik, nem?

#tarcsad

(#2) Tyrel


Tyrel
őstag

Ez most annak a felvezetése hogy majd ezzel a motorral a Vega nagyon megmutatja a foga fehérjét?... :U

Nem cinkelés amúgy, simán vevő lennék rá ha 20%-al olcsóbban adnák...

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#3) wolfman


wolfman
veterán

Nagyon remélem, hogy a játék közel olyan jól fog futni nekem csutkára húzott grafikán, mint a Doom és akkor a Bethesda nem csak a Single Player kizárólagossága miatt lesz az év kedvence nálam! Jöhet utána bármilyen cím és játékmenet, engem ezekkel megvesznek kilóra.

Egyébként meg ilyen technikai "lefogesniazállatok" írást már több száz esetben olvastam játékok megjelenése előtt, aztán 98%-ban mindig kopp lett a vége és kiábrándultság.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) Cifu válasza wolfman (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

...és akkor a Bethesda nem csak a Single Player kizárólagossága miatt lesz az év kedvence nálam!...

Vigyázz, ebben nemrég én is belefutottam: a Bethesda csak a kiadó. A fejlesztő a MachineGames...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) Abu85 válasza Yutani (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, mert mindegyik hardver ilyen. Szükségük van ezekre a típusú kódokra a jó kihasználáshoz. Aztán, hogy mit kezdenek vele, az már valóban részben a hardveren múlik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) wolfman válasza Cifu (#4) üzenetére


wolfman
veterán

És melyikőjük elvárása/kikötése volt, hogy a multi csak elvenné az értékes fejlesztési időt a kampányról? Szerintem a fejlesztő azt csinálja, amit a kiadó mond (többnyire).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#7) Vektast válasza Tyrel (#2) üzenetére


Vektast
aktív tag

Hát.. ha fp16-ba lesz megírva a shader Compute akkor a vegákon akár 70%al is gyorsabb lehet a játék.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#8) Raymond válasza Vektast (#7) üzenetére


Raymond
félisten

LOL :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) Hiftu válasza wolfman (#6) üzenetére


Hiftu
senior tag

És ez a legnagyobb gond a mostani fejlesztő - kiadó kapcsolatban. A kiadók gyakorlatilag bármilyen böszmeséget belerakatnak a játékokba, amit a fejlesztő egyáltalán nem szeretne. Tisztelet az egyre ritkább kivételnek.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#10) Cifu válasza wolfman (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Wolfenstein második rebootjának 2009-es, első részét (The New Order) az Activision adta ki. Az is Single Player-only volt.

A Wolfenstein első rebootját (Return to Castle Wolfenstein (2001) és a Wolfenstein: Enemy Terrority (2003)) dettó az Activision adta ki, azoknak volt multija.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) DraXoN válasza Vektast (#7) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

és akkor majd a 3. világháború nem amerika és észak-korea miatt tőr majd ki, hanem a bányászok és gémerek miatt mert összevesznek a vega készleteken (amik most is szűkösek) ... ááá .. szép jövő ;]

De jól kigyúrták a motort új dolgokkal... bár más motorok is így fejlődnének, nem lenne annyi panasz a "nem hajtsa ki" dologra.. A Doom még az én gépemmel is hozza majdnem mindig a 60Fps+ -t... csak néha megy alá, de akkor is bővel 40 felett marad.. De sose tapasztaltam konkrét "megakadást" egy pillanatra se..
nagyon jól megírt a motor már az is.

De összességében várom majd a játékot.. bár beszerzése részemről valószínűleg csak valami steam akció keretében lesz esedékes (mint a Doom esetében is)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Televan74 válasza DraXoN (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Addigra itt a Volta. Ami azt tudja majd mint a Vega vagy egy picit még többet is,alacsonyabb fogyasztással,olcsóbban. A bányászok meg vihetik a Vegát,ha kell nekik. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) imi123 válasza Vektast (#7) üzenetére


imi123
őstag

Az ilyen eltúlzott elvárások miatt van folyamatos pofára esés.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#14) Plasticbomb válasza Televan74 (#12) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ezt majd meglátjuk akkor, ha hozza a hagyományos NV szintet, akkor "hülye" hardver lesz, mint szokásosan, ha meg annyira elmegy AMD irányba, akkor nem hiszem, hogy marad annyira kedvező a fogyasztás. De ez mind úgy ahogy van spekuláció mindaddig,a mi meg nem jelent és le nem lett tesztelve ezer oldalon...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#15) Vektast


Vektast
aktív tag

Bazz most nézem hogy az új Wolfenstein már kint is crackelve 2 nappal a launch előtt! :O Mi a gyík? Akik már tolják azt mondják nagyon jól fut.. gtx 970en 150 fps maxon.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#16) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Végül lényeges újítás, hogy az SSAO-t felváltja az SSDO. Utóbbi egy elvárható fejlesztés lenne manapság, de valamiért még mindig nagyon sok fejlesztő ragaszkodik valamelyik ambient occlusion technikához, holott direkcionális eljárással jóval jobb minőség biztosítható. Ennek persze a teljesítmény az ára, ugyanakkor manapság valamelyik grafikai futószalaggal bőven átlapolhatók a számítások, ami jelentősen csökkenti a hardverigényt.

