Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Szuper. Az egy hetes rendszeren már nem települ a KB4505903, 0x80073701 hibakóddal. Ennyit erről. :D És nem hulladék gép.

[ Szerkesztve ]

(#2) kukulec


kukulec
őstag

nagyon jo, gyakorlatilag megpusztult a gepem, hogy rohadna kette ez a szutyok ceg. miutan nincs nalam a telepito lemezem per pillanat, a gep meg allandoan ujraindul, igy nem is tudom megjavitani. azt nem ertem, ha az embernek van egy legalis rendszere, akkor miert kuldik ra a kotelezo frissitest? ilyenkor gondolozom el almaekon, mert lehet h tularazottak, de ott egy boltba be lehet vinni a termeket. itt semmi nincs. a minosegen meg nem most kellene javitani, hanem eleve nem szabadna rossz termeket forgalomba engedni.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#3) berVi válasza Lauda (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Huha, egy milliard masik gepen meg megy. Biztos nem te vagy a hulye. Amit az uj helpdeskes muvel nalunk (nem nagyon sikerul megugrani a Windows telepitest, barmennyire is elronthatatlannak tunik a folyamat), mar nem lepodok meg semmin a sok szakertotol.

(#4) Lauda válasza berVi (#3) üzenetére


Lauda
félisten

Az én hozzáértésemnek mi köze ehhez? Nekem mint felhasználónak annyi a dolgom, hogy megnyomjam a letöltés és telepítés gombot. A microsoft pedig összetákol egy olyan szart, hogy az egy hetes folyamatosan frissített rendszerére képtelen települni a frissítése.

(#5) vlevi válasza berVi (#3) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Huha, egy milliard masik gepen meg megy. Biztos nem te vagy a hulye."
Ezt sem szabad ilyen általánosan kijelenteni.
A Microsoft saját Surface gépein sem működik rendesen a 1903, néha, ha rossz kedve van, nem találja a videókártyát. Pedig az a saját rendszerük, saját gépük.

(#6) Somatom válasza berVi (#3) üzenetére


Somatom
veterán

De, ő nem egymilliárd másik gépet szeretne használni, hanem csak a sajátját. Sztem ez nem egyedi eset, az emberek többsége nem egymilliárd másik gépet használ.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) nihill válasza berVi (#3) üzenetére


nihill
őstag

-Tegnap elütötték a kutyámat...
-Most miért szomorkodsz, egymilliárd másik kutya viszont továbbra is él.

(#8) hunluki


hunluki
senior tag

Juhúú, szépen lassan eljutunk oda ahova eddig is. Folyamatos secu és bugfixek, 3 évente ficsúr update. INNOVÉSÜN!!!!

btw ez a helyes irány, lándzsára kéne húzni aki kitalálta az egész agile módszertant...

(#9) Duck663 válasza kukulec (#2) üzenetére


Duck663
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is volt hasonlóm, és hiába a telepítőlemez, abba a rendszerbe már nem sikerült újra életet lehelnem. Nálam az újratelepítés maradt.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) nubreed


nubreed
veterán

Nagyon helyes. Túlságosan feszített tempót diktált az MS a félévenkénti funkció frissítésekkel. És eddig MINDIG, minden esetben volt velük propléma. Aszem talán a 1809 volt, az amit "csak" négyszer vontak vissza? Kész röhej... Egyébként én pont most szombaton mertem még csak a 1809 -re frissíteni. Lekopogom, de eddig nem tapasztalok hibákat. Tehát ez azt jelenti ami a cikkben van, hogy meg kell várni mindig az évekénti egyszeri nagy funkció update javításait tartalmazó második kissebb frissítést, és csak akkor szabad telepíteni.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) kukulec válasza Duck663 (#9) üzenetére


kukulec
őstag

es vegul, a c-n tartott adataidat hogyan mentetted ki?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#12) Duck663 válasza kukulec (#11) üzenetére


Duck663
őstag

Nekem win 7 mellett volt és van a 10-es, úgyhogy nem volt gond a hozzáféréssel.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#13) hunluki válasza kukulec (#11) üzenetére


hunluki
senior tag

Linux live usb, egy külső winyó és adatok méretétől függően x perc türelem?

