Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pet007


pet007
aktív tag

A haz is igen tetszetos lett, az irast is jo volt olvasni! Grat a remek cikkhez! Varjuk a tovabbiakat! :R

(#2) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Ez is egy mutatós kuckó lett, gratula hozzá! :)

A lakó-ón kép linkjét esetleg majd cseréld ki erre, mert a jelenlegi nem működik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) MrDerekas válasza pet007 (#1) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszönöm szépen! :R Jövő hétre még esedékes egy bemutató, illetve azután meg pont a Te támogatásod miatt egy felhasználói élményindex a 775-ös alaplap esetleges fejlesztéséről, valamint, hogy megéri vagy érdemes-e egyáltalán :R

(#2) cinemazealot Köszönöm! A korrekciót is :R
Pedig én is wikis linket adtam be neki :( Most Ok ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4) Zoja™


Zoja™
őstag

Elég ,,derekas" kis gép lett, - és előre is elnézést kérek - az előzőhöz képest klaszisokkal jobb.
Még 15-20 kuckót megépítesz és lehet nevezni egy-egy modding versenyre. :)

(#5) MrDerekas válasza Zoja™ (#4) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nincs miért szabadkoznod ;) Nem vagyok vak sem és nem is vagyok elszállva kézügyességemtől, illetve annak hiányától. Valamint erősen vágyom az építőjellegű kritikákra. Tehát: Köszönöm az elismerést :R
(Ötletek még vannak, csak apad a HelyiForrás :DDD Meg nem lehet ezt űzni a végtelenségig nullás beruházással. Sajnos. De természetesen igyekezni fogok ;))

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#6) Zoja™ válasza MrDerekas (#5) üzenetére


Zoja™
őstag

Ha elég ügyes vagy, akkor úgy is felfigyelnek rád. :)
De vannak itt a PH-n belül is tapasztalt és segítőkész kollégák, gyanítom, hogy segítenének, instrukciókkal látnának el, ha megkérnéd őket. :R

(#7) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Ügyes, jó kivitelezés!
Nekem is olyan CPU hűtőm van, meg vagyok vele elégedve, nagyon halk (szinte hangtalan).
Annyit kérdeznék még, hogy a PWR gomb, az "kukázva" lett az előzőből, vagy valahol be lehet szerezni csak a gombot ? Köszi :R

Edit: közben a gombos kérdésre választ kaptam a cikktől :U
Esetleg akad még a padláson ? :B

[ Szerkesztve ]

-

(#8) MrDerekas válasza Zoja™ (#6) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszi a tippet! Egyelőre autodidakta módon a magam kárán igyekszem tanulni, tapasztalni és direkt nem nézem mások munkáit, nehogy ötletet "lopjak" vagy kössem a kezem egy-egy remekmű láttán. Amennyiben komolyabban sikerül belemélyednem ebbe az irányba, mindenképp helyet keresek magamnak a javasolt közegben ;) Ha elbizonytalanodnék a jövőben, csak újraolvasom a kommentjeitek :R :R

(#7) GoldhandRent Neked is köszi! :) Majd áttúrom újra a HelyiForrás-t, de úgy rémlik ebből a fajta házból, csak egy volt. Mondjuk van még hasonló kiképzésű ház is odafenn... Dobok PÜ-t ha lelek ;) De sajna megígérni nem tudom, hogy találok. Mondjuk elég sok kacatot berendeltem íbéjről, és ott is van fillérekért olykor igen minőségi cucc ilyesmihez (is) ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#9) Redneck


Redneck
veterán

Szép munka, tetszetős ház! :K
Festésnél hogy oldottad meg hogy pormentes legyen?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) MrDerekas válasza Redneck (#9) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R
A ráhordásra vagy a csiszolás utáni pormentesítésre gondolsz? A portalanítás egy pamut ronggyal történt ecsetes lesöprés után. A festés közbeni foltosodást vagy ráhordást pedig az alacsonyabb környezeti hőmérséklettel és azzal értem el, hogy a lemezeket mind a négy élének irányából fújtam telibe. Majdnemhogy tocsogósra fújtam, mert olyankor száradás közben szinte kihúzza magát a festék. Egyébként nincs festőkamrám, csak egy kis udvar :B Meg volt 10 perc szélcsend.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#11) Redneck válasza MrDerekas (#10) üzenetére


Redneck
veterán

Úgy unblock az egészre. Igaziból motor felni miatt kérdezem. Nem kell míves legyen, de ocsmány munkát sem akarok, és nem tudom hogy fogjak hozzá. Matt feketére akarom, de még sosem festettem! :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12) philoxenia válasza Redneck (#11) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

unblock ? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) Redneck válasza philoxenia (#12) üzenetére


Redneck
veterán

Légy kedves és ha tudod módosítsd, bele sem gondoltam, 36 órája vagyok fent! :C Ma már csak az Újbeszél megy maximum.

