Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fecogame


Fecogame
veterán

Köszi a cikket! :R

Akkor ezek szerint csak fast besorolású DDR5 memóriát szabad majd venni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#2) M@cika válasza Fecogame (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Gondolom nem fogja néhány kereskedő az orrunkra kötni a besorolást. Kérdés a modul használat közben (pl,. AIDA vagy CPU-Z...) kiírja-e ezt az infót magáról.
(személy szerint 3-4 évig biztosan nem érint a DDR5 vásárlása)

Nasit a kis fehér medvének!

(#3) #55525888


#55525888
törölt tag

6000-en tud annyi gb/s-t , mint egy sima DDR4, vagy ez single channelben annyi?

[ Szerkesztve ]

(#4) Selfundum


Selfundum
csendes tag

25.6 és az 51.2 GB/s számomra elég tág keretek, remélem Hardware Unboxed vagy Gamers Nexus készít majd egy DDR5 bandwith comparison videót ezzel kapcsolatosan. Kérdés ugye az ár, jelenlg 2-3 ezer forint a különbség pl.: a 2666 és a 3200-as DDR4 között.

Mesélj, milyen érzés?

(#5) mad823


mad823
őstag

Na de ha jól gondolom, akkor a tényleges teljesítmény erősen fog a CPU által támogatott sebességtől is függni, nem? Támogat egyáltalán bármelyik ma elérhető CPU DDR5-öt?

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Sajnos ebből a cikkből is az jön le nekem, hogy a DDR5 igazából csak a felhasználónak nem jó. Az alaplapok nem lesznek olcsóbbak (sőt, valójában drágábbak) a memória egyértelműen drágább. Az ócska időzítések miatt az egyéb trükkök nem igazán fognak érvényesülni, pláne gear2, vagy gear4 beállításnál.
Korábban egy olcsó modullal is bele lehetett vágni a tuningba és jellemzően működött, de most az olcsóbb modullal próbálkozni sem érdemes, mert a feszvezérlő max. annyit tud, ami éppen szükséges.
Igazi gyártói win-win. Az alaplapgyártó nyer vele, a memóriagyártó is nyer vele, csak a vásárlót offolják, de az nem számít.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) #90088192


#90088192
törölt tag

Köszi Abu.

Jól sejtettem, a finom szemcsés frissítéssel képesek a magas a memória chip késleltetés ellenére a csatornák/bankok közötti jó elosztással csökkenteni az adat elérési időt.

Mivel nőtt az egy órajel ciklusra jutó adatmennyiség is, így egy nagy L3 cache esetén igen jelentős sebesség növekedést tud produkálni azon felül amit a nyers számok jelenleg mutatnak.

(#8) tibaimp


tibaimp
nagyúr

A szabvány szerint 6,4GHz-nál tartanak, de ebből a szériából lesz 10GHz az tuti. Kíváncsi leszek a hozzá kapcsolt marketing szövegre: "The world first 10GHz DDR5 RAM monuls" vagy hasonló.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) BBorg válasza tibaimp (#8) üzenetére


BBorg
tag

10 GHz? A fény sebessége 3 x 10^10 cm/s. Az 1 Giga az ugye 10^9. A fény tenne meg 3 cm-t egy órajel alatt. Az elektromos jel - úgy rémlik - ennek kb 2/3-ával halad a vezetőkben. Tehát 2 cm.
Pontosan mire is vonatkoznak ezek a megadott órajelek?

(#10) tibaimp válasza BBorg (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem tudom, hogy mit számoltál itt, de a VGA-mon 14GHz-es ram-ok vannak, GDDR6 néven. És ez még csak nem is legnagyobb elérhető órajel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) goccer válasza tibaimp (#10) üzenetére


goccer
aktív tag

DDR RAM-oknál alapból osztod 2-vel a kiírt sávszélt, hogy megkapd a valóst.

(#12) siposz válasza BBorg (#9) üzenetére


siposz
aktív tag

Hát erről az jut eszembe, hogy:

- Mi a különbség a krokodil között?
- Hosszabb mint zöld.

