Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) h-yle


h-yle
addikt

R.I.P.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen, nagyjából az összes olyan termékükre raktak Thunderbolt csatlakozót, amire nem kellett volna és az egytlen olyanra nem raktak, amire kellett volna. Ez a "Think Different", nem?

Egyébként a 17-es Macbook Pro-tól is olyan sunyin váltak meg, hogy ezt tanítani kellene. Egyszerűen volt-nincs és egy szót sem ejtettek róla.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Bambalazs válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Van PCI-E TB csati, csak hát ennyi pénzért ingyen kéne adni hozzá...

(#4) Chiller


Chiller
őstag

Jó sok raklap 5770/5870-es lehet még raktáron :K
Kicsit túllőttek a célon ezek szerint :DDD

(#5) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ami azonban abszolút érthetetlen, hogy olyan szinten nem nyúltak a több mint két éves koncepcióhoz, hogy még egy Thunderbolt aljzattal sem bővült a I/O panel.

Azt olvastam, hogy ez csak átmeneti frissítés, mivel ez nem a Sandy-bridge-s Xeon széria. Azon még dolgoznak.

x gon' give it to ya

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Látszik, hogy le akarják építeni az asztali vonalat... :(((

(#7) Prof01


Prof01
veterán

"Kérdés, hogy ha a professzionális felhasználásra szánt masinába sem jelenik meg az új interfész, amit szinte csak Apple termékekhez gyártott kiegészítők támogatnak, akkor mégis hová vezet ez az út?"

Oda, hogy ki fog halni...

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8) rootkiller


rootkiller
őstag

Steve forog a sírjában! Ez a b@szunk rá hozzáállás!

Artengo TR 990 Pro

(#9) rudi válasza rootkiller (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ebben a döntésben még benne lehetett Steve is. Valljuk be, az Apple egy populáris márka, van annyi menő terméke, hogy a kevésbé nyereségesektől megváljon. Pár műkedvelőn kívül senkinek nem fog hiányozni a Mac Pro.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Prof01 válasza Prof01 (#7) üzenetére


Prof01
veterán

Egyébként, ha így lesz, akkor e miatt lehet: [link]
Mac Pro-val eddig is magukkal beszéltek ellen, ha megnézzük a képet.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#11) BoC1ka válasza Prof01 (#10) üzenetére


BoC1ka
senior tag

és erre hogy kötsz még rá két monitort?:)

YNWA

(#12) madgie válasza BoC1ka (#11) üzenetére


madgie
titán

Thunderbolton?

(#13) BoC1ka válasza madgie (#12) üzenetére


BoC1ka
senior tag

megfogtál:D

YNWA

(#14) LackoMester


LackoMester
addikt

Valószinűleg leépülőben az almások PC- s részlege, ez van, szerintem valamennyien túléljük. :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#15) Prof


Prof
addikt

Szerintem ez az egyik utolsó Mac Pro aztán ennek gyártását is beszüntetik.

(#16) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Ennyi pénzből jobb gépet össze lehet tákolni, csak éppen nincs rajta Apple logó. Erre jó lesz még ;) . Tyűű. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#17) rudi válasza Tauren45 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Szép, csak éppen kamukép. Az első lemez túl vaskos és nem elég éles a reszeléshez, továbbá alul nem tud kipotyogni az anyag, megakad feljebb több szinten :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) henrik02 válasza Tauren45 (#16) üzenetére


henrik02
csendes tag

Vártam már egy hasonló kommentet.
Remélem tiszta szívből gyűlölöd a céget. :)

(#19) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Hehe, nem utálom a céget, csak utálom a hájpot egy olyan cég iránt aki így is úgyis annyit keres, hogy nem fog bedőlni. Nekem van 2 ipadom is tőlük tökéletesek nincs is jobb. :R

Az, hogy a kép kamu vagy sem, nem lényeg. There are simply some things Macs simply do better than PCs

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#20) vanhalen


vanhalen
senior tag

Úgy látszik tim nem komálja a MacPro-t.. Mondjuk.. nem vágom, mire ne lenne elég egy combosabb iMac, főleg így összegehesztve az OS-el.

