Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nunder


Nunder
őstag

Nagyon jó dolog, különösen az élő szem azonosítása. A két srác viszont majdnem beledőlt a kardjába azzal a "your special website" párbeszéddel :D

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#2) d@minator


d@minator
addikt

Mi ezeknek a helyes elnevezése? Írisz vagy retina szkenner? A videóban íriszt mondanak nekem a retina volt az ismert. De egy szem képet megnézve külön ábrázolják őket. :U

(#3) Feverke


Feverke
tag

Na vegre! Az ujjlenyomatolvaso valahogy nem jon be, de ez tetszik. Remelem hamar elterjed! nemkell 5000 jelszot megjegyezni meg biztonsagi kerdeseg stb... faja!

"In the grim darkness of the far future there is only WAR."

(#4) batman91


batman91
őstag

Elvileg mind a kettő helyes elnevezés, mert ezek mások minden embernél, akárcsak az ujjlenyomat. De igazából tudja a fene, nekem mindegy csak jó védelmet nyújtson. Kiváncsi vagyok mikor fog elterjedni ez a védelmi módszer széles körben.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#5) Scalpel


Scalpel
senior tag

Ez kérem kétséget kizáróan egy írisz, vagyis szivárványhártya szkenner.

A címet kéretik javítani, valamint a cikkben a "retina (írisz)" szómagyarázatot, mert téves. A szivárványhártya pigmentjei adják a szemszínt és ez a képlet felelős a szembe jutó fény mennyiségének szabályozásáért a pupilla keresztmetszetének változtatásán keresztül. A retina a szem belsejében foglal helyet, a beeső fény érzékeléséért és a látott kép elsődleges feldolgozásáért felelős, ideghártyának is hívhatjuk.

(#6) GypsFulvus2 válasza Scalpel (#5) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Látom, te konyítasz a dologhoz.
"Képes felismerni azt is, hogy a szkenner elé kerülő retina élő személyé-e, vagy sem."
Mi lehet a különbség egy élő személy szivárványhártyája, és egy frissen kivágott szem szivárványhártyája között? Csak elvi síkon érdekel. :B

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#7) korcsillio


korcsillio
őstag

Ez tényleg jó dolog.

(#8) Vistaboy válasza Scalpel (#5) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi a kiigazítást, javítottam. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#9) ddaydome


ddaydome
senior tag

Kicsit már paranoiás világban élünk, nem?:) A végén már úgy fogunk közlekedni, hogy mindenkit néz egy lebegő kamera..... Egyébként, ha a cégeknek annyira fontos a biztonság, miért nem mentik ki valami zip drive-ra vagy memóriakártyára, amit utána elzárnak. Aztán senki sem tud netről hozzáférni.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#10) Depyangel válasza GypsFulvus2 (#6) üzenetére


Depyangel
tag

Nem vagyok orvos és nem igazán értek hozzá. De szerintem az élő szem írisze reagál a közeli és távoli tárgyakra (tágul és összehúzódik ) mint a videón is lehetett látni ez a szkenner előre hátra mozgatással "vizsgál". Én erre tippelek, hogy a halott szem írisze nem mozog az élő igen .. :D

(#11) ripla


ripla
őstag

Szerintem elterjedni majd akkor fog ha lejjebb megy az ára, 60k forintos áron ez még nem az egyszeri user-nak van kitalálva.

(#12) csaba951 válasza Depyangel (#10) üzenetére


csaba951
veterán

+1

És az elő szemben lüktetnek a hajszálerek, ahogy áramlik bennük a vér.

(#13) oriic válasza ripla (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagy általánosságban szerintem nem is mezei userek fogják használni.

Live-Die-Respawn

(#14) ripla válasza oriic (#13) üzenetére


ripla
őstag

akkor viszont a cikkíró félrebeszél, ha ilyenekkel példálózik. :)
"A Myris segítségével immár elfelejthetjük a jelszók begépelését, helyette íriszünk segítségével léphetünk be fiókjainkba, legyen az a Facebook, email-kliensünk, vagy éppenséggel a Steam accountunk."
józan paraszti ésszel arra gondolok, hogy ezek a dolgok inkább a mezei user-ekre jellemzőek.

[ Szerkesztve ]

(#15) oriic válasza ripla (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem beszél félre, ezek a lehetőségek adottak lesznek, más kérdés hogy magas ár mellett ki fog ilyet venni. (tudjuk amúgy, akinek sok pénze van)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16) ripla válasza oriic (#15) üzenetére


ripla
őstag

ez esetben akkor te mondasz olyat, ami nem szerepel a hírben. :)
a lényeg, hogy a cikk tartalma és a te megjegyzésed nincsenek 100%-os szinkronban egymással.
szerintem amúgy nem lesz sikeres, pont azért mert baromi drága. ha mondjuk 1 nullát levennének a végéről, máris életképesebb alternatíva lehetne.

(#17) oriic válasza ripla (#16) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bocsi de nem értelek.

