Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40) alevan


alevan
őstag

Ez most a saját tapasztalatom.

Anno régen imádtam a logikai fejtörőket (legyen úgy videó játékok, mint kalandkönyvek). Anno nem volt sem netem, sem olyan havero akik rongyosra játszottak minden játékot. Mindenre magamtól jöttem rá.

Manapság viszont nincs hozzá türelmem. Vegyük a múlt hetemet. 9től 4ig munka. 4:30kor felülök a buszra, 5:10re otthol vagyok. Eszek, stb, és egy kicsit leülök konzolon játszani ha nincs semmi dolgom vagy nem megyek sehova.

Őszintén megvallom, ilyenkor olyan játékokra vágyom és játszok, mint a Tomb Raider reboot. El akarok merülni benne, lehetőleg kevés gondolkodással. Letöltöttem most hétvégén Steam-en pár fejtörős játékot és volt hogy az elején már elakadtam olyan alap fejtörőn, hogy meghökkentem. Az az igazság, hogy mélyponton vagyok ilyen szempontból. Viszont mikor megakadtam, nem fogott el a vágy, hogy addig próbáljam, ameddig nem sikerül. Egyszerüen élből töröltem le.

Jó, gyerekkoromhoz képest változott az életszemléletem, az életem, gondolkodásom, értékeim. Lehet, hogy a kiadók is elkényeztettek minket ilyen téren. Amire rájöttem, hogy számomra mi a fontos egy mai játékban:
1. Történet: legyen jó története és türhető irányítása.

2. Grafika: ha nincs is olyan jó története, legalább adjon egy olyan vizuális élményt amit nehezen lehet elfelejteni. Itt most nem FullHD grafikára, kimaxolt árékokra gondolok, hanem egy alaposan kidolgozott világra. Nem kell 3 Titan ahhoz, hogy szép legyen egy játék. Csak fejlesztői odafigyelés. És persze hiába szép a játék, ha legalább az alap történetére nem figyelnek oda, vagy irányíthatatlan. Ilyenkor automatikusan kuka...

3. Hangulat: Igazából ez olyan dolog, hogy általában minden játék amit végigjátszom, általában hangulatos. De vannak olyan játékok (pl. 8bitesek mint a Broforce, Super Time Force, vagy más indie-k, mint FTL) amelyeknek gyenge vagy nincs történetük, nincs hiperszuper grafikájuk, viszont mégis el tud benne mélyedni az ember.

A Tomb Raider reboot pl. bőven befér az első kategóriába. Története nagyon jó. A dialektusát imádom. Irányítás egyszerű és nagyszerű. Szép világ.

Számomra egyike azon 6 játéknak, ami eddig a must have a nextgen (current gen) listámon van és amiért XO-t veszek.

Szóval nem olyan gond (legalábbis számomra), hogy a sírokra nem helyetek akkora hangsúlyt. Akinek az a fontos, GoG és Steam a barátja, vegye meg az eddigi részeket.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.