(#13) Busterftw válasza mad823 (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

A most megjelent Intel Alder Lake.

(#14) E.Kaufmann válasza Busterftw (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:K Amúgy inkább gond már a memória elérhetősége, mint az őt támogató proci és alaplap beszerzése, mert ott van pl a kis zöld genyós webshopban már a hó közepe óta. De DDR5-öt is láttam, csak nem olyat, amit még megérte volna, most meg már csak mint "nagyon várt termék" vannak fent DDR5-ös modulok.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#15) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Sziasztok!

Valaki kérem világosítson fel mert nem értek valamit:
Eddig a cikk szerint az alaplapok "túl voltak tervezve" mert mi van ha nagy teljesítményű modul kerül beléjük. Most a modul majd vezérli saját magát áramfelvétel ügyileg.
Eddig ez tiszta sor.
De:
Eddig is lett volna lehetősége a lapgyártóknak mondani, hogy nem tervezték olyan erősre a memóriarészt és nem mennek bele az igazán éhes modulok.

Mi változott? Attól, hogy a modul vezérli magát még ugyan úgy lehet éhes mint eddig és ha a lap gyártója nem akar arcvesztést akkor ezt ki is kell tudnia szolgálni.

Én ezen vagyok megkavarodva.

(#16) Alchemist válasza BBorg (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Az Apple előnye megmutatkozik abban, hogy az M-es lapkába építi bele a RAM-ot. Ott nyilván jóval rövidebben a vezetékhosszak is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#17) E.Kaufmann válasza Mooka-Miki (#15) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egyrészt, az áramerősség a kulcs és 5V-n ugyanazt a teljesítményt egyszerűbb előállítani, szállítani és a veszteségek is talán kisebbek.
Amúgy szerintem ez nem a mezei lapokon lesz hasznos, hanem pl szerverekben, ahol akár több tucat modult is bele lehet pakolni és nem mind az alaplapi szabályzót rángatja össze-vissza, hanem eloszlik így a terhelés, és azért, gondolom a nyákon is könnyebb 5V-n átvinni ugyanannyi energiát, mint 1,1V-n, ahogy a nagyfeszültségű távvezetékek is működnek, csak itt a chippek szempontjából az 5V a nagyfeszültség, a PMIC meg a trafó.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) Mooka-Miki válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Köszönöm szépen! :)

(#19) azbest


azbest
félisten

szóval a ramon belüli órajelek továbbra is ugyanazok, csak a belső párhuzamosítás nőtt, ha jól értem. Meglépték azt, amit a ddr4-nél nem léptek [link] Az elérési idő meg nem javult.

Vajon a ddr5-nél mégjobban kell figyelni arra, hogy milyen szervezésű modulokat használnak? A ddr4 kapcsán, főleg amd-vel kiderült, hogy jelentősen tökön lehet szűrni egy gazdaságos elrendezésű modullal a teljesítményt.

(#20) mad823 válasza Busterftw (#13) üzenetére


mad823
őstag

Köszönöm, viszont ezek ha jól látom, DDR5-4800 Mhz-et támogatnak maximum. Innentől aztán gyárthat bárki 10 gigás (GHz) RAM-ot, kb. semmi sem használja ki érdemben, nem?

[ Szerkesztve ]

(#21) C64


C64
őstag

DDR5-nél a 4000 cl28 fastnek számít. Akkor minek számít a DDR4 4000 CL19? Nálam ugyanis így mennek a ramok....

