Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dany007


Dany007
veterán

Hát ez nem éppen az a "must have" kategória... :U
Ennyi pénzért akkor már inkább valami kisebb átmérőjű de modernebb, IPS paneles LG.

(#2) elefant válasza Dany007 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát nyugodtan kimondhatjuk, hogy ez egy óriási lufi, csalódás.

nem is értem mit akar a hitachi.

(#3) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Nem is könnyű lépést tartani a koreaiakkal, ha több, mint a piac fele az övék...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) Bird válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


Bird
addikt

Akkor viszont felesleges ezt a piaci szegmenst megtartani, fölöslegesen küzdeni a semmiért egy kb. 5 évvel lemaradt tévével.... :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) wolfman


wolfman
veterán

Akkor most a benne lévő panel a negatív tényező?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) TESCO-Zsömle válasza Bird (#4) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Amíg elég bevételt termel, addig nem felesleges...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#7) Bird válasza TESCO-Zsömle (#6) üzenetére


Bird
addikt

A piac, a vásárlói közeg nagyon gyorsan választ fog adni erre a kérdésre is. ;]

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8) Ati1979


Ati1979
veterán

Az árat átgondolhatnák még egyszer...

(#9) bteebi


bteebi
veterán

"Viszont például a 3D tartalmakkal már nem boldogul, és különféle internetes alkalmazások elérését sem teszi lehetővé, valamint a böngésző is hiányzik belőle."

Meg nincs benne webkamera, nem lehet vele Angry Birds-özni se, meg... meg kávét se főz. :U Ezek igazi hibák? :U A 3D hiánya még csak-csak felróható problémaként, de az, hogy csak butatévé, az egyáltalán nem. Ha jó a képminősége (és az ára is), akkor max. veszek mellé egy androidos sticket, vagy rákötök egy HTPC-t/asztali PC-t, és akkor nagyonnagyonokostévé lesz.

Szerintem egy TV-nél jóval fontosabb a képminőség, mint a (felesleges) fícsörök. Legalábbis a házi felokosítás sokkal könnyebben megoldható (mellesleg nem jár garanciavesztéssel se), mint mondjuk a vezérlő elektronika vagy a panel cseréje... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Dany007 válasza wolfman (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Szvsz igen. Bár úgy hallottam vannak nagyon jó VA panelek is. De azért azt látni kéne élőben is, mert a legtöbbet össze-vissza veri az IPS. Persze abból se mindegy melyik fajta.

@bteebi:

Az a gond, hogy ezért az árért a felsoroltakat mind megkapod más gyártótól. Sőt, talán még valamivel olcsóbban is és akkor még androidos sticket se kell venni hozzá és spórolsz is.
Szóval nem gond, hogy nincs benne a sok újdonság, se a 3D. De akkor ne kerüljön már többe, mint a konkurens gyártók tévéi amik mindezt alapból tudják.

[ Szerkesztve ]

(#11) Cobra.


Cobra.
őstag

Tvzni az SPVA jobb, mint bármelyik IPS, de itt az a gond, hogy ennyi pénzért már "okos" tvket kapni. Ennek 1000USD lenne a reális ára, vagy még kevesebb.

(#12) crey


crey
MODERÁTOR

Tehát akkor ott tartunk, hogy televíziónál nem a megjelenített kép a legfontosabb, hanem ha nem tud háromdézni (jelezném, hogy egyre inkább mozdulnak a tartalom előállításért felelős cégek a 4k irányába a 3D helyett), valamint nincs a lakásban X-edik eszköz, amin megnézhetem az index.hu-t prohardvert, akkor az már elavult, és inkább döntenék be a Dunába a gyártósorral együtt? :F

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13) gianni85 válasza Dany007 (#1) üzenetére


gianni85
veterán

az a durva, hogy ennél kevesebbért veszel nagyobb képátmérőjű passziv 3d-s LG-t ami friss 2012es modell és még design-ban is jó
55lm615
Nekem most ilyen van 47"-osban, és árához képest nagyon meg vagyok vele elégedve

(#14) Dany007 válasza gianni85 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Ejha hogy lement az ára! :))
Nekem eggyel régebbi LG-m van. Sajnos még nem a vékony keretes.
De akkor tényleg igaz, hogy olcsóbban, nagyobbat és jobbat is lehet kapni. Így ez a Hitachi mindenképpen csalódás.

