Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fattyu


fattyu
veterán

érdekes. nemtudom kisker árban hogy néznek ki de céges berkeinkben sem hp 840ek gyári slim dokkolói sem a t460ak dokkolói nem kerülnek 60 pénzbe sem és érezhető egy monitor kezelésében az előny a rendes dokkoló javára. vannak fujitsu usb dockereink is tabletekhez... hagyjuk élmény.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2) Gomezz


Gomezz
senior tag

vicces

(#3) schawo


schawo
titán

60? max 10.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) parandroid válasza schawo (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogyan azt Móricka elképzeli. 30k alatt még a noname kínai csodák sem nagyon vannak.

Nekem egy HP 3005pr-t sikerült tavaly a karácsony előtti nagy akciózásokban megcsípni 80 EUR körül, örültem neki mint majmocska a farkincájának, azelőtt, és azóta sem láttam még ehhez hasonló áron sem.

Azért azt ne felejtsük el, hogy ebben a szokásos usb-s sokszorosító elektronikán kívül (ami jó minőségben már kb annyi, amit te kívánt árként megjelöltél) van még egy display adapter, egy gigabites hálózati kártya, és egy usb-s hangkártya is.

Az más kérdés, hogy játékra pl. a megjelenítő része használhatatlan, akkora lagja van. Sima asztali munkához persze elég.

fattyu: Azoknak sajnos nem nagyon van alternatívája, akiknek a gépéről lemaradt a dokkolócsatlakozó. :(

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Hatvanezer? Még jó hogy lehet kapni... Rohanok is gyorsan, veszek hármat, mielőtt elkapkodják a készletet. :-)

(#6) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Rétegáru, de annak is elég drága. :Y

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#7) Jonesy84 válasza fattyu (#1) üzenetére


Jonesy84
tag

Csatlakozom, nálunk 840 G1/G2 -k vannak Fuji replikátoron, katasztrófa. Nagyon sokat szívnak vele a userek, rengetegszer szétfagy/kék halál amikor lehúzzák a replikátort a gépről.

(#8) fattyu válasza Jonesy84 (#7) üzenetére


fattyu
veterán

ó várjál. zbook g3ak. thunderbolt replikátorokkal siralom. gyárilag 90% nem megy az usb kezelés monitorokat eldobálja kékhalál mitököm. fw upgrade dokkolón bios upgrade a zbookon meg még ami és utána esetleg működnek... havi 100 belépő mellé elég mókás eljátszani ezeket... be kéne tiltani ezeket. DOKKOLÓ. RENDES IGAZI: azok működnek. ( bár teszem hozzá a 840g2-k szerettek szarrá fagyni a sima kidokkolástól is. azzal is rengeteget szívtunk. retteneteses mit szívunk a hp-kkal amugy. a t460akat meg majd meglátjuk... )

nevetséges hogy majdnem hét számjegyű eszközök meg a hozzá való gyári kieg nem megy magától.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#9) Fred23


Fred23
nagyúr

60? Inkább megtanulok előrelátóan vásárolni valami olyat, ami alapból tudja, amire szükségem lesz!

(#10) Vesa


Vesa
veterán

Ez valami vicc?

A tudomány a valóság költészete!

(#11) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyszerűen ez a hivatalos bevezető ára. Kiskereskedelemben úgysem ennyi lesz, amazon.de-n már 150 EUR körül megy, ami normális ebben a kategóriában, de kevésbé menő dokkolói ugyanennek a cégnek még olcsóbban is vannak. Annál olcsóbban meg már kb semmi nincs a termékkategóriában.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) papasoft80


papasoft80
tag

Csak nekem fáj az, hogy nem sikerült a "csepp" alakot úgy kialakítani, hogy a dőlésszöge esetleg közelítsen a rátett laptop aljának szögéhez, vagyis hogy felfeküdjön rajta a gép?
Ha a VGA részt kihagyjuk(már ha van a gépen), még értelme is lehet, persze nem ennyi pénzért.

(#13) Daywalker válasza parandroid (#11) üzenetére


Daywalker
addikt

[link] És régóta kapható, tavaly év közepén már volt a boltokban, tehát nem mondanám bevezetőnek.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) Cathulhu válasza papasoft80 (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ha megnezed a kepet, latszik, hogy a laptop alja sem egyenes, van rajta kidudorodas, mint ahogy a legtobb laptopon akkumulator vagy tartolabak, pont azert, hogy kapjon levegot. Igy viszont semmi ertelme nem lett volna ugy megcsinalni, ahogy kered, mert billegos lett volna az egesz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) parandroid válasza Daywalker (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ott az amazon.de-s link, több kereskedőt is felsorol, mindenki 150 EUR körül kínálja - igaz, ez a német áfával érvényes ár. Ha Mo-i szállítást adsz meg (ami elvileg opció, sőt ingyenes is - bár ez termékenként is változhat), akkor az persze sajnos +8% ÁFA a nettó árhoz.