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#22) tibaimp válasza goccer (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK, de a programok akkor is ezt írják ki, illetve így is veszed, úgyhogy lesz 10GHz-s ram.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#23) TeeJay


TeeJay
félisten

Notiknál finom lesz mikor a gyártó mondjuk 8GB Kingston RAM-al szállítja te meg vennél bele a boltban 8GB tökmindegy milyen más márka RAM-ját és vajon menni fog-e DC-ben vagy bootolni fog-e egyáltalán.
DDR3 RAM-nál én még nem tudtam olyan RAM-ot összerakni hogy ne ment volna DC-ben
totál más márka, totál más MHz, totál más kapacitás sőt még az sem volt gond ha egyik egyoldalas volt másik kettő vagy ha mindkettő kétoldalas akkor egyiken ennyi chip másikon annyi. Vajon egy DDR5-nél is megmarad vagy sok szopás lesz vele ha később bővíteni szeretnénk? :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24) gidalight válasza Mooka-Miki (#15) üzenetére


gidalight
tag

A CPU-hoz képest elhanyagolható volt a RAM-ok fogyasztása, így kb. a legolcsóbb 1-2 fázisú VRM is bőven elbírt bármivel desktopon (ennél fogva eddig sem ezen múlt az OC, hanem a vezetékelésen\jelitegritás megőrzésén, uh ddr5-re is lesznek tuninglapok).

(#25) KisDre


KisDre
senior tag

Szerény tapasztalatom szerint egy PC-ben a memória az ami a leggyakrabban tönkre megy (esetleg videókártya)
Na most, ez a plusz feszszabályzó izé, avagy plusz alkatrész, nem fogja tovább rontani a megbízhatóságot?

Ráadásul ahogy írtátok is, alig ha hiszem hogy az alaplapok bármit is olcsóbbak lennének ettől.

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#26) nexwo válasza M@cika (#2) üzenetére


nexwo
őstag

Nem is kell hisz a CL értékből és az MHz-ból úgy is tudod.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#27) TeeJay válasza KisDre (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát én vagy 22éve építgetek PC-t de eddig összesen 1 azaz 1 modult láttam az is notebook RAM volt ahol a Dell test program hibát jelzett rá. 4GB DDR3 Kingston modul volt, hozzáteszem másik lapba betéve meg gond nélkül lement a memtest hiba nélkül.
Jó pár száz gépet csináltam meg upgradeltem RAM-al de én még meghibásodott modult nem találtam :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28) nexwo válasza TeeJay (#27) üzenetére


nexwo
őstag

Én nálam is ment már tönkre hyperx fury ddr4 ram 3 hónap után xmp profil alatt. (OCZ ssd is)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#29) arabus válasza C64 (#21) üzenetére


arabus
addikt

Nekem csak cl20 megy de jó még ez egy darabig.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#30) zebra_hun válasza arabus (#29) üzenetére


zebra_hun
addikt

;) extrém turbo mod

(#31) envagyok


envagyok
veterán

"A DDR5 szabványtól kezdve minden memóriamodul maga felel a saját feszültségszabályozásáért, így ez a teher lekerült az alaplapok válláról."
"Szerencsére" hiány van az említett chipből, így extrém megdrágultak a ddr5 ramok.
És az alaplapok is iszonyat áron vannak ahhoz képest, hogy elvileg emiatt olcsóbbnak kellene lenniük.
Egy értelmes, tartós lap nincs megy 100k-ból, ahogy egy i5-ös proci sem, pedig az jelenleg a legolcsóbb processzor lga1700 platformra, és 32GB Ram is közel egy százas.
Az alig gyengébb 10-11. Gen i5 használtan kb harmadából kijön.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#32) E.Kaufmann válasza envagyok (#31) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért az I5 12 gen már 10 magos, még ha ebből négy "csak" E mag, és veheted DDR4-el is, valamint, ha kell iGPU is (nekem programozás hoz és munkához elég), akkor már AMD oldalon se találsz nagyon hasonlót (16szál) 100k alatt. Az alaplap árba bele lehet kötni, de 70-ért olyan lapot kapsz most, ami bírja az I9-et is és van rajta minden földi jó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#33) envagyok válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


envagyok
veterán

ASUS-ban csak prime van annyiért, azt meg ellenségemnek se...
TUF van 300€-ért de az még mindig csak kk-s
A jobb lapok 500-600€-nál kezdődnek.
Maximus hero 200 felett van.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#34) E.Kaufmann válasza envagyok (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én ezt választottam: [link]
Leírás szerint az amper és fázisok megvannak, 3 NVME hely, PCIE is dögivel, igazából nekem ennyi doszt elég. Nekem a sok mATX után ez egy csúcs lap :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) #55525888 válasza KisDre (#25) üzenetére


#55525888
törölt tag

25 év alatt egy rossz memóriamodult láttam, gimiben a kulcstartómon.

