Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

ide vele

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) gbors


gbors
nagyúr

Teszt mikor lesz? :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3) arn


arn
félisten

mar csak programok kellenenek ra

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) pengwin válasza arn (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem te félreértetted, hogy ez mire való... enterprise szintű cucc, asztali gépek (de még kommersz szerverek) közelébe se fog kerülni.

Üdv, pengwin

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

És a Quake hogy fut rajta? :D

(#6) arty


arty
veterán

ezt az "SMT8"-at hogyan kell elképzelni? van annyiféle végrehajtó egy cpu-magban, hogy akár 8 szál is tud (ideális esetben) egyszerre működni?

(intelben a HT is "alig" hozott sokszor, pedig ott csak két szál osztozott az erőforrásokon...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#7) sh4d0w válasza arn (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Biztosan vannak is rá, de nem fogsz találkozni velük (vagy nem tudsz róla).

https://www.coreinfinity.tech

(#8) sh4d0w válasza arty (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

https://www.anandtech.com/show/10435/assessing-ibms-power8-part-1/4

https://www.coreinfinity.tech

(#9) Male


Male
nagyúr

"egyszerűen nem tudnak gyorsítókat alkalmazni, mert olyan extrém a művelet memóriaigénye, hogy csak a processzorban lehet bízni, amely mellé be lehet rakni fél terabájtnyi memóriát is."
Nem erre volt az AMD-nek Radeonnal valami SSD-s megoldása pár éve? ( csak halványan rémlik valami ilyen )

Szerk: megvan, ez az.

[ Szerkesztve ]

(#10) bambano válasza arn (#3) üzenetére


bambano
titán

debian fut rajta, radeon driver van hozzá, mit szeretnél még?
most arról ne beszéljünk, hogy valószínűleg aix is fog rajta futni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) LordX válasza arty (#6) üzenetére


LordX
veterán

Az Intel hülyére optimalizálta az ütemezőt, ez inkább azt mutatja, hogy ez a proci szar egyszálas végrehajtásban, de ez kb. irreleváns a célközönségnek. És valszeg energiát takarítanak meg az egyszerűbb ütemezővel.

(#12) sh4d0w válasza bambano (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Meg DB2, Tivoli

https://www.coreinfinity.tech

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

Úgy szeretnék még egyszer AIX-es Power munkaállomással dolgozni.

(#14) bambano válasza sh4d0w (#12) üzenetére


bambano
titán

mondjuk én nem a hátrányait akartam kiemelni :P

(#13) Kopi31415 ha fel bírod emelni, akkor nem izgalmas. :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) arty válasza sh4d0w (#8) üzenetére


arty
veterán

:R (és ez még csak a power8, a 10et valszeg már végképp nem érteném... :D )

kíváncsi vagyok, az amd-s smt4 jön-e és ott is lesz-e "pénz" (tranzisztor?), hogy hatékony is legyen (vagy csak bulldozer2-re telik majd :D ), egyáltalán: nem jobb-e a sok, teljesértékű mag (vagy lehet, hogy pazarlás, sajnos nem értek a témához eléggé)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Abu: A fél cikk lemaradt. Az (is)-t nem fejtetted ki.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#17) Kicsimix válasza Ajándékok (#16) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez az "is" kezd k..va unalmas lenni..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#18) Ligend


Ligend
tag

A Red Hat Enterprise Linux támogatás garantált, és a képen is feltüntették az OpenShift-et, ami a RH konténerizációs platformja. Elérhető szoftverben nem lesz hiány, inkább a Power10-re épített szerverek ára lehet kérdéses, illetve hogy az x86-os szerverekhez képest milyen TCO-t lehet vele elérni.

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#19) GhostRider93


GhostRider93
tag

Az idén jövő új Epic CPU k ugyan annyi magot tartalmaznak majd amit már tudunk de voltak olyan pletykák hogy nem 2 hanem 4 szálon fog dolgozni vagyis 64 mag 256 szál lesz a csúcs de egy 16 magos is 64 szálon menne ami már dúrva lenne egy asztali nem high end desktop prociban.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#20) emelhu válasza sh4d0w (#7) üzenetére


emelhu
aktív tag

Tippemre a C/C++ világ programjainak krémje fut rajta, tipikusan adatbázis kezelő, webszerver meg hasonlók. :)

(#21) emelhu válasza Ligend (#18) üzenetére


emelhu
aktív tag

"milyen TCO-t lehet vele elérni."

És itt sokat segíthet a háromszoros sebesség :)
Máris teljesen más számok jönnek ki, ha a TCO-t a "totál elvégzett munkával" is kibővítjük.