Az elso dolgom az AO-kat kikapcsolni, mivel szamomra minimalis plusszt adnak nem elfogadhato tobblet terheles mellett. Erre jon egy "elvarhato" fejlesztes ami valosiznuleg meg kevesbe eszreveheto de meg dragabb javulast hoz, hat hogyne. Masreszt futoszalagot megkerulo, compute modszerek is remekul hangzanak, az unatkozo tranzisztorok is tudjanak dolgozni amikor a futoszalag valahol bottleneckkel, csak arra nem gondol ilyenkor senki, hogy igy a folyamatos terheles miatt hamarabb throttlingol vagy TDP vagy homerseklet limit miatt az egesz es a vegen az ember ott van, hogy semmit sem nyert.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) Televan74 válasza Plasticbomb (#14) üzenetére


Televan74
nagyúr

Őrült is az NVidia hogy nem lett átütő erejű a Vega.Bár rossz sem lett, az új játékokban meglepően jó szerepel.
Szerintem már dolgoznak a Volta -n,csiszolni kell még rajta hogy a Gamingre lehozzák.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Z10N


Z10N
veterán

Nagyon helyes!

"Ugyanakkor jelentős haszna van a módosításnak, mivel a mai grafikus vezérlők heterogén többmagos processzorok, és ezért képtelenség a hardvereket jól kihasználni, ha a grafikai és a compute futószalagok nem lapolhatják át egymást."

ID id Software

A techspoton majd kivancsi leszek a benchekre (tobb GCN generaciora levetitve).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) Madárpók válasza Cathulhu (#16) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Azért ne a játék fejlesztőket okoljuk azért, hogy a gyártók picsafüst hűtéseket, VRMeket (és ezért alacsony TDP limiteket) tesznek a kártyákra. Inkább szomorú, hogy a játékok 90+%-a nincs eléggé optimalizálva, és nem használja ki rendesen a GPU erőforrásait.

PS: az AO meg eléggé játék és megvalósítás kérdése, hogy mennyire látszik és mennyire szép, szerintem ha jól van belőve, akkor szép effekt és hozzáad a grafikához

[ Szerkesztve ]

(#20) Cathulhu válasza Madárpók (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Bocs, nem oket akartam okolni, ha ez jott le. Csak ne legyen nagy csodavaras a dolog lenyege, mert mindennek ara van, az atlapolasnak is.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) arn


arn
félisten

A sokmagos procik malmozni fognak, vagy ez most egy vega demonstracio lesz?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) Duddi válasza Televan74 (#12) üzenetére


Duddi
aktív tag

Azért óvatosan a Voltával. Ha Nvidia kihagyja vagy megnyirbálja benne a Tensor Core számot akkor lényegében egy Pascal refresh csipet kapunk.

Szerk:
+ nem hiszem hogy Nvidia bevállalná a HBM2 memóriákat. Előbb lesz GDDR6 az meg másik memóriavezérlőt kíván. sajnos nem lehet a szerver Volta alapján tippelni mit fog tudni a consumer darab. Pláne azt nem hogy a az új xx80 kari valahol a középkategóriában (csip vágás terén)

[ Szerkesztve ]

(#23) FLATRONW válasza Vektast (#7) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem érdemes minden shadert fp16 módban megírni, mert a legtöbb esetben minőségromlás lesz az eredménye. Amiket meg érdemes, azok a játék teljesítményére nézve nem hoznak túl sok pluszt, persze még így is érdemes vele foglalkozni.

(#24) Lacccca87 válasza Plasticbomb (#14) üzenetére


Lacccca87
őstag

Ez mondjuk igaz. Addig amíg nem hajigálták ki a plussz egységeket a platformból addg eléggé gyászos volt a fogyasztás már a végére. De amint kidobálták a felesleget egész jó GPU-t raktak össze és még most is jólt tartja magát.

Szerintem érdekes lesz a jövő, CPU-k nál láthattuk mit hoz a verseny mindenki elkezdett vadul mozgolódni, a kövektező VGa generáció szerintem mindkét oldalról nagyot fog szólni.

#GodGamer5 : OGL nem DX11

[ Szerkesztve ]

(#25) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Akkor most a Vega megtáltosodik és lealázza oda-vissza az 1080ti-t. ;) A dx11 mód azért sajnos megint benne lesz ugye?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) hackeeeee válasza Cifu (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így van:

A készítők szerint a multiplayer csak felhígítaná a Wolfensteint

A Doom-nál egy külön cég intézte a multit. Kár volt..