(#15) shteer


shteer
titán

Sokan vannak akik egyszeruen csak tv-zni, mozizni veszik a tv-t - 3d es smart igenyek nelkul.

A design-on dolgozhattak volna meg, vagy adhattak volna eselyt a fiatalabb generacionak. Eleg iparira sikeredett..

..szerintem jónak tűnik

(#16) Dany007 válasza shteer (#15) üzenetére


Dany007
veterán

"Sokan vannak akik egyszeruen csak tv-zni, mozizni veszik a tv-t - 3d es smart igenyek nelkul."

Na jó, de akkor ők fizessenek ezért jóval többet? Nem egyszerűbb megvenni a 3D-s Smart TV-t olcsóbban(!!!) és egyszerűen nem használni a 3D + smart részt ha nem kell?

(#17) nightshadow


nightshadow
veterán

Szerintem meg maga az elgondolás nem rossz, mert lenne kereslet egy jó képminőségű tévére, amiben nincsen 3D, SmartTv, Internet, cserébe viszont olcsóbb az extrákat tudó társaiknál.

(#18) nihill


nihill
őstag

Csatlakoznék azon hozzászólók táborához, akik nehezményezik, hogy napjainkban attól jó TV egy TV, ha csak 2 centi vastag, 1 centis kávával, 3D kötelező bár senki nem használja semmire de lehet mondani a szomszédnak, böngésző legyen benne mert anélkül lassan már egy kenyérpirítót se lehet eladni, stb stb.
Merthogy ebben a cikkben mindenről van szó csak épp arról nem, milyen képe van ennek a TVnek...

(#16) Dany007
"Nem egyszerűbb megvenni a 3D-s Smart TV-t olcsóbban(!!!) és egyszerűen nem használni a 3D + smart részt ha nem kell?"

Pont a leglényegesebb dolog van elfeledve, annak az olcsóbb Smart TV-nek jobb a képe ennél vagy rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#19) gianni85 válasza nihill (#18) üzenetére


gianni85
veterán

Én egyedül a Smart rendszert tartom feleslegesnek. A mai világban szerintem sokaknak igenis számít a tv külseje. Egy tv a nappali dísze is lehet. A 3D pedig lehet, hogy felesleges, de legalább az LG-féle passzív 3D nem igényel drága shutteres szemüvegeket, és a dual-play funkciója szuperül működik egy kis konzol vagy pc játéknál.

(#20) shteer válasza Dany007 (#16) üzenetére


shteer
titán

nem írtam, hogy helyén van az ára :P

..szerintem jónak tűnik

(#21) Dany007 válasza gianni85 (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Azért egy 50 colos tévé még egy nagyobbacska nappaliban kiemelkedő látványt nyújt.
Ez meg szegényke igencsak oldschool-ra sikerült. Még a 2011-es LG-m is designosabb, habár ott is zongoralakk színű az egész, de hát nem akartam még egy évet várni anno. :)

(#22) dabadab válasza crey (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát akkor ott tartunk, hogy televíziónál nem a megjelenített kép a legfontosabb, hanem ha nem tud háromdézni"

Ize, a 3D egeszen pontosan micsoda, ha nem megjelenitett kep? :)

DRM is theft

(#23) wolfman válasza Dany007 (#10) üzenetére


wolfman
veterán

Persze, ez így van, de azért az egyik szemem mégis nevet, hogy a sok idióta alapból úgy is erősen tökéletlen funkciót kihagytak belőle, csak annyi bibi, hogy ezt az ár miatt kéne megtegyék, amin meg nem látszik. Ha leesik az ára ahova kell, akkor jó vétel lehet még. Én meg már ott tartok, hogy ha egy TV szép képet ad, lesz.rom a dizájnt. Majd megmókolom én karbonfóliával, aztán máris jobb! :D

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) Dany007 válasza wolfman (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Ez a karbonfóliás dolog nem is hülyeség! :C
Most adtál egy ötletet! :))
Mondjuk szétszedés nélkül nem olyan egyszerű szépen lefóliázni... Főleg az íveknél ahol találkozik a keret meg a panel.