Szerk:
A metrón az előbb 2 percenként ismerős arcokat véltem felfedezni, és majdnem vaktában köszöntem az "ismerőseimnek"! :Y

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) cinemazealot válasza philoxenia (#12) üzenetére


cinemazealot
addikt

en bloc

"...elég a mindig kéznél levő Magyar helyesírási szótárba belekukkantani: ebben nem találjuk meg sem az (I)amblokk(/I), sem az (I)ámblokk(/I), sem az (I)am Block(/I) írásmódot – ellenben az (I)en bloc(/I) szerepel. Ezek szerint – legalábbis a helyesírás szabályzói szerint – a szó még nem gyökeresedett meg a magyarban, ezért meg kell őrizni az átadó nyelvre jellemző írásmódot: ez pedig a francia."

Én sem tudtam egyébként, pontosan hogyan kell írni. :B

[ Szerkesztve ]

(#15) philoxenia válasza cinemazealot (#14) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem törlöm, had okuljon, aki nem tudta. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16) MrDerekas válasza philoxenia (#15) üzenetére


MrDerekas
addikt

+1
(#14) cinemazealot :R

(#11) Redneck Miután az "anyatopik" mégiscsak a barkács és gány, ezért nem tenném off-ba.
Na kérlek. Osztott felületnél mindig másként kell fújni, attól függően, mennyire és hogyan osztott. Motorfelni esetében két irányból érdemes megfújni. Ha fektetve csinálod, akkor ugye a felni feléig fújod igazából. Ekkor kis íves, a felni görbületét követő mozdulatokkal szórod a festéket, méghozzá úgy, hogy a feléd eső peremet és szemben a felni belsejét fújod. Arra kell csak beállni a kezednek, hogy ne folyjon meg sehol a festék. A szórástávolság függ a hőmérséklettől, a festék sűrűségétől és a szórás sebességétől. Lassan húzod, akkor messzebbről, ha gyorsabban akkor közelebbről. Én általában az előírt távon belül fújok, mert a szórópisztolynál így szoktam meg.
A másik verzió, hogy élére állítod egy deszkán, majd egyik oldalról elkezded fújni alul a belső peremet, felül a külsőt, esetleg a az ott lévő küllőt és lassan görgeted arrébb a felnit, mikor kész vagy egy-egy ilyen körcikkel. Ha körbe értél, akkor átsétálsz a másik felére és ugyanezt megismétled visszafelé.
Ha bátortalanul állsz neki, akkor előbb csinálj egy próbafestést. Akár egy kartondoboz oldalára is fújhatsz, hogy lásd mit és mennyire kell, hogy ne folyjon meg, de takarjon. Mondjuk érdemes lesz kétszer lefújni szerintem.
A felület előkészítés nem különösebben para. Ha festve volt már, akkor elég egy száraz mosogató szivacs dörzsis részével átsuvickolni. Vagy az apróbb első festés hibái miatt, finom csiszolópárnával átcsiszolod. Ha nagyon gáz a felület, akkor két lépésben csiszolópapírral menj neki. Elsőre 180 - 240 szemcsefinomságúval, másodikra 600 - 1000sel. Ha szennyeződés, zsír, olaj is van rajta, akkor először alaposan lecsutakolni jó mosogatószeres vízzel, alaposan leöblíteni és száradás után enyhébb hígítóval (szintetikus, H100-H200, lakkbenzin) vagy valami alkoholos cuccal (akár arcszesz is lehet) Teljes száradás és tisztára törlés után mehet a festés. Garantáltan nem lesz benne hiba ;)
Ha rám hallgatsz és az időrended engedi, akkor reggeli órákban csinálod meg, mikor még nem tombol a szél, nem röpködnek a bogarak és nem száll bele ez a .....nyárfavirág. :R

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#17) Redneck válasza MrDerekas (#16) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél! :R Csiszolni mindenképp akartam, de a lakkbenzin vagy alkohol lemosás eszembe sem jutott. Így fogom csinálni ahogy leírtad. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18) MrDerekas válasza Redneck (#17) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nagyon szívesen! :R Aztán képeket el ne felejts készíteni ;) Akár püben, akár ide is jöhet.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#19) Redneck válasza MrDerekas (#18) üzenetére


Redneck
veterán

Pár hét múlva szabin leszek, megcsinálom és írok egy bejegyzést. Privátban küldök linket majd. :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.