Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mokó


Mokó
aktív tag

OPEN!

Egyébként nem tudom mennyi költség merült fel az elmúlt 4 hónapban a géppel kapcsolatban,olyan 10k körülre saccolnám!

(#2) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Én is retróztam fullosra fejlesztettem egy agp-s p4 prescott 3 ghz-es gépet. 3850 sapphire vga kártyával. :) Mellette konzol volt és sokáig leálltam a pc fejlesztésekkel. Előtte tualatin p3 1400-as proci radeon 9800 pro karival. :D

(#3) Mokó válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ha!Nem rossz! :R

R9500 volt nekem P3-1266 mellett,meg lehetne most is 3850,de nem látom semmi értelmét,az már nem olyan-retró mint ez :U

(#4) Mokó


Mokó
aktív tag

Nah gyerekek,azthittem 'kimurdelok XD

Szépen összeraktam mindent ahogy kell,HDD ODD beköt inditom a gépet,megy is,keresem az Xp lemezt,erre elkezd bootolni a vinyó.Nem felállt az AMD-s gép rendszere a gépen?2 újrainditás útán már csak hangkari driver kell és megy minden.LOL

(#5) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Szép! Nekem p4p800as van, 3.0as HT, 2.5GB RAM es egy AGP-s 4650 :) szinten regi jatekokra es mivel van rajta soros port, a cisco laboromban is hasznat veszem.

encapsulation dot1q

(#6) Mokó válasza TommyNagz (#5) üzenetére


Mokó
aktív tag

Az is van nekem :D Mármint P4P800...most tettem dobozkába,abba ment a 3.0-ás Prescott,a C800 most 2 giga rammal megy,ami nekem elég ,de a krízisnek lehet kevés lessz ;] Mindegy legkomolyabb amit futtatni szeretnék rendesen a TES Oblivion,és tuti menni fog...Rendes új gép feelingem van hogy majdnem "patika" tiszta minden

(#7) TommyNagz válasza Mokó (#6) üzenetére


TommyNagz
senior tag

ezeket amúgy honnan bugázod?

encapsulation dot1q

(#8) Mokó válasza TommyNagz (#7) üzenetére


Mokó
aktív tag

(#9) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jó kis konfig lesz az ! Annak ellenére hogy a NetBurst- ot technológiai zsákutcának minősítették, remekül megy. AMD- nél én nem tapasztaltam a laggolást. Most egy Barton projekten dolgozom, szorzózár-mentes procival, elég ígéretesnek tűnik. Nekem is a tápom volt gyengébb, de nemrég sikerült hozzá egy tipp-topp 350W FSP- t vennem.

(#10) Mokó válasza DarthSun (#9) üzenetére


Mokó
aktív tag

Nem tudom én se mi volt a baj,egyszer még előveszem AMD-t,már csak azért is,mert nekem is van mobile athlon xp procim :B :K igaz jóval gyengébb mindössze 1900+ -os.P4 már kész és megy,viszont most meg;FAGY.Minden kipucolva 3D-t nem szereti,igaz csakL4D-vel próbáltam,X1950-el.Most nézem 6800-al mi a helyzet....

(#11) DarthSun válasza Mokó (#10) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Tippem - húzd újra az oprendszert, AMD- s cuccokból maradhatott benne, azon általában a registry takarítás sem segít.

(#12) Mokó válasza DarthSun (#11) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ah minden 100-as,x1950-re gyanakszom...custom venti beállitásokkal is "Igencsak" meleg,mondjuk nem 83-fokos mikor megkaptam csak 65 körül takaritás után,talán a VRM rész,nem tudom.Most 6800al megy minden mint a karikacsapás

(#13) DarthSun válasza Mokó (#12) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A 6800- as illik is hozzá, nekem is avval megy a 478- as. A Bartonhoz már "csak" egy 6600TG van itthon, de avval is elég jól teker. Összepakoltam én is a gépezetet.

(#14) Mokó válasza DarthSun (#13) üzenetére


Mokó
aktív tag

Na fasza kis szerkezet!

mmm de imádom mikor belefuja tápba a langyos levegőt

(#15) DarthSun válasza Mokó (#14) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Amiatt nem tettem fel a toronyhűtőt mert SocketA- nál csak a táp felé nézhetnek a ventik, akkor pedig nem csak kisebb részt, hanem szinte az egész procihőt belefújná a tápba :DDD , megoldottam, 2 ventit tettem egymás tetejére a Spire- re :D ;]

(#16) pet007


pet007
aktív tag

Ti ezeken milyen os-t futtattok? Amelyik lapon van sata, abba nem lenne erdemes (mert erdekes mindenkepp) ebayrol (vagy regebbit ha-rol) egy parezerforintos kis (16-32gb-os) ssd-t venni? Azokat sata1 talan nem fogja vissza annyira, viszont elmenyben lehet dobna a gepen. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) DarthSun válasza pet007 (#16) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én WinXP- t használok ilyen kategóriájú gépen. Win98- hoz is vannak driverek hozzá de az 512MB- os határ ismét betett. 2GB van a gépben, állítólag egy Win98SE SP megoldja az 512 feletti gondot, de ez megint csak mese lett. Egy 512- es modullal jó a Win98 is. XP prímán megy 2GB- al és a gyors vinyókkal is jó, nem vágyom SSD- re.

