Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Emericus Max


Emericus Max
tag

Falusi búcsuban a céllövöldében jobb telefont lősz :DDD + az ajándék maci :K :D
Hulladék....

(#2) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Roppant tanulságos elpazarolni egy erős hardvert és futtatni rajta egy teljesen böngészőalapú rendszert csak azért, hogy az alapfunkciók se működjenek normálisan.

Az a baj, hogy 2010 körül ennél jóval gyengébb mobilokat kínoztunk. Ha nem raksz fel google appsot, akkor egy 2011-es 1-magos valami + CM11 (KitKat) életképesebb és fürgébb, mint ez.
És akkor még mindig egy erőforráspazarló rendszert hoztam fel példának...

Jó lenne, ha a KaiOS-nek lenne valami ellenfele végre. Például ez...

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Összefoglaló táblázatban egy "Használhatatlan az egész" negatívumként... Azt hiszem, ezen a ponton Alicenál eltört valami. :DDD

(#4) Lancia


Lancia
csendes tag

Természetesen a "készülék" megvételének még a gondolatát is messzire elkerülöm, de Alice írásait muszáj elolvasni! Nem csalódtam, szokás szerint nagyon szórakoztató volt, köszönöm!
(Mondjuk szigorúan csak a vicc kedvéért egy szelfi kamerával készült fotót azért mégiscsak hiányolok! Ha már... :)) )

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

A telo tragya. Brigi irasa viszont remek es szorakoztato.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#6) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Kaphatna plecsnit.Különösen nem ajánlott. :DDAmúgy kicsit bánt, hogy csak ez a két véglet olvasható nálatok.Van a 80 ezertől felfelé kategória,meg a drága nyomógombos részleg.Olcsó,pl 40 ezer környéki ismeretlen okoskák nem férhetnének bele a repertoárba?

[ Szerkesztve ]

(#7) janeszgol válasza Jack Hunter (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Vagy egy olyat, hogy: "Ez meg mi a f....?"

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#8) bollokcs80 válasza Lancia (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is szeretem ezeket a cikkeit, ennyi munkát beletenni egy ilyen ócska készülékbe....elismerés. :R Nem csodálom, hogy nem szelfizett ezzel a borzadállyal. ártana a jó hírének egy ilyen pixelhalmaz. :))

Egyébként épp mostanában gondolkodtam valami hasonló, de használható nyomógombos telefonon, ami tud 4G-t és hotspotot. Ezek szerint esély sincs rá, hogy találok valamit?! :F

B.Cs.

(#9) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Egy ilyen szállítmányt miért kell beengedni az euba? Pl.
Csupán hangosan gondolkodom... :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#10) --Tomee--


--Tomee--
csendes tag

Kivartam ezt is, koszi Aliecwake a tesztet. Osztom a velemenyt, en ennek a mobilnak egy nem strapabiro (?) valtozatat, a myPhone Up LTE t szereztem be, elotte pedig egy masik KaiOS est, a par nappal ezelotti tesztbol ismerheto 8000-es Nokia kistesojat, a 6300 4G-t.
A cim talalo, en is karteritest kovetelek, ezzel az Up-al is ugyanazok vannak + lehetetlen lenyomni a funkciogombjait ugy hogy mashoz ne erjunk hozza.
Nagyon kemeny leirni, de ugy nez ki ehhez kepest a Nokiak (6300, 8000) egeszen jol teljesitenek :D

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#11) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Értem már mire gondoltál 2nappal ezelőtt :C basszus ez tényleg durva :D Azért megneztem volna a buksid amikor a Gmail töltött be, pill csak kisminkelem magam amíg bejōn :K beszaras milyen kaka dolgokat kaptok tesztre.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) Bog válasza kbyte1024 (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Most egy kicsit fellélegzünk, értelmesebb termékek jöttek az utóbbi pár napban. Azokról mondjuk kevésbé lehet olvasmányos anyagot letenni az asztalra, de azért igyekszünk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) UdiAti válasza quailstorm (#2) üzenetére


UdiAti
kezdő

"és futtatni rajta egy teljesen böngészőalapú rendszert csak azért, hogy az alapfunkciók se működjenek normálisan."

Erről rögtön ez a zseniális dolog jut eszembe: Samsung S5230 Star
[link]
"Kezdeném az első sokkal, miszerint az egész telefon minden felületi eleme az Adobe Flash Lite nevű csodálatos technológiát használja megjelenítésre. Ehhez mindenki hozzágondolja az Android alapkövetelményeinek még csak utasításkészletben sem megfelelő processzort és a kevéske RAM-ot, majd elismerően biccent, hogy mekkora hatalmas ötlet volt ilyet kitalálni. Jó, hogy nem virtualboxban, ARM gépen qemuval futtatott Windows XP embeddedben használtak Java felületet Adobe Flash Streamen mobilnettel. Az is lenne ilyen sima.
Eme költői túlzás után mindenki rájött már magától (ha még nem látta volna élőben), hogy ez a telefon mást nem tud, mint kínkeservesen szenvedni, és laggolni."

Itt nagyon fején találtad a szöget, úgy tűnik a történelem ismétli önmagát :D

Más: nem értem miért kaszálták el az általad linkelt videón szereplő rendszert... első ránézésre oda- vissza felpofozná a KaiOS-t (vagy pont ezért :F )

(#14) Hallosz


Hallosz
senior tag

Hát ez besz/-\rás! :) Kétszer is elolvastam a cikket annyira tetszik. Már mint a cikk, az írás tárgya, nos arra azért jó, hogy Pl. az anyós elnavigáljon az emberhez, vagy ilyesmi
Már feltéve, ha minél ritkábban szeretnéd látni az illetőt :))

Mert lakni, muszáj.