Kontrollcé kontrollvé ismerete ajánlott de nem kitétel, egérbe kapaszkodó kollégák is vehetik az akadályt.

(#14) farkas1 válasza Somatom (#6) üzenetére


farkas1
tag

+1

(#15) arty válasza berVi (#3) üzenetére


arty
veterán

akinél a win10 hibás, az mind hülye. a javítások is a hülyék miatt, ellen jönnek.

köszönjük...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) Televan74 válasza Lauda (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én sikeresen felraktam. :DDD

De vannak mások is akiknek nem sikerült! [link] :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nálam továbbra sincs semmi baj a sokadik videokártyaváltás után sem. Amúgy meg kb évente egyszer, max kétszer újratolom a win 10-et és sosincs gondom vele...

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#18) Redneck


Redneck
veterán

Jobb ha nem tolják túl a tempót, és kicsit átgondoltabb csomagokat kapunk. Nem bánnám ha hagynának választási lehetőséget, egyszerűbb, a rendszer működését nem feltétlenül érintő kérdésekben a felhasználónak.
Olvastam hogy új, lekerekített dizájn jön. Remélem lesz annyi eszük, hogy meghagyják a szögletest is, és Átlagos Ottó eldöntheti, melyiket választja.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19) hunluki válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


hunluki
senior tag

"Nem értem mi a bajuk az embereknek a kocsijukkal, az enyémet sose kell javítagani, igaz évente 2x veszek új autót de attól még a többiek a hülyék"

;)

(#20) Reggie0 válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ilyen surun ujrarakod, akkor nem csoda, hogy nincs gond. Azert normalis esetben 5-10 evet ki kene birnia ujratelepites nelkul.

(#21) Tamás88 válasza Reggie0 (#20) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nekem bírta, csak már nem akart felmenni a legújabb frissítés, így újraraktam, és most felesleges programoktól mentes.

(#22) farkas1


farkas1
tag

Ez a 1903 nagyon gagyi lett. Olyan laptopokon amiken a 1809 simán és jól fut, nem lehet telepíteni, mert valamin elakad pl. a 2. bootoláskor telepítés alatt. Vagy Tplink USB wifi adapter V2 változatát 1809 még támogatta, ez már nem és venni kellett V3-asat mert csak attól támogatja a hardvert.
Ennyit a klímavédelemről meg a környezettudatosságról Microsoft módra! A kicsit régebbi, de teljesen üzemképes hardvereket kidobatják a szemétre, csak mert ebbe a 1903-ba már nem rakják bele az eggyel korábbi hardverek támogatását!!!
És különben is az volt a tapasztalat, hogy az xx03 -as verziók voltak a gagyik, az xx09-esek meg a jók. Akkor most leragadunk a gagyi xx03-asoknál? Akkor csak rosszabbra számíthatunk mint eddig.

Aki megvette 3 éve a w10-et és pl. a wifi adapterét ez az új már nem támogatja, de a régi jó W10 meg frissítést már nem kap, az hova fordulhat panaszkodni vagy kártérítésért? Mert így a Microsoft egy W10 példányt lényegében 2 évre ad el???
Ez jó üzlet nekik meg a hardvergyártóknak, de rossz az ügyfeleknek meg a Földnek, ami telel lesz használható (de kapzsi üzletpolitikából kifolyólag) mesterségesen elavultatott szeméttel!

(#23) Duck663 válasza hunluki (#19) üzenetére


Duck663
őstag

Akkor miattad szív az a sok autós, széthajtod a sok balek meg majd fizessen... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) Reggie0 válasza berVi (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

jo vicc. Mekkora is a windows 128GB esetleg? Szerintem a Microsoft a hulye, mert egy rakat dolgozoval evek alatt nem kepeset mindossze 256^137438953472 variaciobol kivalasztani azt az egyet ami hibatlan. Masok meg sorra nyerik a lottot.

(#25) Televan74 válasza farkas1 (#22) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem a TP-Linket kellene hibáztatni mert nem adott drivert hozzá a MS -nek? :D Én nem használok TP-Link eszközt ha nem muszáj. :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#26) Chaser válasza kukulec (#11) üzenetére


Chaser
titán

Mifelenk nem tartanak a rendszermeghajton egyeb adatot, igy win osszeomlas eseten nem kell foglalkozni
De ha kellene akkor masik rendszer alol leszed ami kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27) Lacccca87 válasza farkas1 (#22) üzenetére


Lacccca87
őstag

Laptopba minek WIFI adapter? PC esetén megintcsak mi értelme - húzol egy kábelt hozzá- ?

