Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Stauffenberg válasza anubys1984 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Miért is jutunk el lassan oda? Ez már évek óta így meg. És azt se felejtsük el, hogy ha ma vásárolsz egy videojátékot, akkor jó esetben is csak a felét kapod meg, a többit fizetős DLC-k formájában.

Lásd: Call of Duty vagy Battlefield 3, ahol minden esetben drága map csomagokat kell vásárolnod (15 USD/4 map).

Persze azért vannak ellenpéldák is. Például a GTA sorozat tagjai mindig elég tartalmasak, vagy tavaly ilyenkor a Skyrim is nagyon jó vétel volt (sőt, még most is), én annyi játékórát öltem bele, mint amit egyébként egy multis játékba szoktam.

De a mikrotranzakciót is lehet értelmesen művelni, ilyen a World of Tanks, amivel aktívan játszom. A játék ingyenesen játszható, nincs korlátozás semmiben, csupán vehetsz prémium dolgokat. Ilyen a prémium előfizetés (mely egy hónapra még mindig olcsóbb, mint az átlag MMO havidíja), amivel gyorsabb a fejlődés, de önmagában semmivel sem vagy beljebb az ingyenes játékosokhoz képest. Vehetsz prémium tankokat, melyek semmivel sem jobbak a nem prémium társaiknál, csak ha lusta vagy, akkor rögtön lehet olyan tankod. Szóval szerintem ez a rendszer működik, ha értelmesen csinálják.

Az nekem is visszataszító, hogy egy játékot megveszek teljes áron, megkapom a tartalmak felét, a többit fizetős DLC-k formájában beszerezhetem és akkor ennek tetejébe még mikrotranzakciót is a multira zúdítanak. Ez így gáz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.