(#36) envagyok válasza #55525888 (#35) üzenetére


envagyok
veterán

Én sokat, több tucatnyit.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#37) zebra_hun válasza envagyok (#36) üzenetére


zebra_hun
addikt

Akkor elrontottad őket :DD

(#38) envagyok válasza zebra_hun (#37) üzenetére


envagyok
veterán

Nem, így jöttek hozzám.
Nagy részük laikusként nézve jó is volt, de egy alapos dos teszt, van hogy csak 20-25 perc után csak kidobta a hibát.
Az ilyen ramokkal van, hogy megy a gép, csak nem érted mitől fagy le pár hetente.
De olyan ram is volt, ami "elfáradt" : alap beállításokkal jól ment, de az ígért frekvencián, időzítésen hibázott.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#39) zebra_hun válasza envagyok (#38) üzenetére


zebra_hun
addikt

Én is látok, találkozom olyan modulokkal, hogy nem tudják ezt az "őrült" frekit az xmp profilon.
Pl.: 4266 cl17. Kap egy kis feszt (VCCIO, VCCSA) és már megy is. Egy rakat lap nem állítja be normálisan a feszt, xmp2-őt használnak, aminek a subtimingeket a lap traineli, stb. Másik eset amikor a memória vezérlő nem tudja már a magas frekit.
Még egy jó példa:
Aprón vettem 0 km-es kit-et. Gariba cseréltette az eladó. Kipróbálta a második, vadi új kitet, mindenféle hibája volt. Az ő gépébe... az enyémbe semmi. Ezeket a mostani divatos extrém frekiket nem minden cpu memória vezérlő tudja normálisan működtetni. Attól semmi baja. Rengeteg esetben segítettem itt.

[ Szerkesztve ]

(#40) E.Kaufmann válasza zebra_hun (#39) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na igen, a JEDEC nem véletlenül húzott meg határvonalat a spártai 3200@CL20-nál, ahogy néztem, és normálisabb időzítéssel nem is nagyon láttam olyan modult, ami ment volna 1.2V-n. Azért szerencsére ma nem olyan vészes a helyzet, mint az nForce2 idején (bár sokaknak meg azzal volt mázlija, én viszont szívtam vele)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) zebra_hun válasza E.Kaufmann (#40) üzenetére


zebra_hun
addikt

Pontosan. Azon mindegyik működik. Aki szereti feszegetni a határokat, az tegye, csak ellenőrizze is többfajta ram stresszel, hogy sikeres e a műtét :))

(#42) podtibi


podtibi
senior tag

Én még mindig tartom magam amellett hogy ddr4 cl14 4000mhz-el. Fölösleges jobbat venni. Arányában időzítéssel is jobban jön ki az ember. Aki jobbat akar az úgyis húzogatni fogja a ram-ját. Az pedig csak kockázatosabb ha nem tévedek.

Ezt inkább rád bízom.

(#43) tibaimp válasza E.Kaufmann (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó választás!! :K
A Giga UD lapok nem rosszak, sőt, ár-érték arányban ott vannak a toppon. Nekem is volt már. Most nem az lett, mert kellett a plusz Type-C, de amúgy eredetileg az volt kinézve.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#44) C64 válasza arabus (#29) üzenetére


C64
őstag

Most 2x16GB DDR4 van a gépbe, ez Z390-en max 3600-on tud menni CL17-18-18-38-on betonstabilan, de amikor 2x8GB volt a gépbe akkor az 4000-en CL19-19-19-36-on ment stabilan. Sztem van még hova fejlődnie a DDR5-nek időzítések terén....