(#21) azbest válasza Prof01 (#10) üzenetére


azbest
félisten

Picit más a célcsoport egy iMac és egy MacPro kapcsán. Egyébként érdekes meglepetés volt, amikor hozták a 12 magos MacPro-t a munkahelyemre... sokkal nagyobb méretűnek hittem, közben meg azt hiszem nem nagyobb a desktop pécémnél... csak legalább 3x gyorsabb, pedig az sem piskóta :D

(#22) mrhitoshi válasza rudi (#9) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Mondjuk egy ilyen Mac Pro házat elfogadnék. :)

PS4

(#23) marcias


marcias
őstag

A fene tudja, a Mac Pro talán pont az, amit veszteségesen is érdemes lett volna életben tartani erőfitogtatás címszó alatt. Dehát ők tudják. Így aki munkaállomást akar, majd vesz HP-t vagy DELL-t. Az Apple meg el lesz könyvelve consumer-gyártónak. Kérdés, az iMac-et mikor fogják megszüntetni.

Amúgy tipikus politikus-Apple húzás, hogy elsorvasztanak valamit, majd rámondják hogy oké, nem gyártjuk mert nem fogy. Szerintem sokkal többet ki lehetett volna hozni az ő kreativitásukkal-tőkéjükkel ha akarnak. Akár az egész PC-ipart megreformálhatták volna, de más utat választottak.

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#24) Cathfaern válasza marcias (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Akár az egész PC-ipart megreformálhatták volna"
Igazából éppen ezen vannak. Csak iPhone-nak és iPad-nek hívják... :)

(#25) #06658560 válasza rudi (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak nyomóerö kérdése, hogy egy trappistát lereszelj vele. Parmezánt már nem lehet, való igaz. :P

(#26) #95590400 válasza rudi (#9) üzenetére


#95590400
törölt tag

azt hittem ezért a postért keresztre feszítenek... de manapság már az alma hívőkre sem lehet számítani. hova züllik ez a világ. :DDD

(#27) #06658560


#06658560
törölt tag

Valakinek nincs képe burkolatok mentes alaplapról, meg összeszerelésröl véletlenül?

(#28) Tigerclaw válasza rudi (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Tehát ezzel arra utalsz, hogy még sajtreszelőnek se jó? ;)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) Tigerclaw válasza marcias (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

"Amúgy tipikus politikus-Apple húzás, hogy elsorvasztanak valamit, majd rámondják hogy oké, nem gyártjuk mert nem fogy."

A 17-es macbook pro-t meg se említették, semmi magyarázat... csak lelőtték az apple store-t és amikor visszakapcsolták már eltűnt. Lehet hogy a Mac Pro is így tűnik majd el. Szégyen hogy 5770-es kártyával adják, amit ma már a szomszéd pistike se venne meg casual játékra, mert még megszólnák.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) suraki válasza vanhalen (#20) üzenetére


suraki
tag

Gyakorlatilag az összes számításigényesebb műszaki feladat alatt zsengén muzsikál még a legizmosabb iMac is (pl. CAD/CAM vizualizáció, kémiai/matematikai szimulációk, stb). Egy teljesítménycentrikus munkaállomás valahol ott kezdődik, ahol az iMac végződik. Ez a mostani "frissítés" egyébként egyáltalán nem volt olyan rossz, csak kicsit máshonnan kell nézni: eddig a 12 magos modell 6GB RAMmal 5000USD volt...most ugyanez 12GB-vel 3800USD. Igazítottak az áron, ez volt a "frissítés". :)
Azt csak találgatni tudom, hogy ez a raktárkészlet kisöprése mellett a modell temetését is jelenti, vagy éppen ellenkezőleg, az újnak készíti elő a helyet.
Számomra egyáltalán nem lenne logikus a modell beszüntetése, de hát az Apple sokminden zseniális/barom dolgot csinált már. :D
Mindenesete keringenek pletykák, redundáns tápokról, integrált RAID-ről és más hasonló dolgokról az MP kapcsán.
1 éven belül ki fog derülni, mi lesz a workstation vonalával az almának.