(#18) pet007 válasza DarthSun (#17) üzenetére


pet007
aktív tag

Volt ide-s vinyobol gyors? En emlekeim kozott a rettenet irasi/bodulet olvasasi tempo maradt meg. Amugy igazan gepek kozt kontarkodast en is egy p4p800al kezdtem, huu mennyiszer szereltem. Elkapott engem is a retro erzes :R

(#19) FF23 válasza pet007 (#16) üzenetére


FF23
senior tag

Nem fogja vissza a sata1, használati élményben sokat dob rajta. Hogy érdemes-e, azt neked kell eldönteni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#20) TommyNagz válasza FF23 (#19) üzenetére


TommyNagz
senior tag

szerintem tök fölösleges. Az én retró P4 konfigomban P4P800 deluxe lap van, amin szerencsére már van SATA is. Akadt otthon pár jó állapotú SATA HDD, így betettem egy 80-asat és egy 160-ast (vagy 250-est, nem is tudom már). Teljesen normálisan működik. Persze nálam kicsit más volt a cél: igyekeztem korhű elemekből összeállítani a konfigot (ennek némiképp ellent mond az AGP-s 4650, de nem gond :)) ). Lényeg, hogy szerintem az SSD már overkill lenne.

encapsulation dot1q

(#21) DarthSun válasza pet007 (#18) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Új gép esetében sem vagyok SSD párti. Ráérek, hova siessek, megvárom amíg betölt az oprendszer/program. Amúgyis gyerekcipőben jár a technika, panaszkodnak, terrákat irogat naponta, biztos megy a TRIM, stb.

(#22) pet007 válasza DarthSun (#21) üzenetére


pet007
aktív tag

En nem csak sebesseg miatt hasznalok ssd-t. Hangtalan, huvos, nem mozog benne semmi. Ezek miatt is megeri szerintem.

(#23) FF23 válasza DarthSun (#21) üzenetére


FF23
senior tag

2008 óta használok SSD-t rendszernek. Ez a második [kép] . Szerintem a kiforratlanságon már rég túl lépett a dolog, terákat sem írogat feleslegesen, Trim még a P4-en is van win 7 alatt. Gyors, halk, nekem bejött.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#24) Mokó válasza FF23 (#23) üzenetére


Mokó
aktív tag

Üdv mindnekinek így másnap!

Elöljáróban SSD ügyben annyit mondok én már élni sem tudnák nélküle...Van hogy itthon is dolgoznom kell gépről és @agyfaszt kapok "Hogymármegint" ilyenkor jól jön az extra sebesség,hogy kevesebb hormont pocsékoljak el (ez ám teljesen szubjektiv volt,pár megás fájlokkal dolgozok,de van hogy abból többel,és nyitva van kb 8 net ablak) lényeg hogy nagyobb sebesség=kevesebb "ideg" Jah meg GTA alatt is jól jön hadd' töltsön az a textúra villámgyorsan!

P4 dolog;Anno hallottam a Prey c. játékról,de sosem láttam belőle képet gameplayt ilyesmit,és mint néhányan tudják,momstmár megvan eredetiben,tegnap úgydöntöttem,kipróbálom.Eddig bejön :K Jah meg STALKER univerzum is kimaradt,az is megy majd fel,idővel.

(#25) TommyNagz válasza Mokó (#24) üzenetére


TommyNagz
senior tag

GTA 5 hogy rohadjon meg nálam RAID1-be kötött SSD-ken ugyanannyit pöcsöl mint HDD-ről :W

encapsulation dot1q

(#26) Mokó válasza TommyNagz (#25) üzenetére


Mokó
aktív tag

LOL baszki azt hogy :( Én azt még csak külső HDD-ről tudtam futtatni de nagy gondom nem volt vele eddig soha (hála az égnek)

szerk;GTA IV-m van SSD-n az felfért

[ Szerkesztve ]

(#27) TommyNagz válasza Mokó (#26) üzenetére


TommyNagz
senior tag

na az a másik optimalizálatlan retek :D de azért van aminek jót tesz az SSD, pl. a Fallout 4 nagyon szépen gyorsan betölt. De a GTA5-nél tényleg zéró difi.

encapsulation dot1q

(#28) Mokó válasza TommyNagz (#27) üzenetére


Mokó
aktív tag

Előbb utóbb ennek személyesen utánanézek....

(#29) Mokó


Mokó
aktív tag

Srácok az hogyvan "remegő" kézzel inditom a Left4Dead2-őt a P4-en,mert az 1 hááááát neccesen megy de játszható (anno Athlon Xp+gf6600 nem tudom hogy nyomtam) szóvál a 2.-ik rész szebb jobb meg kb másfélszer gyorsabb?Az optimalizálás :R

(#30) DarthSun válasza Mokó (#29) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

GeF6800- al ? Azért az üt ám retro konfigban, nekem Asus6800GT van P4EE mellett, érdekes hogy a 3DMark azért nem ad olyan hű de nagy pontot de a játékélmény már kifejezetten jó.

(#31) Mokó válasza DarthSun (#30) üzenetére


Mokó
aktív tag

6600-at irtam,de van egy "érdekes" 6800-am is,idővel annak is szentelek időt külön,mert igen furcsa egy példány!

(#32) Lord Dion


Lord Dion
csendes tag

Jó kis konfig! Grat.! :D Én is nem rég raktam össze egyet ugyanezzel a RAM felálással. xD Northwood P4 2.6 HT + 7600 GT 256 MB. Oblivion nagyon CPU limites. Jövő héten jön bele 3.0 Prescott. Kíváncsi leszek dob-e rajta. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.