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#45) nexplo válasza TeeJay (#27) üzenetére


nexplo
őstag

Én sem ma kezdtem a gépek között mozgolódni de brutál sok ram járt nálam ami hibás volt. A legnagyobb szívás amikor szettben veszel ramot, de csak 1 db fossa el magát a szettből, de neked az egészet le kell adnod gariba.... hidd el volt sok gyártó sok ramja. A kedvenc kidöglős a nagy Corsair Dominátor volt annó. Pedig nem kis gyártóról beszélünk. A mostanában tapasztalt jelenség: RGB memókon az RGB döglik be. Van pl 4 ram a gépben és egyben meghal a világítás. Mit teszel? 1. tojsz rá ,na bumm nem világít (egy vagyonért vetted, hidd el zavarni fog hogy nem teljesen működik), 2. megy garanciába az egész szett és hetekig nincs géped... Jó buli ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Taranti válasza E.Kaufmann (#32) üzenetére


Taranti
senior tag

Nana, az i5 12genből csak a K és KF 10 magos, a "simákban" nincs Emag. Hihi, s.z.a.r.k.e.v.e.r.é.s Intel módra.

Szerk: Várom is a teszteket, hogy ezek majd mire mennek 5600x és 5800X ellen... ;]

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#47) aginor válasza tibaimp (#43) üzenetére


aginor
addikt

Valóban nagyon jók.. Soha többet semmi Gigát, még az ellenségemnek sem.. :U :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#48) tibaimp válasza aginor (#47) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kinek mi, és ASUS-al fürödtem be.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49) arabus válasza tibaimp (#48) üzenetére


arabus
addikt

Ó pedig cuki kis lapok ezek,és a memóriák is szeretik.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#50) E.Kaufmann válasza Taranti (#46) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amiket még nem is nagyon kapni és még az alaplapom CPU support részében sem szerepelnek...
Majd látjuk, mennyiért adják.

Aginor: szerintem ez alaplapcsalád és chipset függő. Egy márkáról sosem láttam mindig jót. Pl az Aorus B450i-t tuti nem vennék az eddigi tapasztalatok után. Lassú és logikátlan UEFI, memória tréning új ramokkal örökkévalóság, ezzel szemben a 690-es lap UEFI része picit rendezettebb és sokkal gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#51) tibaimp válasza arabus (#49) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza :C .
Eredetileg én is Z590-es "sima" UD-t akartam venni, de közbejött ez-az, így lett a Vision G. :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#52) arabus válasza Taranti (#46) üzenetére


arabus
addikt

Valószinűleg nem tudod hogy ezek nem arra a chip-re épülnek.
Ezek nativ 6 magos cpu-k teljesen más maggal sokkal egyszerübben,olcsóbban elóállithatóak.
Egy 115 ezres 5600X ellen az intelnek nem lesz tul nehéz ellenfelet állitania.
Tehát ha már 90-100 áron ad hasonló teljesitményt is nyert.
Persze egy kicsit modernebb köritéssel is ddr4 vagy ddr5,pcie5,wifi6 meg hasonlók. ;)

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#53) aginor válasza tibaimp (#48) üzenetére


aginor
addikt

A baj az, hogy nálam ez a bravúr nem egyszer jött nekik össze, hanem az utolsó 4 terméküknél mindegyiknél (jellemzően megmagyarázhatatlan, vagy érthetetlen hibák). Az utolsó után végleg tiltólistára kerültek, mert kicsit zokon vettem, hogy a faszságuk miatt megint több, mint 10k-t buktam.