Gondolom itt is vastagon benne van az is, hogy nemcsak az áfa magas, de a piac is kicsi, a kínálat diktálja az árazást, nem a kereslet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) Daywalker válasza parandroid (#15) üzenetére


Daywalker
addikt

Ok, ez most lényegtelen abból a szempontból, hogy Magyarországon vagyunk, így a hazai árakat kell megadnunk. Ha valaki akar, szinte mindig talál olcsóbban. Másrészt nem arra reflektáltam, hogy az amazonon mennyi, hanem arra, hogy ez itthon nem bevezető ár.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#17) tserrof77


tserrof77
senior tag

Lehet, én vagyok túl maradi, de ez akkor is "csak" port replikátor... Bár ezt kedves Cikkíró is többször jelezte. A létjogosultsága (sajnos) egyre megkérdőjelezhetetlenebb, ár/érték arányuk egyenlőre véleményem szerint az egekben van. Amíg nem jön belőlük megfelelő minőségű "kínai" addig ez marad, akár tetszik, akár nem. A csatlakozók számához képest a külső táp igényt sem érzem túlzásnak, így stabilabb áramellátása van, nem húzza a gazdagép akkuját sem (rosszabb esetben akár túlterhelve azt). Pro és kontra nekem csak az árával van bajom.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#18) kenwood


kenwood
veterán

monitor,billentyuzet,eger,hangfal radugva.
Csak beudogd a notiba,es kesz is a pc.
Ha menni kell,szinten egy mozdulat,es mar csuszik is be a tatyoba a laptop.
Nem is ertem,hogy az uj 5-700k-s uj macekhez,amin van 2 csati, miert nem alap tartozek egy normalis dokkolo.

Lehetne olyat is,hogy coolpadbe van beepitve.
Vagy coolpad+replikator+ tap+ Dvga,es otthon jatszol az uzleti gepeddel.
Mondjuk egy asztali gtx 1070hez nem tudom,melyik csatinak eleg a savszelessege

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#19) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez vicc. Mi értelme a vékonyításnak akkor? Eleve a hűtés hiányát is már megsinyli a gép. 1 db usb-n nem kapsz teljes értékű portokat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

jo kis arressel dolgoznak a sracok

(#21) nuke7 válasza kenwood (#18) üzenetére


nuke7
veterán

thunderbolt 2-nek szerintem igen :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) Csabee. válasza kenwood (#18) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A dokkolót én sem értem.. Sőt az apple kiadhatna hozzá egy klassz kis asztali dockolót. De ez csak álom..

Üdv: Csabee.

(#23) buvartacsko


buvartacsko
addikt

sokan akik szerint ez valami vicc, nagyon meg fognak lepődni az elkövetkezendő pár éven. :)

(#24) Béééla


Béééla
őstag

Hülye kérdésnek tűnhet, de tabletre, telefonra dugtátok? (főleg itt a Microsoft Display Dock "konkurenseként" gondolva rá)
Kíváncsi lennék, mihez kezdenek vele :)

Bélabá

(#25) kakuk.tamas válasza Csabee. (#22) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

OFFF

Sőt, az Apple kiadhatna egy notit normálisan ellátva csatlakozókkal.
Ennél egyszerűbb megoldás nem létezik.

Ez a replikátor meg tetszik. De ennyi pénzért... :/

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#26) kakuk.tamas válasza Béééla (#24) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Hááát (szerintem) nem működne a dolog, legalább is Android alatt tuti. Vagy legalábbis nem 100%-ra, mivel ehhez szerintem kicsit bonyolultabb firmware van, amit a Droid nem tudna kezelni.

Habár ha abból indulok ki, hogy sok telefon/tablet kezeli az OTG, USB Enternet adaptert, meg a HDMI átalakítót... A p*csa se tudja...
Ha a szerkesztőségben van még a cucc, kipróbálhatnák.

