Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) patex1983


patex1983
őstag

Az előző egered milyen volt?

X

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érdekes logó, emlékeztet valamire ,de nem jut eszembe.

Pofás amúgy

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) burny válasza patex1983 (#1) üzenetére


burny
aktív tag

Az elöző egerem egy mionix naos 3200 volt, közel két év használat után ott pihen a polcon, de viszont nagyot csalodtam benne: a középső egér gomb kb 1 év után elkezdett megbízhatatlan lenni: vagy nem müködött vagy duplán kattintott, később csak rosszabb lett, mondjuk elég intenzíven használtam azt a görgőt.
Bal egér gomb végére szintén nem igazán volt százas, nem kattintott, vagy duplán (pontosan már nem emlékszek)

Az a bevonat amit említettél az tényleg bevonat, nálam néhány helyen le is jött, amíg új volt addig tényleg nagyon jó volt a fogása.

Volt rá két éves gyártói garancia, de ezzel szenvedni már nem volt kedvem, ami most járt le.

Így karácsonyra meg is leptem magam egy logitech g9x-el, és ekkor tudtam összehasonlítani:
A naos formája sokkal jobb, én is a nagysága miatt választottam, rendkívül kényelmesen elfér a kisujjam, kattingatni sokkal könnyebb, de amivel a logitech mérföldekkel jobb az a görgő.

Tanács: ha tapasztalsz valami hasonlót akkor egyből küld garanciáztatni.

(Nem akarok túl negatív lenni, de ezek a tapasztalataim)

(#4) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Kíváncsi vagyok a cikk írója mekkorát nézne, ha szétszedné az egeret és rájönne, bezony az bevonat...
Én nem vagyok hasra esve a cég termékeitől. A Naos 3200-ast pl kiakasztom.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5) varydave


varydave
tag

Én lassan 2 éve nyúzok egy 3200-at, viszont nem tapasztaltam se kopást, se a középső görgő helytelen működését. A bal egérgomb most adta meg magát (elég sokáig bírta a kemény strapát), viszont egyébként is mikrokapcsolókat akartam cseréltetni. :)

Továbbá egy Keid 20B tulajdonosa is vagyok, amivel abszolút semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#6) neorow1


neorow1
senior tag

Ugyan nem tudom milyen szenzor van a 3200-ban, de nem vennék rá mérget, hogy a dpi értéken kívül bármiben is gyengébb lenne az az érzékelő. Nem a dpi határozza meg egy szenzor "jóságát", példának okáért itt van a kis MS WMO 1.1a-m ami 400 dpi, de így is sok prémium egeret megeszik reggelire, szenzor tekintetében.

(#7) WolfheartGR válasza neorow1 (#6) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem a cpi határozza meg valóban. De ezekkel lehet /fogalmatlanul/ számháborúzni, hogy kinek van nagyobb e-penise jobb egere / ki a jobb gamer...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#8) rolii21 válasza Graphics (#2) üzenetére


rolii21
aktív tag

Engem a logó egy cobrara emlékeztet:)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#9) haddent


haddent
addikt

#1 patex1983 Nem tudom pontosan mert már nincs meg :DDD Logitech, lézeres, semmi extra ... kb. belépő szintű gamer

#3 patex1983 Elhiszem, nem volt szerencséd. A görgő nekem is kicsit furcsa, szokni kellett / kell, nehezen mozog, de biztos egyelőre. Az anyagot nem tudom elképzelni, hogy bevonat lenne, de ha te mondod... Mindenesetre szerintem nem fog lekopni, direkt próbáltam erősen, körömmel kapargatni még a hátán is a logónál és nem akart lejönni :K

#4 WolfheartGR Nem igazán értem, mi az, hogy kiakasztani egy egeret, de biztos. Természetesen nem tökéletes, mint egyik sem az. De a Razer kb. mára már vicc kategória, a Logitech nekem nem igazán tud olyan formát nyújtani ami kényelmes és tetszik is. Jó mindegy, most nem sorolom fel az összes többi gyártót, de hidd el átnéztem min. 5-6 gyártó több tíz termékét.
Későbbi hsz. -edre: ahogy látom neked 2 gamer egered is van amivel már lehet számháborúzni :DDD

#5 varydave 2 év nem olyan sok :Y Remélem / szerintem az csak gyári hiba lehetett. Dobok egy privátot az a mikrokapcsolósdi érdekel :R

#6 neorow1 Nagyobb DPI/CPI és az 5000 -é lézer a 3200 pedig infra (optikai). Nekem a lézer jön be, van aki a másikra esküszik és próbálja bizonygatni, hogy az a jó... engem nem igazán érdekel a divat, hogy őszinte legyek :R

(#10) WolfheartGR válasza haddent (#9) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kiakasztani az egeret: magyarul nagyobbat rántok rajta, mint amekkorát az le tud követni.
Rosszul látod azt a darabszámot... :P :DDD
Razernek van pár jó egere, többi az valóban az időszakos földmunkás látásromlásának elősegítésére való (sajnos).

3200-as szenzora pedig nem infra.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#11) neorow1 válasza haddent (#9) üzenetére


neorow1
senior tag

A lézer még mindig nem az igazi, nézz be az egeres topikba további infóért. Ahogy WolfheartGR is írta, ez a sokezer dpi is csak parasztvakítás. Én is X750-el kezdtem (lézer), meg is voltam vele elégedve, amíg a kezembe nem akadt egy WMO, ég és föld.