E.Kaufmann: nálam két videókártya (1 AMD és egy Nvidia) és két lappal (mindkettő AMD, de más chipset és foglalat) is gond volt. Ezek után nem szívesen látnám a márkát a gépemben. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#54) E.Kaufmann válasza aginor (#53) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én meg asztali gépeket és PC szervert építettem Gigákra nagyobb baj nélkül. Mondjuk lehet ott a körítéssel is gondok voltak, én pl munkahelyi gépbe FSP tápokat vetettem. Mondjuk a Gigabyte táp fiaskó engem is kicsit megrendített, hogy akkor esetleg még miket nem teszteltek le rendesen :W .
Most hogy mondod az AMD-t, lehet, hogy az a vonal mostohagyerek a Gigánál, legalább is UEFI szempontjából, mert az MSI-k meg fürgébbek.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#55) aginor válasza E.Kaufmann (#54) üzenetére


aginor
addikt

Ez a négy eset csak az utolsó 4 termék volt tőlük, korábban mással is volt baj jócskán. Így jobban belegondolva min. 60-70%-al, ami tőlük volt.
Csak pár eset: 754-es lapnál nem lehetett biosból tuningolni, mert nem alkalmazta az erre vonatkozó beállításokat. P35-DS3-nál behalt a hálókártya, Zalmanos 8800GT-n megsült a tápáramkör, G1.Sniper A88X bekattant a bios, majd magától egyszercsak megjavult hónapok múltán, AMD 370 videokártya hűtője konstrukciós hibás volt, javíthatatlanul zörgött, aurous x370 valami4 alaplap olyat droppolt a feszáramkör, hogy villogott tőle még Paks is, plusz nem lehet biosban feszt állítani csak X-es procival, 3ventis 1660-on nem működött a ventivezérlés, sem automata, sem manuális módban.
Azért voltam mégis vásárlójuk, mert időről időre volt egy-egy nagyon jó gurításuk, mint a 690-es matx lapjuk, de olyan sok hibával találkoztam náluk, és több esetben pénzt is buktam a cserélgetésen és hajszálakat, hogy végül sikerült nekik végleg tiltólistára kerülniük. Amúgy lehet, hogy a szerveres termékeik jobbak, arra jobban figyelnek.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#56) Kisgépkezelő válasza siposz (#12) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Fordítva ülsz a krokodilon. Mindenki tudja, hogy zöldebb mint hosszú, mert hosszában is zöld, széltében is zöld, de csak hosszában hosszú. :P

(#57) carl18


carl18
addikt

Hát ősszintén ilyen hiány mellet és ilyen árak mellet szerintem jelenleg semmi értelme nincs. Kell neki kb 1-2 év mire kiforrja magát rendesen, és az árak is rendeződnek. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#58) Mumukuki válasza envagyok (#38) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Detto
2x ev, tobb szaz gep, rengeteg hibas ram.
"Valami miatt instabil a gep neha". Szinte mindig tap es RAM volt a ludas, 1-2 oras memtest es jottek is a hibak. DDR4 ota mondjuk joval kevesebb, mint anno.

(#59) envagyok válasza Mumukuki (#58) üzenetére


envagyok
veterán

Nálam most van olyan ddr4 ram, ami egyetlen címen egyetlen biten rossz :)))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#60) Mumukuki válasza envagyok (#59) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Ez a legbosszantobb

(#61) emvy válasza Mumukuki (#60) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet unmappelni Linux alatt.

while (!sleep) sheep++;

(#62) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Sziasztok!

Én ezt a 3 sebességes dolgot nem értem.
Ezt mért kellett? Valaki tud segíteni megérteni? :B

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#63) podtibi válasza ViiiiktorOC (#62) üzenetére


podtibi
senior tag

A világ legegyszerűbb oka. Üzletpolitika. De ne legyen igazam. :DD

(Az a lényeg hogy többféle teljesítményt bizonygassanak, hogy ez más,ez több. Mint pl. a raytracing.(Amihez amúgy nem videókártya kellene, hanem játék amit úgy kell összerakni.))

Biztosan többre képes a ddr5, de hülye legyek ha az eladó feladata nem az hogy elhitesse velem(Mint vásárlóval.) a termék értékét-teljesítményét-működését.

Ezt inkább rád bízom.

(#64) Rozisoft_Bp válasza zebra_hun (#39) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Nekem is volt olyan DDR2-1066-os ramom aminek az alaplap nem adott elég feszkót, és nem ment automata beállításokkal, de ha megadtad neki a címkéjén levő feszültséget, atomstabil volt.