Ismerősnél költözés első napjában volt hasnálva csak valami noname wifi adapter amíg nem volt bekábelezve ( 2 nap kb) gond nélkül ment.

Van egy olyan sanda gyanúm hogy pár perc kuglizás után lehetne a tiédhez is driver-t találni vagy úgy megmókolni hogy működjön a régivel. Illetve pontos típust nem írtál de ha az a HW már 5+ éves akkor ne is csodálkozzás hogy kikerülhetett a támogatottak listájából.

(#28) hyperspace


hyperspace
őstag

Nehogy a minőséget javítsd, így évi két nyalóka helyett csak egy lesz. Hát gratulálok. :N

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#29) [CS]Blade2 válasza Reggie0 (#20) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

5-10 év alatt a gépet b.od ki a kukába. Az rengeteg idő.
95, 98, az XP 2001, Vista 2007, a 7 2009, a 8 2012, a 8.1 2013, a 10 2015-ös. Átlag 3 évente új winver jött. Az 5-10 évenkénti cserével a nagyját rögtön ki is hagyod.
95 és 98 között én legalább 20x újratelepítettem. XP-t mondjuk sok gépre, de gépenként biztos, hogy darabját vagy 20x. A Vista körül kezdett stabilabb lenni a helyzet, de azt sem 1x tettem fel, ergó nem bírt ki 2 évet.
A 10-esből is a 3. telepítést nyomom, és eddig ez a rekordom is egyben. 2017.12.06-án tettem fel. Durván 600 napos a rendszer.
2 év szerintem már jó életkor egy rendszer telepítésnek.

Lehet persze találni olyan user-t, aki megjelenéskor 2009-ben vett oem gépet Windows 7-el, és napjainkban 10 év után is betölt a rendszer, de azért érdemes megnézni, hogy milyen áron. Egyenesen az MS-től kellene egy csapat, hogy azt újratelepítés nélkül kitakarítsd, gatyába rázd, ha nem csak egy excel volt rajta futtatva, hanem mondjuk jöttek-mentek a programok a 10 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#30) kukulec válasza Chaser (#26) üzenetére


kukulec
őstag

de az hogy mukodik egy nem mukodo gepnel, hogy masik rendszer alol leszedem?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#31) Chaser válasza Lacccca87 (#27) üzenetére


Chaser
titán

Nalam az usb3 nem mukodik, 6. genes core notebook
Egyelore nem zartam ki h nem-e a kabel hibasodott meg, intel vezerlo, es szerinte a w10 ismeri alapbol, es nincs kulon intel driver
Masik ssd-n w7 rendszer van, megnezem ott mi a helyzet, de ha megy akkor w10 failure
1903 build szuzen telepitve, ezenkivul mas gyikja nincs
Jah, eszement mennyiseget ir, h mert azt nem tudom - v a sentinel detektalja felre az irt mennyiseget, de kicsi az eselye -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) core i7


core i7
addikt

Én örülök neki szerintem így lesz a legjobb :K

(#33) sb válasza Chaser (#26) üzenetére


sb
veterán

Én sem, de nem kis erőfeszítésbe telik. Lásd MS standard appdata és users könyvtára a C:-n és az ehhez írt "pár" alkalmazás az utóbbi 20 évből. :D

(#34) LZs?! válasza Lacccca87 (#27) üzenetére


LZs?!
aktív tag

@Lacccca87

Laptopba minek WIFI adapter? PC esetén megintcsak mi értelme - húzol egy kábelt hozzá- ?

Jó pár praktikus oka lehet...mindkét fentebbi felvetésre egy-egy gyakorlati példa, ami szembejött velem, mint megoldandó gond:

Laptop: külső antenna -> nagyobb range, amivel az egységsugarú user sokat barangol az épületben, de csak az ő kedvéért nem lesz AP telepítve minden szobába.

