Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tuser


tuser
aktív tag

Jól kezdődik. ;]

Network Error (gateway_error)

Server overloaded
The gateway may be temporarily unavailable, or there could be a network problem.

For assistance, contact your network support team.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#2) #56573440


#56573440
törölt tag

teljesen jó ez a kezdeményezés. áramszünet, vagy egy vírus vagy akármi megbénítja a rendszert, és máris a teljes időbeosztásom, elszáll, a szomszéd jancsika a spéci linuxdisztrójával felcsavarja nálam a fűtést meg főz 32 adag kávét, elállítja az órám...

szeretem az automatizálást. szeretem a technológiát. de amikor már szinte mindent kivesznek a kezemből azt nem. jobban szeretem ha én uralom a gépeket, és nem a gépek engem, és nem igazán izgat hogy ágyban fekve este be tudom e időzíteni a kávéfőzőt, hogy ébresztő után mennyivel induljon be és vegye e figyelembe ha szundira teszem vagy sem.

(#3) t72killer válasza #56573440 (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R :DD

én onnan kezdtem a dolgot, hogy nem váltam KV/teafüggővé ...

Arra mikor gondolnak, hogy mi legyen a sok kütyüfüggő emberrel, aki még randi közben se hajlandó leszállni a telójáról? mátrixosítják a népet rendesen, és a birka beveszi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem ez kicsit elhamarkodott jelenleg. Egy hálózat kiépítése még ma is olyan tudást követel meg, ami egy átlagembernek nem nagyon van birtokában, márpedig egy ilyen bonyolultságú hálózat üzemeltetése nem egyszerű.
Az ötlet amúgy nem rossz :)

@blackrulz : "vagy egy vírus vagy akármi megbénítja a rendszert, és máris a teljes időbeosztásom, elszáll,"

Potya szabadnap, ember :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Angel1981 válasza #56573440 (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Ezek szerint nem csak én idegenkedem ettől a technológiától!
Vagy csak egyszerűen öregszünk? ;]

(#6) #56573440 válasza Angel1981 (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

öregszek, de ennyire nem. szerencsére ez nem holnap jön el...

a technológiát mindig is szerettem, most is otthoni hálózat építés, némi automatizálás stb bejátszik, de az ilyen szintű függőség remélem még odébb van. sok előnye lehet ez tény, de pont ugyanannyi hátránnyal is rendelkezik... az meg megint más kérdés hogy pl amikor a mobilt kitalálták akkor is kb hasonlót írhattunk volna, ki tudja mennyire tudják ezt beadni majd akkor, amikor tényleg kész lesz, sejtésem szerint a marketing mindent visz alapon simán must have érzést váltanak ki...

(#7) zseko válasza #56573440 (#2) üzenetére


zseko
veterán

+1 hasonlóan gondolom én is.

„Szeretném elérni, hogy ... úgy szolgálja ...céljainkat, hogy közben a biztonságot, a magánéletünket és az etikai értékeket tiszteletben tartja”

Már most két lábbal tiporják a sárba a magánéletet és az etikát. :((( Ennél is magasról fognak tenni rá.

HR24.hu

(#8) Epimenides


Epimenides
csendes tag

Nekem beindította a fantáziámat
Parádés kezdeményezés egy....filmforgatókönyvhöz.
hmm mondjuk legyen a címe Terminátor 6 a háztartási eszközök lázadása

este, lefekvés előtt(??) demokratikusan eldöntik a konyhai eszközök, hogy az elektromos citromfacsaró savanyú fönök,
legyen inkább a mikró, mer az tud varázsolni...

"szomszéd jancsika a spéci linuxdisztrójával felcsavarja nálam a fűtést meg főz 32 adag kávét, elállítja az órám..."
te pedig bosszúból hibernálod a szomszéd jancsikát az intelligens robot-szakáccsal, amit jancsikáék öntudatra ébredt
nokedliszaggatója rendelt a múlt héten
erre a szomszéd jancsika huga, juliska,(aki még jancsikánál is okosb és nem is ember,csak mindenki azt hiszi(hahaha) v a l ó j á b a n
polimimetikus alluloid) rádküld egy kiborg csapatot, amik (jehova tanuinak álcázzák magukat) széjjelbombázzák a kéródat, de te ezt megneszelve,még idejében kirohansz
a házból(közben tudatosulni kezd benned miért nem szerette a kutyád a juliskát) egy okostelefonnal a kezedben, és azt használva
egy F18 ast állítasz juliskáékra, de sajnos vmi érthetetlen hiba folytán az F18 a másik szomszédod házát veszi kezelésbe , aki valahogy
túléli a támadást és egy intelligens tésztaszűrővel a kezében szalad feléd (ami lézerkard funkcióval is rendelkezik, (pro modell))
lesz itt nemulass!

a biztosasszony , biztos, asszony? nem kiborg?