(#65) Vesa válasza carl18 (#57) üzenetére


Vesa
veterán

Már ha rendeződnek...Egyhamar nem fognak.

A tudomány a valóság költészete!

(#66) carl18 válasza Vesa (#65) üzenetére


carl18
addikt

Egyhamar nem fognak, de átlag embernek még mindig teljesen jó a DDR4, majd akkor váltanak DDR5-re mikor árban az 5 olcsóbb lesz.
De szerintem ez még jó pár évig nem fog bekövetkezni. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#67) nexwo


nexwo
őstag

ECC van már (megvoltunk nélküle), de még mindig nincs hőmérséklet szenzor?

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#68) Mumukuki válasza nexwo (#67) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Van homerseklet szenzoros DDR4 is.
Nalam a HWinfoval ki is lehet szepen iratni mindegyik modul homersekletet.

(#69) Mumukuki válasza emvy (#61) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

Lehet, de minek.
Ha hibas a ram, akkor vagy gari, vagy kuka.

(#70) Mike8212


Mike8212
tag

Mennyire lesz stabil egy mem oc, ha nem segít majd a fesz szabályzásban az mb? Miért baj az, ha egy alaplap a cikk író szavával "túltervezett" ? Szóval már most felvet pár kérdést bennem. :U Nagyon valószínű amennyit ad, és drágában is adja, nem lesz okos döntés váltani.

The Way - Mike's Power! Asus X470 tuf gaming plus , Corsair Vengance LPX @ 3200 MHZ , R7 1700 , 2700 , FSP Hydro 750 W , Acer Predator 144 HZ , Samsung SSD 970 PRO , egy valag vinyó , GTX 1070 , RTX 2070 , és egy csomó retró cucc :D Főleg LGA 775. Ma Te adod olcsón holnap Én neked ! Ne feledd !

(#71) ricsi99 válasza TeeJay (#27) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem van egy marékkkal ,ha kell küldök belőle mintát...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#72) TeeJay válasza ricsi99 (#71) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor nekem mázlim van, szereltem pár száz gépet de sose volt RAM hiba még :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#73) Mumukuki válasza TeeJay (#72) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

vagy csak nem talalkoztal vele ;)

(#74) Y72


Y72
aktív tag

Az eddigi tesztek nem mutatnak előrelépést, átlagos 2-3%? Nevetséges, hibahatáron belül van ez az eredmény.

(#75) jokeph válasza E.Kaufmann (#34) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm, jó lapnak tűnik.
Méltó utódja lehetne az 5 éves Z170 OC Formula lapomnak, ha már ki Ryzen-eztem magamat. :D

#27TeeJay: az elmúlt 21 évben rengeteg féldög/teljesen dög ram modulhoz volt szerencsém, jellemzően DDR1/DDR2-ből és többségében "tuning" ramok voltak. a "kommersz" modulok szokták bírni a gyűrődést, DDR3 REG ECC meg a világból is kimegy. ;]
DDR4 még túl fiatal a tömeges elhulláshoz. :U

#45nexplo: :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#76) Dragon3000 válasza arabus (#52) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezt csak, akkor ha értelmes áron jönnek a H/B chipsetes alaplapok, ha azok is elszállt árakon jönnek, akkor hiába lesz olcsó cpu intel oldalon. A pci-e 5 nagyon sok embernek lényegtelen, ugyanúgy, ahogy a pci-e 4 is, wifi6 meg olyan, hogy bármelyik wifi modult fogadni képes alaplapon megoldható.

(#77) BerserkGuts válasza arabus (#29) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DDD na ezt megnézném milyen mikrolaggos 0fps-ekkel

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#78) Z_A_P válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

Igazi gyártói win-win. Az alaplapgyártó nyer vele, a memóriagyártó is nyer vele, csak a vásárlót offolják, de az nem számít.

Tokeletesen latod!

[ Szerkesztve ]

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.