[ Szerkesztve ]

(#25) wolfman válasza Dany007 (#24) üzenetére


wolfman
veterán

Ennyi! De alapból nem ronda ez a TV, csak nem a legújabb trendeket követő kinézete van, ami sokszor szerintem rondább mint visszanyúlni az egyszeri lapostévé kinézethez.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) crey válasza dabadab (#22) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Tessék már belekötni mindenbe :P

Ezek a 3D-s paneles őrületek meg még mindig mókusvakítás kategória (mondjuk nekem is az van, de én olcsón vásároltam, és ugyanannyi volt a nem 3D-s gyengébb képminőségű tévé, mint a 3D-s jobb képminőségű variáns).

Igazából a hozzászólásom lényege, hogy nem érdekel túlzottan hogy nem 3D meg nem SMART a tévém, ha viszont olyan a panel benne, ami lemossa a konkurenseket. Ezt viszont egy átvett hírből nagyon nehéz megállapítani, főleg ha a legnagyobb negatívumokként ez van kiemelve, meg az, hogy nem túl szép a kialakítása. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#27) blattida válasza nihill (#18) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez úgy általánosan igaz, szinte minden műszaki cikkre, de leginkább a mobiltelefonokra, a fő funkciók, a tartósság és a megbízhatóság már nem szempont, fogyasztói társadalom van, vegyél meg mindent, használd egy kicsit, majd dobd el és vegyél helyette újat, mer az jobb! :( :W

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#28) shteer válasza Dany007 (#24) üzenetére


shteer
titán

a garázsban még jól is nézhet ki karbonozva ;]

..szerintem jónak tűnik

(#29) orbano válasza nihill (#18) üzenetére


orbano
félisten

Igen ez elég szomorú, hogy még csak szó sem esik a lényegről. nem attól volt régen a prohardver PRO, hogy nem konzumidióta stílusban íródtak a cikkek?

A vér nem válik VAZZE!™

(#30) Dany007 válasza shteer (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Jó most nem kifejezetten karbonra gondoltam, hanem valami spéci fóliára. Nem tudom, meg kéne néznem pár anyagmintát. De a szálcsiszolt alutól kezdve a zöld színű karbonmintásig van minden... :D
Csak aztán rá kellett jönnöm, hogy a káva belső íveinél szétszedés nélkül igen necces lenne lefóliázni.
Ráadásul az íveket sem biztos, hogy betudod úgy hajtani hogy szép legyen és ne jöjjön vissza pár nap múlva.
Plusz ha 3D-s behajtható fóliát vesz az ember, akkor azt meg általában hővel lehet fixálni az anyagon. Én meg ott a panel közelében nem szívesen hőlégfúvóznék.
Úgy lehetne szépen megcsinálni ha leszedjük a keretet a Tv-ről és külön részenként befóliázzuk. De legjobb lenne egyben egy nagy fóliából a keretet, hogy ne legyenek illesztések. De mindegy mert így már nem ér annyit az egész... :D

(#31) Dany007 válasza nihill (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Most vettem észre, hogy írtál. Bocs.

"Pont a leglényegesebb dolog van elfeledve, annak az olcsóbb Smart TV-nek jobb a képe ennél vagy rosszabb?"

De ezt most így ránézésre hogy állapítod meg látatlanban? Leginkább úgy lehetne, hogy élőben látod a kettőt egymás mellett.

Egyébként a tesztek és júzer visszajelzések alapján általánosságban elmondható, hogy az LG cinema 3D-s IPS paneles Tv-inek a képe szebb, mint az átlag VA. Én spec megvagyok elégedve vele, de nincs mellette másik TV amihez viszonyítsak.

De értem amit mondasz. Ha ez a Hitachi képminőségben hozná egy jobbfajta plazma képét akkor még talán elfogadható lenne az ára is. De ezt azért így messziről nehéz eldönteni.
Vannak jobbfajta VA panelek is, Samsungokban is, így ezt ennyiből nem lehet eldönteni. Nekem mondjuk az IPS jött be eddig a legjobban.