[ Szerkesztve ]

(#31) suraki válasza Tigerclaw (#29) üzenetére


suraki
tag

Értem a csalódottságod, de azért az 5770-es kijelentésedet nevezzük költői túlzásnak.
Ezek szerint ugyanis a legerősebb iMac-et, benne 4970M-mel is cikinek érezné a kölyök...ha ez így van, jól pofán kell tenyerelni a kis elkényztetettet. :DDD

(#32) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

ilyet se veszek amíg 3800 dodóér nem adnak hozzá 2x 7990-et

windows7sins.org

(#33) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Én egy ilyen nevet inkább úgy állítanék le, hogy lenne egy TOP GUN kategóriás egyedi rendelésre, pl számozottan is egy évig ONLY, és vége... volt szép véggel vége lett, ha lett..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34) Tigerclaw válasza suraki (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pedig az 5770 egy két éves kártya. Az én GTX-460-am se jobb, de az én gépem se grafikus munkaállomás, mint a Mac Pro. Persze lehet hogy valaki szervernek veszi az MP-t, de a többség valamilyen grafikai munkához, szerkesztésre, ahol számít a videokártya számítási pontossága és ereje, főleg az opencl, cuda óta. Mac Pro-ba alapkártyának megfelelne valami integrált, de választhatónak fel kellene sorolni egy halom FirePro, Quadro és Tesla kártyát CF, SLI támogatással és természetesen rendes driverekkel. (és persze olyan alkalmazásokkal amik ezeket ki tudják használni)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) kiiso válasza suraki (#30) üzenetére


kiiso
tag

Ha felkonfigurálod a mostani 12 magost 2.66 ghz-re (mint ami frissítés előtt volt), akkor máris pont 4999 usd...

(#36) lujó55


lujó55
őstag

a HP széttapossa őket a workstation vonalon

(#37) rootkiller válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


rootkiller
őstag

Szerintem a Mac Pro-k többsége nem grafikai munkához használja, a világ hangstúdióinak jelentős részében dolgozik Mac Pro (vagy valamilyen elődje) a ProTools rendszer stabil alapját biztosítva. És akkor a filmipart nem is említettük, egy barátom rendszeresen dolgozik különböző filmes munkákon különböző filmstúdiókban Mac Pro / Final Cut Pro alapokon.

Artengo TR 990 Pro

(#38) suraki válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


suraki
tag

Egy munkagépet nem években hanem megtérülésben és teljesítményben szokás mérni. Egy HP Z800-as 6maggal, 6GB RAMmal ugyan annyiba kerül mint a 12magos, 12GB-s MP. Szerintem ez nem olyan rossz egy ilyen "oldtimer"-től. :)
Ja a HP-ben Quadro 4000-es van, ez tényleg jó dolog...csak meg ne nézze a szomszéd Pistike a bemutatás dátumát mert elsírja magát. ;) Egyébkén a bemutatása környékén (talán 2-3éve?) volt Mac változata is emlékeim szerint, nem tudom mi lett vele, talan mások jobban képben vannak.
Nem akarom én menteni a menthetetlen, miszerint elhanyagolja az alma az MP-t, de azért nem is kell telesírni a párnát a félelmetes lemaradás miatt. Ez nem egy geekeknek szánt hancúrléc amit évente kellene trendire faragni...azért az árát nyugodtan fazonírozhatnák rendesebben. ;]