(#15) moleculez


moleculez
veterán

Köszönjük, hogy megküzdöttél ezzel , nekunk nem kell :R
Viccet félretéve, van a MyPhonenak (vagy tetszőleges "ZS" kategóriás gyártónak) vmi sajtós/press osztálya, hogy újságírói kérdéseitekre válaszoljon? Sztem nagyon tanulságos/érdekes lenne látni (akár egy Ken Hong szintű interjú formájában), hogy a gyártó oldaláról ez hogy néz ki, mit láttnak a trash telefonokban, miért adják ki, etc. , egyáltalán ki bólint rá, hogy ez így oké, mehet gyártásba.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) quailstorm válasza UdiAti (#13) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy az a baj, hogy alapfunkciókra és mobilos gamingre az S5230 egy kicsit megpatchelt MMGJK2 firmware-rel sokkal jobb, mint a Nokia 8110 4G, vagy valami más KaiOS.
Hiába tette tönkre a Sony zárt rendszerének magas FPS számát is anno a Flash liteosítás (DB3150 és felfelé, szóval W910 már igen, K800 még nem), az még mindig egy közvetlen az embedded rendszeren futtatott interpreter volt.

Azt én sem értem miért kaszálták el azt a droidot, életképesnek tűnik pedig.

Azt meg nem gondoltam hogy még valaki ennyi év után emlékezni fog régi cikkemre :DDD

(#17) pepe792


pepe792
tag

nyulat dobni jó lesz.

(#18) UdiAti válasza quailstorm (#16) üzenetére


UdiAti
kezdő

Egyik kedvenc cikkem :C Egy-két évente eszembe jut és újra elolvasom.

Nagyon a szívem csücskei voltak a feature phone-ok (különösen az SE-k), sajnálom, hogy letűnt az a korszak. Csak az MTK meg Spreadtrum (oh, bocsi Unisoc) gagyiságok vannak nulla innovációval meg supporttal, meg természetesen java nélkül, nehogy már valami értelmes bővítési lehetőség legyen bennük (pedig a régi SE-k még multitaskingoltak is java appokkal...).

Meg ez a KaiOS. Nekem van amúgy egy 6300 4g-m, alapvetően elégedett vagyok vele, de olyan dolgai vannak néha, hogy nem is értem hogy engedhetik piacra így ezt az oprendszert (a böngészést ellehetetlenítő GDPR ablakokról volt szó a cikkben, de például velem előfordult hogy nem ébresztett, vagy a kijelző feloldásakor szólalt meg az ébresztő, vagy éppen hogy kikapcsolt ébresztőnél megszólalt hajnalban :DDD ) .

Sokan szokták írni, hogy milyen jó lenne Symbiannal meg S40-nel, de ha egyszer nincs és nem is lesz alá vas... Hát sajnos megragadtunk ezeknél a szutykoknál.

(#19) Armagedown


Armagedown
őstag

Egy kicsit túlságosan szigorú voltál ezzel a mobilal.
Ez egy strapamobil, az ilyenek mindig magasabb árcédulát kapnak, mint ahogy a tudásuk indokolja, drágább az ellenálló burkolat, mint az átlag.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20) Ossis


Ossis
csendes tag

Az eddigi legjobb MA-s teszt, köszönjük :D

Asus Zenpad Z300M, Xiaomi Redmi Note 10S, Xiaomi Mi Band 6,, Lenovo Legion Y540

(#21) janeszgol válasza UdiAti (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Én is sok telefont használtam már életem során (most is használok pl egy Alcatel Pop C1-et), de életem leglassabb telefonjai a következők: Samsng Galaxy Core Plus, illetve Android 7 + 1 GB ram kombóval ellátott készülékek (pl Voda Smart E8, Navon Supreme Micro). Plusz idevehető az Android 10 GO + 1GB Ram is.
Ezek annyira lassúak, hogy még engem is kiakasztanak. Plusz volt még egy butateló, ami szintén állati lassú volt, de nem jut az eszembe a neve. (A Samsung C3050 is esélyes a címre, de nem az.)

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#22) gombasm válasza Armagedown (#19) üzenetére


gombasm
aktív tag

Szerintem nem olvastad elég figyelmesen a teszet.
- tanúsítvány az IP minősítésről nincsen,
- az "ellenálló burkolat" használat közbe körömmel akaratlanul megkarcolható.
Szóval ez az anyaghasználata miatt egyáltalán nem strapamobil - ezért pont nem ér többet, mint bármilyen másik butamobil :F .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#23) AliceWake válasza gombasm (#22) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

IP68 speciel van, más egyéb nincs, például az ütésállóságra vonatkozóan.
A plexi pedig a táskámban karcolódott meg annyira, hogy kitapintható barázdát eredményezett.
De igen, alapvetően ez sem biztató.

Non omnis moriar.

(#24) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

A myPhone-t mindig is legalja márkának tartottam, és úgy néz ki, ezzel a készülékkel se akarják följebb tornázni a reputációjukat.

AliceWake Érdekelne, hogy járt-e már nálad olyan KaiOS-t használó butatelefon, amivel elégedett voltál.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#25) DDA40X válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Milyen jó hír? :F :Y

(#26) mr.perfect


mr.perfect
tag

szöget beverni legalább lehet vele, ha már egyszer az a neve, hogy Hammer? ezt még lehetett volna tesztelni :) :)

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#27) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet és a kitartást amíg elkészült :R

A jövő most van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.