(#12) haddent válasza neorow1 (#11) üzenetére


haddent
addikt

#10 WolfheartGR optikai** nem tudom miért írtam infrát, de egész pontosan: LED-optical sensor

Elhiszem én, de nekem akkor sem az a jó :DDD Abban a topicban is, és máshol külföldi fórumon is olvastam, hogy van ugye az átlag júzer, annak kb. mindegy, hogy mi, ezért az általában olcsóbb optikait veszi. Vannak még a DPI huszárok ugye ez no comment, aztán vannak akik már annyira hűűű de hárdkór gémerek, hogy az optikai a jó csak, megint. Mindegy, én próbáltam mindkettőt, nekem ez jön be, ezzel tudok jól lőni. Természetesen nem mondom, hogy mindenkinek ez a jobb, de azért jó lenne ezt viszonzásképp is megkapni :R

Röviden: NEM a magasabb DPI miatt vettem az 5000 -set, hanem a lézer szenzor miatt. Én személy szerint most megpróbáltam szanaszétrángatni, gyorsan, nagyokat ,erősen.. aztán apró pici mozdulatokkal nagyon finom kis mozgásokat, de mindent lekövet. És még csak meg sem érkezett a hozzávaló egérpadom, egy 5 éves Steelseries QCK -en van.. Én elégedett vagyok, nem cserélném le bármilyen 4G 5G 4.5G 26G féloptika fél lézer csak optikai hácé gémer szenzoros csodára :C

[ Szerkesztve ]

(#13) norbi19884 válasza neorow1 (#6) üzenetére


norbi19884
tag

Nekem volt ilyen egerem és nem épp a kedvenceim közé tartozik a fogása se túl jó. Most egy microsoft ARC mouse-al tolóm igaz nem gamer egér, de laptop-hoz tökéletese jó anyagból is val igaz eleinte szokni kell a fogását, de ha rá áll az ember keze. Semmilyen gamer egérre nem cserélném el. Amúgy szerintem a logitech a legjobb, ha ilyen perifériákról van szó.

(#14) neorow1 válasza haddent (#12) üzenetére


neorow1
senior tag

Értem én, ha nem vagy HC gamer, akkor kb. olyat veszel amit akarsz, mert ezek bőven túlteljesítik a játékosok 95%-ának igényeit. Én csak azért írtam, mert nem vagyok benne biztos, hogy jogos volt az a "gyengébb" jelző az optikai szenzoros társára, nem véletlenül készülnek a HC körökben kedvelt egerek optikai szenzorral.

Azt esetleg elárulod, hogy mivel játszol? Single- vagy multiplayer?

@Norbi: erre nem tudok mit mondani, nem mindenkinek lehet jó minden, az a lényeg, hogy találtál kényelmes egeret.

[ Szerkesztve ]

(#15) haddent válasza neorow1 (#14) üzenetére


haddent
addikt

Persze. Jelenleg mindenféle AAA névvel single, és örökös multi: BF3 és CS:GO. (És ne 1-10 -es statot meg pubot képzelj el, szerintem bőven átlag felett, de ha megvan tolhatunk, sőt jó lenne egy PH klán is akár :) )

A gyengébbet konkrétan erre az egérre értettem, azaz hogy a 3200 gyengébb mint az 5000. Más optikai lehet, hogy jobb. Én egyébként pont HC gamernek mondanám magam, legalábbis a többséghez képest, csak nem vagyok sznob, nem üldözöm a számokat, nem üldözöm a divatot, nem érdekel, hogy Fatal1ty meg kinek ilyen-olyan Razer optikai van akkor nekem is az kell stb...

(#16) zone


zone
őstag

Nagyon hasonlít a Steelseries Ikari-ra. Annak alapvetően tetszett a formája, de túl lapos volt és a jobb gomb sarka nagyon kinyúlt, plusz ha emelni akartam nem volt rajta fogás. Az is zavart, hogy túl könnyű, két nap szenvedés után visszaküldtem. Ezzel nincsenek ilyen gondok? (A súlyával biztosan nincs, mert ugye szabályozható.)

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#17) WolfheartGR válasza zone (#16) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az Ikarit emelni meg kell tanulni. Először én is eldobáltam, már két ujjal is bármikor megemelem.
Ha ugyanaz a formája mint a 3200-nak, akkor ez sokkal nagyobb. Jobban kitölti a tenyeredet.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18) neorow1 válasza haddent (#15) üzenetére


neorow1
senior tag

Mind a kettőn gondolkozom, mert a CoD2 sajnos nagyon elsüllyedt, nem tudok felmenni egyet pubolni munka után, mert mindenhol megy az aimbot. Csak az a baj, hogy lassan 7 éve játszom és nem tudok tőle elszakadni :) . X360-on toltam a BF: BC2-t multiban, meg a BF3 betát, szerintem ebbe az irányba indulok, mert a mostani CoD-ok nem valami jók ezzel a kütyüparádéval, ezeken a kis map-eken.

Továbbá hátráltató tényező, hogy jelenleg az i5 IGP-jével játszok :) Ha van Xfire-ed ugyanezen a nicken vagyok megtalálható, ha gondolod vegyél fel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.