(#39) suraki válasza kiiso (#35) üzenetére


suraki
tag

a lényeg mindig a részletekben van. :D

(#40) kiiso válasza suraki (#39) üzenetére


kiiso
tag

:D Bizony!
Amúgy az Apple levette a Store-ból az "ÚJ" feliratot a Mac Pro-ról... :U

[ Szerkesztve ]

(#41) Tigerclaw válasza rootkiller (#37) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az FCP elég sokat profitál egy komolyabb OpenCL kártyától, ráadásul ezek tényleg munkára tervezett kártyák. Teljesen más BIOS, teljesen más driver, sokkal komolyabb a tesztelés, hogy nem fagyjon egyszer se. Nagyon jó drivereket írnak tervezőprogramokhoz is ezekhez a kártyákhoz. 10 bites színmélység csatornánként, nem 8. Rendes support is jár hozzá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#42) dabadab válasza rootkiller (#37) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk pont a FC-t, mint profi alkalmazast pont mostanaban gyilkolta le az Apple.

DRM is theft

(#43) suraki válasza kiiso (#40) üzenetére


suraki
tag

Én most már azt sem értem miért tette fel. :))

(#44) lujó55 válasza suraki (#38) üzenetére


lujó55
őstag

HP Z800-as 8 maggal :K
a memória meg 192GB-ig mehet a 12 slotba 16GB modulokkal. a DDR3 RAM ára meg most padlón van

(#45) suraki válasza lujó55 (#44) üzenetére


suraki
tag

Jó kis gép az már igaz...de amíg nem lesz rajta előtelepítve az OSX legálisan addig én egy fillért nem adok érte. :N ;]

(#46) lujó55 válasza suraki (#45) üzenetére


lujó55
őstag

pffff :O

(#47) kiiso válasza lujó55 (#36) üzenetére


kiiso
tag

Egészen márciusig, a Sandy Bridge Xeon E5 cpu-k megjelenéséig a Mac Pro is a maximumot tudta. (oké, gpu-ból max quadro 4000 van)

A probléma az, hogy azóta bemutatták:
HP Z820
Dell Precision T7600
Lenovo D30
Fujitsu Celsius R

Apple meg nem lépett, nem is mond semmit, a munkaeszközt igénylő prók meg úgy érzik cserben hagyták őket. (Ezzel a "frissítéssel" be is mutattak nekik)

[ Szerkesztve ]

(#48) suraki válasza kiiso (#47) üzenetére


suraki
tag

Az a stratégia ami olyan látványos sikereket hoz nekik a home és mobile piacon az milyen látványosan szenved az enterprise környzetben. De ezt ők is észrevették nem véletlenül tolattak vissza onnan (xserve) és innentől az is érthető, hogy az adatközpontjukban miért HP (pffff) szerverek vannak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) kiiso válasza suraki (#48) üzenetére


kiiso
tag

(#50) vanhalen válasza suraki (#48) üzenetére


vanhalen
senior tag

Gyanítom, hogy csak háttérbe szorult a Mac Pro. A nagy bejelentések most a retina körül forogtak, meg talán a ML körül. Ősszel jön az iPhone (6? :DDD) és talán az új iMac-ek/minik, addig meg modernizálják a Prókat. Munkára mindig kelleni fog MP szintű OSX-es erőgép, különben sikítanának a delikvensek :) A PC-t is így temetik, meg újabban a VGA-kat, de az sem olyan egyértelmű. Pro felhasználói rétegnek lesz ezután is kis(ebb) tételben melóra. Ha csak visszahozná a bekerülési költségeit, szerintem már akkor is megtartaná Apple a Prókat, ha más nem presztízsből :)

A 17-es book más tészta. Gyakorlatilag egy nagy tepsi, nem fogyott túl jól, inkább a kisebb modellek, főleg a 13-as. A Mac-esek már évek óta szónokolnak, írogatnak, hogy full értelmetlen kategória..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.