Kíváncsian várom. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#27) apatyas válasza GodGamer5 (#25) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jó lenne, ha kimutathatná végre az erősségét.
Viszont, a dx11 mód nem kell bele, ez pont a Vulkan előnye, hogy nem csak a win10-es gépeken megy, ergo dx11-re nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#28) rumkola válasza Cathulhu (#16) üzenetére


rumkola
veterán

:) én pont fordítva csinálom, az AO-n kívűl minden szart lekapcsolok, mert ez ad legtöbbet a látványhoz.
AA, blur, chroma, film grain és a rettenetes DOF mind lassít és ráadásul még csúnyább is lesz tőlük a játék.

(#29) Plasticbomb válasza Lacccca87 (#24) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nézőpont kérdése, mi felesleg és mi nem, amit meg az határoz meg, hogy mikre és hogyan tervezed használni az adott eszközt.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#30) Cathulhu válasza rumkola (#28) üzenetére


Cathulhu
addikt

AA-n kivul azokat is leszoktam, blur + dof kifejezetten idegesit, a masik kettonek meg ertelmet nem latom.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) Raymond válasza Cathulhu (#30) üzenetére


Raymond
félisten

Az AO alig eszik manapsag valamit, nincs sok ertelme kikapcsolni. A Film Grain es a Chromatic Aberration tuti nem kell, a Blur-t szinten kikapcsolom, de mondjuk 60FPS-nel nem lenne annyira fontos a DoF pedig jatekfuggo, peldaul egy FPS-ben ADS-nal szerintem nem rossz, ad a hangulathoz valamit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) DraXoN válasza arn (#21) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy malmoznának majd a sokmagos CPU-k ... már a doomban levő motor is jól szerepelt ebben.. Szerintem itt se lesz visszalépés ez ügyben.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) laceszgamer válasza Vektast (#15) üzenetére


laceszgamer
addikt

Na akkor legalább az tuti, hogy a gépigények megint ilyen mese habbal kategóriák. :D

Remélem este 7-kor ezt is elengedi indítani Steam, nem kell megvárni az éjfélt. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#34) laceszgamer


laceszgamer
addikt

[link]

Bíztatóak az első értékelések nagyon. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#35) hackeeeee válasza laceszgamer (#33) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha lesz olyan jó a story, mint a New Order-é, akkor már rossz nem lehet.

Én csak letölteni fogom, el még nem fogom indítani, mert előtte még be kell fejezni a New order-t. :)

Véleményem szubjektív...

(#36) slayer203 válasza Cifu (#10) üzenetére


slayer203
újonc

A New Order 2014-es, az a harmadik reboot és a Bethesda a kiadó. A 2009-es verzió az teljesen más, viszont valóban Activision cím.

(#37) laceszgamer válasza hackeeeee (#35) üzenetére


laceszgamer
addikt

Az Old Blood al érdemes ekzdeni ha sorba akar menni az ember, legalábbis sztori szerint az az első az újak közül.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#38) Lacccca87 válasza laceszgamer (#37) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem fordítva? Legalábbis megjelenés szerint New Order, Old Blood, The New Colossus?

(#39) Raymond válasza Lacccca87 (#38) üzenetére


Raymond
félisten

Old Blood egy prequel a New Order-hez, tehat story idorendi sorrendben az elso.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) hackeeeee válasza laceszgamer (#37) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem tudom már miért azzal kezdtem, de végülis már mindegy, nagyjából megvan a story eddig.. De a New Order eddig elég hárd.. Nem értem miért nem játszottam vele eddig.. Pedig, egy ideje megvan már.

Véleményem szubjektív...

(#41) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Még nem engedi indítani, sírok. :( :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#42) laceszgamer válasza laceszgamer (#41) üzenetére


laceszgamer
addikt

Direkt húzzák az agyam. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#43) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Jó lett. :D

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#44) s912 válasza laceszgamer (#42) üzenetére


s912
aktív tag

Háttérkép: Ukk-i gyors? :DD

(#45) laceszgamer válasza s912 (#44) üzenetére


laceszgamer
addikt

Tekergőt vitte idei nyáron párszor a 265-ös, itt is azon van épp. :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#46) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nekem elkezdett memory allocate errorral crashelni. Valaki hasonló problémával küzd esetleg?

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#47) Raymond válasza GodGamer5 (#46) üzenetére


Raymond
félisten

Nezem hogy csak 8GB RAM-od van, azt irja itt (legalul) hogy megeszik majdnem 7GB-ot magaban, lehet nincs eleg virtualis memoria?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48) wolfman válasza GodGamer5 (#46) üzenetére


wolfman
veterán

facebookon pár haver már jelezte nekem, meg nekem is crash-el második elindításra miután feltolom a grafikát.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#49) arn


arn
félisten

A benchmarkokban mindenesetre epp a vega viselkedik furan, es hullamzik a teljesitmenye.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#50) Cathulhu válasza arn (#49) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ezt nézegettem én is, hogy most akkor jön az a csoda driver vagy nem? Mert hiába erősebb a Vega, hiába Vegára optimalizált az egész játék, a pascal bizony megint veri.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.