(#22) GeryFlash válasza Kicsimix (#17) üzenetére


GeryFlash
veterán

A világ egyik legrosszabb modorossága ,, haha nem voltunk szomjasok, megittunk mindent IS). Gyakorlatilag az Élet iskolájaba járó 80iq-s formák illetve a szintén hasonló értelmi színvonalon mozgó 50 éves boomerek beszéd panelje.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#23) pengwin válasza arty (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Ha egy CPU egyik célterületén nagyon komoly túlsúlyban van egy-egy fajta művelet, és az SMT képes azt a művelet típust megfelelő hatékonysággal gyorsítani, akkor simán megérheti a 8 szálas magok alkalmazása. Ehhez vagy növelik az erre a műveletre tervezett részegységek számát, vagy már eleve nagyon jó hatékonysággal működik az egy magra jutó részegység. Előbbivel nyilván sok tranzisztort lehet spórolni, mert csak bizonyos részegységekből kell több egy magba, utóbbi esetén meg csak több futószalag kell, ami tudja etetni pl. a mag nagyon izmos lebegőpontos egységét, míg a gyengébb integer egység csak normál terhelést kap.

A Bulldozer azért volt kuka, mert végfelhasználói piacon a vegyes terhelés igényelte volna a rendes, teljes magokat, nem volt neki elég, hogy egy modulon belül közös volt az FP rész (ha jól emlékszem, de majd kijavítanak). Az Intel HT-je és tudtommal a mostani AMD-s CPU-k sem dupláznak semmit egy adott magban/modulban, és a Bulldozer kudarcához is hozzájárult, hogy a konkurencia architektúrája gyökeresen eltérő volt.

Üdv, pengwin

(#24) hcl válasza arn (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van... A Power a 80-as évek óta létező cucc :D Általában AIX fut rajta, meg egy jó ideje Linux.
Nagyobb kiépítésekben szokásos a 256 procimag + a pár tera RAM, és a külön storage-ról kapott háttértárak... Általában több virtuális gép fut rajtuk, de ilyen 1...200 -as nagyságrendben (kiépítéstől függ) :)

@Bambano : Amióta az IBM megvette a RedHat, azóta inkább azt tolják a gépeiken, bár korábban is inkább az volt a jellemző, ha ppc-s Linuxról volt szó. Nyilván van Suse meg Debian is rá.

Nekem inkább az a kérdésem, hogy a multimédiás utasításokkal hogy van a 10-es Power, mert az eddig gyengusz volt, pl. a titkosítóalgoritmusokban sem remekelt a Power.

@Pengwin : Most már van újra OpenPower tervezésű workstation alaplap :D 2 procifoglalat, stb.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) bambano válasza hcl (#24) üzenetére


bambano
titán

de ibm szervert nemigen veszel otthonra vagy kkv-be, viszont a raptor-nak van talosII néven power alapú "pc jellegű" számítógépe, ami elérhető akár otthonra is (mondjuk kapaszkodni kell hozzá, mert nem gombokért adják... :) ) arra debiant raksz, szerintem.

persze miért is ne vennél otthonra egy Z-t :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) hcl válasza bambano (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, arra simán. Létezik ppc-re minden, csak azt nem tudom, mennyire használatos is. Redhat használatos, abból volt szerencsém jópárhoz, ugyanígy s390x (Z-n) meg a Suse az elterjedt, pedig arra is van vöröskalap is meg minden.
Z-t otthonra, ja, nem szokás :D Kisebb családi házban elfér :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) bambano válasza hcl (#26) üzenetére


bambano
titán

na mégegyszer: nem ppc, vagyis nem powerpc, hanem Power9-es procik vannak olyan alaplapban és házban, ami messziről pc-nek néz ki. Power9-et fogadó atx meg eatx alaplap, atx szabványú táp, pcie 4.0, meg eatx házak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) pengwin válasza hcl (#24) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, phoronixon csorgattam is a nyálam a tesztjére.

Na nem mintha tudnám bármire használni, de jó látni néha egzotikusabb hardvereket is. :)

Üdv, pengwin

(#29) hcl válasza bambano (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Linuxon a Power architektúrát mai napig ppc-nek hívják, ha jól tudom.
Az alaplapot ismerem, még a Power8 verzióját láttam régebben hírként :)

@Pengwin : Jaja :K

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) hcl válasza bambano (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy a franc tudja, mint leesik, AIX-ra is .ppc RPM csomagokat telepítettünk.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) BatchMan


BatchMan
senior tag

Azt gondolom, hogy AI-ra van kihegyezve az egész, hisz ott lehet és kell a párhuzamos művelet, és az IBM-től sem áll messze. Persze arra már készülnek a célprocesszorok, de ezek talán általánosabbak, így időtállóbbak az új eljárások implementálásában.

(#32) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jól értem, hogy 1 maghoz +8 szál tartozik? Tehát nem úgy, mint az Intel/Amd esetében, hogy 1 mag+1 szál?

Ilyet asztali CPU-ba is lehetne csinálni, mondjuk pár év múlva? Vagy mondjuk nem +8-at, csak +4-et, az is fasza lenne :)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) #06658560 válasza bambano (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Kategóriában nem is drága.

#32 tibaimp: Egy magra nyolc szál összesen. 1+7.

[ Szerkesztve ]

(#34) tibaimp válasza #06658560 (#33) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Látom, igaz, 8 szál per mag! Köszi. Mindegy, akkor is baszó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Yodafon


Yodafon
senior tag

I'm gangsta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.