Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Ilyet vajon ki vesz?

All Black...

(#2) erdoke válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ha most lenne rá 35-45e Ft-om, én vennék. Mivel nincs, inkább egy 500-as eSATA megoldáson gondolkodok. :D

A legjobb aláírás a héten

(#3) Bazsee71 válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én simán vennék, ha lenne kicsit több pénzem, vagy barátibb lenne az ára...majd idővel. Azért jön be mert, kicsi, könnyű cipelni, és még elegáns is.

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Idővel ide is betörnek az SSD-k (sőt, talán ide legkorábban), és akkor nem lesz gond 500GB-os 1.8"-as wincsit venni... a laptopokat is hamarosan szerelhetik akár 1 - 1.8"-os winyókkal, SSD esetén az ár nemigen függ a külső mérettől... :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Stalker-2572 válasza Bazsee71 (#3) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Miért akarna valaki a zsebében 120GB adattal szaladgálni :F

All Black...

(#6) t72killer válasza Stalker-2572 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

miért ne :) ha pl átviszek a havernak 4-5 HD-s filmet, ne kelljen már a kilós 3.5"es wincsit cipelni :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Bazsee71 válasza Stalker-2572 (#5) üzenetére


Bazsee71
őstag

Laptopom van. Ha viszem valahova, ezt is simán vihetem vele, befér mellé a táskába, pakolhatok rá filmet, képeket, zenét, bármit. Most pl nagyon jól jönne, mert a 120GB-omból kb 10GB szabad hely van. :B

(#8) Stalker-2572 válasza t72killer (#6) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Kisszatyor és beleteszed a 4-5 10g-os lemezt :DDD És még le sem csuknak érte ;)

All Black...

(#9) Stalker-2572 válasza Bazsee71 (#7) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Ez olcsóbb, mint laptopba sima HDD-t venni? :F

All Black...

(#10) Bazsee71 válasza Stalker-2572 (#9) üzenetére


Bazsee71
őstag

Laptopba sem olcsó HDD-t venni. És akkor mit kezdek a régivel? Meg nem is nagyon örülnék hogy ha belenyúlnának amíg nem muszáj. Persze, mindig lesznek akiknek nem kell, de biztos van piaca, hogy ha már kiadták.

(#11) simonzé válasza Stalker-2572 (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Értelmetlen a kérdés. Miért vesz valaki 80GB-s iPodot? Zenéből ennyit az életében nem fog hallani...

I don't fit in. I fit out.

(#12) domi007


domi007
őstag

eeePC mellé alaptartozék egy ilyen :DDD

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#13) simonzé válasza Bazsee71 (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Így van. Ez egy bazinagy kapacitású Pendrive... Sajnos az árát is ehhez méretezték, a 20 gigás baromi drága, de szerencsére ezt a többi változat tudja überelni. :)

I don't fit in. I fit out.

(#14) Hebry válasza simonzé (#13) üzenetére


Hebry
senior tag

Nekem tetszik.
Csak egy kis doboz, kell hozzá egy USB kábel, és kész az óriási pendrive.
De valóban ezt fogja leghamarabb kiszorítani az SSD. Várom már!

(#15) Stalker-2572 válasza Bazsee71 (#10) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nem azt vitatom, hogy nincs piaca, csak kiváncsi voltam mire jó ez a kütyü. A laptopos példa jó ;)

All Black...

(#16) Stalker-2572 válasza simonzé (#11) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Egyik ismerősömnek van és állandóan zenét hallgat rajta. Gépén még van vagy 500GB zene :F

All Black...

(#17) Muton válasza Stalker-2572 (#5) üzenetére


Muton
addikt

miért akar akárki is stalkerrel játszani :F mert. csak. :D

pl1: elég gyakran előfordul, h ahová az adatot kell vinni van gép, így a laptop hurcolása fölösleges. ha a cucc nem fér el egy pendrivera, akkor jön egy ilyen a képbe.
pl2: céges laptopot nem dzsuvázol össze saját cuccal, de jó ha a fontosabbja nálad van >> kell egy portable. ez kicsi, könnyű, szép. meg drága :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18) Stalker-2572 válasza Muton (#17) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Nehezen tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor egy 8GB-os pendrive kevés lenne. Laptopokba nem fér HDD sosem?

All Black...

(#19) Muton válasza Stalker-2572 (#18) üzenetére


Muton
addikt

akkor segítek :)

ez egy felhasználási lehetőség:

viszek fényképeket, pl utazásról és viszem emellé pl a tesóm képeit, amit kb ott készített mondjuk 1 évvel ezelőtt (mondjuk azért viszem, h össze lehessen hasonlítani). emellett még viszek 1-2 filmet is, pl máshová. mindenhol van gép, tehát nekem azt nem kell cipelnem, DVD-RAM/RW írással meg nincs kedvem szüttyögni. akkora uploadom meg nincs, h felnyomja a pl rapidra és csak a linket vigyem/küldjem. meg nincs is kedvem ezzel sem szüttyögni

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#20) Zewa


Zewa
senior tag

Jó kis cuccos bár elég húzos az ára. :(
Mennyit birnak ezek fizikai behatásokból?
Beteszem a tatyómba és elmegyek egyet bringázni (street, DH) Az mennyire szeretné? :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#21) Raymond


Raymond
félisten

A 20GB eselytelen az ara miatt. Vannak mar 16GB pendrive-ok 50-80 EUR kozott. A nagyobbak nem rossz vetel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) laci666


laci666
senior tag

Én per pillanat egy 40GB 2,5" mobil vinyoval szaladgálok igaz az egy kicsit nagyobb de nem vészes zsebbe bele fér.Mindenestül olyan 20K volt 4 éve, és azota is müködik rendesen.
Viszont egy ilyett elfogadnék :)

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#23) Zsoo80


Zsoo80
tag

csatlakozom, én is elfogadnék 1 ilyet. mondjuk 1 TB-osban :DD

-Nem hold ez - sóhajtott halkan Kenobi. - Hanem űrállomás.