Van ez a cucc, bemutatták, jó dolog, csak drága. (ár nincs csak egy pletykált 300 dolláros cimke)

Erre írtam hogy nem átlag userek fogják használni, ha tényleg ilyen áron lesznek majd, hanem azok akiknek lesz feleslegeses pénze. Szerintem egy átlag user nem vesz kb 65 ezerért ilyen kütyüt.

(mondjuk ok, nem Magyarországról kell példát venni)

Live-Die-Respawn

(#18) ripla válasza oriic (#17) üzenetére


ripla
őstag

lehet hogy előreszaladtam, de én már ott járok, hogy az átlag usernek van legtöbb esetben facebook és steam accountja. a te kommented meg úgy hatott, hogyha nem a usereknek van ez kitalálva. akkor mondjuk banki szektor, állami cégek, nagytőkés befektetők, brókerek? ha igen, akkor ők (szerintem) nem abba a körbe tartoznak, akiknek szüksége lenne facebookra vagy steamre.
aztán lehet hogy túl sokat gondolok bele. :P

[ Szerkesztve ]

(#19) oriic válasza ripla (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Magamból indultam csak ki. Franc se fog 65 ezret egy retinaleolvasóért kifizetni, csak azért hogy a facebook-om biztonságosabb legyen. :DDD

Live-Die-Respawn

(#20) Perry-sama


Perry-sama
tag

"Képes felismerni azt is, hogy a szkenner elé kerülő szivárványhártya élő személyé-e, vagy sem. Így tehát nem fordulhat elő az az eset, amit a Pusztító című filmben is láthattunk, ahol Phoenix a börtönigazgató szemét kivágta és azzal szökött meg."

A mondat elejét olvasva rögtön a film jutott az eszembe nekem is :D

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#21) lapa


lapa
veterán

amit ezzel akarnak, már feltalálták. úgy hívják, hogy chipkártya / tpm. ahelyett, hogy azt tennék meg széles körben szabványnak, szerencsétlenkednek ezekkel a szarokkal.

egyébként ezt tartom az ms legnagyobb hibájának, hogy nem csinálta meg erővel. most egész más lenne a világ.

[ Szerkesztve ]

(#22) GypsFulvus2 válasza csaba951 (#12) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Értem, kösz mindkettőtöknek. Hát ezt nem tudom reprodukálni, úgyhogy ez a lehetőség kilőve... :D

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#23) Mister_X válasza d@minator (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Írisz = szivárványhártya, retina -> ingerfelfogó felület. Tehát iris scanner.

Amúgy egyszerűbb lenne, ha Accel World vagy Psycho-Pass módra neurotikusan lehetne vezérelni mindent.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) [Prolixus] válasza Mister_X (#23) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Persze, egy GitS féle cyberbrain-nel meg még egyszerűbb lenne a dolog nemde? :)

Arra lennék kíváncsi, hogy szemsérülések, szemészeti megbetegedések esetén mi lenne? Lenne egy irisgyulladásom és emiatt nem tudnék belépni fészbúkba? Szóval ha ezt komolyan piacra akarják dobni, akkor az ilyen esetekre ki kell dolgozniuk valami pótmegoldást, ami nem gátolja meg a felhasználót az account használatában. Ha ilyenkor egyszerűen visszanyúlnának a hagyományos jelszó/felhasznév kombóhoz, akkor ugyanott vagyunk ahol a part szakad. Ilyen esetekben maradna az egyszerű arcfelismerés? De ez egypetéjű ikreknél ismét gondot okozhat.

Na és akkor mivan ha valaki kontaktlencsét visel valaki? Vagy a szaruhártyájával lesz valami? Emiatt változik az irisre érkező és onnan visszatérő fény útja is. Vajh ez nem zavarná össze a scannert?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#25) Fix3r


Fix3r
csendes tag

Majdnem mindenki tévesen használja az újjlenyomat fogalmát.. Ezt csak a rendőrségen szokás felvenni és az újj felületének teljes körbeforgatásával készűl. Ami pl laptopokban vagy beléptető rendszerekben van azt "újjnyomat"-olvasónak nevezzük

Ha tényleg ennyiből kihoztak egy használható írisz szkennert az nem semmi, eddig pont azért nem nagyon volt elterjedve a biztonságtechnikában sem mert elég drágák. Retina szkenner is létezik amúgy csak az nem a szivárványhártyát nézi hanem a hajszálerek által kirajzolt 'alakzatokat" a szemben hasonlóan mint pl a tenyérerezet olvasó..

[ Szerkesztve ]

Doogee DG2014 Wuff Wuff

(#26) blaca83


blaca83
őstag

Ez tényleg nagy dolog lenne... Elvégre is tényleg ez lesz a jövő. :DD :))

Elvileg a retina olvasó is egy szuper találmány és sok helyen használják már komolyabb helyeken beléptetésnél. De azt olvastam, hogy akik naponta használják nem szeretik, mert azért a napi használat mellett szemviszketést és időnként kötőhártya gyulladást is okoz.

Nem tudom megérné-e otthon a jelszavak begépelése helyett ilyet alkalmazni, ha mondjuk ettől is viszketne az ember szeme... :U :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.