Szerk.:

Jobban bele gondolva, tuti nem menne. Mivel a telefonok javarészt 2.0-s USB-vel vannak szerelve, szét kakálná magát a telefon, ha ennyi mindent kellene átpréselnie magán.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#27) Béééla válasza kakuk.tamas (#26) üzenetére


Béééla
őstag

Igen, pont erre lennék kíváncsi, hogy legalább az USB-k vagy a kártyaolvasó beröffen-e, az egyértelműen felejtős hogy a DVI portok vagy a Gigabit teljes pompájában menjen (ellenben ha az Ethernet beindul, egy teszt mehet mennyit bír kiköhögni valójában, az elméleti számokkal kitörölhetjük).

És nem csak droidon nézném meg, csak van elfekvőben egy iPad, iPhone átalakítóval vagy egy nyamvadt Lumia.
Nem mondom hogy ezzel munkára foghatók lennének, csak a kíváncsiság hajt :B

Bélabá

(#28) raskolnikoff válasza kakuk.tamas (#25) üzenetére


raskolnikoff
őstag

btw, applenél még reális is lehetne ez az ár :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#29) DarkByte


DarkByte
addikt

Én egy i-tec USB 3.0 docking station-t használok már öt éve. Eredetileg egy Samsung Series 9-el, most pedig egy Lenovo Yoga 2-vel irodai melóhoz. Nekem bejött, de kicsit a videó driver-ével hackelni kellett prioritás emelés szempontjából, mert az alap telepítésben ha mellette valami CPU intenzív dolgot csinálsz (pl. kódfordítás Eclipse-ben vagy IDEA-ban) akkor hajlamos volt totál megállni a képfrissítés. Egy System Explorer-el realtime-ra függesztve a process-ét teljesen meg vagyok vele elégedve. Videót is simán lehet vele nézni úgy hogy nem szaggat, pár hete próbáltam Trackmania-t a noti Intel IGP-jével. Késleltetés nem nagyon volt, de azért fogja a gépet és nem olyan a teljesítmény mint natívan HDMI kábellel, szóval nyilván nem játékra van kitalálva ez az egész.

Viszont lassan csere érett lesz, monitorból például a 2048 x 1152-nél nagyobbat már nem tudja meghajtani és abból is szeretnék lassan egy 1440p-set használni, vagy 4K-sat. Amint az USB Type-C-ből a Thunderbolt-al egybeépített fajta terjedni kezd, olyat szeretnék venni. Egyetlen dugón megvan a töltés (és akkor a noti töltőjét sem kell hordanom mert azt is kiváltja), plusz a dokk felé az USB hub kapcsolat, és a Thunderbolt-on a monitor hajtás, ami eleve sokkal jobb lesz mint ez az USB video kapcsolaton át működés. Akkor már tényleg egyetlen kábelt elég bedugni a notiba és minden kiegészítőt csatlakoztattam egyszerre, és töltődik is a vas. :) Esetleg ez az egész monitorba építve, csak abból még olyat nem láttam amelyen van Ethernet csatlakozó, bár egy USB-s Ethernet adapterrel megoldható.
Úgy néztem az új Thinkpad X1 Carbon már ezeket tudja is noti oldalról, ami ehhez kell.

[ Szerkesztve ]

(#30) PROTRON válasza kenwood (#18) üzenetére


PROTRON
addikt

Azért nem alap tartozék a macekhez, mert megveheted 499 usd-ért ;)
[LINK]

A második bekezdésedben van a tuti, én is filózom már egy ideje hogyan lehetne kísérleti projektként valami igazi, teljes értékű dokkolót összerakni...na az már tényleg olyan eszköz ami megérné a 60-150K huf közötti összeget funkcionalitástól függően (pl 150-ért már a notiban lévő dedikált VGA-val SLI (vagy crossfire) cooperáló extra DVGA slot).

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#31) kenwood válasza PROTRON (#30) üzenetére


kenwood
veterán

Sztem azert hulyeseg ez,mert igy eladnak belole mondjuk 1 millio darabot.
Ha benne lenne a dobozban,akkor 100 millio macbook tulaj mondhatna azt, hogy a "te 500k-s pc notid ezt se tudja".
hasrautes, nem pontos szamok,de az aranyok meg durvabbak szerintem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) PROTRON válasza kenwood (#31) üzenetére


PROTRON
addikt

No de ez az apple, nem arról szól hogy mi lenne jó a vásárlóknak, hanem hogy mire harapnak igazán rá. Az alap készülék így is sokaknak elegendő, akinek meg extra funkció kell azzal megfizettetik...amúgy lehet bundleben rendelni, csak gondolom ezt kevés helyen reklámozzák.
A PC-seknek meg mutogathatnád hogy ilyen is ingyé' jár hozzá, akkor is kiröhögnek mert tudják hogy valamiben akkor is megfizeted...3Xosan. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.