PC: 35nm-es heyiség, nincs szerelőcsatorna a padlóban, viszont a nép kitalálta, hogy a szoba közepén tolják össze a két iróasztalt: egy lapos, egy desktop. A laposon ugye van WiFi, viszont a desktop-ba is kereült egy PCI WiFi adapter, és boldogság.

Nevermind...

(#35) sb válasza berVi (#3) üzenetére


sb
veterán

Mert ha valami megy 1mrd gépen az menni fog a a következőn is.
Ennyire egyszerű gondolkodású senki nem lehet... és mégis. Pedig szakmai fórum vagy mi.

De erről szól az összes windows, sw, amd-nv drvier topic. :U
Akinek egy csöpp esze van és nulla tudása az informatikáról az is 3mp alatt rájöhet, hogy nem fekete fehér a kép, mert egyszerűen életszerűtlen, hogy valami minden konfiggal/állapotban működjön. Aki meg állítólag ért hozzá és van róla fogalma mi az a programozás...

(#36) hunluki válasza [CS]Blade2 (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

Ez még régen lehet hogy indokolt volt, de manapság már hova? Bézik netezésre egy combosabb C2D, de akár egy első gen i szériás cucc is zseniálisan több mint elég. Alá kell pakolni egy SSD-t meg minimum 4 de inkább 8G ramot és bőven fedni fogja a modern júzer fészbuk/jútúb/torrentezős filmnézős szokásait.

Csak azért kidobni mindent és újat venni mert egy W10 update úgy gondolja hogy bocsi de ez már túl régi erősen vicc kategória.

2 év nem jó kor egy rendszertelepítésnek hanem egy nagyon gyenge eredmény. Otthonra vééér istvánnak torrentezett fárkráj alá lehet hogy oké hogy hobbiból újrarángatja a gépét de attól ez még nagyon nem alap. Ha egy OS-t 2 évente újra kell rakni akkor az szar. XP többet kibírt ha nem gyaláztad széjjel, azóta pedig állítólag fejlődtünk már egy keveset.

(#37) mipocsvan válasza farkas1 (#22) üzenetére


mipocsvan
újonc

Nekem v5-ös tp link adapterem van, de a 1903 óta olyan lag spike-ok vannak, hogy használhatatlan :R

(#38) nemlehet válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Én is, de ezt ne abból a szempontból nézd, hogy egy kvázi advanced/expert user mit tud csinálni az otthoni gépén. Ezt úgy nézd, hogy mondjuk egy cégnél ahol van 30.000 laptop ott ez milyen gondokat tud okozni. Jó tény, hogy ott nem egyből tolnak ki mindent, hanem általában jópár hónap eltolás van kitesztelni a dolgokat, de még úgy is okozhat meglepetéseket. Pl ahol én dolgozok ott rendszeresen elszállnak a programtársítások a featureupdate után és akkor megáll a munka amíg el nem éri mindenki a service desket akik visszaállítják nekik. MInden alkalommal megy a mail, hogy hogyan tudnák maguknak megcsinálni, de ezek gyógyszerész kutatók, sokan 60-70 között, ők egyszerűen még leírás alapján se állnak neki megcsinálni mert "I dont understand this".

De mondjuk egy kisebb KKV-nál ahol nem feltétlen van IT osztály hozzáértő rendszergazdával aki kitesztelne ilyesmét méginkább problémásak ezek az elreszelt frissítések...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) farkas1 válasza Televan74 (#25) üzenetére


farkas1
tag

Én meg ezt használom, de ez nem az enyém, de az mindegy, az előző verzióhoz sem volt W10 driver, de ami volt azzal meg ment a 1809 alatt jól.
Viszont a MS bejelentette a 1903-nál, ha emlékszel, hogy "karcsúsítják" a szoftvert, és elhagynak belőle drívereket, hogy ne legyen olyan nagy terjedelmű... Ez milyen kamu dolog már?
Egy DVD 4,3 giga, a telepítőjük meg 3,x , akkor nem fért volna még rá pár kB, amikor az előzőre még ráfért?

Az EU ezt is vizsgálhatná környezetvédelmileg, ezt a pazarlást amit egy monopolista világcég generál szándékosan!!!