"Ha egy idős ember elfelejti bevenni létfontosságú gyógyszerét, figyelmeztető üzenet küldhető egy közeli családtagnak vagy a helyi
orvosi ügyeletnek, ahonnan valaki telefonon ellenőrizheti, minden rendben van-e."

persze mert ettől mindenkinek sokkal több szabadideje lesz, mint volt, az ügyeleten eddig se tudták eldönteni, mi a francnak van
beszerelve az a r.hadt telefon, sose hívja senki, ott is ülnek felette egészen reggelig.......hátha megszólal....úgysincs dolog

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#9) randras


randras
veterán

Hogy mik vannak... :)

(#10) Geffry válasza #56573440 (#2) üzenetére


Geffry
aktív tag

Teljesen egyetértünk... egy olyan világban ahol térfigyelő kamerák tömkelege tart szemmel bennünket és egy ATM-es készpénzfelvét elég hogy megtudják épp hol jártam...
Nem elég hogy kiírjuk a személyes információinkat a világnak, mostmár bízzuk is rá az életünket...
Vagy csak én látok egyfajta 1984-et a dologban? :B

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#11) #56573440 válasza Geffry (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért ezek a példák erősen ferdítenek. a térfigyelő kamerák jól jöhetnek ha felnyomták a kocsid vagy kiraboltak az utcán, ami valljuk be egyre sanszosabb... a kártyás vásárlás és kp felvételről meg igenis legyen log, mert ha valaki visszaél a kártyaadatokkal (ami megintcsak nem elrugaszkodott dolog) akkor bizonyíthatod hogy az nem te voltál, ill a rendőrség munkáját is megkönnyítik hogy jobb esetben atm fronton van egy videofelvétel, vagy a környéken a térfigyelőkkel azonosítható hogy az elkövető merre mivel távozott.

mindennek megvan most is az előnye, ahogy ha akarnak vissza is élhetnek vele. ez pont olyan mint az elektromosság vagy a röntgen sugárzás. mindkettővel lehet ölni is akár, vagy komoly károkat okozni, de normálisan, a közösség számára hasznosan használni is.

egyetértünk, csak nem minden tisztán fekete vagy fehér. egy jó szabályozással egy ilyen rendszer max a méginkább eltespedt, mégkevésbé tudatos, gondolkozó társadalmat erőlteti, ne agyalj, ne tarts fejben semmit, majd mi megtesszük helyetted alapon.

ez pont olyan mint hogy tőlem aztán bármilyen infót begyűjthetnek rólam. nincs semmim ami titkos, az meg hogy célzottam reklámoznának az számomra max előnyökkel járhat, nem néznék betétreklámokat, meg eltűnnének a növel meg a f@rkad 40centivel bannerek :DDD visszaélni nem tudnának semmivel amit begyűjtenek, még ha napi 24 órában monitoroznak bármivel akkor sem.

(#12) hcl válasza Geffry (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akinek nincs félnivalója, az miért fél?
Az én magánéletemben nyugodtan vájkálhat akárki, mivel annyira unalmas, hogy már én is unom. :DDD
Viszont ha kirabolnak, és a térfigyelő alapján elkapják a tolvajt, annak örülnék (de nem kapják, mert itthon béna a yard).

Avagy pl. a BKV buszok kamerázása, szerintem nincs információértéke, ahogy bamba fejjel kapaszkodik az ember a buszon, és ha ettől elkaphatóak lesznek azok, akik az én adómból üzemeltetett buszt szétverik, akkor sztem rendben van.

Kiírja az ember a magánéletét a világnak? Facebookra nem kell mindent kiírni... Aki olyan hülye, hogy lebuktatja magát, annak gratulálok :D

Emberek megfigyelésére már ma is millió lehetőség van, szóval nem oszt, nem szoroz a dolog...

Engem inkább a hibalehetőségek bosszantanak, egy ilyen boynolultságú valami irdatlan szívás lenne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Geffry válasza #56573440 (#11) üzenetére


Geffry
aktív tag

Persze, ez számomra is egyértelmű. Kocsi híjján én a biciklimet is pont egy térfigyelő alá szoktam parkolni mikor melóba megyek :)) De nem tehetek róla, nem szeretek feleslegesen kiadni adatokat, még ha nincs is jelentősségem akkorse. Nevezzük akkor paranoiának, de a lényeg hogy a cikkel kapcsolatban egyetértünk.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#14) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

nem valami kecsegtető jövő,és szerintem teljesen felesleges.

üdv.

(#15) Jester01 válasza Epimenides (#8) üzenetére


Jester01
veterán

hmm mondjuk legyen a címe Terminátor 6 a háztartási eszközök lázadása

Vagy inkább Skirmish (Clifford D. Simak)

Jester

(#16) MacCaine


MacCaine
őstag

Nem tudom nem összekeverni a szomszéd csipes hírrel. Egyre inkább ez lesz a jövő. Még nem tudom eldönteni, hogy nekem jó lesz-e vagy sem. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.