(#32) nihill válasza Dany007 (#31) üzenetére


nihill
őstag

Így van ahogy írod, ebben a cikkben "messziről, látatlanban" van lefikázva a TV, katalógus adatok alapján. Nem mintha védeni akarnám mert lehet hogy sz*r meg túlárazott meg minden, de ezt ne a prospektusból döntsük már el lehetőleg...

(#33) Mumukuki válasza gianni85 (#13) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Na ja, csak annak az LG-nek 740:1 kontrasztaránya van, ami elég tré.
Amíg van fény a szobában, ok, de ha besötételsz, a 0.27 "fekete" inkább szürke.

http://www.digitalversus.com/tv-television/lg-55lm615t-p13295/test.html

szóval, ha ennél jobb képminőséget tud a hitachi, akkor inkább azt.

[ Szerkesztve ]

(#34) elefant válasza nihill (#32) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Nem fikáztam le, csak azt írtam, hogy nem innovatív egyáltalán, és hogy a Hitachi a jelek szerint már nincs egy szinten a topkategóriás gyártókkal. Nincs már gyártóüzemük se, szóval a panel se saját.

(#35) xmaas válasza bteebi (#9) üzenetére


xmaas
őstag

Ezt akartam en is irni ha nincs benne 8 D meg nem lehet rajta bongeszni a nyomorusagot akkor mar szar szegeny TV ezekszerint :W

(#36) gianni85 válasza Mumukuki (#33) üzenetére


gianni85
veterán

tré bizony sajnos, de hát belépőszint és nem nagyon marad el a legtöbb alsó-, és középkategóriás lcd-től. Egy jobb Philips vagy Sony meg dupla annyiba kerül és még az is messze van egy plazma szintjétől. Sajnos a plazma meg megint csak nem opció nekem.

(#37) Dany007 válasza Mumukuki (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Oldják meg a plazmánál a beégés problémáját és már veszem is!
Amúgy én is feketemániás vagyok. A jobbfajta LCD-ken már egész jól megoldották a full ledes verziókon ezt. Most nem tudom mi az elnevezése hirtelen. De persze még mindig messze van egy plazmától. : '(
Plazmán viszont pár hónap után viszontlátnám a komplett desktopomat vagy a firefox menüjét filmezés közben. Azt meg nem szeretném.

(#38) madgie válasza Mumukuki (#33) üzenetére


madgie
titán

200 cd/m2 fehérrel használod a tévédet?

(#39) Viktor81 válasza Dany007 (#37) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Ez igy van, de a plazma nem monitor (kijelzo), hanem megjelenito. Nagyon elvetemulten kell TV-zni, hogy veglegesen beegjen egy mai plazma....

(#40) Jim Tonic válasza crey (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Mintha én írtam volna. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) nightshadow válasza Viktor81 (#39) üzenetére


nightshadow
veterán

(#42) madgie válasza nightshadow (#41) üzenetére


madgie
titán

Egy hónapon keresztül az ertéelklubot nézni...

(#43) Viktor81 válasza nightshadow (#41) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Ez nekem nem mond semmit.
1. meg nem jarodott be a TV, ami nagyon fontos
2. mi az alapballitas ? (a dinamikus is az...)
3. ha 1 honapig csak ugyanaz az ado ment, (akar csak napi 1.5 is) akkor az olyan, mintha folyamatosan azt neztek volna (ez nalam eleg elvetemult hasznalat...)
4. honnan tudjuk, hogy beeges, nem egy tartos ghost ?

nem vedeni akarom a plazmat, teny, hogy kenyes allat, de egy pici odafigyelessel ezek a dolgok elkerulhetoek (azt mar sokszor leirtam es most sem tudom megallni, aki RTL Klubot nez annak nem valo plazma... hogy szerintem mi valo azt nem irom le, hogy ne sertsek meg senkit...)

