Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cannibal


cannibal
senior tag

Jó teszt! Viszont itt toporognak az ATI/AMD uj kártyái és processzorai én már veszettül várom a szokásos profi ph! tesztet más oldalaknak nem hiszek :DDD

(#2) Volu


Volu
tag

Kiváló teszt, viszont úgy látszik én csodát vártam a 802.11n-től. Várhatóan a végleges szabvány még a 100Mbps fast ethernettel sem fog konkurálni. Kár érte! :(

[ Szerkesztve ]

''A számítógépező csajok strasszkövekkel díszített iPodot akarnak és macska formájú USB-memóriát, ami bedugáskor nyávog''

(#3) TeeJay válasza Volu (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

ha 50-60megabit stabilan átmegy majd a végleges szabvánnyal mondjuk 10méterre akkor szerintem már örülhetünk majd :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Lassan annyia a Pre N szabványos cucc, hogy megkérdőjelezhető, hogy ezek egyáltalán képesek-e egymással kommunikálni, vagy mindenki megy a saját feje után. Meg aztán ha végre egyszer nagysokára összehozzák az N-et, akkor azzal mennyire lesznek később kompatibilisek.. Mert szerintem hosszú távon lesz jópár inkompatibilitás..

De ettől még egy vicc amit az N szabvánnyal csinálnak, mert lassan már senki nem hiszi el, hogy egyszer valamikor véglegesítik...

(#5) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Ennyi pénzért gagyi. Még ha gigabites volna... 802.11n-hez 100mbps? Jó, látszik, hogy még a 100mbps sincs kihasználva teljesen.

(#6) rudi válasza BRinyo (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Mondasz ennyi pénzért gyorsabb Wi-Fi eszközt?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) mozso válasza rudi (#6) üzenetére


mozso
senior tag

Jo teszt volt, es kellemes meglepetes az eredmenyek teren. Persze sokan mondhatjak, hogy 300Mbps meg minden, de a Wi-Fi szabvany a kezdetektol fogva ugy specifikalta a szamokat, hogy az ertek half duplex es meg a toltelek infot is le kell vonni(header+frame+stb), mig a sima ethernet ugye full duplex es az utobbi evekben a hatekonysaga is sokat fejlodott.

Ez azonban nem a USRobotics hibaja, hanem a szabvanyalkotoke, az USR elonye az, hogy a leggyorsabb es ez sokunknak szamit. Amugy meg egy Porschenel es Ferrarinal sem azt kerdezzuk hogy miert fogyaszt annyit nem? Vagy ha azt kerdezzuk akkor nincs is szuksegunk az extra sebessegre...es nem is igazan akarjuk megvenni.

(#8) rudi válasza mozso (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a baj a szabvánnyal, hogy abban egy konkrét számot kell mondani. A 300 mbps szépen ki is jön a fizikai rétegre mindennemű zavarás, átviteli hiba nélkül (MAC rétegre 120 mbps-ot szoktak megadni). Persze a valóságban nincs ideális környezet, de hát ez így volt a korábbi Wi-Fi szabványoknál is. Szerintem a reklámot lihegik kicsit túl. Nem a 300 mbps-ot kellene hirdetni, hanem azt, hogy a g-nél két-háromszor gyorsabb, meg a hatótávolásga is sokkal jobb. Az USR cucc kapcsán bíztam benne, hogy a Broadcom most is hozza a formáját, és hozta is :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.