Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

FullHD, TN, 27"...

(#2) Duree


Duree
veterán

Szomorú , hogy egy 27 monitort Full Hdt tud csak ne is beszéljünk a TN panelről, ami ebben a méretben nem a legjobb megoldás, ráadásul alaposan meg kérik az árát. Számomra ez a monitor érthetetlen termék.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#3) Csandi válasza Duree (#2) üzenetére


Csandi
őstag

Hibáltan termék kompetitiv gamingre, azon belül is főleg fps-re :) TN a leggyorsabb, a szinhűség senkit nem érdekel aki erre a célra vesz monitort, a 27" az izlés kérdése, én 24-5 párti vagyok, 240hz 0.5ms pedig teljesen jó. Eddig is a zowie 240-ese volt az egyik legjobb 240-es monitor, most egy kicsit mégjobb lett. Én az Alienware 240-esét használom, a true gtg-je annak az egyik leggyorsabb (hp omen x, meg az asus egyik modellje megelőzi), de fő gaming monitornak sose vennék TN-en kivűl mást. Másodlagosnak van egy ips panelesem.
A full hd felbontás pedig szintét a komp. gaminghez vezethető vissza, ez a standard felbontás esporthoz, illetve 240hz is (tudtommal) még csak ezen van, illetve a fő szempont a sok fps, nagyobb felbontáson pedig kevesebb lenne.

Meg azért a modern TN-ek már közel sem olyan rosszak mint amilyen rossz hirük maradt régről.

Szerk.: Tévedtem, van már FHD felett is 240 megnéztem, de a többi attólmég érvényes a FHD-ra amit irtam :)

[ Szerkesztve ]

(#4) ceia


ceia
őstag

Esetleg otthonra, mindenes, amin azért játszani is lehet..?

        it's more fun to compute

(#5) Duree válasza Csandi (#3) üzenetére


Duree
veterán

Részben igazad van, már régen nem láttam TN paneles monitort.

duree54

(#6) Piftuka válasza ceia (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Arra még a BenQ kínálatában is vannak ennél jóval olcsóbb modellek is. :K

Kifejezetten szerethető, amit általánosságban a megjelenítők piacán alkotnak jó néhány éve.

Egyébként 27 colos képátlónál nem rossz még a Full HD felbontás. Bőven használható multimédiára, munkára, és játékra is, a jellemző nézési távolságok mellett.

"Aquila non captat muscas."

(#7) RpPRO válasza Csandi (#3) üzenetére


RpPRO
őstag

Van, aki FPS e-sportol 24 hüvelyknél nagyobb monitoron? Fél méterről 27 colt nem lehet átlátni..

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#8) Csandi válasza RpPRO (#7) üzenetére


Csandi
őstag

Vannak páran igen, de a 24-25 a standard

(#9) ÉrdiPetike


ÉrdiPetike
csendes tag

A zowie csinált már 27-es képátlójú monitort 2K felbontással, igaz azt 144Hz-en.

Eléggé drága a többi zowie termékhez képest és a telljesítménybeli különbség nem is biztos, hogy megéri annak függvényében, hogy a DyAc a villodzás mentes mód/változó frissítés mellet nem lehet bekapcsolni, legalábbis a gyártó táblázatába a specifikációknál ez van dokumentálva.

Igaz mostmár jönnek ki Ips paneles monitorok is 240 vagy afeletti képfrissítéssel is.

Bár nem tudom, hogy a mérések alapján mennyire jók input lag, válaszidő szempontjából, bár lehet, hogy ezek az Ips-ek inkább élmény játszásra jók mint esportra

Vagy, hogy esportnál mennyit profitálnának az ips adta előnyökből ha jobb értéket tudnak produkálni a régebbi panelekhez képest, és kb egy szinten lennének a Tn panel által nyújtott gyors reakció időhöz.

Persze az is lehet, hogy jobbat is ki tudnak majd hozni mint a Tn vagy másfajta panellel állnak elő ha megéri persze nekik is.

Bár kitudja mi jön még a jövőben, arra azért kíváncsi lennék, hogy. meddig lehet eltolni a kép frissítés válaszidő, input lag.. tényezőket úgy hogy az még pozitív hatással legyen az esportolók telljesítményére.

Persze másik oldalt ott vannak a technikai akadályok is pc vagy periféria szinten.
Pl: a billentyűzet válaszideje.

Bár az analóg billentyűzeteteknél látni törekvéseket pl: wooting-nál ahol a szoftveres gátok limitációjával is foglalkoznak, hogy ezáltal is többet lehessen kibozni a termékből.

Hol a határ az emberi tudás és technika által adott lehetőségek között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.