(#40) Dr. Romano válasza mipocsvan (#37) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem a notiban a webcamot nem találja az update óta.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Vevő: "És pontosan milyen funkciói vannak ennek az új Windows 10-nek?"
Eladó: "Hát... fel lehet telepíteni, aztán frissíti magát, amíg el nem szúr valamit, ilyenkor újra kell telepíteni. De amúgy bármikor újratelepítheti, ha kedve tartja. Említettem már, hogy nagyon szép az új telepítő?"

Kb. így képzelem el külsősként a Win10-et az utóbbi hónapokban ;]

(#42) farkas1 válasza Lacccca87 (#27) üzenetére


farkas1
tag

Ki mondta, hogy laptophoz kellet a wifi adapter? Én nem. De ahhoz is lehetne, ha bedöglik a wifi kártya, vagy a MS kihagyja a wifi kártya driverét a szép új sokat fejlesztett 1903-as szoftverükből...

Ismerősöd meg nem az én ismerősöm,... konkrétan erről a van szó, hogy ne bonyolódjunk a noname történetbe, amiből mindenkinek van egy univerzális a padláson, ami tutira megy a DOS-tól kezdve a win 100222xxx változatig mindennel:

TP-Link TL-WN822N

Ez ment a géppel, rá frissítettem a 1903-at onnantól nem ment, rendesen leszakadt folyamatosan. V3-at megvettem azzal megy. Ennyit a MS pazarlásról. És ha itt nem megy akkor máshol sem, van egy jó de kidobható eszköz a sok mellé. A tengerek elbírják, csak oda kell vinni és beleönteni a sok műanyagot, hogy a multi cég hozza a kitűzött profitot meg bónuszt.

(#43) Syl válasza farkas1 (#39) üzenetére


Syl
nagyúr

> Ez milyen kamu dolog már?

Az elmúlt bő fél évben két tárhellyel kapcsolatos hírre emlékszem:
1. A Win telepítő lefoglal plusz 7-8 gigát az SSD-ből a jövőbeni frissítéseknek
2. A Win nem backupolja a registry-t, hogy helyet spóroljon
:B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#44) Peter13


Peter13
senior tag

Nekem az a bajom ezzel az egész frissítésősdivel, hogy nem látom az értelmét. Mármint mik azok a hatalmas, széles tömegek által sóvárogva várt újítások, amiket ilyen gyakorisággal, és ilyen mennyiségben kell szállítani? A biztonsági javítások természetesen más tészta, de nem is attól borulnak meg a dolgok (vagy mégis? Akkor egyrészt nem szóltam, másrészt "jajj").

Meglátásom szerint egyszerűen békén kéne hagyni a windows-t a p*csába: ez egy OS, aminek az (lenne) a dolga hogy menjen a gép alatta. Akinek meg kell vele valamit csinálni, az beszerzi hozzá a megfelelő célprogramot.

(mondom mindezt úgy, hogy nekem alapjában véve szerencsém volt a frissítésekkel, csak apróbb kényelmetlenségeket/idegeskedéseket okozott, sosem csuklott össze a rendszer)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#45) Hunpriest válasza GodGamer5 (#17) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ja hát úgy könnyű...

(#46) gabor7th


gabor7th
addikt

Remélhetőleg akkor így nem olyan minőségű lesz, hogy másnap azt olvassa az ember, hogy "Senki se telepítse a legújabb frissítést- Súlyos összeomlást okoz" és hasonlók.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#47) #06658560 válasza Dr. Romano (#40) üzenetére


#06658560
törölt tag

Végre egy biztonsági fejlesztés!

(#48) Garfield.37


Garfield.37
tag

Ezek a kötelező frissítések nem igazán kellenének. :W
Teljesen rossz irányba viszik el a win 10-et.

Üdv : Garfield.37

(#49) Lauda válasza #06658560 (#47) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD

(#50) Urzu_7 válasza [CS]Blade2 (#29) üzenetére


Urzu_7
aktív tag

RC1 óta van Win7 az egyik (amúgy igen régi 478-as) gépen. Az utolsó újratelepítés 9 éve volt. Semmi baja azóta és hidd el nem egy program fordult meg rajta. Sőt, a Photoshop, Office, MPC, de még pár játék is gyorsabb lett az évek alatt. Csak tudni kéne használni a rendszert amit felteszel ugyebár...

giran~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.