(#24) Bumbee válasza Stalker-2572 (#1) üzenetére


Bumbee
tag

Ilyet például az a fotós vesz, aki sokat utazik, sok képet készít, nagyok a fájlméretek és mondjuk egy hét termését, ami 30-40-50 GB kényelmesen fel tudja rá pakolni és biztonságban haza tudja hozni a studiójába. Például az Asus eee pc is pont ezért nagyszerű ugyanennek a fotósnak... :)

(#25) Stalker-2572 válasza Bumbee (#24) üzenetére


Stalker-2572
addikt

:R

All Black...

(#26) 04ahgy válasza Zewa (#20) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyszer (butaságból a táskámban maradt) két, bontatlan és vadi új 3,5" Maxtor vinyóval voltam egésznapos, földutas bringatúrán! Nem teleszkópos bringával. Idestova ~2 éve. Máig hibátlan mindkettő. Pedig kapott. A laptop 2,5" HDD-k, és az 1,8-asok meg még sokkal többet bírnak! Hiszen ott működés közben is üzemszerű valamekkora rázkódás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#27) Szanya


Szanya
tag

Tökre örülnék egy ilyennek, ha 73 petabálytos lenne és picit kissebb meg, ha fizetnének, hogy elvigyem. És ha rózsaszínben lenne, akkor a tesóm is örülne neki. De akkor sem használnám, mert csak adattárolásra jó. Az meg minek?

''Szanya csak egy van.''

(#28) Petek


Petek
tag

Nekem tetszik!
Jelenleg egy 2,5" 160GB-os wd passportot használok a laptop mellé, mert a beépített csak 60 gigás, és a cseréje a gari megtartása miatt csak szervízben lehetség,ami nagyon drága lenne. Ráadásul így a féltett adataimat mindkét merevlemezen tárolva nagyobb biztonságban érzem őket. A 3,5" -os külső winyók többet fogyasztanak,és külső táp is kell hozzájuk, és sérülékenyebbek is. Sok programnak létezik már portable változata is, így bármely idegen számítógépen "otthonos környezetben" mozoghatok. A passportom belefér a kabátom zsebébe, egy 3,5-eshez viszont már táska kell. Úgy olvastam, hogy még mindig a wincseszterek őrzik meg a legjobban az adatokat.
Szerintem van piaca az ilyen winyóknak,máskülönben nem fejlesztenék őket. Akinek nincsen rá szüksége az nem veszi meg.

In vino veritas

(#29) simonzé válasza Petek (#28) üzenetére


simonzé
addikt

Engem is az tart vissza a 3,5-ös vinyóktl, hogy amellett hogy nagyok, külső házban még külön táp kell nekik. A notivinyókkal szimpatizálok, de azonos kapacitás mellett tutira egy ilyen kis miniizét vennék - már ha az árát nem kéne néznem...

I don't fit in. I fit out.

(#30) Petek válasza simonzé (#29) üzenetére


Petek
tag

Ráadásul a 3,5" HDD-k sokkal zajosabbak is mint a kissebb társaik, és ez sokakat zavarhat, főleg ha a noti kifejezetten csöndes.

In vino veritas

(#31) Zewa válasza 04ahgy (#26) üzenetére


Zewa
senior tag

Kicsit skeptikus vagyok, de majd meglátjuk. (Ha nema kkor várok még az SSD-kre.)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#32) simonzé válasza Zewa (#31) üzenetére


simonzé
addikt

A multkor kaptam valakitől egy SSD árinfót, hát lehidaltam tőle. Kicsit többe került egy kb 80 gigás SSD mint az asztali gépem + a notim összértéke. Szóval van még mit csiszolni az SSD-ken.

I don't fit in. I fit out.

(#33) erdoke válasza Zewa (#31) üzenetére


erdoke
titán

Én is szeptikus vagyok, de jó a velem érintkezők immunrendszere. :))

A legjobb aláírás a héten

(#34) Godefroy válasza Petek (#30) üzenetére


Godefroy
senior tag

Én is 2.5 öst teszek épülő HTPC-mbe csendes nem melegszik (annyira)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#35) dbius


dbius
veterán

Nekem nagyon tetszik, és látom értelmét a dolognak.

Jelenleg egy 1,8"-as 60 vinyóm van egy raidsonic házban, de így is kb. 3* akkora mint ez a cucc...

nagyon elgondolkodom, hogy lecserélem egy ilyenre... :K

(#36) Bumbee


Bumbee
tag

Ilyet hol lehet vásárolni (itthon)?

(#37) Petek válasza Bumbee (#36) üzenetére


Petek
tag

Gondolom itthon még egy pár hónapot várni kell a cikkben szereplő újdonságra

In vino veritas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.