Tegnap ment az Eurovizios dalfesztival (vagy mi), kapcsolgattam es olyan volt a szipad, a fenyek, hogy ott ragadtam annak ellenere, hogy nem erdekeltek a dalok (nem is volt sok hang a TV-n es nem is ereztem ingert, hogy felhangositsam) de a szinek, a fekete melysege olyan vizualis orgazmust okozott, ami ismet megerositett abban, hogy jol dontottam, amikor ezt a technologiat valasztottam. Ezt LCD tulaj talan soha nem fogja atelni...

(#44) Dany007 válasza Viktor81 (#43) üzenetére


Dany007
veterán

Aki csak TV-t akar nézni a TV-n annak nincs értelme nemtommilyen plazmát vagy akár komolyabb LCD-t se vásárolni. Itthon még az adások 90%-a sima SD fos úgy ahogy van. Azt nézni jó bármelyik tescoban árult n+1. Samu LCD is.
Szeretnék én is egy plazmát... :O De mivel HTPC-ről tolok mindent, így felejtős =/ Majd ha sok pénzem lesz veszek egyet külön filmezésre!

(#45) Bird válasza Dany007 (#44) üzenetére


Bird
addikt

Pedig ha HTPC-d van akkor jól jönne egy 3D-s passzív Tv. Egyszer próbáld ki! :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#46) Dany007 válasza Bird (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Van. :D De LCD. Kicsit világít a fekete... De már kezdek hozzászokni.

(#47) Bird válasza Dany007 (#46) üzenetére


Bird
addikt

Nem szeretnék nagy és elcsépelt szavakat használni, de.... Mindenki szidja a passzív 3D-t, pedig szvzsz kb. akkor változást hozott a tévézésben, mint amikor a fekete- fehérről színesre "váltottunk". Ezt egy minőségi ugrásnak gondolom, nem beszélve a LED technológia megjelenéséről, ahol azért már szürkébb a fekete. :DDD
Szóval aki fikáz az először nézzen meg pár filmet ezzel a technológiával és utána alkosson markáns, már már démoni véleményt. :R Sokszor az irigység hallatszik vissza. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor 1999 környékén elérhetővé vált mindenki számára a mobiltelefon. Akkoriban aki ilyet vett magának a legnagyobb pojácának számított kicsiny hazánkban. Erre például markánsan emlékszem! ;] Aztán hogy megváltozott a megítélés crika 3 év alatt... ;)

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#48) nihill válasza Dany007 (#44) üzenetére


nihill
őstag

Az SD adás sokkal jobban fekszik a plazmának mint az LCD-nek. SD-re inkább egy teljesen alap plazmát érdemes venni (itt most nem "RTL klub-only" használatra gondolok), 100-150k, mint egy alsó kategóriás LCD-t aminek olyan képe lesz hogy elsírja magát az ember amikor otthon meglátja hogy mire adta ki a pénzt.

Nekem otthon a 42-es plazmán 90%-ban SD analóg adás megy és nincs gond a minőséggel. Ugyanaz az adás az LCD TV-nken már sokkal gyengébb minőségű.

(#49) nightshadow válasza Bird (#47) üzenetére


nightshadow
veterán

Sokszor az irigység hallatszik vissza. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor 1999 környékén elérhetővé vált mindenki számára a mobil. Akkoriban aki ilyet vett magának a legnagyobb pojácának számított kicsiny hazánkban. Erre például markánsan emlékszem!

Mert előtte pár évvel még státusz szimbólum volt és sok újgazdag bunkó vett magának elsősorban villogás szempontjából, akik bunkó módon használták, s ekkor emiatt ragadt rá a név, hogy "bunkofon". Ekkor volt divat kiszállni BMW-ből melegítőben kézben a mobillal. Ez egy jó körülhatárolható réteg volt, én is utáltam őket, de ennek semmi köze az irigységhez, mert ekkortájt nekem igényem se volt rá, emiatt az utolsók között lehettem, amikor megvettem életem első mobilját.

[ Szerkesztve ]

(#50) Bird válasza nightshadow (#49) üzenetére


Bird
addikt

Nem idéztél teljes körűen:

Aztán hogy megváltozott a megítélés crika 3 év alatt... ;)

A jelenségről beszéltem... Elbeszélünk egymás mellett! :B Sztereotípia: magyar virtus. Részemről OFF vége... :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.